banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 03 Maj 2024, 14:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Cuvari semafora
PostPoslato: 15 Sep 2004, 10:13 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 92
Ljudi, mislim da su ovi nasi "CUVARI SEMAFORA" zasluzili da imaju svoju temu ovdje na forumima a ako ne i poseban web sajt. Samo da upoznam one koji nisu iz BL i ne znaju o cemu se radi: Od prije nekoliko sedmica u BL su nabavljeni novi semafori koji su napravljeni u CAJAVECU po specijalnoj tehnologiji. I sad, da se ne bi nasi stari neprijatelji Amerikanci ili ne daj boze Svabe dokopali te nove tehnologije postavljen je uz svaki semafor po jedan cuvar. Rijec je o pripadnicima specijalnih jedinica u crnim kombinezonoma i sa fluoroscentnim prslucima tako da svijetle u mraku. Prica se da su za ovaj posao odabrani najbolji medju najboljima i da su osim toga prosli specijalnu obuku. Nema sta, sad se napokon vidi da smo i mi usli u 21. vijek. 'Ajde sad da vidim tu Evropu koliko ce biti u stanju da nas prati i koliko ce jos godina biti u zaostatku. ZIVJELI CUVARI SEMAFORA!!!
:drinking: :drinking: :drinking:

_________________
Go ahead. Make my day!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Sep 2004, 13:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20454
Lokacija: SAO Krmine
Ma koliko to bilo smijesno ... oni momci su stvarno potrebni ! 90% pjesaka srlja k'o bez glave cim vidi da se auta iz jednog pravca zaustavljaju ... uopste ne gledaju da li je na semaforu crveno ili zeleno. Meni se pre neki dan (dok nije bilo "cuvara" :) desilo da mi je pred auto bukvalno iskocilo ~20 ljudi .. iako im je bilo crveno a meni zeleno.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Sep 2004, 13:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Ma daj, gor, šta pričaš?
Ljudi čuvaju pješake da ne iskaču prije nego što im se upali zeleno svjetlo, a to je više nego neophodno, jer bi bilo mrtvih.
Dok još nije bio uveden "zeleni talas", meni se nekoliko puta desilo da kod Boske prođem jedan semafor (na početku raskrsnice), u međuvremenu se za vozila ugasi zeleno svjetlo, pješaci iskoče na pješački (na kraju raskrsnice, iako im je još uvijek crveno), i ja moram ostati na raskrsnici da ne bih pogazio pješake.
Pješacima, jednako kao i vozačima treba saobraćajne kulture u enormnim količinama.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Sep 2004, 13:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Okt 2003, 11:42
Postovi: 2802
Lokacija: grob
gor lupas ...mozda si htio biti duhovit al'..........zero points.

_________________
ovan
Tretira ih kao plen, kao slabiji pol I upravo zato ga žene vole.
Imajte na umu: ne zna šta je ”predigra”
Idealan sex: brz I divalj, gde sve puca od strasti, halteri, rajsferšlusi, majice…

kaže narod ne laže valjda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Sep 2004, 17:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2004, 18:43
Postovi: 563
svaki prelazak ulice na crveno ,na mjestima gdje nema pjesackog prelaza treba dobro kaznjavati (novcano). To kod nas jedino pali.
Druga stvar - sva auta na poseban tehnicki pregled. (ali bez dvadeset maraka u saobracajnoj) . Garantovano 30% auta je totalno neispravno i kao takva su ogromna opasnost prvenstveno za pjesake u gradu.
Znaci: Izbaciti iz saobracaja sva neispravna auta, obiljeziti malo bolje pjesacke prelaze,uskladiti semafore i naplacivati dobru kaznu pjesacima i vozacima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Sep 2004, 21:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2004, 19:53
Postovi: 561
ako pjesacima trebaju cuvari zasto onda prelecu cestu tamo gdje nema pjesackog
a cijeli problem bi bio manji da se novi sistem nije ni uvodio jer mi nemamo uslove za postavljanje zelenog vala a samim tim i "sofisticirane" semafore sa posebnom tipkom
cuvari su tu da se samo ublazi katastrofa do koje su dosli genijalni umovi u doticnom saobracajnom sektoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Sep 2004, 08:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
josephine je napisao:
a cijeli problem bi bio manji da se novi sistem nije ni uvodio jer mi nemamo uslove za postavljanje zelenog vala a samim tim i "sofisticirane" semafore sa posebnom tipkom


Na koje uslove mislis ?

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Sep 2004, 11:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
josephine, zašto ti se ne sviđa zeleni talas? Jesi li vozač?

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Sep 2004, 11:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2004, 19:53
Postovi: 561
ne bih ga komentarisala da nisam vozac
ne svidja mi se jer na raskrsnici kod pozorista kada skreces lijevo samo jedan automobil moza proci tri redovno ostanu zatvorena crvenim svjetlom u sred raskrsnice
to je samo jedan primjer
ako ne vjerujes i ako si vozac probaj, nece ti se svidjeti nakon sto autobus naleti na tebe i cujes sve moguce psovke
zeleni talas ne moze fonkcionisati u sredistu grada na tranzitu bi mogao ali glavnom cestom ne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Sep 2004, 13:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Okt 2003, 11:42
Postovi: 2802
Lokacija: grob
Ima svojih i nedostatka al' ipak mislim u globalu da je malo bolje

p.s a tr jozefina zasto ne izbjegavas tu skreati ako je bass kriticno, promijeni raskrsnicu :wink:

_________________
ovan
Tretira ih kao plen, kao slabiji pol I upravo zato ga žene vole.
Imajte na umu: ne zna šta je ”predigra”
Idealan sex: brz I divalj, gde sve puca od strasti, halteri, rajsferšlusi, majice…

kaže narod ne laže valjda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Sep 2004, 14:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
josephine je napisao:
zeleni talas ne moze fonkcionisati u sredistu grada na tranzitu bi mogao ali glavnom cestom ne


Koliko sam se ja navozio i proshao raskrsnica mislim da zeleni talas TREBA BAS da bude u centru grada gdje je masa semafora i da se izmedju njih treba ubrzati saobracaj. Nije smisao zeleni talas staviti na tranzitni put gdje je semafor svaka 2 km.
I zeleni talas ne moze funkcionisati na 100% raskrsnica ali moze na 90% njih.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Sep 2004, 01:34 
Ne mogu da vjerujem da niko od vas nije primjetio da su ti "cuvari" inace iz Sector security-ja?!? Sta radi privatna firma za obezbjedjenje na poslovima koje trebaju raditi drzavni zaposlenici?

Prije ce biti da je jos jedan reket/preklapanje racuna ispod stola...


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Sep 2004, 12:26 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 92
BRAVO xPAINx !!! Pa to i jeste poenta cijele price. Jos ce nam uvesti neke "privatnike" i da naplacuju kazne za brzinu ili nesto slicno.
:mad:

_________________
Go ahead. Make my day!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Sep 2004, 14:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
xPAINx je napisao:
Ne mogu da vjerujem da niko od vas nije primjetio da su ti "cuvari" inace iz Sector security-ja?!? Sta radi privatna firma za obezbjedjenje na poslovima koje trebaju raditi drzavni zaposlenici?


Pa nije ista funkcija 'policajca' i 'security' osoblja. Pandur bi trebao ipak imati neku skolu zavrsenu, a u security radi poslove koji nisu od velike odgovornost i vaznosti. Cinjenica je da u Security moze da radi svako i po 4 sata dnevno i naravno da ce jeftinije da kosta nego jedna skolovan policajac.

Znam isto tako da je realnost malo drugacija ali to ne znaci da ce uvijek biti tako (mislim na skolovanost policajaca).

Ne vidim u cemu je problem sto BILO ko pokusava da zavede red? Uvijek ce se naci neko da prigovara i dobacuje sa strane, ali je bitno da se krajnji cilj postize a to je da manje ljudi strada.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Sep 2004, 16:23 
Problem je u tome sto se u skorije vrijeme stalno zale; ili vlada - da ima previse policajaca, ili policajci - da imaju male plate (zato sto ih je puno) - a sad odjednom "privatni policajci" rade na ulicama?


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Sep 2004, 17:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
xPAINx je napisao:
Problem je u tome sto se u skorije vrijeme stalno zale; ili vlada - da ima previse policajaca, ili policajci - da imaju male plate (zato sto ih je puno) - a sad odjednom "privatni policajci" rade na ulicama?


Isto tako je cinjenica da se zadnjih par godina smanjuje broj policajaca i da se ostavljaju oni 'bolji'. Security nije 'privatna policija', oni nemaju ista ovlastenja i sluze da rade posao koji nije slican policijskom.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Sep 2004, 17:11 
misk0 je napisao:
xPAINx je napisao:
Problem je u tome sto se u skorije vrijeme stalno zale; ili vlada - da ima previse policajaca, ili policajci - da imaju male plate (zato sto ih je puno) - a sad odjednom "privatni policajci" rade na ulicama?


Isto tako je cinjenica da se zadnjih par godina smanjuje broj policajaca i da se ostavljaju oni 'bolji'. Security nije 'privatna policija', oni nemaju ista ovlastenja i sluze da rade posao koji nije slican policijskom.


Pa dobro misk0 razmisljas li ti o cemu pises? - Ako su vec smanjili broj policajaca, te ako im je zafalilo za semafore, zasto nisu pozvali te otpustene, a ne placati dnevnice (vjerovatno dosta skuplje) privatnicima?


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Sep 2004, 17:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
Citiraj:
Ne mogu da vjerujem da niko od vas nije primjetio da su ti "cuvari" inace iz Sector security-ja?!? Sta radi privatna firma za obezbjedjenje na poslovima koje trebaju raditi drzavni zaposlenici?

Prije ce biti da je jos jedan reket/preklapanje racuna ispod stola...


Pa ebiga izbori idu mora se nekako zadiviti javnost, ovi semafori spadaju u to. Sto ih nisu postavili prije 2 godine nego bas sad. Sjetite se sta je bilo sa onim semaforima na lausu kod sirana - postavili ih, cisto da udovolje seljacima a sad pola od njih ne radi ;)

Citiraj:
Jos ce nam uvesti neke "privatnike" i da naplacuju kazne za brzinu ili nesto slicno


Privatnik nema pravo da meni naplati bilo kakvu kaznu a ako to pokusa moze dobiti samo saku u glavu i nista vise.
Ne kontam zasto se raja uopste obazire na te debile na semaforima - oni nemaju policijska ovlastenja, pa cak i ako predjem semafor na crveno on nema pravo da me kazni, ako pokusa po pravilu bi on trebao da zavrsi u zatvoru.
Sad o zelenom talasu: totalno dobra ideja samo mi se ovi cuvari semafora nikako ne svidjaju - normalni drotovi bi bili daleko bolji za taj posao, uostalom, ja placam porez koji placa njihovu platu, zasto da placam nekom trecem da obavlja posao koji oni treba da obavljaju - zasto da duplo placam?
Sve u svemu mito - korupcija ;)

Haug! :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Sep 2004, 19:04 
ah pa sve je to super, ali oni su tu i sigurno ne rade dzaba, a definitivno za vrijeme koje odrade dobiju vise para nego sto bi dobili regularni policajci


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Sep 2004, 20:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
"cuvari semafora" ne znam da li je adekvatan naziv..ja bih prije rekla cuvari "pjesackih prelaza" ... :wink:
E sad tehnika u semaforu ..da li je skupa i da li treba biti zasticena mislim da i nije poenta ove price..jer nece dozivotno cuvati semafore..to je gloopost.
Dakle fazon cuvara je da se pjesaci naviiknu na zeleni talas.
Mogu vam reci da momci rade skroz OK svoj posao. Ljubazni su, objasnjavaju ponaosob svakom gdje treba pritisnuti, ponekad duhoviti, recimo upali se zeleno svjetlo zapjesake i neka dva djevojcurka podjose da predju ulicu , medjutim na raskrsniici je ostalo zatvorenih 2-3 auta na crvenoom, zbog promjene...i cuvar poce da pisti curama, a one na njega u fazonu, sta pistits, zeleno nam je, jesi glup...a on onako poce da ih duhovito kopira sa osmjehom na licu :lol: A zasto ne drzavna policija, vec sector ....
Mislimd a drzavna policija ima isuvise posla sa kriminalom, saobracajnim prestupima vozaca,drogom i slicnim groznim stavrima u ovom gradu...nego da uci pjesake gdje da pritise dugme na semaforu :roll:

I jos nesto,ne znam da li ste primjetili ali uvedeno je na semaforu kod samostana Petricevac na izlazu na 'autoput' kao nekakav kabal polozen preko ceste i sa svake strane ceste skroz dole uz banderu imaju kutije limene koje su zakljucane lancimaa, tako isto ima i kod prijedorske petlje.
Koliko sam cula: to se preko vibracija mjeri frekvenciju saobracaja?
Neko zna vise o tome?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs