banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 08:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Sep 2004, 15:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Sep 2004, 15:44
Postovi: 11
Dragi forumasi,

nisam sada bas sigurna da li ovo pripada ovdje..?!

Registrovala sam se da bi valjda "nasla" nekog tko mi moze pomoci vezano za jeziku, posto ga ne znam najbolje ali imam veliku zelju da ga naucim.

Dakle, ako netko procita poruku ovu, slobodno nek se javlja!

I hvala Vam puno u naprijed!!!

~Sanjalica~ :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Sep 2004, 10:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3230
Lokacija: Banja Luka
Dobro došla Sanjalice :)

Tu sam ako ti mogu nešto pomoći, a i kolega Not now, John! će već pristići, vjerujem ... :D :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Sep 2004, 18:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Sep 2004, 15:44
Postovi: 11
Najgora je napisao:
Dobro došla Sanjalice :)

Tu sam ako ti mogu nešto pomoći, a i kolega Not now, John! će već pristići, vjerujem ... :D :wink:


Hej cao "Najgora"! :) Kao prvo puno ti hvala na poruku, bas mi je drago da si se javila!! Kako si ti inace, kako provodis dane? Javi mi opet ako budes imala vremena i volje. Dotle, primi puno pozdrava iz Njemacke i prijatna vecer!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2004, 22:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Sanjalica je napisao:
Registrovala sam se da bi valjda "nasla" nekog tko mi moze pomoci vezano za jeziku, posto ga ne znam najbolje ali imam veliku zelju da ga naucim.

Ma ništa se ne sekiraj. Tu smo da pomognemo. Dobar je znak to što te jezik zanima. Skokni na sajam knjige (ako još traje), pa potraži knjigu "Govorimo spski", Milorada Telebaka. Odlična knjiga iz koje ćeš mnogo toga da naučiš.
Pozdrav.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Sep 2004, 22:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Uh, sad vidim... Njemačka. Neka ti neko pošalje knjigu :wink:

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2004, 09:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Sep 2004, 15:44
Postovi: 11
Not now, John! je napisao:
Sanjalica je napisao:
Registrovala sam se da bi valjda "nasla" nekog tko mi moze pomoci vezano za jeziku, posto ga ne znam najbolje ali imam veliku zelju da ga naucim.

Ma ništa se ne sekiraj. Tu smo da pomognemo. Dobar je znak to što te jezik zanima. Skokni na sajam knjige (ako još traje), pa potraži knjigu "Govorimo spski", Milorada Telebaka. Odlična knjiga iz koje ćeš mnogo toga da naučiš.
Pozdrav.


Dobro jutro "Not now, John!"! :) Evo da se i tebi zahvalim na odgovor, a i mnogo ti hvala da si mi preporucio onu knjigu od Milorade - mozda je i ovdje ima?! ;)
Imam vec jednu, i sve sam brzo procitala bila. Samo tih "exercices" (ne znam trenutno, kako se to kaze na nas - mozda "vjezbe"?!) jos nisam napravila. Valjda si i ti cuo za tu knjigu?!? Zove se "Kroatisch - Serbisch", autor je Snjezana Kordic.
Ok, to bi bilo opet od mene za ovaj put. Javite se opet, "najgora" i "not now, John!" i slobodno me ispravljate ako negdje grijesim gramaticno ili nesto slicno.
Puno Vam pozdrava!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Sep 2004, 21:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
Pozdrav Sanjalice,
Ako mogu kako pomoći tu sam, pretpostavljam da trebaš mnogo prakse sa jezikom pa pišeš na forum.
Rođena si ovdje ili u Njemačkoj?


P.S. Ja koristim tokom pisanja na internetu slova "š", "č", "ć", "ž", "đ", pa te to možda zbunjuje, ali uz malo truda :wink:

pozzdrav

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Sep 2004, 06:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Sep 2004, 15:44
Postovi: 11
Turbo Grom je napisao:
Pozdrav Sanjalice,
Ako mogu kako pomoći tu sam, pretpostavljam da trebaš mnogo prakse sa jezikom pa pišeš na forum.
Rođena si ovdje ili u Njemačkoj?


P.S. Ja koristim tokom pisanja na internetu slova "š", "č", "ć", "ž", "đ", pa te to možda zbunjuje, ali uz malo truda :wink:

pozzdrav


Dobro jutro "Turbo Grom"! I tebi hvala na poruku i da zelis da mi pomognes!!! :) :)
U pravu si da ja ovdje zelim da koristim jezik sto vise, da dobijem praksu u sve.
Inace sam rodjena u Njemackoj.
I ja tebe puno pozdravljam, pa se mozda "cujemo". ~Sanjalica~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Sep 2004, 15:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Sanjalice, pošto si rekla da imaš problema sa ćirilicom možda će ti dobro doći http://www.rastko.org.yu . Tamo imaš nekih tekstova i na latinici i na ćirilici.
Vrlo ćeš jednostavno naučiti ćirilicu kada naučiš koje ćirilično slovo odgovara kojem latiničnom. Dalje je samo stvar vježbe.

Pozdrav!

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Sep 2004, 13:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Sep 2004, 15:44
Postovi: 11
Not now, John! je napisao:
Sanjalice, pošto si rekla da imaš problema sa ćirilicom možda će ti dobro doći http://www.rastko.org.yu . Tamo imaš nekih tekstova i na latinici i na ćirilici.
Vrlo ćeš jednostavno naučiti ćirilicu kada naučiš koje ćirilično slovo odgovara kojem latiničnom. Dalje je samo stvar vježbe.

Pozdrav!


Dobar dan! :) Mnogo ti hvala na savjet, cim imam malo vremena ici cu na tu sajtu da vidim sta ima. Trenutno trebala bi uciti neki ispit iz francuskoga koji imam u cetvrtak! :( Inace, sto se cirilicu tice, znam da citam novine i te stvari, mislim, sve sto je pisano sa poslovnom slovima (?). A kada netko pise sa rukom, onda to ne mogu citati. Pisati na cirilicom uopste ne mogu. U ostalom, kako mogu i ja da pisem na cirilicom na kompjuteru? Ne znam gdje to moram mijenjati... Kako si ti inace, kako provodis dane u Bosni? Puno pozdrava od mene!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs