banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 02:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 350, 351, 352, 353, 354, 355, 356 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Mar 2021, 07:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12370
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Mislio na bazen danas, vidim sad kao neka zabrana sportsko-rekreativnih aktivnosti? Nista od bazena aaa?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2021, 12:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
spavac je napisao:
Nitro je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Evo u Austriji su uveli pre par sedmica obavezu nosenja ffp2 maski. Prilicno se postuje taj propis i to je prilicno u bar 99,9 slucajeva. Pogodite sta? Brojevi skacu.
Nema više gripe, jer nosimo maske i mjere protiv kovida daju rezultate, a korona brojevi rastu jer smo neodgovorna stoka koja ne poštuje mjere i ne nosi maske...

Šta tu ima nejasno...


puno toga u tvojoj izjavi je nejasno..meni nije jasno sta si zelio da kazes..jesu li ljudi odgovorni il neodgovorna stoka..


Ironičan sam...

Inače, to je neki stav medicinske struke širom svijeta, koliko sam ja uspio da pohvatam. Naime, službeno u pojedinim zemljama (za Hrvatsku i UK znam sigurno) nije registrovan nijedan slučaj sezonskog gripa. Objašenjenje nadležnih je da mjere preduzete protiv korona virusa u stvari suzbijaju i gripu. Sa druge strane, rast korona brojki objašnjava se time da se mjere ne poštuju dovoljno. Pa sad, ko razumije razumije. Ja ne...

Ili može i ovako...

Struka i nauka kaže ....

Kad preležiš kovid, tijelo ti stvara antitijela, koja nisu trajna, već par mjeseci. U principu 3 mjeseca sigurno, moguće 6, a neka istraživanja kažu i 7, mada je moguće i da ta antitijela uopšte ne stvoriš. Isto i za vakcinaciju... Kad se vakcinišeš, tijelo stvara antitijela, ali ne odmah. Stvara ih u narednih par nedjelja, što u principu može da te zaštiti da uopšte ne dobiješ kovid, moguće je i da ga dobiješ, ali neki lakši oblik. I ne zna se koliko dugo traje imunitet. Moguće da je trajan, ali malo vjerovatno, moguće da je par mjeseci, a moguće je i da dobiješ kovid opet, jer sad postoji nekoliko mutiranih sojeva (Njujork, Brazil, UK, Nigerija, Škotska, Južna Afrika...) pa ne znaju koliko koja vakcina može da zaštiti.

Masku svakako moraš da nosiš jer iako dobiješ vakcinu, ne znači da ne možeš da prenosiš virus. Asipmtomatski širitelji su najgori, jer oni ne znaju da su inficirani, pa šire zarazu doduše moguće je da asimptomatski slučajevi uopšte ne prenose virus.

U principu leglo zaraze su kafane, klubovi, žurke i kućna okupljanja, a najviše novozaraženih dolazi iz grupe 30-50 godina, zato se zatvaraju škole i rekreativni sportski objekti, pogotovo oni gdje treniraju djeca.

Takođe je vrlo bitno, da djeca u školama obavezno nose maske i sjede što dalje jedni od drugih, jer su oni nagori asimptomatski širitelji i mogu da zaraze babe i dede, koji će potom da završe u bolnicama i na respiratorima.

Pošto je u pitanju respiratorni virus, logično je da se širi tokom hladnog vremena, kad ljudi provode najviše vremena u zatvorenom prostoru, zato je vrlo važno da se ne izlazi previše #ostanikodkuće.

Imamo vakcine i modernu nauku na našoj strani, suzbićemo ovaj virus zajedno za 2 nedjelje. Najvažnija stvar u suzbijanju ovog virusa je fizička distanca, pranje ruku i nošenje maske.

Potpuni lokdaun je najbolje sredstvo odbrane. Zato su brojevi u UK, koja ga je zavela prije samo 3 mjeseca, počeli da padaju. Doduše moguće da je to i zbog vakcinacije ili zbog maski. Šveđani su podvrgnuti ludačkom eksperimentu, koji im se posrećio jer za razliku od pijanih Britanaca, koji jašu i balave jedni po drugima, oni su prirodno hladan i suzdržan narod koji inače drži distancu. Zato im je tok epidemije sličan sa UK, ali sa dijametralno različitim pristupom. Eto to je dokaz da distanca i lokdaun u stvari rade posao i da su najvažniji. Doduše glavni američki medicinski stručnjak tvrdi da je esencijalno nošenje maski i da je dobro staviti 2 ili 3, a Bil Gejts kaže da je jedino pravo rješenje vakcina.

Eto to su sublimirani stavovi struke i moderne nauke. Ako nešto ne razmijete, to je zato što se petljate gdje vam nije mjesto, odnosno zato što ste nehumani ignorant, antivakser i glupak koji je umislio da se razumije u epidemiologiju. Ostavite struci da radi svoj posao, a vi natucite masku kad izlazite iz kuće, ćutite i ne postavljajte previše pitanja.

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2021, 14:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Naš brat Putin će nam kopnenim putem poslati donaciju od 20000 vakcina, ali jebo me svak ako šupci iz Litvanije, Poljske, Mađarske Hrvatske ne zadrže to za sebe :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2021, 15:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
https://mondo.ba/Info/Drustvo/a1028653/Korona-smanjila-broj-oboljelih-od-gripe-evo-sta-kazu-epidemiolozi.html

Kao što rekoh... I naravno opet o djeci i školama.

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2021, 15:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
Ali kako uvijek muzika uživo najebe :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2021, 15:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Baš je cirkus u par dana dvije drastične mjere, od možete pjevušiti u sebi do ne možete pjevušiti nikako :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2021, 15:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Doktor objasnio nelogičnosti donesenih mjera

https://facebook.com/story.php?story_fb ... 6699304366


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2021, 15:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
Нова Варош je napisao:
Ali kako uvijek muzika uživo najebe :lol:


Zanimljivo kako se situacija pogorša momentalno kako i u Srbiji.Dobro,generalno pogoršala se u čitavoj Evropi ali čim je Srbija najavila moguće vanredno stanje,isti dan kod nas vapaji nadležnih.Malo čudno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2021, 16:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
skeva je napisao:
Ocekujete li prvu vecu turu vakcina za stanovnistvo za 2-3 dana ili pak za 7-10? Ovo strasno povecanje broja zarazenih ne moze imati drugo uporiste.

I ide prva tura iz Rusije sutra :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2021, 16:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ne znam šta je tu čudno, ja jedva čekam da se vakcinišem Fajzerom.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2021, 17:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
skeva je napisao:
skeva je napisao:
Ocekujete li prvu vecu turu vakcina za stanovnistvo za 2-3 dana ili pak za 7-10? Ovo strasno povecanje broja zarazenih ne moze imati drugo uporiste.

I ide prva tura iz Rusije sutra :D


U novembru na 500 i više novih slučajeva dnevno, i na po 30 smrtnih slučajeva, ne drami se ništa, mole se ljudi da poštuju mjere bla bla... Sad na manje povećenje odmah dramaturgija, pomor, apokalipsa, daj neke nove "mjere", mora maska i u kući (by Vlado Đajić), zatvaraj teretane i fitnes centre... Ugrožen proces vakcinacije...

I opa evo odjednom ministra i Đajića i na sjednici gradske skupštine, šatro odgovornost je na gradu, Banja Luka je problem, žarište, ostale opštine se nasljanjaju na BL... Pa nemojmo baš toliko prozirno da udaramo na maloga...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2021, 18:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Sta drugo ocekujes od sljama?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2021, 18:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Objasnite malo, namjerno su zarazili nekako veliki broj ljudi bas sad da bi okrivili Draska za to? Ili da bi lakse uvalili ljudima vakcine?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2021, 18:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2523
boban1982 je napisao:
Doktor objasnio nelogičnosti donesenih mjera

https://facebook.com/story.php?story_fb ... 6699304366
Raznio "strucnjake" iz tkz. Kriznog štaba.
I danas ide "pojasnjenje" odluke i da klubovi igraju i treniraju normalno, iako su do jutros samo profesionalci mogli.

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2021, 18:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10251
Cekajte malo, da li se namjerno siri zaraza ili se samo falsaju brojevi o testiranjima i novozarazenim da bi se povecala zainteresovanost za vakcinu? Nisam skont'o.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2021, 19:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Ne znam. Danas cujem da se moze vakcinisati u Srbiji (ako imas drzavljanatvo) , medjutim...jos nisam sa sobom da li se uopste trebam vakcinisati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2021, 19:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
markopd je napisao:
Zanimljivo kako se situacija pogorša momentalno kako i u Srbiji.


A kako bi trebalo biti?

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2021, 19:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Zanimljivo je da se uvijek pogorsa cim se pocne pricati o popustanju mjera.

U svakom slucaju, trebalo bi biti da se u Srbiji sporije siri virus, nego kod nas (jer se vakcinisu), medjutim...ispada da je to sve isto.

Svedjani se i dalje odlicno drze, a najmanje su se zatvorili.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2021, 19:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Citiraj:
Naveo je i da u bolnicama ima pacijenta koji su primili prvu dozu vakcine jer se očito nisu razvila još uvek antitela. Takođe, dodao je i da nemaju pacijente koji su primili drugu dozu vakcine.

"Svi pacijenti moraju da se paze i posle prve i druge, posebno kineske vakcine. Tridesetak dana posle druge kineske vakcine bi bio neki optimalni rok kada bi ste imali već dosta visok nivo antitela", rekao je Lađević.


https://www.rts.rs/page/stories/sr/%D0% ... onik-.html

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2021, 20:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Izgleda da jedine mjere koje su mjerive su one ekstremnog tipa. Kao u Kini sa hermetickim zatvaranjem citave regije ili sa druge strane one kao u Svedskoj gdje prakticno nema promjena u nacinu zivota.

Ovo sve drugo je kao prelivanje iz supljeg u prazno i obratno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 350, 351, 352, 353, 354, 355, 356 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs