banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 479, 480, 481, 482, 483, 484, 485 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Okt 2021, 13:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
Ni vakcina, a ni preležani kovid ne daju trajni imunitet na bilo koji soj. Znam lika koji je prošle godine (kad je alfa soj bio dominantan), u tri mjeseca imao dva puta kovid. U principu se sve svede na organizam pojedinca, a obzirom da niko od nas ne zna kako će njegov/njen organizam reagovati suludo je nadati se da ćemo proći bez težih simptoma/većih posljedica. Naravno, to važi i za vakcinaciju, odnosno reakcije na istu s tim da je broj smrtnih slučajeva (kao reakcija na vakcinu) minimalan a broj smrtnih slučajeva od kovida maltene maksimalan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 15:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1539
vlakanje je napisao:
Sve ja to znam i od ranije samo sto sada pitam "strucnjake" koji se kunu u nestorovica kako objasnjavaju ovu kontradiktornost.


Ja ću ti odgovoriti kad ti meni odgovoriš koja je svrha kovid potvrda ? :lol:
Pokušaja da se vakcinišu djeca, iako vakcina ne sprječava dalje širenje, a nemaju ozbiljnije simptome ?
Zašto se pod smrću od korone pišu svi koji su bili pozitivni, bez utvrdjivanja stvarnog uzroka. Da, ako si bio u zadnjih 28 dana pozitivan.
Nestorović/Kolakušić navodi šta je sve prekršeno od ljudskih prava, pa do same prakse i pravila u medicini. Ali jebo to, čuj neka prava i zakoni.
Tačno ste gori od ovih što vjeruju u teorije zavjere,

Danjamin je napisao:
Naravno, to važi i za vakcinaciju, odnosno reakcije na istu s tim da je broj smrtnih slučajeva (kao reakcija na vakcinu) minimalan a broj smrtnih slučajeva od kovida maltene maksimalan.


Znači, ko se zarazi, bez da se nije vakcinisao, odmah odapne ?
Ne kontam, valjda nisam patriota.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 15:24 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Pečenko je napisao:
Ja ću ti odgovoriti kad ti meni odgovoriš koja je svrha kovid potvrda ?

Jedan od načina da se ljudi natjeraju na vakcinaciju.

Pečenko je napisao:
Pokušaja da se vakcinišu djeca, iako vakcina ne sprječava dalje širenje, a nemaju ozbiljnije simptome ?

Ne sprječava, ali smanjuje mogućnost.

Pečenko je napisao:
Zašto se pod smrću od korone pišu svi koji su bili pozitivni, bez utvrdjivanja stvarnog uzroka. Da, ako si bio u zadnjih 28 dana pozitivan.

U izvještaju piše smrtni slučaj povezan sa COVID-19.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 15:31 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pečenko je napisao:
Nestorović/Kolakušić navodi šta je sve prekršeno od ljudskih prava,


Kakvih ljudskih prava? Ljudska prava i slobode se mogu poštovati samo do onog momenta kada ti svojim pravom ne ugrožavaš pravo i slobodu drugog. To se i na pravnom fakultetu uči. Okači ta ljudska prava mački o rep.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 15:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1539
Znam ja to, ali prisila je kršenje tvojih prava. Ko hoće nek se vakciniše, ko neće ne mora.
Znači vakcinisati kategoriju koja je statistička greška što se tiče težih simptoma, zato da bi smanjili mogućnost čega ? Vakcina nije trajna, na daje takav imunitet, tako da je to obična glupost.
Smrtni ishod može biti biti povezan sa ko zna čim, stavljanjem kovida dobija visok procenat, idealno za strašenje naroda a koliko je zaista umrlo od samog virusa, to ne znaju ni oni koji su napisali to.

Jesu odgovori, ali sve jedan manipulacija, prisila i kršenje osnovnih ljudskih prava. Onda se ljute što ih uporedjuju sa fašistima. :)

_зока je napisao:
Pečenko je napisao:
Nestorović/Kolakušić navodi šta je sve prekršeno od ljudskih prava,


Kakvih ljudskih prava? Ljudska prava i slobode se mogu poštovati samo do onog momenta kada ti svojim pravom ne ugrožavaš pravo i slobodu drugog. To se i na pravnom fakultetu uči. Okači ta ljudska prava mački o rep.


Kako ja kršim tvoja prava, ako sam vakcinisan ili nevakcinisan ? Znači u oba slučaja mogu biti zarazan ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 16:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Ljudska prava, moja prava se krše, kme kme


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 16:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 255
Ma jebeš ljudska prava, to je najmanje bitno.

Nama nije potrebna masovna vakcinacija nego ciljana. Naročito kada je jasno da se ne sprječava zaraza.

Vakcinisanjem 100 ljudi preko 60 godina smanjuje potrebu za kliničkim liječenjem isto kao i vakcinisanje 20.000 klinaca od 18 godina.

Zbog toga je masovna vakcinacija, ne samo nepotrebna nego i kontraproduktivna, jer ne fokusiraš sredstva i kapacitete na kritične grupe.

Riješili bi problem da smo vakcinisali 100.000 ljudi preko 60 godina, koliko ih imamo u RS, nego što se takmičimo da i mi doguramo do 50% vakcninisanog stanovništva. Al kud svi Turci tu i mali Mujo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 16:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Stari odavno nisu najugroženija grupa.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 16:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Ilija Čvorović je napisao:
Ma jebeš ljudska prava, to je najmanje bitno.

Nama nije potrebna masovna vakcinacija nego ciljana. Naročito kada je jasno da se ne sprječava zaraza.

Vakcinisanjem 100 ljudi preko 60 godina smanjuje potrebu za kliničkim liječenjem isto kao i vakcinisanje 20.000 klinaca od 18 godina.

Zbog toga je masovna vakcinacija, ne samo nepotrebna nego i kontraproduktivna, jer ne fokusiraš sredstva i kapacitete na kritične grupe.

Riješili bi problem da smo vakcinisali 100.000 ljudi preko 60 godina, koliko ih imamo u RS, nego što se takmičimo da i mi doguramo do 50% vakcninisanog stanovništva. Al kud svi Turci tu i mali Mujo...
Kako nije bitno pa to je osnovni argument antivaksera. Čuli od jednog pa svi ostali ponavljaju kao papige, bez da iole razmisle. Ali svakako antivakser i razmišljanje ne idu jedno sa drugim.
Glede ciljane vakcinacije, pa prvi period vakcinisanja bio je za ljude od preko 65 god. Kad se to ispucalo (vakcinisao se ko je htio bez kršenja famoznih ljudskih prava) prešlo se i na prijave ostalih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 16:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 255
_зока je napisao:
Stari odavno nisu najugroženija grupa.


Ovo jednostavno nije istina. Naravno da jesu i to ne 2-3 puta nego i do 1000 puta.

Slika

A sa dva klika mođeš da nađeš statistiku i za zemlje sa velikim procentom vakcinacije, svešće se na isto.


Pošteni Srda je napisao:
Kako nije bitno pa to je osnovni argument antivaksera. Čuli od jednog pa svi ostali ponavljaju kao papige, bez da iole razmisle. Ali svakako antivakser i razmišljanje ne idu jedno sa drugim.
Glede ciljane vakcinacije, pa prvi period vakcinisanja bio je za ljude od preko 65 god. Kad se to ispucalo (vakcinisao se ko je htio bez kršenja famoznih ljudskih prava) prešlo se i na prijave ostalih.


Ma jebe mi se za antivkasere, oni nigdje nisu reprezentativni osim na internetu. Vama je veći ćeif sa budalama se raspravljati, kontam lakše je...

Pa naravno da se nije ispucalo preko 65 godina, mogao si napraviti pristupačnijim , mobilne timove, obilaziti ruralna naselja, praviti punktove. Pa mi smo prije 10 dana sklonili se iz onog sajma i prebacili malo i na mjesne ambulante. Da si im pružio neku novčanu pomoć, jer je velika većina njih nažalost u lošoj finansijskoj situaciji, pa bi za 100 maraka stajali u redu i na tom sajmu. Mi zapravo ništa nismo uradili da odradimo ovo za ljude preko 65 godina. Apsolutno ništa. A kažem 100 njih ti je efikasnije nego 20.000 klinaca od 18 godina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 17:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
@Pečenko, gdje sam to rekla? Poenta je da niko od nas ne zna kako će njegov organizam reagovati. Evo samo u zadnjih mjesec-dva je umrlo četvoro mladih, i prethodno sasvim zdravih, ljudi iz BL. To su samo oni za koje smo čuli jer su bili na ECMO aparatu koji uništava trombocite, pa se preko medija tražila krv za njih. Kako ti ili bilo ko drugi možeš znati da nećeš ne daj Bože završiti kao oni?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 17:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Ilija Čvorović je napisao:
_зока je napisao:
Stari odavno nisu najugroženija grupa.


Ovo jednostavno nije istina. Naravno da jesu i to ne 2-3 puta nego i do 1000 puta.

Slika

A sa dva klika mođeš da nađeš statistiku i za zemlje sa velikim procentom vakcinacije, svešće se na isto.


Pošteni Srda je napisao:
Kako nije bitno pa to je osnovni argument antivaksera. Čuli od jednog pa svi ostali ponavljaju kao papige, bez da iole razmisle. Ali svakako antivakser i razmišljanje ne idu jedno sa drugim.
Glede ciljane vakcinacije, pa prvi period vakcinisanja bio je za ljude od preko 65 god. Kad se to ispucalo (vakcinisao se ko je htio bez kršenja famoznih ljudskih prava) prešlo se i na prijave ostalih.


Ma jebe mi se za antivkasere, oni nigdje nisu reprezentativni osim na internetu. Vama je veći ćeif sa budalama se raspravljati, kontam lakše je...

Pa naravno da se nije ispucalo preko 65 godina, mogao si napraviti pristupačnijim , mobilne timove, obilaziti ruralna naselja, praviti punktove. Pa mi smo prije 10 dana sklonili se iz onog sajma i prebacili malo i na mjesne ambulante. Da si im pružio neku novčanu pomoć, jer je velika većina njih nažalost u lošoj finansijskoj situaciji, pa bi za 100 maraka stajali u redu i na tom sajmu. Mi zapravo ništa nismo uradili da odradimo ovo za ljude preko 65 godina. Apsolutno ništa. A kažem 100 njih ti je efikasnije nego 20.000 klinaca od 18 godina.
Slažem se.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 21:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
https://www.youtube.com/watch?v=neDZTTnzOIE

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 23:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
Ja bih sutra trebao na revakcinaciju Fajzerom ali me niko nije zvao, da li da cekam poziv ili samo da se pojavim?
Na koji nacin funkcionise revakcinacija?

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2021, 00:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Jan 2007, 00:30
Postovi: 251
Čekaš da te pozovu telefonom. Barem je tako bilo do sad.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2021, 00:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Zvaće te.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2021, 13:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:30
Postovi: 2718
“U Banjaluci u timovima porodične medicine (uključujući i privatne APM) registrovano je oko 157.000 lica starijih od 18 godina. Obzirom na ukupan broj vakcinisanih lica i broj registrovanih lica starijih od 18 godina populacija koja je vakcinisana sa obje doze vakcine je 39.459 što iznosi 25,1%, dok je u procesu vakcinacije trenutno 44.169 osoba što iznosi 28,1% stanovništva našeg grada”, navode u Domu zdravlja i napominju da se ovaj procenat odnosi samo na osobe koje su vakcinisane od strane JZU “Dom zdravlja” u Banjaluci.

Ipak, prema podacima Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske postotak vakcinisanih punoljetnih osoba, od strane svih ustanova koje sprovode proces vakcinacije, u Banjaluci je oko 35 odsto, uz napomenu da ovdje nisu uzete u obzir osobe vakcinisane van Republike Srpske (čiji je broj za sada nepoznat, a traje apel da se svi koji su vakcinisani u drugoj zemlji prijave nadležnim službama porodične medicine).

Mondo.ba


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2021, 14:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Moze li se i dalje prijaviti telefonom ili ici kad su ovi otvoreni dani?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2021, 15:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
Nisam 100% sigurna, ali mislim da sad sve ide po principu "dani otvorenih vrata". Termini se zakazuju samo za revakcinaciju. Proguglaj broj za informacije pa pitaj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2021, 11:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Slika
Broj smrtnih slučajeva u Evropi u zadnjih 7 dana na 1M populacije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 479, 480, 481, 482, 483, 484, 485 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs