banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 13:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Imate li detektor ugljen-monoksida?
DA 13%  13%  [ 2 ]
NE 87%  87%  [ 13 ]
Ukupno glasova : 15
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Feb 2021, 12:24 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Jan 2020, 12:29
Postovi: 2
Posušije, Kostajnica pa ova Nikolina Pišek. Ne znam da li je ranije bilo ovako, ili se samo nije pisalo u medijima o trovanjima ugljen-monoksidom, ali ovo se sve desilo u mjesec dana u 2021. godini...

Malo me je sve to zabrinulo, pošto imam peć na pelet u kući, a koliko sam razumio najgore je kada imate grijanje na plin, sve to može da dovede do sagorjevanja ugljen-monoksida. S obizrom da se ne vidi, ne čuje, ne osjeti ugljen-monoksid jedini način je zaštiti se od trovanja jeste imati detektor ugljen-monoksida.

Interesuje me koliko vas zna za detektore, da li koristite i gdje ste ih nabavili?

Imam sestru koja živi u Sloveniji, ona mi reče da je kod njih po zakonu propisano da svako mora da ima detektor koji se jednom godišnje servisira tj. provjerava da li radi...Da li da vidim da to nabavim u sloveniji ili ste čuli da negdje može da se kupi kod nas?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2021, 12:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ko ima bilo kakvo ložište u stanu/kući, bilo to peć na drvo ili plinski kotao, naravno da treba imati.
Ko nema, ne treba mu :)

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2021, 19:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
vrbas92 je napisao:
Posušije, Kostajnica pa ova Nikolina Pišek. Ne znam da li je ranije bilo ovako, ili se samo nije pisalo u medijima o trovanjima ugljen-monoksidom, ali ovo se sve desilo u mjesec dana u 2021. godini...

Malo me je sve to zabrinulo, pošto imam peć na pelet u kući, a koliko sam razumio najgore je kada imate grijanje na plin, sve to može da dovede do sagorjevanja ugljen-monoksida. S obizrom da se ne vidi, ne čuje, ne osjeti ugljen-monoksid jedini način je zaštiti se od trovanja jeste imati detektor ugljen-monoksida.

Interesuje me koliko vas zna za detektore, da li koristite i gdje ste ih nabavili?

Imam sestru koja živi u Sloveniji, ona mi reče da je kod njih po zakonu propisano da svako mora da ima detektor koji se jednom godišnje servisira tj. provjerava da li radi...Da li da vidim da to nabavim u sloveniji ili ste čuli da negdje može da se kupi kod nas?
Imas na Piku oglasa..kupio drug
.zadovoljan..

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2021, 03:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
То 99% наших домаћинстава која се греју на дрва нема.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2021, 04:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Jednu sezonu sam se grijao na ćumur mislim da me je svako drugo treće veče bolila glava. A ulica je bila zadimljena zbog moje peći. Da sam tada imao detektore volio bih nego išta.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2021, 08:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
dadotb je napisao:
vrbas92 je napisao:
Posušije, Kostajnica pa ova Nikolina Pišek. Ne znam da li je ranije bilo ovako, ili se samo nije pisalo u medijima o trovanjima ugljen-monoksidom, ali ovo se sve desilo u mjesec dana u 2021. godini...

Malo me je sve to zabrinulo, pošto imam peć na pelet u kući, a koliko sam razumio najgore je kada imate grijanje na plin, sve to može da dovede do sagorjevanja ugljen-monoksida. S obizrom da se ne vidi, ne čuje, ne osjeti ugljen-monoksid jedini način je zaštiti se od trovanja jeste imati detektor ugljen-monoksida.

Interesuje me koliko vas zna za detektore, da li koristite i gdje ste ih nabavili?

Imam sestru koja živi u Sloveniji, ona mi reče da je kod njih po zakonu propisano da svako mora da ima detektor koji se jednom godišnje servisira tj. provjerava da li radi...Da li da vidim da to nabavim u sloveniji ili ste čuli da negdje može da se kupi kod nas?
Imas na Piku oglasa..kupio drug
.zadovoljan..

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Jel mu se oglasio ikako?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2021, 08:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
Testirao ga s dimom cigare..odlicno..postavlja se na oko 50 cm iznad tla..

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2021, 12:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ima shop koji prodaje sertifikovane Kidde CO detektore (Američki poznati brend). Ja sam sebi kupio u stanu ovaj 10LLDCO detektor. Imaju 3 proizvoda u ponudi možeš pogledati na njihovom sajtu https://codetektor.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2021, 12:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
filozof sa vrbasa je napisao:
Jednu sezonu sam se grijao na ćumur mislim da me je svako drugo treće veče bolila glava. A ulica je bila zadimljena zbog moje peći. Da sam tada imao detektore volio bih nego išta.


Ja sam jednu zimu stanovao u TL u blizini opštine, kotlovnica na ugalj . . . Imao sam svakodnevne glavobolje a nikako nisam mogao skontati zbog čega. Glavobolja, mučnina osjećaj malaksalosti.
Na kraju mi neko od komšija rekao "Ne otvaraj prozor ujutro . . ." :D
Držao sam prozor u radnoj sobi "na kipu" jer sam bio pušač.
I stvarno, kad sam prestao otvarati taj prozor, prestale i glavobolje.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2021, 13:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Šta je TL?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2021, 13:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
TesLić možda? :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2021, 21:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
As early as the 13th century, restrictions were put on the burning of coal as a precaution against the health hazards of air pollution

Blackening the neighbourhood:< (Credit: PHOTOS COURTESY : BRITISH COUN)as early as the ninth century, "sea coales", found in the northeast coast of England, were burned as fuel. Soon the air was reeking of dirty fumes, making it intolerable to breathe in London. A few centuries later, the then monarch of England, King Edward I (1272-1307), banned its use in his kingdom.

"The air there is polluted over a wide area... to the detriment of their (citizens) bodily health," said the environmentalist king to his mayors and sheriffs. In his order, he stated that he wished "to take precautions... to provide for the safety of prelates, magnates and citizens". The king ordered the use of alternative material such as wood.

The king's successor, Edward II (1307-1327), went a step further. Those found fouling the air with coal smoke were to be tortured. But, the order was diluted by the time Richard II (1377-1399) took over. He adopted a moderate position and sought to restrict its use through taxation. Thereafter, Henry V's (1413-1422) reign saw the establishment of a commission to regulate the entry of coal into London.

https://www.downtoearth.org.in/indepth/ ... ment-19737

Citiraj:
So, as a final measure, the King installed the death penalty in an attempt to shock the people into changing their ways and stop burning coal. However even this extreme measure was ignored too, even after the execution of one offender. People had become dependent on coal; it was the difference between life & death for many so much so that even the death penalty offered little in the way of deterrent. Edward reasoned that he couldn't execute his whole kingdom – tho it did cross his mind. Besides, even if he could have, then he wouldn't have had anybody to tax or torture. Consequently, the law was simply ignored.

http://www.learnaboutair.com/primary/hi ... conditions.

Istorija kaže da su engleski kraljevi prvi uočili problem zagađenja vazduha.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs