banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 461, 462, 463, 464, 465, 466, 467 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Sep 2021, 09:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Mene je stvarno iznenadila vijest da policija privodi u BL.
Ja sam mislio da Dodo drži i policiju i tužilaštvo u džepu, ali očigledno to nije baš tako...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 09:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
Umetnik je napisao:
fantastikus1 je napisao:
Ovo je samo moje mišljenje:
-Virus će sigurno mutirati
-Postojece vakcine će se morati sve iskoristiti pa onda će se ako je potrebno koristiti modifikovane vakcine (šteta je da propadnu)
-Ako je virus bezopasan za ljude-to će biti objavljeno što je moguće kasnije...
-Istina ili nešto nalik na istinu o trenutnoj situaciji će se saznati za otprilike 30-ak godina...
Neka nam je dragi Bog u pomoći do tada

Вирус мутира, а и да не мутира, имунитет од вакцине траје један краћи период, након тога шипак, дакле очигледно је да ће вакцинација морати да се спроводи код сваког појединца сваких пола године-годину, колико траје имунитет.

Што се тиче приче о антиваксерима и убјеђивању у нешто, брате, свеједно ми је, нека људи мисле и раде шта хоће. Слободно се сви вакцинишите, немам проблем са тим, чак штавише, будите моји покусни зечеви, примајте дозе, верзије вакцина,а ја ћу да посматрам ефекте, могуће нуспојаве и одлучујем шта и како :) . На крају, ако вакцина толико дјелује, ви вакцинисани ћете сузбити корону, док ја нећу морати ни примити боцу нити ћу се заразити, идеалан сценарио :D :D

Зато, антиваксери, тишина, нек' се народ вакцинише, они ће у рат против короне да ми не морамо. 8)

Jedno zajedničko za vas antivaksere je to da živite u svijetu iluzija...to, i što (za razliku od "vaksera") morbidno priželjkujete da se nama nešto loše desi zbog toga što smo primili vakcinu kako bi vi eto ispali pametni. Blago se nama s vama takvima...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 09:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
A što se tiče Zeljkovića i co, drago mi je da su ih pohapsili samo imam osjećaj da bi se mogli izvući s novčanim kaznama i gubitkom radnog mjesta... ništa od zatvorske kazne.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 10:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Danjamin je napisao:
Umetnik je napisao:
fantastikus1 je napisao:
Ovo je samo moje mišljenje:
-Virus će sigurno mutirati
-Postojece vakcine će se morati sve iskoristiti pa onda će se ako je potrebno koristiti modifikovane vakcine (šteta je da propadnu)
-Ako je virus bezopasan za ljude-to će biti objavljeno što je moguće kasnije...
-Istina ili nešto nalik na istinu o trenutnoj situaciji će se saznati za otprilike 30-ak godina...
Neka nam je dragi Bog u pomoći do tada

Вирус мутира, а и да не мутира, имунитет од вакцине траје један краћи период, након тога шипак, дакле очигледно је да ће вакцинација морати да се спроводи код сваког појединца сваких пола године-годину, колико траје имунитет.

Што се тиче приче о антиваксерима и убјеђивању у нешто, брате, свеједно ми је, нека људи мисле и раде шта хоће. Слободно се сви вакцинишите, немам проблем са тим, чак штавише, будите моји покусни зечеви, примајте дозе, верзије вакцина,а ја ћу да посматрам ефекте, могуће нуспојаве и одлучујем шта и како :) . На крају, ако вакцина толико дјелује, ви вакцинисани ћете сузбити корону, док ја нећу морати ни примити боцу нити ћу се заразити, идеалан сценарио :D :D

Зато, антиваксери, тишина, нек' се народ вакцинише, они ће у рат против короне да ми не морамо. 8)

Jedno zajedničko za vas antivaksere je to da živite u svijetu iluzija...to, i što (za razliku od "vaksera") morbidno priželjkujete da se nama nešto loše desi zbog toga što smo primili vakcinu kako bi vi eto ispali pametni. Blago se nama s vama takvima...

Зашто имам осјећај да си и мене назвала антиваксером (пу, пу)?

И видим, ниси ме уопште разумјела. Далеко од тога да желим некоме зло, само кажем да ћу причекати, да се остали, ко жели, слободно вакцинишу, нека они иду да се гурају испред мене и за мене, ја остајем по страни, док не видим шта и како. Има ко ће се вакцинисати за мене ;) Видиш? Ништа лоше никоме не желим.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 10:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4193
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Danjamin je napisao:
imam osjećaj da bi se mogli izvući s novčanim kaznama i gubitkom radnog mjesta... ništa od zatvorske kazne.
NIje valjda. :)
Kod nas što veće krivično djelo učiniš šanse za zatvor su manje.
Fadil Novalić svakih mjesec dana dolazi na "ročište", sudi mu se, ali uredno obavlja funkciju premijera FBiH, dobija platu, boli ga tuki.
Ali ako ti nađu pola grama vutre za ličnu upotrebu, ideš u zatvor.
A tek ako je neko sirotinja i ukrade dva metra drva iz šume, zatvor odmah teška robija.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 10:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Јбг, тако то иде...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 11:07 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Ne zelim da primim vakcinu, ali nisam antivakser. Ti ko Viskovic jebote :lol: :lol:

Nije u redu vrijeđati antivaksere. U globalnoj populaciji, osobe koje izbjegavaju vakcinu imaju oko 5 jedinica manji IQ od ovih koji prihvataju. Kod nas je prosjecan 90, oduzmi 5, ili fizioloska tupost, ili jos niže, u mentalnu zaostalost. Nije u redu izrugivati se osobama koje imaju umanjenje intelektualne kapacitet.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 11:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Prosjek 90 je previse optimisticna procjena.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 11:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
Umetnik je napisao:
Danjamin je napisao:
Umetnik je napisao:
fantastikus1 je napisao:
Ovo je samo moje mišljenje:
-Virus će sigurno mutirati
-Postojece vakcine će se morati sve iskoristiti pa onda će se ako je potrebno koristiti modifikovane vakcine (šteta je da propadnu)
-Ako je virus bezopasan za ljude-to će biti objavljeno što je moguće kasnije...
-Istina ili nešto nalik na istinu o trenutnoj situaciji će se saznati za otprilike 30-ak godina...
Neka nam je dragi Bog u pomoći do tada

Вирус мутира, а и да не мутира, имунитет од вакцине траје један краћи период, након тога шипак, дакле очигледно је да ће вакцинација морати да се спроводи код сваког појединца сваких пола године-годину, колико траје имунитет.

Што се тиче приче о антиваксерима и убјеђивању у нешто, брате, свеједно ми је, нека људи мисле и раде шта хоће. Слободно се сви вакцинишите, немам проблем са тим, чак штавише, будите моји покусни зечеви, примајте дозе, верзије вакцина,а ја ћу да посматрам ефекте, могуће нуспојаве и одлучујем шта и како :) . На крају, ако вакцина толико дјелује, ви вакцинисани ћете сузбити корону, док ја нећу морати ни примити боцу нити ћу се заразити, идеалан сценарио :D :D

Зато, антиваксери, тишина, нек' се народ вакцинише, они ће у рат против короне да ми не морамо. 8)

Jedno zajedničko za vas antivaksere je to da živite u svijetu iluzija...to, i što (za razliku od "vaksera") morbidno priželjkujete da se nama nešto loše desi zbog toga što smo primili vakcinu kako bi vi eto ispali pametni. Blago se nama s vama takvima...

Зашто имам осјећај да си и мене назвала антиваксером (пу, пу)?

И видим, ниси ме уопште разумјела. Далеко од тога да желим некоме зло, само кажем да ћу причекати, да се остали, ко жели, слободно вакцинишу, нека они иду да се гурају испред мене и за мене, ја остајем по страни, док не видим шта и како. Има ко ће се вакцинисати за мене ;) Видиш? Ништа лоше никоме не желим.

Pa nije baš tako zvučalo u tvom prethodnom postu. A ako nisi antivaxer, šta si? Ta priča kako ljudi neće da se vakcinišu jer ne znaju šta je u vakcinama je stvarno smiješna. Pa ne znaju ni šta je u običnom aspirinu i hiljadama drugih lijekova i opet iste po potrebi uzimaju. I ta priča obično potiče od ljudi koji nemaju osnovno elementarno znanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 12:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Svako zna da je aktivna tvar u aspirinu acetilsalicilna kiselina :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 12:03 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Šta je aktivna stvar u parizeru pa ga većina jede ne razmišljajući?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 12:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Kreste i kljunovi :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 12:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
To su nuspojave parizera.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 13:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
Btw ko je ovaj Kanidja što mi šalje poruke i napada me jer, zamisli to, na temi o koroni pričam o koroni? Doduše citirao je moj komentar za Zeljkovića u odgovoru. Srećo, slobodno zaobiđi temu ako te ne zanima. Jadan li si.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 13:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
vojopd je napisao:
Normalna je to cijena od 6 KM, bilo je prostora i za 7, sacekaj da ti wizzy crveni objasni par stvari pa ces skontati sve. Zeljkovic nevin 1/1, nije htio jbg.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Posto sam u ovom slucaju subjektivan , najbolje da nista ne pisem osim da vjerujem da ce tuzilastvo i sud odraditi posao posteno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 13:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
zidarR je napisao:
Ne zelim da primim vakcinu, ali nisam antivakser. Ti ko Viskovic jebote :lol: :lol:

Nije u redu vrijeđati antivaksere. U globalnoj populaciji, osobe koje izbjegavaju vakcinu imaju oko 5 jedinica manji IQ od ovih koji prihvataju. Kod nas je prosjecan 90, oduzmi 5, ili fizioloska tupost, ili jos niže, u mentalnu zaostalost. Nije u redu izrugivati se osobama koje imaju umanjenje intelektualne kapacitet.

Свака теби дала кад си ми тако стручно процијенио IQ, честитам!

@Damjanin, значи морам бити нешто, ако нисам антиваксер, онда сам ваксер? Или ако нисам ни једно ни друго, морате ме у неку странку, секту сврстати? Благо мени с ким причам и трошим вријеме.

У суштини, није да мислим да је у вакцини неки отров с намјером стављен да се истријебе Срби. Него, једноставно, већ преко 500 дана се чувам, нисам се заразио, откако је кренула корона, кренуо сам иоле здравије да се храним и живим, колико могу. Од тада (март 2020.) сам био прехлађен два пута због чисто моје самовоље и игре случаја да се смрзавам или попијем нешто ледено. Без температуре и свих симптома који су били пропратни увијек кад бих се прехлађивао, а то се дешавало 10-ак пута годишње. Засад, добро ми је, а што је добро, не мијењај. Корисан мото, морам признати ;) . И сад... Могу ја примити вакцину, али, шта знам. Проматрати ситуацију на другима који се вакцинишу и чекати да се види шта ће бити је можда паметније него бити први у реду да се прими нешто не толико испитано и тестирано, а с друге стране, здравље ми је океј, што сам ваљда постигао са мало више пажње о самом том здрављу које имам једно.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 15:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
Ma budi ti šta hoćeš, samo kažem da tvoje podrugljivo pisanje o nama koji smo se vakcinisali zvuči veoma antivaksersko. Pretpostavljam da ti je ovo za Srbe šala, jer ako nije to je baš...
Kako god, vakcinacija se kod nas sprovodi već 6 mjeseci a u nekim delovima svijeta već skoro duplo duže. Nekih značajnih nus pojava nije bilo, a benefita za mnoge itekako jeste.
Pitanje, šta ćeš ako i kod nas krenu uvoditi covid propusnice? Hoćeš li se tada vakcikisati?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 15:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Castra je napisao:
Mene je stvarno iznenadila vijest da policija privodi u BL.
Ja sam mislio da Dodo drži i policiju i tužilaštvo u džepu, ali očigledno to nije baš tako...


Mene će iznenaditi ako oni budu osuđeni.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2021, 23:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Malo više detalja.
https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... ine/681559

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 07:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Spoiler:
Castra je napisao:
Mene je stvarno iznenadila vijest da policija privodi u BL.
Ja sam mislio da Dodo drži i policiju i tužilaštvo u džepu, ali očigledno to nije baš tako...


Joj, sad... drži, gdje da ne drži. Ovaj Zeljković je neka sitna boranija i ne smeta njima ništa ako padne, čuj oštetio RS za pola miliona maraka, šta je to za naše prilike, jedan omanji tender... Nama ostaje da nagađamo šta je u pitanju. Valjda je ovaj čovjek Stevandićeve stranke, kako sam negdje čuo? Pa ko zna da nije neka opomena pred izbore, Stevandiću da ne švrlja okolo. Ili će biti još ovakvih hapšenja, da se pred izbore pokaže kako "niko nije zaštićen" i da vlast ustvari radi svoj posao, da ne trpi kriminal ni u sopstvenim redovima :lol: . Materijala sigurno ima, šta mislite šta se nakotilo ovakvih koji su zavrtali gdje im se ukazala prilika, jer je praktično nekažnjivo ako si dio vladajućih struktura... Sad su možda riješili da probaju malo svoje disciplinovati, nije šala, idu izbori a odavno nisu bili u težoj poziciji.



Ne pozvaše još na revakcinaciju Sputnjikom.. :angry3:
Zna li se kad će sledeća tura?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 461, 462, 463, 464, 465, 466, 467 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs