banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 01 Jun 2024, 23:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Mar 2005, 12:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
DeadOne je napisao:
Mr.X je napisao:
Cao
Ne znam o cemu ovdje pricas , jer ja se osjecam ni malo rasirenije informisan sa tvojim "tezinskim" rjecima, ti nama govoris o svom sopstvenom iskustvu, totalno ne povezanom o onome o cemu mi smo diskutovali


To se zove primjer.


Mr. X je napisao:
kakogod veoma je ljepo od tebe da nam pises skracenice i rjeci koje mi nemamo veze sa niti razumijemo o cemu zapravo govoris ali zao mi je sto moram reci da ne osvjetljuju moj mracni tunel jasnoce.


Odes na http://www.google.com i ukucas one skracenice jednu po jednu, pa vidis sta spominjem ako vec ne znas. Djelujes kad vrlo obrazovana osob, tako da me cuda da ti ono nista ne znaci.


Mr. X je napisao:
I jos na kraju te molim da nam das malo bolje objasnjenje o Amarickom sistemu ako vec znas o cemu pricas.


Mozda kasnije. Sad sam gladan i odoh da nesto pojedem.



Tvoje skracenice mozda znace meni a to nisam ni rekao da ne znace ali sta znace NAMA, hey citaj moje rjeci pravilno. Ja ukljucujem druga ljudska bica koja nisu imala priliku da ikada vide fakultet ne zato sto su gluplji ili debilniji vec zato sto nisu mogli, kako financijski tako fizicki.
Kako mislis da oni razumiju tvoje skracenice.???
I eto.
Ja jos uvjek umalo ne slomih nogu u mom tunelu od silnog mraka.
A njemu do hrane?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Mar 2005, 13:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2003, 05:18
Postovi: 933
Lokacija: Los Angeles
Mr.X je napisao:
Imajuci u vidu da si amerikanac nisam ni ocekivao da ga razumijes.
jer vjerovatno bi ti bilo smjesnije da sam rekao -kisa pada trava raste.


To je cista uvrjeda, i to velika, jer se ja ponosim svojim smislom za humor. Zuti karton, iz razumijevanja.


Mr.X je napisao:
Tvoje skracenice mozda znace meni a to nisam ni rekao da ne znace ali sta znace NAMA, hey citaj moje rjeci pravilno. Ja ukljucujem druga ljudska bica koja nisu imala priliku da ikada vide fakultet ne zato sto su gluplji ili debilniji vec zato sto nisu mogli, kako financijski tako fizicki.
Kako mislis da oni razumiju tvoje skracenice.???
I eto.
Ja jos uvjek umalo ne slomih nogu u mom tunelu od silnog mraka.
A njemu do hrane?


Google vazi i za druge, da ne lutaju u mraku. Znam ja i to dobro da mnogi ne mogu ono sto se meni moze jednostavno. Do prije 3 godine i meni je buducnost bila takva, a onda sam ludom srecom (na neki nacin mozda i zaradjenom) dobio sansu. Tu sansu sam iskoristio, i sad sam gdje jesam. Zao mi je ako si ti i dalje u mraku, al' pitaj me konkretno pitanje pa da vidim mogu li da odgovorim.

_________________
Arte es mi vida.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Mar 2005, 13:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
DeadOne je napisao:
Mr.X je napisao:
Imajuci u vidu da si amerikanac nisam ni ocekivao da ga razumijes.
jer vjerovatno bi ti bilo smjesnije da sam rekao -kisa pada trava raste.


To je cista uvrjeda, i to velika, jer se ja ponosim svojim smislom za humor. Zuti karton, iz razumijevanja.


Mr.X je napisao:
Tvoje skracenice mozda znace meni a to nisam ni rekao da ne znace ali sta znace NAMA, hey citaj moje rjeci pravilno. Ja ukljucujem druga ljudska bica koja nisu imala priliku da ikada vide fakultet ne zato sto su gluplji ili debilniji vec zato sto nisu mogli, kako financijski tako fizicki.
Kako mislis da oni razumiju tvoje skracenice.???
I eto.
Ja jos uvjek umalo ne slomih nogu u mom tunelu od silnog mraka.
A njemu do hrane?


Google vazi i za druge, da ne lutaju u mraku. Znam ja i to dobro da mnogi ne mogu ono sto se meni moze jednostavno. Do prije 3 godine i meni je buducnost bila takva, a onda sam ludom srecom (na neki nacin mozda i zaradjenom) dobio sansu. Tu sansu sam iskoristio, i sad sam gdje jesam. Zao mi je ako si ti i dalje u mraku, al' pitaj me konkretno pitanje pa da vidim mogu li da odgovorim.


Sam si zakljucio uvredu?/ :lol: Vidis, kod nas je sto vi smatrate uvredom mi salom, ozbiljno, zato vecina ljudi ne razumiju ovaj humor dok ne upoznaju Britansku kulturu a sa obzirom da je veoma stara drzava i IMA istoriju i na neki nacin je sve povezano, sad se ti vjerovatno pitas o cemu ja pricam i kakve to ima veze sa tobom , ali vjeruj mi bilo je vrjeme kad sam se i ja upitao da li je to uvreda ili sala? Ako recimo ja kazem da Bosanci nose trenerke suskave i kazem made in Germany worn in Bosnia , ti nemas pojma o cemu govorim( a mozda i imas) , ovo je sala, I to velika, jedina ralika sto u ovoj sali ne moras reci SALIM se da bi se podrazumjelo "saljivim dokumentom" nego je ostavljeno na tebi da pronadjes saljivu stranu u svemu tome.
U bosni kod nasih ljudi, svi se sale i i niko se ne smije dok neko ne kaze salim se?? E pa ovo je smjesno ne mislis li.
Zakomplikova ja ovdje?!
Da sumiram Svako ima svoj nacin za humor, ti eto kazes volis svoj humor, to je do granica u kojima imas spoznaju o humoru.A da zadubis u istrazivanja i topike za koje ne znas onda shvatis da postoje vise nacina da se nasmijes. Elem koji je meni, i objasnjavanje o humoru, mora da sam lud.
Zao mi je ako si se uvrjedio, nisi trebao, jer bar te razumjevanje - kisa pada trava raste,- fraze stavi na nivo razumjevanja kao normalno ljudsko bice ni vise ni manje.Sto je opet odlicno.
Pricaj nam malo o sebi.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Mar 2005, 14:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2003, 05:18
Postovi: 933
Lokacija: Los Angeles
Hahaha, e ovo je bilo odlicno. Ona prva recenica ("imajuci u vidu...") me je pecnula, a izgleda je to sve bilo pogresno. Naime, ja sam to shvatio kao ismijavanje moje tvrdnje da sam ja Amerikanac i mog smisla za humor u isto vrijeme. Jbg, nije lako ne zicnuti se kad sve izgleda "crno." Al' opet, prevari se svako, pa i ja.
Za "made in Germany, worn in Bosnia" znam tacno o cemu pricas, i citiracu te kad tamo ponovo svratim (ako smijem, naravno).
Sto se tice fraze "salim se" u samim salama, mislim da razumijem. I mene je taj post natjerao da malo razmislim (a to je potesko u 5 ujutru, taman pred spavanje) o svom shvatanju humora. Izgleda da je poslije 3 godine izlaganja jednostavnom, povrsinskom americkom humoru moj sluh za humor zakrzljao. Bas sad razmisljam kako vise skoro nista ne shvatam kao salu ako nema negdje vrlo jasne naznake da je to sala (tipa smalji, "salim se," tema na "Humoru," itd.), a to je totalno uzak nacin razmisljanja. Pa ja sam se jednom davno smijao na sve i svasta (i danas cu, al' tek kad nesto uzmem za salu). Treba se vratiti tome.....
Upravo te htjedoh te upitati zasto da pricam o sebi kad uvidjeh da sam "dusu prolio" (il' barem poceo) gore. Ljudska glupost, desava se...
Pozdrav.

_________________
Arte es mi vida.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Mar 2005, 14:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
A ja - obozavam kad se dva agrumentativna neprijatelja pretvore u dva prijatelja, ahhhhhh happy endings ej??

ps. ma pitao sam se da nam pricas o sebi jer sta je vise reci, mislim rekao si dosta. :lol: :lol: (ne zaboravi da smajljiji su tu!!!)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Mar 2005, 20:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2003, 22:23
Postovi: 761
Lokacija: drimofornija
hehehe jel ovo onaj tipican sukob amerikanac-britanac :D

_________________
...The Show must go On...
Abra-abra-cadabra
I want to reach out and grab ya
Abra-abra-cadabra
Abracadabra


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Mar 2005, 21:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2003, 05:18
Postovi: 933
Lokacija: Los Angeles
Mr.X je napisao:
A ja - obozavam kad se dva agrumentativna neprijatelja pretvore u dva prijatelja, ahhhhhh happy endings ej??

ps. ma pitao sam se da nam pricas o sebi jer sta je vise reci, mislim rekao si dosta. :lol: :lol: (ne zaboravi da smajljiji su tu!!!)


Mrzim "hepi endinge" (dosadni su), al' ovaj se da istrpiti. Pozz.


anonima je napisao:
hehehe jel ovo onaj tipican sukob amerikanac-britanac :D


Moze biti. Al' ipak smo mi obojica Balkanci u dusi. :D

_________________
Arte es mi vida.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozdrav
PostPoslato: 10 Maj 2005, 20:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
kad sam htjela da procitam nesto o skolovanju u americi ocekivala sam malo vise a ne samo prepucavanje izmedju ljudi koji se uopsta i ne poznaju.
zato, milion negativnih bambija za vas.

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pozdrav
PostPoslato: 10 Maj 2005, 20:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2003, 05:18
Postovi: 933
Lokacija: Los Angeles
gorky je napisao:
kad sam htjela da procitam nesto o skolovanju u americi ocekivala sam malo vise a ne samo prepucavanje izmedju ljudi koji se uopsta i ne poznaju.
zato, milion negativnih bambija za vas.


Mi se pomirili, a ti kak' god 'oces... ;)

_________________
Arte es mi vida.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pozdrav
PostPoslato: 14 Maj 2005, 10:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
gorky je napisao:
kad sam htjela da procitam nesto o skolovanju u americi ocekivala sam malo vise a ne samo prepucavanje izmedju ljudi koji se uopsta i ne poznaju.
zato, milion negativnih bambija za vas.

Hi
Ne znam sta si ocekivala da procitas na ovoj temi ,ali zelio bi ti dati jedan savjet da ne citas price kao rekla kazala i vjerujes u njih, ako zaista zelis vise informacija o skolovanju u drugim zemljama u ovom slucaju Americi onda kontaktiraj licno njihov counsel ,postoje organziacije o kojima uvjek mozes saznati via internet ili jednostavno via svoje obrazovne organizacije.
Mozda i sajtvi u brief kao ovi npr..
http://www.transworldeducation.com/america.htm
ti daju malo vise info veoma ogranicenog ali ipak da te obavjesti o glavnim stvarima vezano za tvoje interesovanje.

ps.ovo sam samo odgovorio zato sto si bila nice,, i poslala nam milion negativnih bambija, :P kako slatko.
Bye and good luck.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pozdrav
PostPoslato: 16 Maj 2005, 21:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
Mr.X je napisao:
gorky je napisao:
kad sam htjela da procitam nesto o skolovanju u americi ocekivala sam malo vise a ne samo prepucavanje izmedju ljudi koji se uopsta i ne poznaju.
zato, milion negativnih bambija za vas.

Hi
Ne znam sta si ocekivala da procitas na ovoj temi ,ali zelio bi ti dati jedan savjet da ne citas price kao rekla kazala i vjerujes u njih, ako zaista zelis vise informacija o skolovanju u drugim zemljama u ovom slucaju Americi onda kontaktiraj licno njihov counsel ,postoje organziacije o kojima uvjek mozes saznati via internet ili jednostavno via svoje obrazovne organizacije.
Mozda i sajtvi u brief kao ovi npr..
http://www.transworldeducation.com/america.htm
ti daju malo vise info veoma ogranicenog ali ipak da te obavjesti o glavnim stvarima vezano za tvoje interesovanje.

ps.ovo sam samo odgovorio zato sto si bila nice,, i poslala nam milion negativnih bambija, :P kako slatko.
Bye and good luck.


hvala na savjetu, zaista si me iznenadio ovom porukom, cini se da si i ti nice. stvano si extra... tnx , ne znam zasto sam tako odusevljena, valjda danas nisam komunicirala sa mnogo pozitivnih ljudi tako da mi ovo dodje kao relaks:) svi su nesto smoreni, ja sam tako pozitivna uprkos svemu
hvala jos jednom :D :angel:

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pozdrav
PostPoslato: 16 Maj 2005, 22:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2003, 05:18
Postovi: 933
Lokacija: Los Angeles
gorky je napisao:
hvala na savjetu, zaista si me iznenadio ovom porukom, cini se da si i ti nice. stvano si extra... tnx , ne znam zasto sam tako odusevljena, valjda danas nisam komunicirala sa mnogo pozitivnih ljudi tako da mi ovo dodje kao relaks:) svi su nesto smoreni, ja sam tako pozitivna uprkos svemu
hvala jos jednom :D :angel:


Steta pa su i njega otjerali...

http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=13772

_________________
Arte es mi vida.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pozdrav
PostPoslato: 17 Maj 2005, 20:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
DeadOne je napisao:
Steta pa su i njega otjerali...

http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=13772


hvala na javljanju, tek sam sad shvatila... ne mogu vjerovati sta se ovdje desava... a deadone... malo sam te pratila, bio si prije 2-3godine na prijedoru, jel tako? ili je neko sa istim nickom??? odgovor pozeljan, ali nije neophodan.
pozdrav, s postovanjem

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Maj 2005, 21:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2003, 05:18
Postovi: 933
Lokacija: Los Angeles
Da to sam bio ja. Evo bas sam juce na prijedor.com forumu ponovo bio, al tamo prazno.

_________________
Arte es mi vida.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs