banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 00:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 660 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Sep 2021, 16:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
munja.alex je napisao:
wizzy_bl je napisao:
"... podnese Agenciji zahtjev za registraciju tog lijeka i on će ako ispunjava osnovne uslove dobiti registraciju lijeka i biće nosilac dozvole. U ovom slučaju nosilac dozvole za medicinski kiseonik jeste TGT Tehnogas, ali taj TGT Tehnogas nije registrovan za promet lijekova, samim tim i medicinskog kisika“,

Neka bude afera... nemam nista protiv da se ljudi kaznjavaju ako su krali (a vjerujem da ih ima hrpa u svakom segmentu drustva), ali iz ovog dijela, meni je najbitnija stvar da ljudi u UKCu ipak nisu primali industrijski kiseonik kako je receno (i sto mi je bilo za ne povjerovati) , vec medicnski (kod kojeg mozda nije ispostovana procedura prilikom uvoza.
To i jeste afera. Zbog veće cifre nelegalno su prodavali medicinski pod tehnički O². Valjda nisu tolike budale da stvarno valjaju pravi tehnički O²....
Sve ok., neka ih pohapse i kazne. .. ali evo, ja i 90% ljudi koji su danas procitali clanak je zakljucilo da su ljudima davali tehnicki kiseonik umjesto medicinskog i da je to razlog smrti veceg broja pacijenata. Zasto smo tako zakljucili, pa jer je receno "davali ljudima tehnicki kiseonik umjesto medicinskog".

Mogli su napraviti naslov npr. "medicinski kiseonik uvezili kao tehinicki i tako zaobisli neke procedure".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 16:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Citiraj:
Direktor Agencije za lijekove BiH Aleksandar Zolak je u razgovoru za portal Insajder.in istakao da firma TGT Tehnogas Laktaši nije registrovana za promet medicinskog kiseonika u BiH.

„Po mojim saznanjima i saznanjima Agencije, oni su registrovani za promet medicinskih sredstava. Za promet lijekova nisu. A medicinski kiseonik je lijek“, naglasio je Zolak.

Direktor Agencije za lijekove BiH ističe da je u ovom slučaju neophodno razlučiti dvije stvari.

„Jedno je kada je firma registrovana kao nosilac dozvole ili registracije nekog lijeka. To može da bude bilo koje pravno lice. Znači jedan čovjek ili firma može da pronađe neki lijek bilo gdje u svijetu, dobije potrebnu dokumentaciju, podnese Agenciji zahtjev za registraciju tog lijeka i on će ako ispunjava osnovne uslove dobiti registraciju lijeka i biće nosilac dozvole. U ovom slučaju nosilac dozvole za medicinski kiseonik jeste TGT Tehnogas, ali taj TGT Tehnogas nije registrovan za promet lijekova, samim tim i medicinskog kisika“, poručio je Zolak.

Direktor Agencije za lijekove BiH podsjeća da veleprometnici imaju obavezu da godišnji uvoz ili potrošnju lijekova dostave Agenciji, te da po njegovim saznanjima firma TGT Tehnogas to nije učinila.

- Veleprometnici imaju obavezu da godišnji uvoz ili potrošnju lijekova dostave Agenciji. Po našim evidencijama nisu nam prijavili uopšte uvoz, distribuciju i promet medicinskog kiseonika kao lijeka.
A to Agencija svake godine dobija od veleprometnika lijekova i onda objavljuje kao javni dokument o potrošnji i javni dokument o registraciji svih lijekova, a javni dokument je i registracija veleprometnika lijekova“, zaključio je Zolak.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 16:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
https://www.nezavisne.com/novosti/banja ... met/682733


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 16:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
TGT ima dozvolu, ali ne smije distribuisati to jer nije regostrovan?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 17:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 707
Ja ovdje ne nadjoh ništa http://www.almbih.gov.ba/veleprometnici/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 17:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Citiraj:
„Jedno je kada je firma registrovana kao nosilac dozvole ili registracije nekog lijeka. To može da bude bilo koje pravno lice. Znači jedan čovjek ili firma može da pronađe neki lijek bilo gdje u svijetu, dobije potrebnu dokumentaciju, podnese Agenciji zahtjev za registraciju tog lijeka i on će ako ispunjava osnovne uslove dobiti registraciju lijeka i biće nosilac dozvole. U ovom slučaju nosilac dozvole za medicinski kiseonik jeste TGT Tehnogas, ali taj TGT Tehnogas nije registrovan za promet lijekova, samim tim i medicinskog kisika“, poručio je Zolak.


Ovo bih volio da neko objasni preciznije...

Citiraj:
„Veleprometnici imaju obavezu da godišnji uvoz ili potrošnju lijekova dostave Agenciji. Po našim evidencijama nisu nam prijavili uopšte uvoz, distribuciju i promet medicinskog kiseonika kao lijeka.
A to Agencija svake godine dobija od veleprometnika lijekova i onda objavljuje kao javni dokument o potrošnji i javni dokument o registraciji svih lijekova, a javni dokument je i registracija veleprometnika lijekova“, zaključio je Zolak


Ovdje ih mozes kazniti za nepodnosenje te prijave u roku, ali mogu dostaviti naknadno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 17:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Mnogo bitnije, trenutno, od tih dozovola je to kakav je kiseonik gore isporučen.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 17:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Slazem se...tj ne vjerujem da je isporucen taj tehnicki, jer postavlja se pitanje ko bi uopste prezivio to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 17:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
wizzy_bl je napisao:
Citiraj:
„Jedno je kada je firma registrovana kao nosilac dozvole ili registracije nekog lijeka. To može da bude bilo koje pravno lice. Znači jedan čovjek ili firma može da pronađe neki lijek bilo gdje u svijetu, dobije potrebnu dokumentaciju, podnese Agenciji zahtjev za registraciju tog lijeka i on će ako ispunjava osnovne uslove dobiti registraciju lijeka i biće nosilac dozvole. U ovom slučaju nosilac dozvole za medicinski kiseonik jeste TGT Tehnogas, ali taj TGT Tehnogas nije registrovan za promet lijekova, samim tim i medicinskog kisika“, poručio je Zolak.


Ovo bih volio da neko objasni preciznije...

Citiraj:
„Veleprometnici imaju obavezu da godišnji uvoz ili potrošnju lijekova dostave Agenciji. Po našim evidencijama nisu nam prijavili uopšte uvoz, distribuciju i promet medicinskog kiseonika kao lijeka.
A to Agencija svake godine dobija od veleprometnika lijekova i onda objavljuje kao javni dokument o potrošnji i javni dokument o registraciji svih lijekova, a javni dokument je i registracija veleprometnika lijekova“, zaključio je Zolak


Ovdje ih mozes kazniti za nepodnosenje te prijave u roku, ali mogu dostaviti naknadno.
Nema tu nikakve prijave da naknadno podnesu, predali su prvu seriju koju uvezu na kontrolu kvaliteta kod agencije (čitaj šta piše @V@nja ) i nisu prošli. Samim time nisu dobili dozvolu za promet tj rad. Ili nisu uopšte ništa predali na kontrolu, uzorak, pa nisu smjeli ni prometovati...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 17:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Зашто би неко увозио кисеоник, сировина је бесплатна и не треба концесија, а производња мора бити јако једноставна.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 18:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Ahahaha pa eto ti biznis ideje, kreni u proizvodnju, bratac...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 18:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Шта је смијешно?

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 18:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Pa šta to mi pravimo ovdje :lol: :lol: :lol:

Mi uvozimo apsolutno sve...

Sjetimo se uvoza stalaka za infuziju. Transfer blama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 18:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
Zar nisu stalci donacija Srbije?
Je li nešto o tome Vučko pričao jedared?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 18:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Boga ga ne ubio, pričamo o stalcima za infuziju, pa jel i to treba bilo ko donirati...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 18:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Cekajmo sta ce wizzy reci.. mozda trebaju ljudi primati industrijski jer medicinski nije dobar za ljude…


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 18:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
Нова Варош je napisao:
Boga ga ne ubio, pričamo o stalcima za infuziju, pa jel i to treba bilo ko donirati...

Zato što je još gore je ako su stalci donacija.
Znači da u jednom momentu nije bilo love ni da se neko uplusa uvozom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 18:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Rocker je napisao:
Шта је смијешно?


Zna covjek iz prve ruke sta je i kako sve potrebno za proizvodnju lijekova, cak i u ovoj kikiriki drzavi, pa mu smijesna izjava "aj mi to malo pravimo" :D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 19:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
И даље нема ништа смијешно, кисеоник се може производити , друга ствар је што прије ковида није било исплативо куповати постројење, па и најмањег капацитета.
Гдје у Сарајеву купују кисеоник?

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 19:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
Šta nas boli tuki gdje u SA kupuju ? Jel' ovo Sarajevo forum ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 660 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs