banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 16:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1483 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 75  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Nov 2008, 13:42 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2008, 23:34
Postovi: 65
Hristov je napisao:
Slusaj vb87, ja tebi kao i svima zelim sve najbolje, ali pogledajte sta ste uradili sa djevojkom cije ime ni prezime ne znate, dovodite je u situaciju da mora da se pravda odakle se finansira, u dvije uzastopne recenice maltene govoris o njenom finansiranju i lopovima koji pljackom dolaze do para i time asociras jedno sa drugim. Ali nije ona jedina takav slucaj, ajde da smo svi oprezni u svojoj kritici i dobronamjerni pa da sve sto kazemo izvazemo i stavimo sebi prst na celo prije nego sto nesto napisemo. Ali vi ste djevojku proglasili krivom i onda navodite optuzbe, krenuvsi od obezvredjivanja njenog uspjeha preko nacina finansiranja i njene casne namjere u studiranju, pa lektori krenu da kritikuju njen rukopis. Nije dovoljno sto joj je otac poginuo. Zato sam reagovao. Da li se vi zapitate sta pisete, da li ste ikada sebi rekli da ste pogrijesili i pokajali se i izvinili se nekome kad skontate koliko daleko idete u svojoj histeriji? (Skidam kapu vb87). Ako ste to ikada ucinili onda je i sada vrijeme da se svi redom izvinite pirueti i drugoj djevojci. Ja sam isto iznerviran stanjem u drzavi ali u svojoj razularenosti mogu da povredim ljude koji nisu ni najmanje krivi.
Btw, ja ne idem na privatni faks niti poznajem piruetu.

Pozdrav!

Ooo, hvala Bogu! Najzad neko pametan! :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 15:09 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 07 Okt 2008, 21:28
Postovi: 1
Rasprava oko ove teme pokazuje koliko su mladi ( studenti ) nezreli, jadni u svakom smislu i spremni da svaku raspravu svedu na konflikt trazeci bilo kakav razlog da bi izbjegli rjesavanje stvarnog problema...Ovo se posebno odnosi na studente BL univerziteta, mada generalno u regionu situacija je slicna...
Tema privatni fakulteti...Citajuci komentare kolega koji su PROTIV ovih institucija prvo sto mi palo u oko je NEVJEROVATNA DOZA NEINFORMISANOSTI...
OTKUD VAM INFORMACIJA DA SE DIPLOME SA DRZAVNIH FAKULTETA NE PRIZNAJU U SVIJETU??? A?
Ja sam absolvent Sumarskog fakulteta na BL Univerzitetu i ove godine sam otisao na strucnu praksu u Austriju na 1.5 mjesec ( bio konkurs, bruka malo ljudi se prijavilo)...prije prakse proputovao cijelu Zapadnu Evropu, posjetio sve poznate Univerzitete od Rima do Pariza...Fino podigao studentski kredit od 2000 km, prije toga radio ( ne preko stele ) skupio jos 1500 za godinu dana, spakovao kofere i otisao...Sav ulozen novac mi se povratio jer me je privatna austrijska firma isplatila za tih mjesec i po dana 3000 eura tako da sam dosao cak u plusu...Taj isti sef je automatski htio da ostanem za stalno u Austriji ali zbog mojih planova koje planiram realizovati ovdje nisam pristao...Njemu nije problem sto sam iz BiH, i sto ce moja buduca diploma biti ovakva - onakva ili ovog - onog porijekla...Covjek me lijepo izveo na teren, i mada BLAGE VEZE nisam imao skontao je da sam spreman uloziti trud i nauciti nesto u praksi, sto je bilo i presudno da me bukvalno preklinje na kraju da ostanem...
Tako, dragi i drage moje odbacite sve teorije o NEPRIZNAVANJU diploma...ne priznaje se samo nerad a toga vecina studenata ima u krvi...
Posebno ne nerviraju kompleksasi sa drzavnih tehnickih fakulteta - kao npr Masinski fax je tezi 10 puta od privatnog???Aloooooooooo??? Ja sam polagao predmete u sklopu svog studija kod profesora sa Masinskog i to APSOLUTNO nije istina...Cak, stavise neki dan sam prisustvovao na ispitu iz matematike gdje su studenti, BUDUCI inzinjeri masinstva pokupili sestice a nisu znali [b]osnovne matematicke izvode i tablicne integrale??
Jos su mi smjesniji ovi likovi sa drustvenih drzavnih studija - blage veze vi nemate, imao sam priliku da na jednom konkursu za posao koji je podrzumjevao da pohadjate ili ste zavrsili dustveni studij, POCISTIM sve te kvazi-drustvenjake, i kao student biotehnickog fakulteta zaposlim se honorarno i tako zaradim za pomenuto putovanje i praksu...
A vi gospodo sa privatnih fakulteta imacete priliku da se pokazete...To da li se uci ili ne uci, da li se polaze ili ne polaze je relativan pojam koji traje 3-4 godine...Isto tako relativan pojam je posao koji dobijete uglavnom preko stele, jer izbori su svako pa malo, tako da se dugo ne opstaje na takvim pozicijama...Na kraju UVIJEK samo kvalitet ostaje, upamtite svi..Nema druge formule, jednostavno ne postoji...
Klonite se svih predrasude, stisnite tu knjigu, progutajte knedle ako vam negdje zapne u grlu i malo gledajte da ovaj internet iskoristite za pametnije stvari, tipa da konkurisete za stipendije koje svaki dan se objavljuju a to niko ne primecuje, a iz licnog iskustva znam da su dostupne posebno inostrane...Svoje dugacke jezike usmjerite da promjenite ili usavrsite sebe, a ne raspravljajuci o vaznoj temi da zalazite u privatni zivot i ispitujete otkud nekome 3000 a nekome 300km...Za vasu informaciju kad vec volite utvrdjivati porijeklo novca, ja trenutno imam sigurno na racunu hiljade i hiljade, jer kad sam se vratio sa prakse, sa koje sam by the way pokupio ZASLUZENO pismo preporuke, prijavio se samovoljno ( znaci nije bilo konkursa ) u inostranu firmu, likovi nisu uopste reagovali pa kad im je zagustilo zvali i pitali sta znam sta ne znam...Sam sebi sam skrojio platu ( 80 eura na dan na terenu, 40 eura u office ) i morali su pristati jer - druge alternative NIJE BILO...toliko nije bilo druge solucije, da su morali primiti studenta...Opet prica o kvalitetu
E sad ja ovako sebe nahvalih, ali boli me k.... sebe cijenim vise nego sto treba mozda, ustvari vjerovatno, a u stvarnosti to se svakako implementira, zahvaljujuci ljudima poput Vas...vecine
Sad je za ocekivati pitanja tipa: otkud, kako, zasto i ostalo, ha ha ha...moj odgovor unaprijed da se ne patim i objasnjavam: Da,preko stele ha ha ha...To je jedini odgovor za koji znate i to Vam umiruje Vas neradnicki i zatucani um...
Vjerujem samo u nove generacije koje ce doci,a svi vi uskoro viskokoobrazovani - okacite svoje jadne diplomice sa niskim ili visokim prosjekom macku od rep ako planirate da Vas ceka NESTO na gotovo...Fakultet je samo stanica na kojoj mozete ostati duze ili krace, shvatiti ozbiljno ili neozbiljno, vecina stvari zavisi od Vas samih, a ne tamo od nekog Dodika,profesora, institucije ili neceg cetvrtog...Sto prije to skontate,to je bolje po Vas...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 17:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2005, 23:57
Postovi: 861
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
Hristov je napisao:
Slusaj vb87, ja tebi kao i svima zelim sve najbolje, ali pogledajte sta ste uradili sa djevojkom cije ime ni prezime ne znate, dovodite je u situaciju da mora da se pravda odakle se finansira, u dvije uzastopne recenice maltene govoris o njenom finansiranju i lopovima koji pljackom dolaze do para i time asociras jedno sa drugim. Ali nije ona jedina takav slucaj, ajde da smo svi oprezni u svojoj kritici i dobronamjerni pa da sve sto kazemo izvazemo i stavimo sebi prst na celo prije nego sto nesto napisemo. Ali vi ste djevojku proglasili krivom i onda navodite optuzbe, krenuvsi od obezvredjivanja njenog uspjeha preko nacina finansiranja i njene casne namjere u studiranju, pa lektori krenu da kritikuju njen rukopis. Nije dovoljno sto joj je otac poginuo. Zato sam reagovao. Da li se vi zapitate sta pisete, da li ste ikada sebi rekli da ste pogrijesili i pokajali se i izvinili se nekome kad skontate koliko daleko idete u svojoj histeriji? (Skidam kapu vb87). Ako ste to ikada ucinili onda je i sada vrijeme da se svi redom izvinite pirueti i drugoj djevojci. Ja sam isto iznerviran stanjem u drzavi ali u svojoj razularenosti mogu da povredim ljude koji nisu ni najmanje krivi.
Btw, ja ne idem na privatni faks niti poznajem piruetu.

Pozdrav!


Dobro si se nalupetao! Toliko je jadno ovo sto si napisao da mi je bilo muka dok sam citao. Ne znam sta si u svojoj glavi iskombinovao pa nasvrljao ovakvo nesto?!
Nered u glavi cesto dovodi do stanja u kojem trebas biti da bi se srocila gomila gluposti. Da, ovo je gomila gluposti!
Po pitanju nacina njenog finansiranja sam ti vec dao objasnjenje, samo sto ti ocigledno patis od disleksije. Mada bih prije rekao da si bezobrazan, tovareci meni nesto o cemu nisam pisao. Odakle ti to da ja nju optuzujem za nesto ili da je smatram krivom? Histerija??? Svoje maloumne zakljucke zadrzi za sebe! Jos uvodis u pricu njenog poginulog oca??? Sram te bilo!
Preporucujem ti da vise ne reagujes na ovakav nacin, tj. da pises bljuvotine! Pozdrav

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=uw1bHaUk ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=dk5FBE1L-Kc


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 17:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2005, 23:57
Postovi: 861
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
kojadub, jesi li ti absolvent ili apsolvent? Govoris kako masinci ne znaju izvode i integrale( ako je istina to i jeste sramota), a ti ne znas osnove pismenosti. Cijepaj drva! :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=uw1bHaUk ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=dk5FBE1L-Kc


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 17:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
Stvarno mi je zao ako sam nekoga napao ili nesto slicno. Zaista mi nije bilo u interesu. Kada sam rekao to za tvoju mamu, zaista sam to i mislio (da to nije mala stvar), nista lose.
Licno, ako si upisala neki odsijek (ili kako se to na priv. vec vodi) koji nema na drzavnom onda mozda i mogu da razumijem to. Ali upisivati menadzment, ili nesto slicno kada mozes DALEKO bolje znanje dobiti na drzavnom za manje para je zaista smijesno, i bezobzirno prema svojim roditeljima (ili neko ko ti vec placa skolovanje).
Uzecu sebe za primjer. Stari pokojni je osnovao firmu od 120+ ljudi i po zanimanju je bio dipl. ing. masinstva. Ta firma radi odlicno, i na srecu nemam problema sa finansijama. Inace u njoj ima 7 inzenjera masinstva. I sta sam ja mogao? Mogao sam da upisem neki menadzment (ili sta vec) i do sada bih vec uveliko imao diplomu u rukama. Ali pogodi, NISAM! Upisao sam Masinstvno (citaj: imao sam muda), sada sam cetvrta godina, poslije prilicno mnogo krvi, znoja, zivaca... I muka mi je vise sto me moji prijatelji iz srednje koji su upisali priv. sada zovu na diplomske, slavlja itd, i prodaju pricu kako je to zaista tesko, kako je trebalo truda itd. Ma dosta vise!
Poenta: Pirueta, ako si upisala priv. fakultet koji postoji i na drzavnom, ti si za mene kukavica koja nije imala hrabrosti cak ni da proba nesto slicno na drzavnom. Vec odmah u liniju manjeg otpora.
Jos jednom, izvini ako si mislila da sam govorio nesto protiv tvoje mame ili nesto o tvojoj fin. situaciji. Nije mi bila namjera.
poz


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 17:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
E da jos nesto, ove godine je otvarana nova banka u Prnjavoru. Dosli ljudi na konkurs, sto sa zavrsenom ekonomijom, sto sa privatnim fakultetom. Organizovali test za sve, prije testa usao buduci direktor i pitao koliko ljudi ima sa zavrsenim priv. fakultetom. Diglo ih je nekoliko ruke, covjek im samo pokazao vrata...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 17:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
KOJADUB
Nemoj se sada primati na svadju, kao jednom racionalnom covjeku, tvoja prica mi ne zvuci pretjerano logicno... Ljudi te isplacuju 80 ili 40 eura svaki dan na tvoj racun, a ti ovde svrljas po faksu, i neko treba da povjeruje u to?

Mislim da cu prije vjerovati svome tetku i tetki koji nisu mogli u Australiji raditi sa diplomama Beogradskog Masinskog fakulteta iz, pazi, priznate SFRJ, rodjacima koji u Kanadi rade lose poslove jer nisu uspjeli uraditi nostrifikacije svojih fakultetskih diploma (polagati maltene pola ispita ponovo), i stotinama primjera nepriznavanja nasih diploma, nego tvojoj prici.

"Izveo me, ja NEMAM BLAGE VEZE, i hoce da me zaposli, moli me da ostanem". Pa kakva je to prica, znaci svi su u Austriji toliko ljeni i oni se otimaju za nekog nesvrsenog studenta koji pokazuje naznake truda i marljivosti, a nema blage veze o poslu :-? :-?
Kakva je to firma koja je prisiljena da zove nekog studenta iz cmara svijeta (BiH), i da im jos on jos diktira uslove, pa stani, ja bih najiskrenije volio da je to tako kao sto pricas, ali je jednostavno naucna fantazija, da si magistar ili doktor pa se otimaju, razumijem, ali ti po svojim rijecima jos ni diplome nemas...

Dalje me zanima kako to da nemas blage veze u praksi, ako neko ima uslova za praksu ovde, onda je to vasa struka, pa toliki izvoz, sjeca, generalno, skoro pa jedina industrija koja postoji kod nas, a vi opet u praksi nemate pojma :-? :-? :-?

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 17:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
kojadub , dobro me je nasmijao tvoj post, samo si odabrao pogrešno mjesto da se hvališ. Ovaj forum prati veoma mali broj ljudi, a ovu temu još manje.

Trebao si svoje slavospjeve postaviti u male oglase.

Volio bih da mi se javi osoba koja je bila na praksi u inostranstvu, a da nije donjela keš i da se nije pokazala.

Ja nisam bio na praksi u inostranstvu, ali sam obišao neke centre u Srpskoj i Srbiji i takođe mi se isplatilo.

A ovo što vi na šumarstvu imate od tehničkih predmeta je smiješno. To je samo kap u moru koliko se ozbiljno izučavju ti predmeti na tehničkim fakultetima, Meni je bilo smiješno kada sam čuo da Nacrtnu geometriju vi polažete pismeno i to je sve. I onda se ti nađeš da pametuješ kako si položio lagano neki predmet.

A za ovo ostalo što si napisao, ovo je forum sa slobodom diskusija. Ako vam se ne sviđa šta na njemu piše ili vam izaziva mučninu u stomaku nemojte dolaziti niko vas na to ne može natjerati.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 19:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
vb87,

vb87 je napisao:
Sama si navela kako imas srecu sto ti je mama "jako uspjesna zena". Drugo je pitanje sto su u ovom gradu "uspjesni" gotovo iskljucivo oni koji su poslusnici sadasnje vladajuce oligarhije. Ovo ne znaci da je tvoja mama u tom lopovskom kolu. Ili mozda jeste? :D .


Da sam ja ovo napisao za tvoju majku, pretpostavljam da bi se ti mnoooogo uvredio, jel'da?

Viči koliko hoćeš u vjetar, tvoja frazeologija je izlizana.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 19:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Јесте сморили са глупим прозивањима, Господе Боже!

Умјесто да неко конкретно упореди испите на приватним и државним факултетима (градиво, начин полагања, техничку опремљеност и друго), ви се бавите прозивањима колико ко има пара...
Може ли неко ко студира тај ПИМ да ми прокоментарише изглед тог факултета (саме зграде)? Све са оном куполом и сатом на фасади... ОК, ја сам тотални лаик по питању архитектуре, многи ми оспоравају и естетске критерије 8) , али мени оно дјелује тако безвезе (да не употребим тежу ријеч)... Као покушај да нешто што постоји пар година добије вањски изглед нечега што има традицију и основано је пар година након Сорбоне...

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 19:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Evo recimo moj drug, godinama kuburio po Medicinskom faksu, obnavljao obnavljao, nije mogao drugu nikako upisati, upise na Apeironu neku medicinu sta li, i sada ima cistu godinu, naravno drugu je upisao a prvu ocistio... Hmmm :-? :-? :-?

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 20:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2005, 23:57
Postovi: 861
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
Hristov je napisao:
vb87,

vb87 je napisao:
Sama si navela kako imas srecu sto ti je mama "jako uspjesna zena". Drugo je pitanje sto su u ovom gradu "uspjesni" gotovo iskljucivo oni koji su poslusnici sadasnje vladajuce oligarhije. Ovo ne znaci da je tvoja mama u tom lopovskom kolu. Ili mozda jeste? :D .


Da sam ja ovo napisao za tvoju majku, pretpostavljam da bi se ti mnoooogo uvredio, jel'da?

Viči koliko hoćeš u vjetar, tvoja frazeologija je izlizana.


Ti se ocigledno trudis da ne razumijes. Procitaj jos koji put! :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=uw1bHaUk ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=dk5FBE1L-Kc


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 20:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
shoole je napisao:
Јесте сморили са глупим прозивањима, Господе Боже!

Умјесто да неко конкретно упореди испите на приватним и државним факултетима (градиво, начин полагања, техничку опремљеност и друго), ви се бавите прозивањима колико ко има пара...
Може ли неко ко студира тај ПИМ да ми прокоментарише изглед тог факултета (саме зграде)? Све са оном куполом и сатом на фасади... ОК, ја сам тотални лаик по питању архитектуре, многи ми оспоравају и естетске критерије 8) , али мени оно дјелује тако безвезе (да не употребим тежу ријеч)... Као покушај да нешто што постоји пар година добије вањски изглед нечега што има традицију и основано је пар година након Сорбоне...


Zar nisi cuo da je radjen po ugledu na Harvard..? :roll:

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 20:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Frenki je napisao:
shoole je napisao:
Јесте сморили са глупим прозивањима, Господе Боже!

Умјесто да неко конкретно упореди испите на приватним и државним факултетима (градиво, начин полагања, техничку опремљеност и друго), ви се бавите прозивањима колико ко има пара...
Може ли неко ко студира тај ПИМ да ми прокоментарише изглед тог факултета (саме зграде)? Све са оном куполом и сатом на фасади... ОК, ја сам тотални лаик по питању архитектуре, многи ми оспоравају и естетске критерије 8) , али мени оно дјелује тако безвезе (да не употребим тежу ријеч)... Као покушај да нешто што постоји пар година добије вањски изглед нечега што има традицију и основано је пар година након Сорбоне...


Zar nisi cuo da je radjen po ugledu na Harvard..? :roll:

Не зезај!
http://www.news.harvard.edu/tour/guide.html
Ниђе ни сата ни куполе... 8) 8) 8)

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2008, 20:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
vb87 je napisao:
Ti se ocigledno trudis da ne razumijes. Procitaj jos koji put! :wink:


Slika

:D :D :D

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2008, 02:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
kojadub je napisao:
Rasprava oko ove teme pokazuje koliko su mladi ( studenti ) nezreli, jadni u svakom smislu i spremni da svaku raspravu svedu na konflikt trazeci bilo kakav razlog da bi izbjegli rjesavanje stvarnog problema...Ovo se posebno odnosi na studente BL univerziteta, mada generalno u regionu situacija je slicna...
Tema privatni fakulteti...Citajuci komentare kolega koji su PROTIV ovih institucija prvo sto mi palo u oko je NEVJEROVATNA DOZA NEINFORMISANOSTI...
OTKUD VAM INFORMACIJA DA SE DIPLOME SA DRZAVNIH FAKULTETA NE PRIZNAJU U SVIJETU??? A?
Ja sam absolvent Sumarskog fakulteta na BL Univerzitetu i ove godine sam otisao na strucnu praksu u Austriju na 1.5 mjesec ( bio konkurs, bruka malo ljudi se prijavilo)...prije prakse proputovao cijelu Zapadnu Evropu, posjetio sve poznate Univerzitete od Rima do Pariza...Fino podigao studentski kredit od 2000 km, prije toga radio ( ne preko stele ) skupio jos 1500 za godinu dana, spakovao kofere i otisao...Sav ulozen novac mi se povratio jer me je privatna austrijska firma isplatila za tih mjesec i po dana 3000 eura tako da sam dosao cak u plusu...Taj isti sef je automatski htio da ostanem za stalno u Austriji ali zbog mojih planova koje planiram realizovati ovdje nisam pristao...Njemu nije problem sto sam iz BiH, i sto ce moja buduca diploma biti ovakva - onakva ili ovog - onog porijekla...Covjek me lijepo izveo na teren, i mada BLAGE VEZE nisam imao skontao je da sam spreman uloziti trud i nauciti nesto u praksi, sto je bilo i presudno da me bukvalno preklinje na kraju da ostanem...
Tako, dragi i drage moje odbacite sve teorije o NEPRIZNAVANJU diploma...ne priznaje se samo nerad a toga vecina studenata ima u krvi...
Posebno ne nerviraju kompleksasi sa drzavnih tehnickih fakulteta - kao npr Masinski fax je tezi 10 puta od privatnog???Aloooooooooo??? Ja sam polagao predmete u sklopu svog studija kod profesora sa Masinskog i to APSOLUTNO nije istina...Cak, stavise neki dan sam prisustvovao na ispitu iz matematike gdje su studenti, BUDUCI inzinjeri masinstva pokupili sestice a nisu znali [b]osnovne matematicke izvode i tablicne integrale??
Jos su mi smjesniji ovi likovi sa drustvenih drzavnih studija - blage veze vi nemate, imao sam priliku da na jednom konkursu za posao koji je podrzumjevao da pohadjate ili ste zavrsili dustveni studij, POCISTIM sve te kvazi-drustvenjake, i kao student biotehnickog fakulteta zaposlim se honorarno i tako zaradim za pomenuto putovanje i praksu...
A vi gospodo sa privatnih fakulteta imacete priliku da se pokazete...To da li se uci ili ne uci, da li se polaze ili ne polaze je relativan pojam koji traje 3-4 godine...Isto tako relativan pojam je posao koji dobijete uglavnom preko stele, jer izbori su svako pa malo, tako da se dugo ne opstaje na takvim pozicijama...Na kraju UVIJEK samo kvalitet ostaje, upamtite svi..Nema druge formule, jednostavno ne postoji...
Klonite se svih predrasude, stisnite tu knjigu, progutajte knedle ako vam negdje zapne u grlu i malo gledajte da ovaj internet iskoristite za pametnije stvari, tipa da konkurisete za stipendije koje svaki dan se objavljuju a to niko ne primecuje, a iz licnog iskustva znam da su dostupne posebno inostrane...Svoje dugacke jezike usmjerite da promjenite ili usavrsite sebe, a ne raspravljajuci o vaznoj temi da zalazite u privatni zivot i ispitujete otkud nekome 3000 a nekome 300km...Za vasu informaciju kad vec volite utvrdjivati porijeklo novca, ja trenutno imam sigurno na racunu hiljade i hiljade, jer kad sam se vratio sa prakse, sa koje sam by the way pokupio ZASLUZENO pismo preporuke, prijavio se samovoljno ( znaci nije bilo konkursa ) u inostranu firmu, likovi nisu uopste reagovali pa kad im je zagustilo zvali i pitali sta znam sta ne znam...Sam sebi sam skrojio platu ( 80 eura na dan na terenu, 40 eura u office ) i morali su pristati jer - druge alternative NIJE BILO...toliko nije bilo druge solucije, da su morali primiti studenta...Opet prica o kvalitetu
E sad ja ovako sebe nahvalih, ali boli me k.... sebe cijenim vise nego sto treba mozda, ustvari vjerovatno, a u stvarnosti to se svakako implementira, zahvaljujuci ljudima poput Vas...vecine
Sad je za ocekivati pitanja tipa: otkud, kako, zasto i ostalo, ha ha ha...moj odgovor unaprijed da se ne patim i objasnjavam: Da,preko stele ha ha ha...To je jedini odgovor za koji znate i to Vam umiruje Vas neradnicki i zatucani um...
Vjerujem samo u nove generacije koje ce doci,a svi vi uskoro viskokoobrazovani - okacite svoje jadne diplomice sa niskim ili visokim prosjekom macku od rep ako planirate da Vas ceka NESTO na gotovo...Fakultet je samo stanica na kojoj mozete ostati duze ili krace, shvatiti ozbiljno ili neozbiljno, vecina stvari zavisi od Vas samih, a ne tamo od nekog Dodika,profesora, institucije ili neceg cetvrtog...Sto prije to skontate,to je bolje po Vas...


A ja lijepo kazem za "pocetnike" i njihovo ponasanje (pojavljivanje) na forumu... :roll:
Mada, ovaj ce mi ostati u pamcenju...mnogo je decko simpatican :lol: :D :lol:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2008, 07:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Block out, znači ti si se sam sebi smijao i išao sam sebi na živce 21.sept. 2005? :oops:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2008, 09:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2005, 23:57
Postovi: 861
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
Hristov je napisao:
vb87 je napisao:
Ti se ocigledno trudis da ne razumijes. Procitaj jos koji put! :wink:


Slika

:D :D :D


:lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=uw1bHaUk ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=dk5FBE1L-Kc


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2008, 10:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
E Hristov brate... Naravno da svi imaju ravnopravan polozaj, ali toliko "novajlija" dodju, napisu 10 postova, posvadjaju se sa pola foruma, i odu... Naravno da je svakom puna kapa takvih... Uostalom, gdje god da odes, kao novajliju, pripravnika, stazistu, te najmanje fermaju, jer trebas tek steci povjerenje i postovanje kod tih ljudi, tako ide u zivotu, pa i na forumima...

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2008, 11:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Hristov je napisao:
Block out, znači ti si se sam sebi smijao i išao sam sebi na živce 21.sept. 2005? :oops:


Nisam na taj datum, bilo je to i ranije...negdje 2002 godine, nisam bas siguran. Poslije neke pauze zaboravio sam sifru pa sam se ponovo registrovao 2005.
Hocu da kazem da sam tada bio mladi srednjoskolac koji se dosao druziti (mnogo je mojih kolega bilo na forumu, to je mozda i bio glavni razlog), zezati, i saznati informacije o svom gradu i desavanjima u njemu.
Na zalost vecina novajlija dolazi na forum iz nekih frustracija (citaju neku temu pa popizde), isprazne se par dana, sa svima se posvadjaju i onda se vise nikada ne pojave, a evo imam i slicaj hvaljenja :lol: . Iz mnostvo primjera sam zakljucio i jasna je sama njihova pojava na forumu. To su stvarno cinjenice.
Dalje, otislo se daleko od teme, pitao sam za osnovne podatke o PIM-u i ostalim fakultetima. Kao sto neko rece da se uporede ispiti i ostalo. Niko nista o tome!? :oops: Ako napadate privatne a drugi ih brane neka bar to budu relevantne kritike!

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1483 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 75  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs