banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 08:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: IT Academy
PostPoslato: 24 Okt 2004, 19:55 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Okt 2004, 19:19
Postovi: 7
Ako zaista planirate IT karijeru bilo gde u svetu. Prakticno je nemoguce bez valjanog IT serifikata. IT Professional Microsoft and Cisco IT Academy ovde u banjaluci, stvarno ima i kadrove a i svu potrebnu svetsku akreditaciju da edukuje professionalce iz IT oblasti. Pored toga centar za testiranje Pearson VUE nam sada daje priliku da sve to polazemo i u Banjaluci. Jedino sto su skupi, ali gledajuci u zemljama iz naseg okruzenja i evrope, mogu cak reci i da su najeftiniji.
Dali znate da na navodnoj Cisco Academy koja redi na ETF ovde u banjaluci, predaju ljudi koji ne samo da nemaji Cisco trenerski sertifikat, vec cak nemaji i CCNA sertifikat a upravo to predaju studentima. Cak sto vise pouzdano znam da su odslusali samo dva semestra za CCNA. Kakva je to degradacija IT sektora, prosto neverovatno. Ipak IT Professional je bez premca u celom okruzenju, slucajno znam neke ljude iz te skole. mislim da su OK Razmislite.
Evo i link ako ste zainteresovani http://www.itprofessional.org


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Okt 2004, 12:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
heh
koliko je meni poznato jeftinije (a i bolje) je otici u Srbiju polagati
dosta jeftinije

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Okt 2004, 11:31 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Okt 2004, 19:19
Postovi: 7
Neznam otkud vam informacija da je i Srbiji jeftinije polaganje. Cene su iste u svim testing centreima kako u Beogradu, Sarajevu, Zagrebu tako i u Banjaluci. Ukupna razlika ke +- 2 EUR. Da bi bilo gde polagao osim ovde moras da otputujes jedan dan pre itd...
A dali je bolje to moze biti samo licni stv. Koliko ja zanam prolaznost studenata na ispitima ovde u banjaluci koji su zavrsili ovde akademiju je preko 90% u privom pokusaju. Naravno treba postovati svaciji izbor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Okt 2004, 12:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
+- 2 eura ? wow onda je mnogo pojeftinilo
znam da je bilo preko 100 maraka razlike

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Okt 2004, 13:54 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Okt 2004, 19:19
Postovi: 7
To te neko pogresno informisao. Nikad nije bila razlika ni blizu te o kojoj govoris. Znam da je cena Microsoft ispita 82 Eur ili 160 KM, Cisco ima razlicite cene ali standardni CCNA ispit je 172 EUR. U Srajevu taj ispit je 207 USD, takodje i na CET_u neznam bas prevedeno na Dinare.
A testovi su isti u celom svetu, pa nadji racunicu.

cao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Okt 2004, 11:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ma bila je razlika prije jedno 6 ili 7 godina kad je to kao pocelo probno kod nas, znam da smo komentarisali da je jeftinije otici u Srbiju i to srediti

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jan 2005, 14:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
ste tada uracunali cijenu povratne karte ? :)
IT certifikati se mogu polagati bez obzira sta studiras ?

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jan 2005, 17:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Naravno da se IT certifikati mogu polagati bez obzira sta studiras (ili ne studiras). Ja konkretno imam Oracle Certified Proffesional certifikat, koji je veoma cijenjen.
Jos su cijenjeni certifikati od Cisca i td.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jan 2005, 23:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
IT , nista lakse studirati nego ovo. Kod nas ce izgleda postati da pojedine detalje na ovom polju skolstva znaju djeca prije nego sto izadju iz stomaka.
Sto se tice certificats, ja licno smatram da mi to ne treba(prvo sto neradim ni za kog osim sebe, i ne trebam se dokazivt nikomu) i jer iz god. u god stvari se veoma brzu unaprjedjuju tako i gubi znacenje onog sto je nekad znacilo nesto.Stoga gubljenje vremena na ovo je predvidivo.
Vaznije po meni je imat znanje nego certificat, koji ja nikad nisam htjela ni u kom polju, mislim , nikada nisam zudjela za.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jan 2005, 05:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
tough: Grijesis. Mnogi samo misle da je lako biti specijalista na nekom IT podrucju (programer enterprise aplikacija, administrator baza podataka, IT project manager i td.), ali vjeruj mi da nije.
Istina je da se za pojedine certifikate mogu odredjena pitanja nauciti skoro napamet, ali ti to opet nije garancija da ces poloziti ispite za neki IT certifikat. Evo npr. iz moje grupe od nas 10 smo samo nas dvojica polozili ispite da bismo stekli status Oracle Certified Professional. To je dakle 20%, sto i nije bas puno, ali je sasvim realno.

Poznajem dosta osoba, koji su svoje znanje dokazali i bez certifikata, ali danas zbog velikog izbora potencijalnih kandidata za odredjenu poziciju, sve vise faktora utice na odabir pravih osoba, a jedan od tih faktora je svakako i certifikat.

Npr. ovdje u Austriji da bi postao oficijelni partner neke firme (Oracle, Cisco, MicroSoft...) moras imati u firmi nekog ko ima odredjeni certifikat te firme. Cak i kad imas svoju firmu, i cak iako tebi licno taj certifikat ne predstavlja nikakvu satisfakciju - ta potvrda sposobnosti i znanja je svakako dobrodosla i pozeljna zbog sto strucnijeg predstavljanja svoje firme potencijalnim klijentima.

Dakle, sticanje nekog certifikata niposto nije gubljenje vremena. Istina je da iz godine u godinu tehnologije mijenjaju svoje verzije, ali zato i postoji upgrade doticnih certifikata, a vjeruj mi da veliku ulogu igra npr. cinjenica da neko ima certifikate unazad 5-10 godina, sto potvrdjuje njegovo iskustvo.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2005, 23:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
koliko kosta jedan certifikat tako receno ?

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2005, 02:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
SmileY ne znam na sta si tacno mislio, tj. u kojem kontekstu?
Da li si mislio na cijenu kursa, na cijenu polaganja ispita ili na to koliku platu dobijes na osnovu tog certifikata ?

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2005, 22:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
kad si vec to naveo, sve :)

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2005, 00:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Ok :) Ajmo onda redom ...

Cijena kursa zavisi u kojoj ustanovi obavljas kurs. Evo ti npr. cijene za Oracle certifikate (posto sam ja to zavrsio i mogu ti reci iz prve ruke):
http://education.oracle.co.uk/html/orac ... ctgry4.htm

Te cijene vaze za kurseve koje drzi Oracle u Austriji, a vjerujem i u svim evropskim zemljama. Ispadne oko 509 evra po danu.

Dakle, da bi polozio za Oracle Certified Professional Database Administrator, trebas poloziti 4 ispita i odslusati barem jedan kurs, od moguca 4, za neki od dijelova gradiva ( prvi dio SQL i PL/SQL, drugi dio Database Fundamentals I, treci dio Database Fundamentals II i cetvrti dio Performance Tuning).
Ako nemas novaca za sva 4 kursa, onda ti preporucujem da barem odradis kurs za Performance Tuning, jer je to mozda i najtezi dio.

Ispite polazes u nekom ovlastenom centru, koji obavlja sam cin ispitivanja po standardnom Prometric-ovom principu "multiple choices", a cijena iznosi 107 evra (pod uslovom da placas online kreditnom karticom, inace ako ides preko te firme u kojoj si imao kurs, moze se desiti da ti naplate i 160 evra). Vise informacija o ispitnim centrima i cijenama, mozes dobiti na http://www.2test.com (sluzbeni sajt od Thomson Prometric).

Ja sam isao na sva 4 kursa, ali u nesto izmijenjenom obliku. Svaki dan od 8 do 16, i tako 3 mjeseca bez pauze, a zatim sam obavio i kurseve za Oracle Certified Professional Forms Developer (Internet Applications Developer Forms Builder) u trajanju od mjesec dana. Sveukupna cijena: 13.000 evra. Na svu srecu, nisam ga ja platio, nego drzava, jer time ulaze u potrebni strucni kadar.

Kolika je plata? Zavisi od mnogo faktora: kolika je potraznja za takvim profilom, kakva je ekonomska situacija u regiji, koliko radnog iskustva imas, koliko skupo mozes da se prodas i td.

Evo ti jedan link sa poredjenjem nekoliko najbitnijih IT certifikata u 2003. godini: http://www.certmag.com/articles/templat ... 3&zoneid=9

Vise informacija na nasem jeziku mozes pronaci na EliteSecurity forumima, konkretno podforum Sertifikati (tamo mi je nick StRiPy): http://www.elitesecurity.org/forum/135

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2005, 00:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
cek ti rece drzava ti placala ...koja i jel to kao stipendija ili ?

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2005, 01:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Drzava Austrija :) Ne vjerujem da ce Bosna ikad biti u stanju platiti nekome takvu vrstu skolovanja, kursa ili slicnog vida obrazovanja :)

Nije stipendija, nego je to politika drzave u cilju osposobljavanja strucnog kadra. Otplati se to njima kasnije kroz porez, ne sekiraj se :)

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IT Academy
PostPoslato: 30 Okt 2014, 13:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2011, 19:57
Postovi: 258
Kakvo je danas stanje na ovom polju? Gdje ovdje se moze steci znjanje (teorija/praxa) i priznati sertifikati? Koliko se krecu cijene i sl. ?
Interesuje me dizajn - web i multimedia kao i programiranje.
Svuda na internetu imam priliku vidjeti reklame za ITAcademy. Šta mislite o njima? Čula sam pozitivne komentare od onih koji su prošli njihove kurseve pa čak i za eLearning.

_________________
But when kids start screaming like are they playing? Are they being murdered??? Who knows!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IT Academy
PostPoslato: 06 Maj 2016, 09:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Pozdrav ljudi.

Upisao sam IT ACADEMY u Beogradu, PHP PROGRAMIRANJE program, u septembru 2016 krece, online metoda učenja.
Odustajem od toga i prenio bih/prodao školarinu. Sve je plaćeno unaprijed, kompletan iznos je plaćen 999 EUR po nekim akcijskim cijenama. Trenutno sada školarina za uplatu kompletnog iznosa je oko 1200 EUR, a u ratama oko 1400 EUR
Ukoliko je neko zainteresovan da otkupi ugovor/školarinu neka mi piše u PP.

LINK AKADEMIJE:
http://www.it-akademija.com/

Hvala i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IT Academy
PostPoslato: 06 Maj 2016, 10:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
ima to besplatno btw it academy ne zna ni svoj sajt zastititi :lol:
https://ljuska.org/viewtopic.php?t=17436
https://mega.co.nz/#F!AINR1Ayb!tndXPWrZq8H13aup5qBxMA
https://mega.nz/#F!wcEXyADR!3vqieEUwQ6r3Yghp43L_XQ

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs