banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 537, 538, 539, 540, 541, 542, 543 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Jan 2022, 07:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Da li ce pustiti DjoVaka da igra bez vakcine na Wimb, ako je to tako :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2022, 09:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Moguce, shodno logici... A opet ne mora da bude shodno klasicnim politickim igrama.

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2022, 09:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
Idu i kod nas izbori, računam da se neće ništa mijenjati oko mjera, jedino još malo popustiti tamo u ljeto pred kampanju da može narod da se veseli uz ladnu prasetinu i vruću pivu.

A za sve protivnike vakcinacije, farmaceutske mafije i pobornike svjetskih zavjera imam jedno jednostavno pitanje. Zašto Ameri, Švabe, Jevreji, Japanci, Skandinavci (pa eto i Rusi) i ostali bogati i razvijeni svijet želi pobiti svoj narod ili narušiti im zdravlje? Ili tamo meću fiziološku u vakcine, a nama i Africi otrov da nas potamane ko pacove?

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2022, 12:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
Kod nas ljudi imaju običaj svako šmrcanje nosa nazvati gripom, a naravno u pitanju bude obična prehlada ili čak alergija. Grip nije nimalo blag tako da svako poređenje covida s gripom biva smiješno. Uglavnom, omikron je čini se do sad najblaža varijanta covida, posebno za one koji su se vakcinisali i ako Bog da, svaka sledeća varijanta bi mogla/trebala biti slabija dok se ne svede na nivo prehlade. Nadajmo se ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2022, 16:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
dtkbl je napisao:
Idu i kod nas izbori, računam da se neće ništa mijenjati oko mjera, jedino još malo popustiti tamo u ljeto pred kampanju da može narod da se veseli uz ladnu prasetinu i vruću pivu.

A za sve protivnike vakcinacije, farmaceutske mafije i pobornike svjetskih zavjera imam jedno jednostavno pitanje. Zašto Ameri, Švabe, Jevreji, Japanci, Skandinavci (pa eto i Rusi) i ostali bogati i razvijeni svijet želi pobiti svoj narod ili narušiti im zdravlje? Ili tamo meću fiziološku u vakcine, a nama i Africi otrov da nas potamane ko pacove?

Ima ono, kriminalci nemaju nacionalnost, njihova nacionalnost je kriminal, a cilj novac. A te price nasi njihovi, americki narod, srpski narod... Mislim da kriminalci i milijarderi ipak ne gledaju tako na svijet, brojeci krvna zrnca ;)

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2022, 19:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
dtkbl je napisao:
Idu i kod nas izbori, računam da se neće ništa mijenjati oko mjera, jedino još malo popustiti tamo u ljeto pred kampanju da može narod da se veseli uz ladnu prasetinu i vruću pivu.

A za sve protivnike vakcinacije, farmaceutske mafije i pobornike svjetskih zavjera imam jedno jednostavno pitanje. Zašto Ameri, Švabe, Jevreji, Japanci, Skandinavci (pa eto i Rusi) i ostali bogati i razvijeni svijet želi pobiti svoj narod ili narušiti im zdravlje? Ili tamo meću fiziološku u vakcine, a nama i Africi otrov da nas potamane ko pacove?


Od tih nabrojanih nacija jedino pametni Rus neće da primi vakcinu ne priznaje svjetsku zavjeru.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2022, 21:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Nove mjere za izolaciju...
Poslije hrpe novinarskih clanaka u kojima mi nista nije bilo jasno, konacno da neko to ubaci u tabelu

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2022, 21:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Ovo je baš probilo...kod mene juče ...troje ,danas četvoro...od 25 osoba u tom objektu...

Poslano sa mog Redmi Note 8T koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2022, 23:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
mimikrija je napisao:
Ovo je baš probilo...kod mene juče ...troje ,danas četvoro...od 25 osoba u tom objektu...


Skoro pa trećina. Javi sutra šta se dešava...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2022, 23:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Ne znam da li je neko kačio ovo, ali na sajtu Doma zdravlja stoji zbrini podatak za PCR i antingenske za Banjaluku za prve dvije sedmice ove godine.

Citiraj:
U vremenskom periodu od 01. do 13. januara 2022. godine u gradu Banjaluci evidentirano je 3.819 lica pozitivnih na SARS-CoV-2 virus putem PCR i brzih antigenskih testova, koji su urađeni u akteditovanim laboratorijama.
Najveći broj zaraženih čini radno sposobno stanovništvo u starosnoj kategoriji od 36 do 65 godina, što je najveći procenat i iznosi 46,94%.


http://domzdravljabanjaluka.com/dz/2022 ... ovnistvom/

Institut izgleda i dalje objavljuje podatke samo za PCR.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2022, 23:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
reko sam vam, nema niko da mu umakne: vajrus iz in di eir.
inače ovo kod mene je (bila) 1 sprdnja od kovida tako da, du not sikirejšn.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 07:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Neki dan sam napisao da vakcinaciju mogu razumjeti, ali ovo forsiranje sa busterima i ne bas... evo. danas ispliva clanak kojeg su svi prenijeli sa DW

https://www.nezavisne.com/novosti/svije ... tem/701226


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 09:15 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Čekaj brate wizzy, nisi došo ni do prve, a već razmišljaš o četvrtoj...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 09:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Prve 2 doze zamisljam da je jednako kao kad prebolis jednom :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 10:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Wizi, ti stalno spominjes pamćenje, ali i vakcinacija je izlaganje organizma virusu, i pamcenje odgovora (po tebi koliko sam shvatio bez obzira na kolicinu antitijela). E sad, ako se neko 2 ili cak 3 puta vakcinisan, znaci izlozen virusu, i opet obolio (znam ih nekoliko pozitivnih nakon 2 i jedno nakon 3 pfizera, i jedno nakon 2 kineza), koliko se onda mozes pouzdati u to pamcenje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 10:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2010, 10:52
Postovi: 3285
Nisam listao temu detaljno samo par zadnjih stranica. Ne pisem kao vakser niti antivakser, pisem samo kao prosjecna osoba. Virus postoji i virus nije bezazlen. Na koji je nacin nastao, o tome mozemo diskutovati, da li slucajno ili planski uglavnom tu je. Ali evo ako covjek samo stane i zamisli se, i pokusa analizirati tvrdnje i preporuke od samog pocetka izbijanja pandemije do dana danasnjeg, zdrava logika(bar meni) ne dozvoljava da nekog slijepo slusam i dopustam da se na meni trenira strogoca a da se ne zapitam da li je to bas sve potrebno i ispravno. Ne razumijem zasto se kod nas mora strogo izabrati strana ili si za ili protiv. A ove ljude koji su slijepo za vakcinaciju bez ikakvih potpitanjanja i za mjere i koji smatraju da svako ko ne misli isto treba biti tretiran kao gradjanin drugog reda, da ih samo pitam kako su se osjecali kada su se vlastodrsci veselili i mastili pivom i mesom na zboru i ostalim okupljanjima a za to vrijeme su djaci sjedili u skolskim klupama pod maskama, i da li je to fer?

Sto se mene licno tice imao sam jeben oblik korone prije godinu i po. Pod tim "jeben" smatram da sam 5 dana puzao do toaleta. Nakon toga nisam vise a krecem se medju ljudima svaki dan. Moze li meni neko reci razlog zasto bi ja trebao primiti 3 vakcine?

_________________
Robin je saren,al je Betmen crn.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 10:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Recimo iz razloga da ti se taj "jebeni" oblik ne desi ponovo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 10:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2010, 10:52
Postovi: 3285
I sta ako se desi ponovo?

_________________
Robin je saren,al je Betmen crn.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 10:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Nije to tebi bilo jebeno cim tebi nije nista da ti se to desi ponovo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2022, 10:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
blaf77 je napisao:
Recimo iz razloga da ti se taj "jebeni" oblik ne desi ponovo?
Нико ти то неће гарантовати. Смањује се вјероватноћа завршавања на респиратору а не вјероватноћа заразе...свеједно ћеш се заразити али ће кл. слика бити лакша...бар би требала да буде лакша, а не мора бити :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 537, 538, 539, 540, 541, 542, 543 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs