banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 06:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2004, 16:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Ti Kobra svoj jezik mozes zvati kako kazes i "amerikanski"(provjeri gramaticko pravilo, nisi ovo korektno napisao-sugestija dobronamjerna) to je tvoja osobna stvar, kao sto je i nasa stvar, kako mi zelimo nazivati svoj jezik. Proslo je vrijeme, kada smo morali traziti odobrenje za nacionalno odredjenje i jos mnoge druge stvari. Pokusaj shvatiti realnost. Od proslosti se ne zivi, naopaka proslost, posebno naopako naucena , dovela nas je u situaciju u kojoj smo bili, i u kojoj se sada nalazimo.

Kao sto vidis, vise je onih drugih koji su napisali bosansko-engleski rjecnik od Bosnjaka. Na navedenoj adresi mozes pogedati i omjer kako to izgleda sa njemackim jezikom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2004, 20:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2003, 19:00
Postovi: 265
Lokacija: Srpska
Kao prvo, cim sam dosao na ovaj forum sam unapred rekao da se ne cudite ako napravim koju gresku u pravopisu jer sam samo prvi razred osnovne skole zavrsio u SFRJ, dakle...

Sta je sa konstitutivnosti sva tri naroda BiH? Pravo veta muslimani i Hrvati vec pocetkom devedesetih nisu postovali ni jedan posto, pa sto bi sada... ali se pitam da li se samo Srbi protive da vam se jezik zove "Bosanski" ili su i Hrvati istog misljenja? Mi sada vama da dozvolimo da jezik nazovete "Bosanski" a vama smetaju prefiksi gradova u RS?? Mislim, smeta vam cijela RS, pocev od naziva pa nadalje... Pises mi da pokusam shvatiti realnost a sam nisi voljan da je shvatis? Pa realnost su i RS i srpski prefiksi koje hocete da ukidate pa se vi ipak niste pomirili s tom situacijom...

_________________
[ http://www.RSKobra.co.sr ]

Босна, 1992.:
- Хоће л' бит' оно рата?
- ...ма јок!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2004, 21:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Apr 2002, 01:00
Postovi: 338
Lokacija: usa
bole je napisao:
amilaj.bubreg nemozes operisati,mozes ga samo izvaditi a to sto si ti napisala je na cistom SRPSKOM jeziku mada sa jednom greskom koju sam ti objasnio .


OPERISATI nije Srpska rijec
BUBREG nije srpska rijec.

A to da se bubreg ne moze operisati :lol: smijesan si.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2004, 21:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2004, 18:43
Postovi: 563
Vi pojedini ste fakat bolesni .Specijalno oni koji su vani,uce Europske skole i jos uvijek neznaju da je Bosna drzava medunarodno priznata i da se njen zvanicni jezik naziva BOSANSKI JEZIK. Stvarno neznam sta tu nije jasno
Dobro neka vam bude da ima rijeci iz srp. hrv. njemackog, franc, ital, span... ON SE IPAK ZOVE BOSANSKI
Ja imam Bosnu i Bosanski jezik sta vi imate?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2004, 21:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Apr 2002, 01:00
Postovi: 338
Lokacija: usa
bole je napisao:
a i ti pogledaj kako pises tj. sa koliko gresaka i kada pises nesto iz istorije onda pisi istinu i ne prepravljaj je ni u kom pogledu .


Pogledaj sta sam napisala na pocetku: sa jednog od foruma, dakle nije moje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2004, 08:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2003, 19:00
Postovi: 265
Lokacija: Srpska
Daj Merhaba, ne moras da izmisljas nista, nije niko bas tolika budala. Priznata je i Austrija pa se opet u njoj prica Njemacki a ne Austrijski, takvih primjera ima koliko hoces. Isto tako BiH nije nacionalna drzava, nego je drzava tri konstitutivna naroda, dakle da u njoj zive Bosanci je samo djelimicno tacno jer to nije nacija, ali ocigledno da ti time ili zelis da provociras ili si stvarno toliko glup da to ne znas. Sta li je od toga?

_________________
[ http://www.RSKobra.co.sr ]

Босна, 1992.:
- Хоће л' бит' оно рата?
- ...ма јок!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2004, 13:45 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 12 Jul 2003, 12:58
Postovi: 9
Lokacija: lepinja
Ко ову тему стави овдје?

ОНА ЈЕ ЗА форум "ХУМОР". :lol:


Но шалу на страну, :painting:

НАПОМЕНА :

Горе наведени текст је написан на ХЕРЦЕГОВАЧКОМ ЈЕЗИКУ (који је потпуно неразумљив људима са других говорних подручја бивше сфрј, те стога у циљу његовог разумијевања можете консултовати неке ( од многобројних постојећих) рјечника :

1. Jonathan Prakljacha- THE DICTIONARY OF CONTEMPORARY HERZEGOVINIAN (Longman group Ltd, Essex, CM20 2JE, England , 1968.);


2. Brigitta Crkotina- ADVANCED HERZEGOVINIAN DICTIONARY ( Springer-Verlag, Berlin-Heidelberg-New York, 1970.) ;


3. Згембо Адислић- БОШЊАЧКО-ХЕРЦЕГОВАЧКИ И ХЕРЦЕГОВАЧКО-БОШЊАЧКИ РЈЕЧНИК ( Граф. Завод " Трули Хајван" SpA, čajniče-HOng Kong-New York, 1991.)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2004, 13:52 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 12 Jul 2003, 12:58
Postovi: 9
Lokacija: lepinja
:drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2004, 16:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2004, 18:43
Postovi: 563
RSKobra je napisao:
Daj Merhaba, ne moras da izmisljas nista, nije niko bas tolika budala. Priznata je i Austrija pa se opet u njoj prica Njemacki a ne Austrijski, takvih primjera ima koliko hoces. Isto tako BiH nije nacionalna drzava, nego je drzava tri konstitutivna naroda, dakle da u njoj zive Bosanci je samo djelimicno tacno jer to nije nacija, ali ocigledno da ti time ili zelis da provociras ili si stvarno toliko glup da to ne znas. Sta li je od toga?


Molim te reci mi sta sm ja napisao da nije tacno i na koji nacin mislis da provociram.
Gdje sam ja napisao da je B.H. nacionalna drzava?
Ja mislim da vi uopste ne citate sta je napisano vec vas samo zanima tko je napisao.
To da sam glup hvala Kobra
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2004, 16:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2004, 18:43
Postovi: 563
Merhaba je napisao:
RSKobra je napisao:
Daj Merhaba, ne moras da izmisljas nista, nije niko bas tolika budala. Priznata je i Austrija pa se opet u njoj prica Njemacki a ne Austrijski, takvih primjera ima koliko hoces. Isto tako BiH nije nacionalna drzava, nego je drzava tri konstitutivna naroda, dakle da u njoj zive Bosanci je samo djelimicno tacno jer to nije nacija, ali ocigledno da ti time ili zelis da provociras ili si stvarno toliko glup da to ne znas. Sta li je od toga?


Molim te reci mi sta sam ja napisao da nije tacno i na koji nacin mislis da provociram.
Gdje sam ja napisao da je B.H. nacionalna drzava?
Ja mislim da vi uopste ne citate sta je napisano vec vas samo zanima tko je napisao.
To da sam glup hvala Kobra
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2004, 20:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 215
Lokacija: BL
Stvarno nemam živaca da čitam ove gluposti, ali samo nešto da kažem. Prvo, da bi postojao neki jezik mora da postoji i neka nacija što u slučaju nekog 'bosanskog' jezika nije slučaj. Znači ovo da se može zvati svako učen odmah elimiše. Naravno da postoje i neki hajmo reći manje učeni koji trpaju jezik gdje mu nije mjesto.
Drugo, pošto postoji odnedavno formirana bošnjačka nacija (ne dovodim u pitanje postojanje, ali porijeklo je iako se nekima ne svidja jasno k'o voda) oni su dali sebi na pravo da govore 'bošnjački jezik' čemu će se svako učen slatko nasmijat'. Razumijem ja potpuno ove novokomponovane 'Bošnjake', čovjek bez pripadnosti je niko, pa ste se i vi morali prihvatiti nečega iako ustvari sadašnjih bosanskih muslimana...možda 0.1 posto ima neke veze sa Bošnjanima. Ali...u principu vas razumijem.
A što se tiče jetizika, svi u Bosni i Hercegovini govore čisti medjunarodno priznati srpski jezik i to istočnohercegovačku verziju istog. Naravno Hrvati u Herceg Bosni govore hrvatski jezik, ne znam koji dijalekat.
E sada ako uzmeš srpski jezik i dodaš mu neke riječi kao što su tisuća, lipanj, svibanj i slično, to nije nikakav jezik. To je mješavina koja je gramatički i u svakom drugom pogledu nepravilna. Iliti nepravilna varijanta srpskog-hrvatskog jezika.

Ako već neki kao što bi mogao biti Bosnae tvrde da su Bošnjaci i da govore bošnjački jezik, onda fino jarane govori onim jezikom kojim su govorili stari Bošnjani na koje se tako lijepo pozovaš. Ili govori engleski, ali taj jezik koji ti govoriš je srpski.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2004, 20:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 215
Lokacija: BL
Citiraj:
OPERISATI nije srpska rijec
BUBREG nije srpska rijec.



Ma nemoj. Znaš, svaki jezik upija u sebe nove izraze. Recimo Hardware je postao hardver, Software je postao softver, Firma je postala firma...itd...ali to su sada sastavne riječi srpskog jezika iako im je porijeklo iz engleskog odnosno njemačkog jezika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2004, 22:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2004, 18:43
Postovi: 563
Delija_BL je napisao:
Citiraj:
OPERISATI nije srpska rijec
BUBREG nije srpska rijec.



Ma nemoj. Znaš, svaki jezik upija u sebe nove izraze. Recimo Hardware je postao hardver, Software je postao softver, Firma je postala firma...itd...ali to su sada sastavne riječi srpskog jezika iako im je porijeklo iz engleskog odnosno njemačkog jezika.


Jarane iskreno da ti kazem POJMA TI NEMAS
SELAM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Apr 2004, 04:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2313
Lokacija: banjaluka
А ђе' овде модератор??? то се ја питам :-?
Да нисте мало залутали са политике? Какве везе ова тема има са oбразовањем? Ајд' не серите и једни и други и не трошите џаба струју, вријеме, телефонске импулсе .... и друге земљине ресурсе којих се тренутно не могу сјетити... море'л?

Хвала ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Apr 2004, 10:14 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2003, 11:30
Postovi: 72
epek je napisao:
А ђе' овде модератор??? то се ја питам :-?
Да нисте мало залутали са политике? Какве везе ова тема има са oбразовањем? Ајд' не серите и једни и други и не трошите џаба струју, вријеме, телефонске импулсе .... и друге земљине ресурсе којих се тренутно не могу сјетити... море'л?

Хвала ;)
:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Apr 2004, 12:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2003, 19:00
Postovi: 265
Lokacija: Srpska
Мерхаба, ниси тврдио да је БХ национална држава, али си тврдио како је званични језик БиХ "босански"... сањај даље...

_________________
[ http://www.RSKobra.co.sr ]

Босна, 1992.:
- Хоће л' бит' оно рата?
- ...ма јок!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Apr 2004, 12:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2004, 18:43
Postovi: 563
RSKobra je napisao:
Мерхаба, ниси тврдио да је БХ национална држава, али си тврдио како је званични језик БиХ "босански"... сањај даље...


ZAR NIJE? Kakve veze ima nacionalna drzava sa jezikom? Mozes li mi ti reci ako ja grijesim koji je zvanicni jezik B.H. Hvala i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Apr 2004, 14:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2003, 19:00
Postovi: 265
Lokacija: Srpska
У БХ су три службена језика; Српски, Хрватски... и ето онај ваш, као фол језик, Бошњачки.

Па читаш ли ти што други пишу??? Алооо, који је службени језик Канаде?? Канадски???? Па не би се баш рекло... мућни мало том главом, или ти је глава само да ти не кисне у стомак?

_________________
[ http://www.RSKobra.co.sr ]

Босна, 1992.:
- Хоће л' бит' оно рата?
- ...ма јок!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Apr 2004, 15:16 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2003, 11:30
Postovi: 72
RSKobra je napisao:
У БХ су три службена језика; Српски, Хрватски... и ето онај ваш, као фол језик, Бошњачки.

Па читаш ли ти што други пишу??? Алооо, који је службени језик Канаде?? Канадски???? Па не би се баш рекло... мућни мало том главом, или ти је глава само да ти не кисне у стомак?

danas su szavicni jezici u BiH srpski, hrvatski i bosanski ( a ne bosnjacki). uostalom ne vidim vecu razliku izmedju "srpskog" i "hrvatskog" koji se govori u bosni i bosanskog. prva dva se znatno vise razlikuju od srpskog odnosnihrvatskog koji se govore u srbiji odnosno hrvatskoj - zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Apr 2004, 10:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
Ovu temu cu privremeno zakljucati da se malo "ohladite" jer ovo slobodno se moze prebaciti u temu politika....

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs