banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 15:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 463, 464, 465, 466, 467, 468, 469 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Sep 2021, 11:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1589
Gdje se vi informisete oko plana za vakcinaciju za narednu sedmicu?

Koliko vidim na sajtu grada jos uvijek nije izaslo nista za iducu.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 11:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23484
http://domzdravljabanjaluka.com/dz/novosti/

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 14:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
Rider on the storm je napisao:
Iz nekog razloga se već 4 dana dešava opadanja broja hospitalizovanih u UKC, iako raste broj u ostalim bolnicama.
Evo ga moj grafikom hospitalizovanih u UKC od početka oktobra, veliki talas oktobar/novembar, veliki talas mart/april, junsko-julsko zatišje, pa sada ovo.
Jbg, nisam označio mjesece ni ništa drugo.
Ali dovoljno da se vidi stanje u posljednjih 11 mjeseci.

Slika

Da nije razlog to što umiru ...u zadnjih sedam dana je čini mi se svaki dan broj preminulih bio između 12 i 15... to je između 80 i 105 pacijenata. :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 15:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4230
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Pa jeste i to, u prosjeku se dnevno hospitalizuje 10-15 pacijenata a ima i letalnih ishoda toliko koliko si naveo.
Međutim ovaj "talas" nema toliko uzlaznu putanju kao prethodni "talasi", pa je trenutno došlo do stagnacije tj. nekog balansa..... ali situacija se mijenja iz dana u dan i ovo ništa ne znači.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 17:41 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 09 Okt 2014, 22:29
Postovi: 641
danijell je napisao:
Samo komercijalna cijena za liječenje onih koji nemaju opravdanje zašto nisu vakcinicani. Šta su rekli koliko košta dnevno liječenje onih na respiratoru. Nešto u hiljadama KM. Ostalh pacijenate kojima treba kliničko liječenje 500-1000 KM dnevno. Cijena slobode. Pa onda kada kolegu po uvjerenju zaraziš, a ti ostaneš sa temp kod kuće, a on mora krediti dići... Kakve će to divne priče biti. Prijatelji do kraja života.
Jesu li to Zeljkovićeve cijene ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 18:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Gori je od zeljka.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 18:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5852
Rider on the storm je napisao:
danijell je napisao:
Samo komercijalna cijena za liječenje onih koji nemaju opravdanje zašto nisu vakcinicani. Šta su rekli koliko košta dnevno liječenje onih na respiratoru. Nešto u hiljadama KM. Ostalh pacijenate kojima treba kliničko liječenje 500-1000 KM dnevno. Cijena slobode. Pa onda kada kolegu po uvjerenju zaraziš, a ti ostaneš sa temp kod kuće, a on mora krediti dići... Kakve će to divne priče biti. Prijatelji do kraja života.
To bi bilo okej za neodgovornu stoku.
Koliko sam ja dosad zaključio, najgore prođu oni koji ignorišu simptome, 5-10 dana visoka temperatura, slabost, bolovi u mišićima, kašalj, gušenje, ali kontaju samo će od sebe proći, a virus se spušta distalno i razara pluća.
Nažalost ima puno mladih na respiratoru sa lošim kliničkim slikama, baš sam noćas čitao dekursuse iz Klinike int. medicine na nehirurške grane.
Testovi nisu bitni, ko se loše osjeća, pravac Urgentni centar UKC, uradi se RTG ili CT pluća, laboratorija i onda odluči o hospitalizciji.
Ne čekati više od dan-dva nakon pojave simptoma, nije to mačji kašalj da tek tako prođe.


Pomalo van teme, ali moram reći da najviše volim čitati tvoje postove ovdje. Struka je struka.

Sad na temu - što se vakcinacije tiče, lično sam vakcinisan prvom dozom Sputnjika, tako da očigledno nisam protivnik vakcinacije, ali imam, donekle, razumijevanja za možda neke protivnike iste. Ja, recimo, mislim da bih teško pristao na vakcinaciju Fajzerom i generalno zapadnim vakcinama, jer njihova civilizacija ljudski život posmatra tek kao brojku u statistici, šaraf u mašini, nažalost, pa sve prave u toj filozofiji. Tako da vjerujem da, dok su pravili vakcine, više su vodili računa o tome da ljudi što prije budu zaštićeni od Kovida, kako bi se održale svjetske ekonomije, a o eventualnim dugoročnim posljedicama pretpostavljam da su najmanje vodili računa. Usput, situacija sa Fajzerom kao u Izraelu je pokazala da oni nisu tako sigurni ni u kratkoročne efekte, što je dodatno poljuljalo povjerenje... Zato više vjerujem Rusima koji ipak nisu u zadnjih 50 godina rasturili pola svijeta "radi dobrobiti čovječanstva"... i Kinezima jer su naši tj. komunisti :lol: Šalu na stranu, Kinezima jer koriste tradicionalnu metodologiju, koja ako i nije najefikasnija, a ono je najoprobanija, najpoznatija. Fajzera, ono što stigne, bih primijenio možda na ljude koji ulaze u neko "veče" života, dakle one koji su ili blizu kraja radnog vijeka, dali svoje društvu, već ostvarili šta su mogli od porodice, i slično, ili koji su već u penziji i ne pravi im neku razliku da li će umrijeti za 12 iii 15 godina, koliko god to grubo moglo zvučati.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 19:17 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
E ovo mi je vrh, kao zapadnjaci sve gledaju kroz ekonomiju, a na istoku je ipak čovjek u fokusu....pa jebeni Rusi su svoje ljude nemilice žrtvovali u svakom sukobu, uz zimu brojnost im je najveća prednost. Ako postoji neko kome nisu bitni ljudski životi to su Rusi i Kinezi. Samo kolektiv,sve ostalo je dio statistike.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 19:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9203
Zoka, ušli smo u "veče" života rofl

Sent from my SM-A202F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 19:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4230
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Rivaldinho je napisao:
Rider on the storm je napisao:
Koliko sam ja dosad zaključio, najgore prođu oni koji ignorišu simptome, 5-10 dana visoka temperatura, slabost, bolovi u mišićima, kašalj, gušenje, ali kontaju samo će od sebe proći, a virus se spušta distalno i razara pluća.
Nažalost ima puno mladih na respiratoru sa lošim kliničkim slikama, baš sam noćas čitao dekursuse iz Klinike int. medicine na nehirurške grane.
Testovi nisu bitni, ko se loše osjeća, pravac Urgentni centar UKC, uradi se RTG ili CT pluća, laboratorija i onda odluči o hospitalizciji.
Ne čekati više od dan-dva nakon pojave simptoma, nije to mačji kašalj da tek tako prođe.
Pomalo van teme, ali moram reći da najviše volim čitati tvoje postove ovdje. Struka je struka.

Nije van teme i hvala najljepše.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 20:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Takodje sam ljubitelj tvojih postova, nebitno koja je tema. Nacin pisanja je zanimljiv. (Nadam se da ovo moje otvoreno obracanje nece ubiti magiju.)

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 20:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
I ja sam pročitao sve njegove postove, kao što su...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 20:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3049
Vozim pijan i snimam kako udaram ljude na pješačkom?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 20:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
*školarce


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 20:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Čestita 25. novembar, ali može se sa njim razgovarati.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 21:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4230
Lokacija: Little Rock, Arkansas
skitnica je napisao:
Takodje sam ljubitelj tvojih postova, nebitno koja je tema. Nacin pisanja je zanimljiv. (Nadam se da ovo moje otvoreno obracanje nece ubiti magiju.)
Hvala najllepše!

Pošteni Srda je napisao:
I ja sam pročitao sve njegove postove, kao što su...
Pa to je divno.

jovic23 je napisao:
Vozim pijan i snimam kako udaram ljude na pješačkom?
Hvala i tebi, ali mislim da ovo tvoje nema smisla u ovako ozbiljnoj temi.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 22:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4230
Lokacija: Little Rock, Arkansas
jovic23 je napisao:
Vozim pijan i snimam kako udaram ljude na pješačkom?
Gospodine Joviću vaš post nema pravnu osnovu.
Hvala na negatvnomm mišljenju, svako mišljenje je dobro, ali mislim da ovo vaše mišljenje nema nikakvog smisla, pogotovo u ovako ozbiljnoj temi.
Tako da ćemo ga ignorisati.
Laku noć.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 22:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36395
Ilija Čvorović je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Ilija Čvorović je napisao:
Meni uopšte nije jasna rasprava oko vakcinacije. Ko hoće nek se vakciniše, zaštitiće se, ko neće i misli da šteti, ne mora. Ukidanje mjera, ko hoće da nosi masku nek nosi, ko neće ne mora. Ludilo mora jednom stati.

Ko hoce da se opija dok vozi neka to i radi. Nije mi jasno zasto da uskracujemo zabavu 8)

I očekivao sam kreativne paralele. Dotle dobacujete...


M.da, izvinjavam se. Evo gledacemo kako su Danci odlucili da izvrse kolektivno samoubistvo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2021, 23:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4230
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ja bih zamolio admine da obrišu Jovićeve i Srdine postove i moje odgovore na njih.
To je off topic i provokacija.
Nema veze sa temom.
Gospodi je dosadani koirste svaku priliku da se prompvkšu.
Ovo je za kaznu.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2021, 01:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Rivaldinho je napisao:
Zato više vjerujem Rusima koji ipak nisu u zadnjih 50 godina rasturili pola svijeta "radi dobrobiti čovječanstva"


:lol:

Vidi se da si spavao na časovima istorije osim u slučaju da nastavnici sitorije nisu bili u toku sa dešavanjima vani. NATO ih je pretekao samo zato što se nisu raspali, a ne zato što su ovi bili manje zli.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 463, 464, 465, 466, 467, 468, 469 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs