banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 06:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Jul 2020, 23:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
A sta je sa brojem umrlih? Ne skace vise tako kao proljetos? Bar za sada...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2020, 07:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Mislim da će taj broj umrlih biti dugo predmet diskusija. Da li je neko umro od korone ili sa koronom! A po nekim pričama biće pitanje da li su neki i imali koronu kad su umrli!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2020, 09:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1673
Lokacija: banja luka
Juce se dopisujem sa drugarom koji se nakon izgubljenog posla uslovljenog covidom19 vratio u Ljubinje, kaze da oni vode 10 osoba umrlih od korone i svi su 80+ godina. Samo je valkda jedan mladji covjek preminuo 40+ god imao ali valjda jos neke srcane probleme. Mislim cinjenica da nije bilo covida da vi i sad bio ziv ali...

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2020, 10:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Pa neki dan je u Sarajevu umro alpinista od 35 godina ili tako nešto.
U Srbiji ona nesrećna trudnica što se morala prerano poroditi, jer je bila u kritičnom stanju i završila na respiratoru... umrla i ona, 27 godina, i beba od par dana.
Iako je imala negativne testove, ali sve simptome je imala covid-a. Čak i onaj ljekar što je bio na respiratoru skoro mjesec dana je imao negativne testove. Izgleda da nakon nekog vremena se virus povuče iz grla/ždrijela pa ga PCR test ne može detektovati. A prerano za serološke testove.

I ono što su u Italiji istraživali da je od nekih 4000 zvanično umrlih od covid-a, za 89 % glavni uzrok smrti covid-19. Ostalo su srčani problemi, rak, ...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2020, 11:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4857
130 novih slučajeva na 663 testiranih. Tri smrtna slučaja. 60 oporavljenih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2020, 13:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Dec 2017, 15:11
Postovi: 106
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Код мене је такође жена била позитивна и хвала Богу прошло без неких компликација мада и мјесец дана после тога нема у потпуности мирис и укус.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2020, 14:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
danijell je napisao:
Pa neki dan je u Sarajevu umro alpinista od 35 godina ili tako nešto.
U Srbiji ona nesrećna trudnica što se morala prerano poroditi, jer je bila u kritičnom stanju i završila na respiratoru... umrla i ona, 27 godina, i beba od par dana.
Iako je imala negativne testove, ali sve simptome je imala covid-a. Čak i onaj ljekar što je bio na respiratoru skoro mjesec dana je imao negativne testove. Izgleda da nakon nekog vremena se virus povuče iz grla/ždrijela pa ga PCR test ne može detektovati. A prerano za serološke testove.

I ono što su u Italiji istraživali da je od nekih 4000 zvanično umrlih od covid-a, za 89 % glavni uzrok smrti covid-19. Ostalo su srčani problemi, rak, ...

Znaci racunamo smrti i ako ljudi i zvanicno nisu bili pozitivni? Pored udruzenih bolesti sad je i do tog doslo. Aj ok.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2020, 14:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Koji slučaj Skeva?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2020, 15:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
danijell je napisao:
Koji slučaj Skeva?

Pa slucaj ove trudnice. Zena negativna a navodi se kao slucaj korone. Mnoge bolesti imaju slicne simptome, mozda je zena umrla od jos neotkrivene bolesti, mozda od obicne gripe, mozda zbog neceg treceg. Mislim da pretjerujemo malo

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2020, 15:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па ако су удружене болести, онда је свакако корона неким дијелом утицала на смртнк исход, није она метак који ће да испали егзекурор на стријељању, али свеједно је један од узрока. Има људи који преживе метак, па би онда могли да говоримо како метак није тако смртоносан, јер ето, неки људи којима се тијели изборило са тим су преживјели, дакле код остатка који су умрли од упуцавања би могли да наведемо као узрок смрти лош, односно слаб организам који је подлегао повреди. Али има ли то смисла?

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2020, 15:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Solidan primjer manipulacije, kao sto se u sustini i radi sa koronom.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2020, 16:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Nju zvanično još ne vode kao žrtvu korone. isto kao ni onu porodicu iz Tutina. Za trudnicu su rekli da će raditi obdukciju. Inače to izbjegavaju.
Opet pišem, testovi negativni a imaš simptome koji su specifični za koronu. Gubitak čula ukusa i mirisa, nivo kiseonika i upala oba plućna krila tako da završiš na respiratoru. Karakteristična zamućenost na snimku pluća. Način na koji se javlja povišena temperatura... Zato i tretiraju takve kao da jesu zaraženi, iako test to ne pokazuje. Posebno u Srbiji gdje većinom rade serološke testove. Ali se hvale sa brojem, nepotrebnih, testiranja.
Taj doktor je preživio, ona i beba nisu. Problem je što PCR testovi u nekim fazama bolesti ne daju uvijek pouzdane rezultate. Povuče se iz dijela tijela gdje se može uzorkom iz grla detektovati, ali u ostatku tijela napravi haos. I to da bi serološki test bio pozitivan... najčešće do tada ili si prebolio ili si u najboljem slučaju u teškom stanju.
I sada, ako se utvrdi obdukcijom da je trudnica umrla od korone. A ne neke nepoznate misteriozne bolesti koja se odjednom pojavila samo kod nje. Sa simptomima istim kao što je trenutno aktivna epidemija. Ili neka gripa koja je inače opasna tokom ljeta... Kako bi ti onda Skeva da posmatraju smrt bebe. Šta je uzrok smrti? To što su joj zatajila pluća jer je prerano rođena zbog majke koja je bila u kritičnom stanju zbog korone i nema nikakve veze njena smrt sa koronom.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2020, 10:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4857
Novih 109 slučajeva zaraze na 401 testirani uzorak.

Radi se o 60 muških i 49 ženskih osoba, od kojih je 28 mlađe, 63 rednje i 18 osoba starije životne dobi.

Prema mjestu prebivališta po 13 osoba je iz Banjaluke i Zvornika, sedam iz Istočnog Novog Sarajeva, po šest osoba je iz Istočne Ilidže, Pala i Šamca, po pet osoba iz Kozarske Dubice, Mrkonjić Grada i Prnjavora, po četiri osobe su iz Kneževa, Rogatice i Trebinja, po tri iz Bileće, Doboja i Srpca, po dvije osobe iz Višegrada, Gradiške, Laktaša, Modriče i Foče i po jedna osoba je iz Vlasenice, Dervente, Kostajnice, Kotor Varoša, Lopara, Ljubinja, Nevesinja, Novog Goražda, Osmaka, Petrova, Teslića i Šekovića.

Oporavile se još 34 osobe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2020, 15:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Što se tiče te smrtnosti, tj. precizinije da li je neko žrtva korone ili ne, možda stvari treba postaviti ovako - da li bi još bio živ, u trenutku smrti, da nije imao korona virus? Naprimjer, da li bi neko dobio srčani udar u određenoj situaciji svejedno od toga je li mu otkriveno prisustvo virusa, ili je udar doživio na kovid odjeljenju pošto mu je korona krajnje otežala disanje, a u suprotnom bi uz liječenje bio živ još 5, 10, 15 godina.

Skoro mi drug reče za poznanicu njegovih roditelja, 55-60 godina, da je bila gore u bolnici i da je bila baš loše. Nije to gripa, ipak. Gadnije je.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2020, 15:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Brnabićka je nešto spominjala slično u poučnoj priči autobus i korona.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2020, 15:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Како мислиш споменуЛА?

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2020, 15:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 261
A možeš postaviti stvari i reći da li bi umro od korone da nije imao bolesti koje je imao i da je bio zdrav.

Ali nije ni bitno i da se ubrajaju svi i ovi koje je pokupio autobus jedna stvar je jssna. Mislim da je svima jasno da je ovo prenaglašena priča i da je veći udar na nas nuspojava ove epidemije nego sama epidemija. Sjetite se da su nas zatvarali kad je bilo 20 potvrđenih slučajeva, pripremali nas na apokalipsu kad je bilo 50, a sad na 100+ funkcionišemo. Kome to danas nije jasno neće nikad...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2020, 15:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
filozof sa vrbasa je napisao:
Brnabićka je nešto spominjala slično u poučnoj priči autobus i korona.
E ako je ona spominjala...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2020, 15:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Ilija Čvorović je napisao:
A možeš postaviti stvari i reći da li bi umro od korone da nije imao bolesti koje je imao i da je bio zdrav.

Ali nije ni bitno i da se ubrajaju svi i ovi koje je pokupio autobus jedna stvar je jssna. Mislim da je svima jasno da je ovo prenaglašena priča i da je veći udar na nas nuspojava ove epidemije nego sama epidemija. Sjetite se da su nas zatvarali kad je bilo 20 potvrđenih slučajeva, pripremali nas na apokalipsu kad je bilo 50, a sad na 100+ funkcionišemo. Kome to danas nije jasno neće nikad...


Prenaglašena jeste, jer se reagovalo u panici tada, pa se pretjerivalo - ali prenaglašena, donekle. Mjere koje su i dalje na snazi vjerovatno usporavaju širenje, zbog maski se ne širi (u većoj mjeri) po marketima, bankama i sl, nemamo superširenja po koncertima, utakmicama...
Mnogi indikatori su za diskusiju, ali opterećenost zdravstvenog sistema je najlakše provjeriti pa je tim i najvjerodostojniji pokazatelj, a po onom što sam imao prilike čuti od nekih doktora gore, u jednom trenutku im je bilo katastrofa, koliko su bili opterećeni. Do krajnjih granica. Treba samo raditi, zatvoren u onom najlonu. I tako iz dana u dan. Nehumano.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2020, 18:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 261
Pa treba vidjeti zašto su bili preopterećeni? I u kome trenutku su bili preopterećeni? Jer kako su bili preopterećeni sa 20 dnevnih slučajeva u odnosu na sadašnji broj?

Preopterećen su jer se od korone pravila kuga, pa je jednog doktora oblačila i svlačila druga četvorica, prihvatao si na bolničko liječenje i sa blagim simptomima i sam sebe opterećivao. Da ne govorimo o karantinima asimptomatskih i ovih koji su ulazili sa strane. Da si tada imao 100 zaraženih dnevno sistem bi puko ko iz pičke... Đajić da je izjavu kako je stanje haotično, pa onda da podatak da imamo 7 na intezivnoj i 4 na respiratoru?! Da bilo kojoj bolesti pristupiš na način na koji smo mi ( i ne samo mi, naravno) pristupali ti ćeš opteretiti sistem..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs