banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 538, 539, 540, 541, 542, 543, 544 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Jan 2022, 10:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2010, 10:52
Postovi: 3285
blaf77 je napisao:
Nije to tebi bilo jebeno cim tebi nije nista da ti se to desi ponovo.


Hoces mi ti sad reci sta je jebeno a sta nije, ti si taj koji procjeni kako se neko osjecao? E vidis to je problem najveci takvih kao sto si ti. Pametnjakovici kontas. Mislis da si pametniji i smatras ostale manje inteligentnim.

Je l mi ti LICNO garantujes ako primim 3 vakcine da ce mi oblik korone biti najblazi moguci i da cu ga s osmjehom preboliti? Je l garantujes da potpisujemo odmah?

_________________
Robin je saren,al je Betmen crn.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 10:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Vidi, borio sam se 7 dana kod kuce sa visokom temperaturom, i onda 11 dana u bolnici sa upalom pluca, maskom sa kisikom, i jedva se izvukao ziv. Meni je to bio dovoljan razlog da se vakcinisem i revakcinisem, a vjerovatno cu i buster dozu uzeti. Oko nje se malo predomisljam da li ima koristi. Kamo srece da sam bio revakcinisan prije nogo sto sam fasovao, da su samo malo blazi simptomi zbog toga, puno bi mi znacilo. Ako ne zbog sebe i svog zdravlja, onda bar zbog svih koji su strepili za moj život dok sam bio u bolnici.

Sad vidim tvoj odgovor pa da dodam - niko nikom nista ne garantuje, ali postoje velike sanse i statistike pokazuju sta je bolje.

Ako vec lupis da nije nista ako se ponovo zarazis, onda se ne mozes ljutiti kad ti kazem da nisi dovoljno najebao da ne bi zelio da ti se to ponovi.


Poslednji put menjao blaf77 dana 22 Jan 2022, 10:47, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 10:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
@tatamata

Pa ne znam, možda poslije petodnevnog puzanja više i ne prohodaš.
Ili ako prohodaš, možda ti pluća budu trajno osakaćena…

Ajde čisto diskusije radi, šta bi se ti zapitao po pitanju vakcina?
Na osnovu koje ekspertize ili iskustva možeš da procijeniš virus, bolest, vakcinu ili epidemiološki uticaj?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 11:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2010, 10:52
Postovi: 3285
Pa ljudi vi upravo dokazujete moju poentu, GARANCIJA NEMA. Primio sam sve vakcine tokom svog djetinjstva, ali razlika je sto su te vakcine godinama ispitivane i postoji odredjena garancija da stite od odredjene bolesti jer kad je primis imun si.
Pitate me ko meni garantuje da se necu opet zaraziti i imati tezi oblik? Ko meni garantuje da necu primiti 5 doza vakcine i nakon pete dobiti srcanu manu? Niko.
Moj brat ima 17 godina i imao je koronu bez simptoma da bi doktorka mojoj majci rekla kako bi ga trebala vakcinisati bez ikakvog pregleda? Alo da takva drskost postoji vakcinisati zdravog momka mladog sportistu zbog cega?
Apsolutno podrzavam vakcinaciju ljudi koji smatraju da se trebaju vakcinisati. Apsolutno.
Apsolutno podrzavam izbor povodom vakcinacije. Slobodan izbor.

A znate sta je zalosno i najzalosnije? Evo napravite anketu po Banjaluci na primjer, anonimnu i pitajte ljude zasto su se vakcinisali, ubjedjen sam da ce preko 50% od anketiranih reci da je to jer su bili uslovljeni ili zbog posla, ili jer su pukli vise od svega i da mogu putovati a u evropskim drzavama cak da mogu i otici do prodavnice. Eto to je zalosno sto je manjina ti vakcinu primila kao vi iz straha i jer vjeruju u nju.

Ja ne zelim nikakvu diskusiju samo me pogadja sto dolazi do nekih podjela u drustvu a nema potrebe za tim.

_________________
Robin je saren,al je Betmen crn.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 11:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Je l' tražiš garancije kad se ženiš?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 11:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2010, 10:52
Postovi: 3285
Promasio si balun ali bravo na pokusaju , ispalo je kao malo i smijesno. Ne trazim ja nikakve garancije ni da cu prezivjeti koronu sa ili bez vakcine. Trazim samo da uvedu besplatne testove za sve ljude na svijetu pa kad su vakcine dzabne nek budu i testovi, i da nastavimo normalno zivjeti.

_________________
Robin je saren,al je Betmen crn.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 11:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
blaf77 je napisao:
Wizi, ti stalno spominjes pamćenje, ali i vakcinacija je izlaganje organizma virusu, i pamcenje odgovora (po tebi koliko sam shvatio bez obzira na kolicinu antitijela). E sad, ako se neko 2 ili cak 3 puta vakcinisan, znaci izlozen virusu, i opet obolio (znam ih nekoliko pozitivnih nakon 2 i jedno nakon 3 pfizera, i jedno nakon 2 kineza), koliko se onda mozes pouzdati u to pamcenje?


Tako je.. i vakcinacija je pamcenje i zato nisma protiv vakcinacije. Ako sam ja dobro shvatio, to pamcenje pomaze da imuni sisrem brze reaguje i lakse savladas virus kad se izlozis iduci put. Zbog toga su uglavnom simptomi blazi kod vakcinisanih osoba (i on onih koji su prelezali)... naravno, izuzeci uvijek postoje.
Protiv sa bustovanja orgabizna da si konstsntno izlozen virusu (kroz buster) i da imuni sistem stalno radi na MAX. O tome se i govori u ovom clanku da jednostavno to nije normalno, niti bilo ko zna kako to moze uticsti na taj isti imuni sistem


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 11:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Wizi, ja mislim da je tako i Isus napravljen. Toliko Marija razmišljala kako da rodi, a da ne izgubi nevinost, da na kraju je i Bogu dop... i rekao evo ti dijete samo šuti. Tako da mislim da će i tebe Bog vakcinisati samo da te riješi dileme.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 11:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
tatamata je napisao:
Pa ljudi vi upravo dokazujete moju poentu, GARANCIJA NEMA. Primio sam sve vakcine tokom svog djetinjstva, ali razlika je sto su te vakcine godinama ispitivane i postoji odredjena garancija da stite od odredjene bolesti jer kad je primis imun si.
Pitate me ko meni garantuje da se necu opet zaraziti i imati tezi oblik? Ko meni garantuje da necu primiti 5 doza vakcine i nakon pete dobiti srcanu manu? Niko.
Moj brat ima 17 godina i imao je koronu bez simptoma da bi doktorka mojoj majci rekla kako bi ga trebala vakcinisati bez ikakvog pregleda? Alo da takva drskost postoji vakcinisati zdravog momka mladog sportistu zbog cega?
Apsolutno podrzavam vakcinaciju ljudi koji smatraju da se trebaju vakcinisati. Apsolutno.
Apsolutno podrzavam izbor povodom vakcinacije. Slobodan izbor.

A znate sta je zalosno i najzalosnije? Evo napravite anketu po Banjaluci na primjer, anonimnu i pitajte ljude zasto su se vakcinisali, ubjedjen sam da ce preko 50% od anketiranih reci da je to jer su bili uslovljeni ili zbog posla, ili jer su pukli vise od svega i da mogu putovati a u evropskim drzavama cak da mogu i otici do prodavnice. Eto to je zalosno sto je manjina ti vakcinu primila kao vi iz straha i jer vjeruju u nju.

Ja ne zelim nikakvu diskusiju samo me pogadja sto dolazi do nekih podjela u drustvu a nema potrebe za tim.

Evo da se i ja ubacim.
Pod 1. Vakcine koje si primio kao dijete su obavezne, svi smo ih primili i niko ni tebe, ni nas nije pitao da li želimo da ih primimo i veeeeliko je pitanje da li bi ti i takvi kao ti pristali da ih primite da ste imali izbora i da vas je neko pitao, bez obzira na to koliko su te vakcine provjerene ili ne.

Pod 2. čovjek ti je dobro iznad rekao. Da si ti imao teži oblik kao on i mnogi drugi, ne bi sad tako pričao. Nema tu subjektivnog viđenja, zna se šta se podrazumijeva pod težim oblikom - upala pluća prvenstveno, a upala pluća ne prolazi tek tako za 5 dana. Bogu hvala što nisi imao teži oblik, ali očito je da nisi sposoban da stvari sagledaš iz ugla onih koji su se baš naplatili pa samim tim je glupo što se ti nešto kao ljutiš što ti čovjek kaže da ti baš i nisi najeb'o.

I pod 3. Ti reče nisi ni za, ni protiv vakcinacije a iz tvojih objava je jasno da si protiv - na što imaš apsolutno pravo, ali reci onda brate. Reci da si protiv vakcinacije i da češ se vakcinisati samo kad ti guzica htjedne vidjeti puta i da će tad svi tvoji strahovi o neprovjerenosti vakcine magično nestati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 11:56 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Ja ne znam da je iko kod nas uslovljavao vakcinaciju na poslu... možda i ima neka firma, ispravite me ako griješim. Medicinare ne računam u tu kategoriju.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 11:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2010, 10:52
Postovi: 3285
Danjamin je napisao:
Evo da se i ja ubacim.
Pod 1. Vakcine koje si primio kao dijete su obavezne, svi smo ih primili i niko ni tebe, ni nas nije pitao da li želimo da ih primimo i veeeeliko je pitanje da li bi ti i takvi kao ti pristali da ih primite da ste imali izbora i da vas je neko pitao, bez obzira na to koliko su te vakcine provjerene ili ne.

Pod 2. čovjek ti je dobro iznad rekao. Da si ti imao teži oblik kao on i mnogi drugi, ne bi sad tako pričao. Nema tu subjektivnog viđenja, zna se šta se podrazumijeva pod težim oblikom - upala pluća prvenstveno, a upala pluća ne prolazi tek tako za 5 dana. Bogu hvala što nisi imao teži oblik, ali očito je da nisi sposoban da stvari sagledaš iz ugla onih koji su se baš naplatili pa samim tim je glupo što se ti nešto kao ljutiš što ti čovjek kaže da ti baš i nisi najeb'o.

I pod 3. Ti reče nisi ni za, ni protiv vakcinacije a iz tvojih objava je jasno da si protiv - na što imaš apsolutno pravo, ali reci onda brate. Reci da si protiv vakcinacije i da češ se vakcinisati samo kad ti guzica htjedne vidjeti puta i da će tad svi tvoji strahovi o neprovjerenosti vakcine magično nestati.


Covjece nek se vakcinise ko hoce, ko nece ne mora ne znam u cemu je problem. Nisam za uslovljavanje i Austrijski rezim.

A sto se putovanja tice, pazi ovaj primjer u avionu su sjedila tri momka jedan je imao BiH pasos, drugi je imao HR pasos, a treci HR pasos i boravisnu dozvolu u drzavi u koju se ide. Na aerodromu se desava sljedeca scena, prvi je vracen i deportovan nazad kao kriminalac jer ima negativan test ali nije vakcinisan i nema sta traziti kao turista u toj drzavi. Drugi ima negativan test i nije vakcinisan i ulazi sa dobrodoslicom kao turista rasirenih ruku. Treci nije vakcinisan i nema uopste test jer mu zakonski ne treba i ulazi u zemlju najnormalnije jer je tu prijavljen da radi i zivi. Cudne stvari.

_________________
Robin je saren,al je Betmen crn.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 12:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Vakcinisan i revakcinisan i relativno lako pregurao covid i to ne ovaj smijesni omikron, nego onu zakebanu Deltu ili koji vec... Sto se tice vakcinacije, fer bi bilo da se uz podatke o broju ljudi na kisiku, respiratoru ili nedaj boze situaciji saopsti i koliki broj od tih ljudi je uredno vakcinisan i revakcinisan. Dok god to nije slucaj i postoje spekulacije oko tih brojeva, otpor prema vakcinaciji je razumljiv.

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 12:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Vidim ja, pokusava se tatamatu svrstati u antivakserski kos. Hajmo se kladiti ko ce prvi da ga nazove antivakserom, ja tipujem na Damjanin. Sta vi mislite?

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 13:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Tatamata je sledeci mladi i neiskusni forumas :lol:
Doduse, olabavila je ekstaza na forumu, nekad su se tu provlacile, ispod tepiha, zelje o smrti u porodici da forumas koji ima bilo kakve dileme oko vakcine vidi svog Boga. Nedostaje mi to vrijeme...

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 15:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1539
<Enter_name> je napisao:
Ja ne znam da je iko kod nas uslovljavao vakcinaciju na poslu... možda i ima neka firma, ispravite me ako griješim. Medicinare ne računam u tu kategoriju.

Kolega mi ispriča da je trebao dobiti posao u Muehlbauer-u, medjutim tražili da se vakciniše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 16:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Vakcinisan i revakcinisan i relativno lako pregurao covid i to ne ovaj smijesni omikron, nego onu zakebanu Deltu ili koji vec... Sto se tice vakcinacije, fer bi bilo da se uz podatke o broju ljudi na kisiku, respiratoru ili nedaj boze situaciji saopsti i koliki broj od tih ljudi je uredno vakcinisan i revakcinisan. Dok god to nije slucaj i postoje spekulacije oko tih brojeva, otpor prema vakcinaciji je razumljiv.

Pa i da objave odmah bi bila priča da su to lažirane cifre, da se nešto krije itd. jer "znaju oni" nekoga ko zna nekoga čiji je stric, tetak, p. materina bio vakcinisan i zajedno s masom drugih vakcinisanih leži na UKC-u ili je već umro...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 16:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
oposum je napisao:
Vidim ja, pokusava se tatamatu svrstati u antivakserski kos. Hajmo se kladiti ko ce prvi da ga nazove antivakserom, ja tipujem na Damjanin. Sta vi mislite?

Vas koji ste otvorili nalog samo da nešto napišete na ovu temu treba čitati sa sažaljenjem, pa ono .. žao mi te.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 16:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
tatamata je napisao:
Danjamin je napisao:
Evo da se i ja ubacim.
Pod 1. Vakcine koje si primio kao dijete su obavezne, svi smo ih primili i niko ni tebe, ni nas nije pitao da li želimo da ih primimo i veeeeliko je pitanje da li bi ti i takvi kao ti pristali da ih primite da ste imali izbora i da vas je neko pitao, bez obzira na to koliko su te vakcine provjerene ili ne.

Pod 2. čovjek ti je dobro iznad rekao. Da si ti imao teži oblik kao on i mnogi drugi, ne bi sad tako pričao. Nema tu subjektivnog viđenja, zna se šta se podrazumijeva pod težim oblikom - upala pluća prvenstveno, a upala pluća ne prolazi tek tako za 5 dana. Bogu hvala što nisi imao teži oblik, ali očito je da nisi sposoban da stvari sagledaš iz ugla onih koji su se baš naplatili pa samim tim je glupo što se ti nešto kao ljutiš što ti čovjek kaže da ti baš i nisi najeb'o.

I pod 3. Ti reče nisi ni za, ni protiv vakcinacije a iz tvojih objava je jasno da si protiv - na što imaš apsolutno pravo, ali reci onda brate. Reci da si protiv vakcinacije i da češ se vakcinisati samo kad ti guzica htjedne vidjeti puta i da će tad svi tvoji strahovi o neprovjerenosti vakcine magično nestati.


Covjece nek se vakcinise ko hoce, ko nece ne mora ne znam u cemu je problem. Nisam za uslovljavanje i Austrijski rezim.

A sto se putovanja tice, pazi ovaj primjer u avionu su sjedila tri momka jedan je imao BiH pasos, drugi je imao HR pasos, a treci HR pasos i boravisnu dozvolu u drzavi u koju se ide. Na aerodromu se desava sljedeca scena, prvi je vracen i deportovan nazad kao kriminalac jer ima negativan test ali nije vakcinisan i nema sta traziti kao turista u toj drzavi. Drugi ima negativan test i nije vakcinisan i ulazi sa dobrodoslicom kao turista rasirenih ruku. Treci nije vakcinisan i nema uopste test jer mu zakonski ne treba i ulazi u zemlju najnormalnije jer je tu prijavljen da radi i zivi. Cudne stvari.

To je već politika ili šta već. Razne stvari se dešavaju na granici s drugim zemljama...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 16:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Valjda s ena aerodromu provjeravaju svi dokumenti prije samog leta, ali nema veze…

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 16:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Kako mozete napamet lupati da se ne objavljuju podaci o broju vakcinisanih i nevakcinisanih od hospitalizovanih sa tezim posljedicama? U dosta clanaka o njima se naglasava da je veliki procenat onih sa tezim simptomima nevakcinisan.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 538, 539, 540, 541, 542, 543, 544 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs