banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 12:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 553, 554, 555, 556, 557, 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Jan 2024, 15:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
Aikus je napisao:
Lakše metar u guzicu...
Pa jbt bila je opšta panika, mrtvačnice pune, ljudi padaju ko pokošeni i trebali smo čekati 4 godine da testiraju jebenu vakcinu. Unosiš svaki dan govna u sebe, udišeš govna i sada ti je strašna jebena vakcina.
Nano plastika se pronalazi čak u embriju, da ne govorim o vazduhu i ljudskom organizmu, a vama je strašna jedna prokleta vakcina.
Svijet je otišao u kurac, ne zbog teorije zavjere već zbog veličine populacije i brzine samog života, ali je za propast čovječanstva kriva netestirana vakcina.

Čekaj malo!!! možda ovo pišem samo zato jer su me natjerali uz pomoć čipa koji sam dobio.

Naravno da je bila panika, ali u medijima i u vašim glavama. To je barem jasno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2024, 15:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2024, 15:11 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1082
Prika ako sam ne znas u par rečenica objasniti sadržaj, apsolutno me ne zanima da trošim vrijeme na video sa zutim podnapisom i bez referenci, ili barem priloži transkript sa referencama. Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2024, 15:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4271
Lokacija: Little Rock, Arkansas
@Enter hehe, dobra.

Podsjeti me tvoja slika na Dunning–Kruger efekat, a to je pojava da ljudi koji ne znaju ništa, imaju samopouzdanje kao da znaju sve, pa kada se udube u temu onda shvate da ništa ne znaju.. ali ne to shvate svi, mnogi ostanu na ovom prvom "peak-u" i tu je problem.
Evo slika, skontaćete.

Slika

Slika

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2024, 15:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
Jasno da ne želiš čuti nešto što govori stručnjak, ali nisi jedini.Uvijek je lakše ići linijom manjeg otpora, a ušutkati nekog ko zna šta govori. Nešto mi to poznato, pa da, tako nekako je i u politici, a i ostalim sferama života. Nek ste se vi vakcinisali, mi ostali ne moramo.

Enter, ne zezaj. Ne pratim antivaksere i gluposti koje dolaze od njih, već mi nije jasno da su ljudi nezainteresovani za drugačiji narativ, makar da se zapitaju zašto nema drugog mišljenja. Nije sve crno bijelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2024, 15:44 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1082
Evo vidjeh da je edukovan stručnjak u pitanju u pogledao sam.

1. Niko nije rekao da zaustavljaju zarazu, već smanuju brzinu prenosa, mortalitet i trajanje bolesti. Ako nisu 100% učinkovite, hajmo ih skroz odbaciti i boriti se nikakvim oružjem, je li to logika djelovanja?

2. Šta cemo sa lazirankm kovid potvrdama? Rođaka mi je med radnik i krivotvorila ih je u Njemačkoj, takodje je pod istragom zbog togai oduzeto joj je podosta novca za kojeg nema dokaz o porijeklu. Ne pitaš koliko ih je u korumpiranoj Hr imalo laznu potvrdu, a pogotovo za lokalnu upotrebu?

Svakako da je trebalo svaki ulazak u bolničke prostore testirati i tu je propust sto se nije cjelokupan personal svakodnevno testirao Tu se žrtvovala rigidnsost zarad toga da bolnice zadrze kapacitet rada i prijema bolesnih.
Bolje da se zapitaš koliko je bilo nepotrebno zaraženih jer je bila gomila maloumnih egocentricnih paripa koji ne vjeruju da se virus ne prenosi isto kad se nabijes uz nekog ili kad je dva metra od tebe i koji ne vjeruju da mehaničke barijere zaustavljaju mehaničke objekte.

Koliko se malo mjera pridrzavalo na terenu, pravo je cudo da je sistem ikako funkcionisao i da je bilo tako malo umrlih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2024, 15:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4271
Lokacija: Little Rock, Arkansas
zidarR je napisao:
Bolje da se zapitaš koliko je bilo nepotrebno zaraženih jer je bila gomila maloumnih egocentricnih paripa koji ne vjeruju da se virus ne prenosi isto kad se nabijes uz nekog ili kad je dva metra od tebe i koji ne vjeruju da mehaničke barijere zaustavljaju mehaničke objekte.
Koliko se malo mjera pridrzavalo na terenu, pravo je cudo da je sistem ikako funkcionisao i da je bilo tako malo umrlih.
+1, u centar si pogodio!

Mnogi i dalje tvrde da maske ne pomažu jer "piše na kutiji da ne štite od virusa".. to je da se proizvođač ogradi, ali svakako štiti od mikro kapljica koje izlaze kod govora i kašnjanja/kihanja.
Virus ne izleti samostalno kao dio atoma uranijuma kad ga pogodi neutron u nuklearnoj fisiji, nego izlijeću hiljade virusa sa pljuvačkom u formi hiljada mini kapljica ali i to je mnogima bilo teško shvatiti.
Pa kažu "tjeraju nas da nosimo brnjice koje ne pomažu".
Majke im ga spalim, nemaju pojma i onda lupaju jer su vidjeli na Fejzbukovima i Internetovima.

Slika

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2024, 16:26 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1082
Da ne pominjem osobe koke su znale da su bolesne pa dolazile rsditi medju kolege koje su imunokompromitovane osobe i hodali uokolo jer "obična gripa"

Za malignitete i kovid, postoji veza i imate radove na tu temu.

Ovdje ukratko o tome i o "epidemiji" karcinoma


https://ljudilazi.blogspot.com/2023/09/ ... inoma.html

https://ljudilazi.blogspot.com/2022/07/ ... umori.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2024, 16:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
zidarR je napisao:
Evo vidjeh da je edukovan stručnjak u pitanju u pogledao sam.

1. Niko nije rekao da zaustavljaju zarazu, već smanuju brzinu prenosa, mortalitet i trajanje bolesti. Ako nisu 100% učinkovite, hajmo ih skroz odbaciti i boriti se nikakvim oružjem, je li to logika djelovanja?

2. Šta cemo sa lazirankm kovid potvrdama? Rođaka mi je med radnik i krivotvorila ih je u Njemačkoj, takodje je pod istragom zbog togai oduzeto joj je podosta novca za kojeg nema dokaz o porijeklu. Ne pitaš koliko ih je u korumpiranoj Hr imalo laznu potvrdu, a pogotovo za lokalnu upotrebu?

Svakako da je trebalo svaki ulazak u bolničke prostore testirati i tu je propust sto se nije cjelokupan personal svakodnevno testirao Tu se žrtvovala rigidnsost zarad toga da bolnice zadrze kapacitet rada i prijema bolesnih.
Bolje da se zapitaš koliko je bilo nepotrebno zaraženih jer je bila gomila maloumnih egocentricnih paripa koji ne vjeruju da se virus ne prenosi isto kad se nabijes uz nekog ili kad je dva metra od tebe i koji ne vjeruju da mehaničke barijere zaustavljaju mehaničke objekte.

Koliko se malo mjera pridrzavalo na terenu, pravo je cudo da je sistem ikako funkcionisao i da je bilo tako malo umrlih.

Već sam napisao da ne držim vodu antivakserima, medjutim, same kovid potvrde su smiješne, jer ništa ne dokazuju i nema razlike izmedju "paripa" i nekog ko je primio vakcinu. Prenose svakako virus, znači vakcine su neefikasne u tom pogledu.
Medijski dizanje panike konstantnim bombardovanjem sa brojem umrlih, a dobro znamo kako i šta se sve evidentiralo pod kovidom.
Mislim, maske su ljudi nosili u autu, dok se voze sami, dalje nije potrebno komentarisati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2024, 16:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4271
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Trenutno u mom kolektivu (već par sedmica) vlada epidemija respiratornih infekcija (da li je kovid, ili influenca, ili RSV, ili nešto četvrto, nebitno).
Svakih dva-tri dana poneko oboli, neko se vrati sa bolovanja i tako ukrug.
Maske su obavezne u UKC ali ne nosi ih svako.. ja nosim kod pregleda/rada sa pacijentima i kad je oko mene više ljudi npr. kad dajem informacije o pacijentu i od 2020. nisam imao ni prehladu ni gripu.
E sada da li vakcina radi ili jednostavno maske štite, ja svakako tvrdim da štite, a šta neko drugi misli, ne zanima me, mišljenja su oprečna.
Zapravo neću više pisati na ovoj temi, nema svrhe držati online predavanja i raspravljati o ovome.. btw, imam jedan odličan GIF kada neko nešto lupi (Michael Palin iz Monty Python-a, iz uživo izvođenog skeča "Dead Parrot").

Slika

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2024, 11:35 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1082
Idemo, samo jako. Jest' da nije eksperimentalna, al' vakcina je vakcina i ne valja.


https://www.blic.rs/vesti/beograd/cetir ... du/w8ddty1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2024, 12:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4271
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Strašno, nauka napreduje, a čovječanstvo nazaduje, iako smo tehnološki napredniji neko ikada i znanje je svima lako dostupno.
Vidim po komentarima da pišu većinom normalni ljudi, ali problem je u tih par procenata antivaksera zbog čega se to i zbiva.

Rider on the storm je napisao:
Zapravo neću više pisati na ovoj temi
Dobro, možda ipak hoću.. sjetio sam se da vam preporučim jedan izuzetan film, vjerovatno ste ga kao i ja gledali davno, ako niste, obavezno pogledajte.
Film "Variola Vera" iz 1982. godine o epidemiji velikih boginja u Beogradu, po istinitom događaju, koji se desio 1972. godine, film je remek djelo sa vrhunskim glumcima, mislim da sam ga 2-3 puta odgledao i svakih par godina se može gledati.
Velike boginje su iskorijenjene zvanično 1980. godine, vakcina se počela koristiti još prije 200 godina (prva vakcina ikada, izumio je Edward Jenner 1796. godine), bolest je gadna, a virus se i dalje čuva u laboratorijama, teoretski se može upotrijebiti kao biološko oružje.
Film sam posljednji put pogledao kad je počela kovid panika i ima sličnosti (maske, karantin, laka prenosivost virusa sa čovjeka na čovjeka, masovna imunizacija).
Evo link filma, zvanično je na YouTube. https://www.youtube.com/watch?v=dW5OlBEvh5o

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2024, 13:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
https://lat.rt.rs/svet/64851-fajzer-tuz ... azi-kovid/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2024, 13:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4271
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Kovid i kovid vakcine su krive što je došlo do dezinformacija i širenja "antivakserizma", kojeg je do prije 4 godine bilo manje.
Zapravo problem je što se pandemija desila 2020. godine kada je internet bio svima dostupan.. da se sve to desilo prije 20 godina, ne bi bio ovoliki cirkus i "hajka" na sve vakcine.
Ali hajde sada, ovo je gotova priča.
Sada brine epidemija morbila i velikog kašlja u regiji zbog "pametnih" roditelja.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2024, 13:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2329
Nisam siguran da ga je bilo značajno manje, manija antivakserizma je krenula i ranije, od kako se proširila teorija o vezi MRP vakcine i autizma. Korona je tim istim dala samo dodatni podsticaj da budu još glasniji.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2024, 22:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Nov 2023, 22:23
Postovi: 55
Lokacija: Требиње
Rider on the storm je napisao:
Kovid i kovid vakcine su krive što je došlo do dezinformacija i širenja "antivakserizma", kojeg je do prije 4 godine bilo manje.
Zapravo problem je što se pandemija desila 2020. godine kada je internet bio svima dostupan.. da se sve to desilo prije 20 godina, ne bi bio ovoliki cirkus i "hajka" na sve vakcine.
Ali hajde sada, ovo je gotova priča.
Sada brine epidemija morbila i velikog kašlja u regiji zbog "pametnih" roditelja.

Тешко да можеш да кривиш родитеље након Корона циркуса. Ово је само логична посљедица. И биће све горе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2024, 23:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 689
Tako je, roditelji debili nikako nisu krivi što odbijaju da vakcinišu djecu protiv bolesti koje su te iste vakcine maltene iskorijenile.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2024, 23:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Nov 2023, 22:23
Postovi: 55
Lokacija: Требиње
Forty Two je napisao:
инстант_тербињац je napisao:
wizzy_bl je napisao:
Prezivjeli i ovi vakcinisani i ovi nevakcinisani.Umiri i jedni i drugi.Ko je pametniji, tesko za reci...samo znam da ne zalim sto sam preskocio vakcinu.

Пријатељу из БГ је изненада дијагностикован рак у солидно одмаклом стадијуму. Знам још неке људе који су заглавили исто срање, сви вакцинисани, небитно Фајзер или руска/кинеска. Знам их доста који су стално нешто прехлађени, главобоље, вртоглавице, аутоимуна срања.

Али гарант је све случајно.
Tako je, sve je to rezultat isključivo vakcinacije i neobično uspješne globalne zavjere u kojoj su možda i po prvi put snage udružile skoro sve značajnije svjetske vlade. Jer, sve te bolesti koje navodiš su bile rijetke i skoro pa nepoznate prije korone. S druge strane, korona virus kao izazivač sistemske infekcije u organizmu, nikako nije mogao izazvati bilo kakve dugoročnije efekte u populaciji.

Ali zato s druge strane, zahvaljujući vizionarskom trudu ljudi poput tebe na razotkrivanju vakcina kao velikog zla, koji je započeo i prije korone, ali je tek tokom nje dobio pravi zalet, imamo sreću da nam djeca ponovo mogu oboliti od morbila i velikog kašlja, a uz nastavak vašeg zalaganja, ko zna, možda vidimo i veliki povratak dječije paralize.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Наравно, ништа неме везе ни са чим а понајмање са пландемијом и вакцинама против Ковида.

Сваки "крштени теоретичар завјере" је престао до сада да убјеђује било кога у било шта. Има људи, вјерујем, који су у "мисији" просвјећења ширикох народних маса. Мене боли курац. Сад ће скоро 4 године од почетка пландемије код нас, и ко је схватио - схватио. Ко није може да стане у ред опет, а видим да неким форумашима није проблем. Опет, мени свеједно, ја сам само заинтетресованои посматрач из контролне групе.

Оно што је мени интересантбо је подјебавање појединих, вакцинисаних нараво, чиповањем, "јутјуберима" и сличним.

До сад се макар појавила гомила података, научних радова, књига и сличних ствари о посљедицама вакцинације а коме се чита, има већ солидну групу стручњака у свом пољу који причају другачију причу од промотера "провјерених и безбједних" вакцина. Па коме се чита може да пронађе сљедеће особе:

Robert Malone
Dr Paul Alexander
Peter A. McCullough MD
Dr Clare Craig
Edward Dowd

Већина има опет налог на Твитеру (зашто "опет"? Па због пишања уз вјетар а у складу са Западном слободом говора их није било неко вријеме) као и на Телеграму Гетеру (GETTR) итд.

Што се тиче глобалне завјере - невјероватно зар не? Мада вјероватно има и онога - "don't let good crisis go to waste". :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2024, 23:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Nov 2023, 22:23
Postovi: 55
Lokacija: Требиње
Volta je napisao:
Tako je, roditelji debili nikako nisu krivi što odbijaju da vakcinišu djecu protiv bolesti koje su te iste vakcine maltene iskorijenile.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Након што се фармација претворила у индустрију која зарађује десетине милијарди на томе да су људи стално болесни од нечега и након што нам већина вакцина долази са тог истог Запада... И након фијаска са Ковид вакцинама које нит су обезбиједиле имунитет нит зауставиле пренос нит смањиле смртност. Запитај се.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2024, 23:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Nov 2023, 22:23
Postovi: 55
Lokacija: Требиње
Rider on the storm je napisao:
Je li i ovdje počelo o teorijama zavjera.. e jbg.

Još jedan podatak mogu iznijeti, prošle i pretprošle godine na UKC RS nije došlo do povećanja broja akutnih infarkta miokarda i plućne tromboembolije (koje mnogi povezuju sa vakcinom).
Broj kardiovaskularnih bolesti se povećava polako iz godine u godinu iz drugih razloga, ali niko ne vidi poveznice sa vakcinama.


Теорије завјере бише нису теорије. :)

Ето видиш, а код нас је питање да ли је двоструко вакцинисаних пуно више од 50% и то вјерујем да су Западне вакцине у мањини. Троструко вакцинисаних је врероватно у ниским једноцифреним постотцима а 4 и вше у промилима. (моја грешка, прочитао сам да "је дошло"), да се не исправљам сад.

А то да нико не види повезницу са вакцинама. Добра ти та, баш добра. :lol:

У поређењу са просјеком из перида 2014. - 2019. све земље имају "вишак смртности" од 2021. па на даље, и то углавном тим већи што је већи проценат вакцинације против Ковида. То су јавно доступни подаци.

Знаш која је "још боља" појава задњих пар година? Примјетан број пада новорођених у тим истим државама.

Али мора да је због климатских промјена.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 553, 554, 555, 556, 557, 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs