banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 10:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Jul 2020, 00:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Bar su izmješani, problem bi bio da su na jednoj strani samo bijelci, a na drugoj ostali.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2020, 07:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
west je napisao:
S tim da ja nemam problem ako sam ja nesto da je to mozda pogresno, ja sam i djecu full vakcinisao, jbg bio mlad, glup i nenacitan

Evo sad kad sam stariji mislim da sam pogrijesio i nemam problem da o tome diskutujem


a što, imaš neke posledice, sjebala te vakcina?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2020, 08:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Hidroksihlorokin je skinut sa kliničkih ispitivanja, kao lijek protiv ovog virusnog oboljenja. Utvrđeno je da ne pomaže, skoro pa nimalo. Pitam se, da li će iko ikad istražiti, koliko je štete uzrokovalo kljukanje pacijenata ovim lijekom...

Oko vakcina...

Nisam protivnik vakcinisanja, naprotiv. Jedna od značajnijih stvari u istoroji čovječanstva, svakako je vakcina protiv različitih bolesti, koje su u prošlosti izazivale smrt, a danas su, skoro potpuno iskorijenjene. Međutim. Ne mogu se oteti utisku, da sporadično, farmaceutske kompanije i lobiji, iskoriste priliku, da za neku benignu stvar, plasiraju vakcinu, na kojoj poprilično zarade...

Pogrešna je, i površna, pretpostavka da se zarađuje samo na prodaji i distribuciji vakcina. Dionice kompanija koje proizvedu i plasiraju na tržište vakcinu, kao po pravilu, na berzi zabilježe skok i donesu ogromnu dobit dioničarima.

Primjer slijedi...

2009. tokom pandemije svinjskog gripa, Srbija je pukla oko 3 miliona evra za vakcinu, a lako se moglo dogoditi da ode i 6 puta više. Naime, kad se svinjski grip pojavio, volšebno se u roku od par dana pojavio Novartis, sa spasonosnom vakcinom. Vlade svjetskih država su stale u red da dobiju milionske kontigente te vakcine i spasonosnog lijeka Tamiflu, koji je proizvodio Roš. Akcije ove dvije kompanije, tada su udarile u plafon na berzi. Srbija se po hitnom postupku, odlučuje na nabavku vakcine, na sugestiju radne grupe za suzbijanje epidemije, kojom je rukovodio dr Predrag Kon. Predsjednik komisije za nabavku bio je dr Branislav Tiodorović (ova imena su danas pretpostavljam poznata svima u okruženju). Pokušaj vlade Srbije, tačnije ministra zdravlja, da se vakcina učini obaveznom, osujećen je od strane direktora Torlaka, koji je utvrdio da tako nešto može da odluči isključivo najviše zakonodavno tijelo u državi. Uslijedio je debakl, jer je vakcinu u Srbiji tražilo i dobilo svega oko 150 000 građana, a države širom svijeta, suočile se sa istim problemom, jer interes javnosti za primanje vakcine, nije bio ni blizu projektovanog, a ogromne količine su nabavljene. Zemlje su počele da traže izlaze iz glomaznih ugovora za nabavke, po cijenu plaćanja penala dobavljačima.

Dr Kon je tada rekao da će podnijeti ostavku, ukoliko vakcinu u Srbiji ne primi 1 milion ljudi. Cifra je dakle bila mnogo manja, doktor je ostavku (ne neopozivu) zaista podnio, ali je ista odbijena.

Tamiflu je kupovan u velikim količinama, potom ga je WHO, siromašnijim zemljama, distribuisala kroz donacije, ali nikad nije dočekao širu upotrebu. Na kraju je većini isporučene količine istekao rok, WHO je obavijestila nadležne organizacije da preštampaju stari i dodijele lijeku novi rok upotrebe. Na kraju je praktično sve uništeno, bez da je ušao u širu primjenu.

Svinjski grip, nestao je sam od sebe, brzinom kojom se i pojavio...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2020, 08:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2370
Nisam dugo ulaziona ovu temu. Imam šta i pročitati. Opet vakcinacija :D :D :D :D Da ne čitam sada sve, da li sada i vakcina prenosi koronu? Ili je korona ismišljena da bi se vakcinisalo? Ovo je jedan obični BOTovluk xD


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2020, 08:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Okt 2017, 16:00
Postovi: 104
Lokacija: BL - RS
Nitro je napisao:
Svinjski grip, nestao je sam od sebe, brzinom kojom se i pojavio...


Zato sad COVID-19 ili na našim prostorima poznat ko KRADONA virus ima odličan PR marketing tako da će se te greške sa svinjskim gripom ispraviti :wink:

Juče sam čuo kako je u jednom epidemiološko aktivnom mjestu žena zaposlena u firmi testirana kao pozitivna i dobila je izolaciju, svi ostali ukućani su po dva puta testirani i negativni, ali su i oni dobili kućnu izolaciju. Student u SA navodno pozitivan i svi iz studijske grupe su dobili izolaciju iako niko od njih nije testiran. Eto kako rastu brojevi zaraženih - sistem s kim si takav si. Jedan testiran, još šestoro za izolaciju = 7 pozitivnih/oboljelih :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2020, 08:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Okt 2017, 16:00
Postovi: 104
Lokacija: BL - RS
http://hronograf.net/2020/07/03/rusija-napravila-lek-protiv-kovida-jesenjeg-talasa-nece-biti/

Živi bili pa vidjeli. Izvor je Sputnjik.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2020, 09:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Који је то лијек по реду до сад? :Dz

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2020, 09:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Živi bili pa vidjeli, taj lijek je nedavno Japan poklonio nama.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2020, 10:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
Cellman je napisao:
Nitro je napisao:
Svinjski grip, nestao je sam od sebe, brzinom kojom se i pojavio...


Student u SA navodno pozitivan i svi iz studijske grupe su dobili izolaciju iako niko od njih nije testiran. Eto kako rastu brojevi zaraženih - sistem s kim si takav si. Jedan testiran, još šestoro za izolaciju = 7 pozitivnih/oboljelih :roll:


:lol: :lol: :lol:
tako ti to vidiš, znači.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2020, 10:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Ja se sikiram za Castru. Samo da nam on ne oboli.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2020, 10:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4857
Novih 16 zaraženih na 134 testiranih. Osam osoba se oporavilo u posljednja 24 časa. Dve osobe preminule.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2020, 11:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Cellman je napisao:
Student u SA navodno pozitivan i svi iz studijske grupe su dobili izolaciju iako niko od njih nije testiran. Eto kako rastu brojevi zaraženih - sistem s kim si takav si. Jedan testiran, još šestoro za izolaciju = 7 pozitivnih/oboljelih :roll:


Jesi li siguran da se vode kao oboljeli? Odakle ti to?

Нова Варош je napisao:
Ja se sikiram za Castru. Samo da nam on ne oboli.


Čuvam se ja, ne brini ti za mene...
https://www.nezavisne.com/novosti/drust ... eni/608695

Gazda1970 je napisao:
Novih 16 zaraženih na 134 testiranih. Osam osoba se oporavilo u posljednja 24 časa. Dve osobe preminule.


Znači 12% od testiranih je zaraženo. Čudi me da je bilo ovako malo testiranih u zadnjih nekoliko dana...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2020, 12:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Okt 2017, 16:00
Postovi: 104
Lokacija: BL - RS
Castra je napisao:
esi li siguran da se vode kao oboljeli? Odakle ti to?

Šta sam ja napisao? Jedno testiraš pozitivno i komplet porodicu/radne kolege/komšije u kućnu izolaciju bez testa. Rekli mi ljudi kojima je izrečena ta mjera. Jedino tako se dolazi do ovih cifara kojim nas filuju svaki dan, a znamo svi da se ne testira tako masovno, ako hoćeš na svoju ruku plati 200 KM... :-?

I ljekari se čude kako tako "veoma zarazan virus" može biti prisutan kod jednog člana domaćinstva dok su ostali negativni...? Pa ljudi moji kad jedno dođe u kuću sa običnom gripom povalja komplet familiju u kratkom roku, a ovaj virus koji je navodno zarazniji i opasniji od gripe se ovako manifestuje...?! Ovo je baš sistem jebe lud zbunjenog...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2020, 12:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
https://mondo.rs/Magazin/Zdravlje/a1345 ... vesti.html

Citiraj:
...a poslednja merenja pokazuju da je COVID-19 u proseku oko 50 do 100 puta smrtonosniji od sezonskog gripa.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2020, 12:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10259
Ovo nije tacno! Ljudi iz okruzenja zarazene osobe ako se ne testiraju se NE VODE kao zarazeni vec dobijaju mjeru zdravstvenog nadzora i to je sasvim druga kategorija i cifra.

To je ovaj podatak
Citiraj:
У Српској је тренутно под здравственим надзором 2.166 особa, а надзор је завршен код 38.219 особа
.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2020, 12:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
Cellman je napisao:
Castra je napisao:
esi li siguran da se vode kao oboljeli? Odakle ti to?

Šta sam ja napisao? Jedno testiraš pozitivno i komplet porodicu/radne kolege/komšije u kućnu izolaciju bez testa. Rekli mi ljudi kojima je izrečena ta mjera. Jedino tako se dolazi do ovih cifara kojim nas filuju svaki dan, a znamo svi da se ne testira tako masovno, ako hoćeš na svoju ruku plati 200 KM... :-?



o čemu pričaš jbt, ovo prosto nije tačno! nije tačno da se netestirani kontakti tretiraju i zavode u izvještajima kao pozitivni!
nije tačno!

edit: evo, vlakanje brži.


Poslednji put menjao kosta dana 06 Jul 2020, 12:41, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2020, 12:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Okt 2017, 16:00
Postovi: 104
Lokacija: BL - RS
Isti izvori su do juče tvrdili kako je naša Srpska ekonomskim rastom naprednija od većine Evrope i zemlja "srećnih ljudi".

Ja ipak više vjerujem svojim očima ili nekome koga dobro poznajem, a vi kako hoćete.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2020, 12:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
a dobro, to je druga stvar.
džaba drljamo po tastaturi, ne može se polemisati sa stavom "cijeli svijet laže, ovo uopšte ne postoji"...
ugodno popodne želim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2020, 12:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Koliko Cellman nakenja, ni Alija Sirotanović ne bi izlopatao.

Na čemu baziraš svoje tvrdnje? Na prethodnim tvrdnjama? Ekstra kredibilan izvor... :lol:
Kakav si ti prolup...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2020, 13:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Okt 2017, 16:00
Postovi: 104
Lokacija: BL - RS
Bitno je da su uhljebi kao ti navaljali koju kilu viška u izolaciji i primili platu i bonus. Vama bi takvo stanje odgovaralo i godinu dana, nema veze što vašim pametovanjem i stručnim potezima je oko 20 hiljada radnika ostalo bez posla u privatnom sektoru.

Po crvendaćima samo 1400 radnika je ostalo bez posla u RS. Jeste, ali dnevno!

Daj maži po guzici daće MMF kredita. Jebala vas Biserka i Burle u guzice alave!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs