banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 10:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Apr 2012, 10:20 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:41
Postovi: 2
Da li neko od vas zna i moze da mi objasni sta se desava ove godine sa studentima koji su upisani po starom programu, a nisu jos uvijek zavrsili fakultet??!! Na razlicitim fakultetima kazu drugacije, po medijima isto svasta pisu... jedni kazu da vise nemas pravo da studiras, drugi kao da se prebacuju svi na bolonju (pa ti se pritom dodaju neki predmeti, moras da polazes razliku, bla bla), treci ostaju pri starom programu ://// meni apsolutno vise nista nije jasno! :confused2: :confused2: I da, jos jedno pitanje, jel to sad u septembru, tj. 2012/2013 ili tek sljedece godine, tj. 2013/2014????
HVALA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2012, 10:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Moras zavrsiti do kraja skolske 2012/2013 godine. Znaci, da diplomiras do septembra 2013.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2012, 16:08 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:41
Postovi: 2
A u slucaju da se to ne dogodi (da ne uspijes da diplomiras do septembra sljedece godine)? Inace, nije za mene, ja sam po bolonji pa zato i ne znam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2012, 10:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
Prebaci te na bolonjštinu, prizna ispite, učini ti se da imaš duplo više ispita nego si imala. Sjediš i učiš kao prije...

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2015, 23:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2013, 11:56
Postovi: 141
Lokacija: Canis Major
Imam jedan problem pa ću ga ovdje postaviti uz pomoć hipotetičke situacije.

Bio jednom jedan Stevo. Stevo je upisao ekonomiju u Banjaluci i položio 3 ispita. Kada je došao jun mjesec, Stevo se ispisao sa ekonomskog fakulteta i upisao... pravo (opet u Banjaluci). Stevo je na pravu očistio prvu godinu i odlučio da drugu godinu upiše u Beogradu. Međutim, u Beogradu, na Pravnom fakultetu, na prvoj godini postoji jedan predmet koji je Stevo položio na Ekonomskom, ali kojeg nije imao na Pravnom fakultetu (razlika predmeta na prvoj godini je u tom jednom predmetu koji je Stevo već odslušao i položio na ekonomskom fakultetu). Šta da Stevo uradi, osim, naravno, ostvarivanja direktnog kontakta sa Pravnim fakultetom u Beogradu? Da li on može dobiti potvrdu od ekonomskog fakulteta o položenom ispitu pa je koristiti kao dokaz na Pravnom u Beogradu?

Ukratko, kako funkcioniše prebacivanje sa faksa na faks ako jedan ili nekoliko predmeta (koji nose 2 ili 3 ECTS boda) čine razliku između ta dva faksa?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2015, 11:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Укратко:
Стево треба да од факултета на ком је положио испите узме курикулум (план и програм) предмета које жели да му се признају на другом факултету.
Те курикулуме однесе на други факултет гдје предметни наставник на основу тога одлучује да ли ће се тај предмет признати или не.

Тако бар функционише на нашем универзитету. Наравно, ту има и неког плаћања и чекања... :)

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2017, 21:53 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Jul 2012, 10:25
Postovi: 7
Molim vas za odgovor. Ako sam na fakultetu obnovio trecu godinu, a zatim uopste nisam upisivao godinu(ni obnovu) znaci da sam izgubio status studenta E sad, da li imam pravo da uzmem potvrdu o polozenim ispitima na istom zbog prepisa na drugi fax. Hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2017, 01:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Наравно, уз уплату од 30 КМ.

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2017, 07:21 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Jul 2012, 10:25
Postovi: 7
Hvala na odgovoru, jesi li siguran da nije potrebno placati skolarinu za citavu godinu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2017, 12:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Пошто ниси уписивао годину немаш шта плаћати школарину. Ако си регулисао обнову и све уредно платио, такође.
Ако си полагао испите током обнове, а ниси овјерио семестар (што се ради приликом уписа следећег) па имаш неовјерених испита можда би ту могло бити неког плаћања, нисам сигуран. Такође, да би добио документа која су ти на факсу вјерујем да би требао узети и исписницу (опет нисам сигуран), што кошта 20 КМ.

За препис на други факс неће ти бити довољно имати само потврду о испитима, већ и препис плана и програма што је додатних 30 КМ, плус на факсу који уписујеш још по 20КМ по испиту који се признаје (ако се преписујеш на факс унутра УниБЛ).

Трошковник Универзитета ти је овде: http://unibl.org/uploads/files/strane/z ... 18_god.pdf

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2017, 20:16 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Jul 2012, 10:25
Postovi: 7
Nismo se razumjeli. Ja sam obnovio trecu godinu, a sledece godine uopste nisam dolazio na fax(zbog privatnih problema) ni placao bilo sta i valjda izgubio status studenta. Interesuje me moram li jos besto da placam osim ispisnice i imam li pravo na potvrdu o polozenim ispitima( nesto mi logicno da imam, ipak sam ih ja polagao i nznm kako bi mi ih neko oduzeo). Hvala ti na strpljenju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2017, 22:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9272
A je li toliko tesko nazvati studentsku sluzbu pa to fino pitati?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2017, 01:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Ти имаш право на потврду о положеним испитима увијек, само што то право остварујеш бесплатно док си у статусу студента, а кад тај статус изгубиш онда плаћаш 30 КМ.

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs