banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 478, 479, 480, 481, 482, 483, 484 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Okt 2021, 22:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Pečenko je napisao:
neizreverbiliziran je napisao:
A ti vjerujes u cipove?

Naravno da vjerujem, svaki dan koristim tel, TV, PC i slične korisne stvari sa čipovima. Bez tog' se ne može.
A vakcina?

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2021, 22:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
Pečenko je napisao:
Danjamin je napisao:
Nestorovića mi je više preko glave. Tipičan primer nekoga kome je ego udario u glavu i ko doslovno priča svaku glupost koja mu padne na pamet. Problem je što na ovim prostorima živi masa idiota kojima je on Bog. Bljak.

Pa dobro, onda ovaj njegov sagovornik koji na pitanje voditeljke da gledaocima predoči zašto bi se trebali vakcinisati "Jer je to patriotski", više odgovara tvom načinu razmišljanja ?
Bulazni lik cijelo vrijeme i samo ponavlja jednu te istu mantru, kao političari i dobar dio foruma. :D.

neizreverbiliziran je napisao:
Lupa on dosta, ali ima stvari kod kojih je u pravu.


Naravno, ali nekima je teško shvatiti da postoje ljudi koji ne vjeruju u čipove, 5G, ravnu ploču, već ono što se može čuti i.
u medijima bude dovoljno da odluči hoće li vakcinu ili ne.

"Pobijedićemo koronu, pandemija nevakcinisanih" malo morgen. :lol:

Očito nisi shvatio šta je htio reći pod time "patriotski". Uglavnom, tema nije njegov sagovornik već Nestorović. Lik se prosipa na sve strane. Sve mi je bilo jasno kad je nagovarao žene prošle godine da, na samom početku pandemiji, slobodno idu u šoping u Italiji. Ono, ok, svakom se desi da pogriješi, ali jbg shvati pa se izvini i kaže nisam znao šta pričam itd. Ali ne on. Lik ima toliki ego da još nijednom nije priznao da je pogriješio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2021, 22:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Ja ovo malo što sam pratio, Nestorović, Kon i ostali epidemiolozi dođu ko SNS glasila.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2021, 22:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Danjamin je napisao:
Vakcinacija se sada vrši samo na Petrićevcu (novi objekat kod MZ Petrićevac). Punkt na sajmu je znači zatvoren.


Pored dosadašnjih punktova za vakcinaciju protiv Covid-19 koji se nalaze u prigradskim i seoskim objektima ambulanti porodične medicine, od 04.10.2021. godine otvorili smo još pet punktova u gradskim naseljima. Punktovi za vakcinaciju protiv Covid-19 su otvoreni u sljedećim ambulantama porodične medicine: Poliklinika, Obilićevo, Lauš, Lazarevo i u ambulanti porodične medicine u Platonovoj ulici. Ovim putem apelujemo na korisnike usluga navedenih ambulanti da se jave svojim timovima porodične medicine ukoliko žele da budu vakcinisani protiv Covd-19.

Raspored rada punktova za vakcinaciju u ambulantama porodične medicine za period od 11.10. do 15.10.2021. godine:



– 11.10.2021. godine (ponedjeljak) – APM Dragočaj, APM Potkozarje, APM Verići, APM Piskavica, APM Lauš;



– 12.10.2021. godine (utorak) – APM Vrbanja, APM Zalužani, APM Mišin Han, APM Lazarevo;



– 13.10.2021. godine (srijeda) – APM Srpske Toplice, APM Karanovac, APM Krupa na Vrbasu, APM Bočac, APM Obilićevo;



– 14.10.2021. godine (četvrtak) – APM Kola, APM Agino Selo, APM Poliklinika, APM Goleši;



– 15.10.2021. godine (petak) – APM Borkovići, APM Bronzani Majdan, APM Stričići, APM Borik (Platon).

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 01:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Ja imao koronu u aprilu, pa sam u petak izvadio krv i odradio test za antitijela, kako bih znao da li smijem da se vakcinisem - bome rezultat 197 "necega" (ne znam sta im znaci taj broj), a sve preko 15 znaci da si ko fol jos uvijek "imun"... Kazu da sam miran sad jos 3 mjeseca barem.

Sta kaze struka, a sta kaze narod - koja vakcina je najbolja za ove, koji su prelezali koronu?

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 03:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Struka kaze da se vakcinises bilo cime i sto vise puta. Logika kaze da je sada puno manje sanse da se zarazis ponovo, nego sto si se zarazio prvi put (bez obzira na antitijela).

Evo dobar clanak (nije nikakva antivakser propaganda), ali zbog ovoga se ja npr. jos nisam vakcinisao : https://www.6yka.com/novosti/primorac-o ... sticeni-su


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 07:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
I objavila ga Buka. Mnogo referentan clanak


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 07:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Koliko je članak pun pravopisnih grešaka, na nivou Nezavisnih..

Gdje nalaze ove novinare, ti sunce žarko..

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 07:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Ma preuzeli su clanak sa nekih HR portala...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 07:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ma da: copy/paste novinarstvo. Jebeš takav zanat..

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 07:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
ratkop je napisao:
I objavila ga Buka. Mnogo referentan clanak
Kao sto vec rekoh... struka i referenti clanci isto govore...vakcinisi se bilo cime, neograniceno puta


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 10:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 686
djesburaz je napisao:
Volta je napisao:
Pa čime drugo bi se inače mogla pobijediti pandemija, osim masovnom vakcinacijom? Živo me zanima kakve to alternative postoje?

Za to ti treba valjana vakcina. Dok god bolest ima ekspresiju i kod vakcinisanih, naravno u blazem obliku, ali ipak ekspresiju, nema od pobjede nista.
Jedini razlog da neko primi ovu vakcinu je da mozda ne umre ako ga kovid scepa :lol:

Bilo kakva vakcina je bolja od nikakve. Kakva god da je, smanjiće cirkulaciju virusa u populaciji, i što je vrlo važno, rasteretiće zdravstveni sistem jer će biti manje hospitalizovanih. Sve i da preživiš, možeš fasovati virus takav da ćeš se bar 10 dana rastajati sa dušom i dijelom u bolničkom krevetu, imaš na ovoj temi iskustva forumaša koji su prošli kroz slično.


Pečenko je napisao:
Volta je napisao:
Pa čime drugo bi se inače mogla pobijediti pandemija, osim masovnom vakcinacijom? Živo me zanima kakve to alternative postoje?

Pobijediti možeš samo ako je iskorijeniš, a sa postojećim vakcinama to nije opcija.

A kako ti to zamišljaš, sačekati da se izmisli magična gumica koja će izbrisati virus? Da bi se uopšte došlo u situaciju da se može pričati o iskorjenjivanju pandemije, naravno da ju moraš lokalizovati, odnosno skoro u potpunosti usporiti/spriječiti prenos virusa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 11:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
Nisam znala da je sad vakcinacija na više mjesta u gradu. Super!
@Digresija, to je stvarno velik broj antitijela za nekog ko je imao koronu prije 6 mjeseci. Da nisi skoro opet imao bez nekih značajnih simptoma? Preporuka je da ljudi koji su imali koronu sačekaju oko 3 mjeseca prije vakcinacije, pa...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 11:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
wizzy_bl je napisao:
Struka kaze da se vakcinises bilo cime i sto vise puta. Logika kaze da je sada puno manje sanse da se zarazis ponovo, nego sto si se zarazio prvi put (bez obzira na antitijela).

Evo dobar clanak (nije nikakva antivakser propaganda), ali zbog ovoga se ja npr. jos nisam vakcinisao : https://www.6yka.com/novosti/primorac-o ... sticeni-su


A sta cemo onda sa pricom od nestorovica koji kaze da vakcinacija nema efekta jer je drugi soj virusa sada? Po toj logici ako je neko bio zarazen prvim sojem 2020 to ne moze da mu pomogne kod kasnijih sojeva... engleskog, delta?!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 11:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Manje-više i jeste tako, preležana bolest stvara imunitet za taj soj virusa, dok mutirani virusi znaju prevariti imunitet. Vakcine su pravljene za originalni soj i manje su efikasne protiv novijih.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 12:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Moraćemo onda isprobati 274 različite vrste vakcina u narednom periodu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 12:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Krajem ovog mjeseca ce biti tacno godinu dana kad sam fasovso koronu (blagi simptomi) i bas cu otici ponovo da izvadim antitijela. Tipujem da ce biti 0, ali to ne znaci da se imunitet nije razvio. Na licnom primjeru, za sada stoji ovo sto je rekao Primorac.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 12:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
<Enter_name> je napisao:
Manje-više i jeste tako, preležana bolest stvara imunitet za taj soj virusa, dok mutirani virusi znaju prevariti imunitet. Vakcine su pravljene za originalni soj i manje su efikasne protiv novijih.


To i ja govorim. Znaci nestoroviceva prica da ova vakcinacija nema smisla je sta?! Qrz od ovce!? Fakticki se moze povuci paralela izmedju prelezane bolesti i vakcinacije jer u oba slucaja organizam dobije odgovor na virus.
Nestorovic je diletant i salabajzer, ispostavice se u istom kosu kao petrovic.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 13:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
vlakanje je napisao:
A sta cemo onda sa pricom od nestorovica koji kaze da vakcinacija nema efekta jer je drugi soj virusa sada? Po toj logici ako je neko bio zarazen prvim sojem 2020 to ne moze da mu pomogne kod kasnijih sojeva... engleskog, delta?!


Odgovor je isti kao i za vakcinu. Dobićeš imunitet na to što si preležao, a za nove sojeve će ti takođe pomoći u određenoj mjeri. Ostaje da se vidi u kojoj, kao i za vakcine.
Ono što je valjda poznato je da imuniteti stečeni vakcinom i samim virusom nisu isti. Ja doduše nisam više siguran šta je razlika...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2021, 13:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Sve ja to znam i od ranije samo sto sada pitam "strucnjake" koji se kunu u nestorovica kako objasnjavaju ovu kontradiktornost.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 478, 479, 480, 481, 482, 483, 484 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs