banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 10:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Jul 2020, 20:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Komunjarske price kako se stariji postuju samo zato sto su stariji

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2020, 20:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Ne znam sto se dize tolika buka oko nosenja maski, u najmanju ruku kao da se ljudi tjeraju da vuku lanac i kuglu. Puno ljudi nije uopste svjesno da je nosenje maski vec godinama po svijetu najnormalnija pojava u smislu: ako si bolestan - nosis masku da ne zarazis druge. To je odgovorno ponasanje.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2020, 20:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Džaba je pisati, glupom čovjeku lakše ide metar u dupe nego milimetar u glavu.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2020, 20:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Нова Варош je napisao:
a ti imaš mudrost, znanje i umijeće?

Caca pusti klinca neka pise, forum je ovo, nije ni bitno


A.J.V.A.R. je napisao:
Ne znam sto se dize tolika buka oko nosenja maski, u najmanju ruku kao da se ljudi tjeraju da vuku lanac i kuglu. Puno ljudi nije uopste svjesno da je nosenje maski vec godinama po svijetu najnormalnija pojava u smislu: ako si bolestan - nosis masku da ne zarazis druge. To je odgovorno ponasanje.

Mislim da niko ne dize buku oko maski u zatvorenim prostorima gdje ne mozes ostvariti distancu, to je normalno i bez korone u sezonama gripa svuda po svijetu. Problem je sto bi neko odredjivao komsiji norme ponasanja, ogranicavao kretanje, zabranjivao neke stvari jer se to njemu ne dopada i on misli da treba drugacije.... To prolazi samo u fasizmu, najgrdjem obliku pokusaja komunizma i u islamskim zemljama, mozda se varam ali nismo za sada ni jedna od te tri opcije.
Naravno realnost i jedino ispravno je negdje u sredini svih tih opcija, ali jebemu, nismo mi taj mentalitet da ne mislimo da smo najpametniji na svijetu.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2020, 20:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Skeva, možeš il ti sada u Njemačku da odeš?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2020, 20:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
skeva je napisao:
[Problem je sto bi neko odredjivao komsiji norme ponasanja, ogranicavao kretanje, zabranjivao neke stvari jer se to njemu ne dopada i on misli da treba drugacije....


Ovo što si napisao je organizovana država, religija, društvo. Norme koje je neko propisao jer su se njemu svidjele i zabranio ono što mu se ne dopada. Sve drugo je anarhija.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2020, 20:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Нова Варош je napisao:
a ti imaš mudrost, znanje i umijeće?


Svo znanje svijeta naravno da nemam, ali imam sasvim dovoljno da mogu da spoznam i razumijem objašnjenje problema, kakve su moguće posljedice i smijernice kako da umanjimo problem.

Ljudi ne razumiju koliki problem mogu da naprave svojom neodgovornošću, samo zato što i sami nisu došli u kontakt sa problemom. Razumjeće tek i ako dođu u kontakt pa se sami zaraze, a onda će reći puj pike ne važi ono što sam pričao ranije... A samo zato što ne mogu sebi da zamisle da se oni mogu zaraziti.

To je onaj mentalitet:
- ma što ja da vežem pojas, neće meni ništa biti
- ma mogu ja popiti nekoliko piva pa voziti, nisam ja pijan

Jedina razlika je što kad ne vežeš pojas, presuđuješ samo sebi. A kad voziš pijan (ili se ne pridržavaš pravila za koronu) možeš da presudiš i sebi i drugima...

Mi smo država diskontinuiteta i kod nas ne postoji koncept sistema i države. Kod nas je sve na ho-ruk i zabava dok ne dosadi.

To je dokazala i ova korona nažalost. Uveli smo preoštre i u nekim stvarima besmislene mjere, koje su pokazale dobre rezultate, a sad ćemo se posrati ne sve to izgleda jer nam je dosadilo...

nikola29_06 je napisao:
Komunjarske price kako se stariji postuju samo zato sto su stariji


Htjedoh napisati...

A.J.V.A.R. je napisao:
ako si bolestan - nosis masku da ne zarazis druge. To je odgovorno ponasanje.


Philby je napisao:
Džaba je pisati, glupom čovjeku lakše ide metar u dupe nego milimetar u glavu.


Potpisujem...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2020, 21:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Castra je napisao:

nikola29_06 je napisao:
Komunjarske price kako se stariji postuju samo zato sto su stariji


Htjedoh napisati...

...


Broj 5
KLiK

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2020, 21:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
nikola29_06 je napisao:
Komunjarske price kako se stariji postuju samo zato sto su stariji

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Samo mudraci kao koza se i mogu složiti sa ovim .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2020, 21:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Slika

U aprilu i maju kad je bio glavni udar, dobro smo se snalazili i dobro smo prošli.
Ali smo zbog toga izgleda sebi utuvili u glavu da to nije ništa, raspojasali se i sad evo danima imamo svaki dan više novih slučajevo nego kad je bilo najgore ranije.

Šta više, danas je bilo duplo više slučajeva nego na najgori dan u aprilu i maju...

Ajde budite iskreni pa recite koliko poštujete distancu, da li se grlite, ljubite, rukujete, dirate lice i perete ruke...

@zoka
Oca i mater valjda zato što su ti roditelji, a ne svakog ko je stariji samo zato što je stariji

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2020, 21:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Castra je napisao:

@zoka
Oca i mater valjda zato što su ti roditelji, a ne svakog ko je stariji samo zato što je stariji

O jebemti :lol:

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2020, 21:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
danijell je napisao:
Skeva, možeš il ti sada u Njemačku da odeš?

Ne znam, vjerovatno ne, i znas da nije poenta u tom.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2020, 22:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
skeva je napisao:
Mislim da niko ne dize buku oko maski u zatvorenim prostorima gdje ne mozes ostvariti distancu, to je normalno i bez korone u sezonama gripa svuda po svijetu.

Ja se upravo i najvise oko toga nerviram, jer sam nazalost vidjela toliko primjera da je maska ljudima kao lanac i kugla sto kaze ajvar. Te nece, pa imaju je ali u dzepu te ljute se kad ih obezbjedjenje nekog objekta opominje ili jednostavno ignorisu sva moguca upozorenja, cak i ambulantama. Gledala svojim ocima koliko su ljudi spremni da se svadjaju i dizu frku samo da ne stave masku makar na kratko dok udju u ambulantu ili market, a imaju je u tom trenutku ili u ruci ili ono standardno visi sa uha. Da su to izdvojeni slucajevi pa hajd, uvijek ima neko kome nesto fali, ali zadnjih mjeseci takvih slucajeva koliko hoces. A ne pisem sta su mi drugi pricali nego samo o licnom iskustvu. I kako ih ne nazvati debilima?!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2020, 10:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Castra je napisao:
U aprilu i maju kad je bio glavni udar, dobro smo se snalazili i dobro smo prošli.
Ali smo zbog toga izgleda sebi utuvili u glavu da to nije ništa, raspojasali se i sad evo danima imamo svaki dan više novih slučajevo nego kad je bilo najgore ranije.

Šta više, danas je bilo duplo više slučajeva nego na najgori dan u aprilu i maju...

Ajde budite iskreni pa recite koliko poštujete distancu, da li se grlite, ljubite, rukujete, dirate lice i perete ruke...



Mislim da nema pretjerane mudrolije oko toga šta se desilo. Kod nas i u Srbiji je ponovo počelo sa noćnim izlascima, Federacija i Sandžak vjerovatno sa Bajramom.

A mislim...

5. mart:
10 slučajeva - uskoro problem, može se lako raširiti, ako se ne bude kontrolisalo;

cca 20. maj:
najmanje 500 aktivnih slučajeva u zemlji - ukidamo mjere (naravno, ne zbog epidemiologije, već zbog ekonomije) => narodni kont "Wohoooo, sve je gotovo!".

Posljedice neshvatanja ove prilično jednostavne matematike vrlo lako vidimo sada.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2020, 11:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Cellman je napisao:
danijell je napisao:
Na svu sreću kod nas nije bilo prevelikog pritiska duže vrijeme na bolnice. Ali u Srbiji se pokazuje šta je moguće i kako brzo puca sistem. Taj prag je na našem području mnogo niži nego u Švedskoj, Austriji, Njemačkoj... Pa onda kao ona dvojica u Sjenici od 46 i 53 godine koji su se vjerovatno zbog manjka kiseonika ugušili jer su ih vozikali satima i niko ih nije primio. Čak sada i za doktora Lazića u Nišu spominju da su ga pogrešno liječili. Evo danas umro još jedan doktor od 49 godina. Neki Marko Markoviće prije može očekivati ono da i ne stigne do bolince. U Engleskoj je takva situacija u nekim dijelovima trajala dva mjeseca. Ne želim ni pomisliti šta bi se recimo u BL, BG... desilo ako bi takvo stanje bilo dva mjeseca.


Ovo je tačno. Velika većina umrlih nisu direktno umrli od virusa, nego od nemogućnosti dobijanja ljekarske pomoći - panika je dovela do kolapsa zdravstvenog sistema. Već se u Italiji spremaju tužbe jer su mnogi hronični bolesnici umrli zato što su ljekari i hitna pomoć odbijali da dođu na pozive zbog epidemije i opasnosti od zaraze. Poslije su zavedeni kao žrtve korone, a bili su ljudi u godinama sa bar dvije-tri hronične bolesti ili onkološki pacijenti. Pa brojne opreracije i terapije istih su otkazane zbog epidemije, koliko će tek na ih nastrada zbog toga. To su sve "žrtve korone" :-?


Ovo je gorka istina, samo što ljudi previše usko gledaju. Vani hara opasni virus i moraju svi resursi, zdravstveni, društveni i privredni, biti stavljeni u službu borbe protiv istog. Jebote pa na UKC se eksterni pacijenti ne mogu zakazati na redovne kontrole i terapije. Komplet zdravstveni sistem RS pretvoren je u jednu veliku kovid + urgentnu bolnicu i sad kao treba da se prihvati da je to neka "nova normalnost".

seven je napisao:
Izbjegavam. Ali ljudi ne izbjegavaju mene jer zamisli, idem na posao a kao sto rekoh, sanse da me tamo neko neodgovoran zarazi su jako velike.
I zar je ovo zaista tesko shvatiti?
Slika


Statistički gledano, veće su šanse da čovjek nastrada u saobraćajki, nego da strada od korona virusa. Da li zbog toga treba da tražimo da se ne voze automobili? Veće su šanse da se zaradi plućno oboljenje usljed duvnaskog dima i da čovjek strada od toga, pa ne vidim da države i zdravstveni sistemi traže zabranu cigareta. Znači licemjerno je pozivati na društvenu odgovornost usljed jednog problema, a okretati glavu na more drugih sličnih ili još gorih.

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2020, 11:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Rivaldinho je napisao:
Castra je napisao:
U aprilu i maju kad je bio glavni udar, dobro smo se snalazili i dobro smo prošli.
Ali smo zbog toga izgleda sebi utuvili u glavu da to nije ništa, raspojasali se i sad evo danima imamo svaki dan više novih slučajevo nego kad je bilo najgore ranije.

Šta više, danas je bilo duplo više slučajeva nego na najgori dan u aprilu i maju...

Ajde budite iskreni pa recite koliko poštujete distancu, da li se grlite, ljubite, rukujete, dirate lice i perete ruke...



Mislim da nema pretjerane mudrolije oko toga šta se desilo. Kod nas i u Srbiji je ponovo počelo sa noćnim izlascima, Federacija i Sandžak vjerovatno sa Bajramom.

A mislim...

5. mart:
10 slučajeva - uskoro problem, može se lako raširiti, ako se ne bude kontrolisalo;

cca 20. maj:
najmanje 500 aktivnih slučajeva u zemlji - ukidamo mjere (naravno, ne zbog epidemiologije, već zbog ekonomije) => narodni kont "Wohoooo, sve je gotovo!".

Posljedice neshvatanja ove prilično jednostavne matematike vrlo lako vidimo sada.


Otkud ideja da je tad i tad bio "glavni udar"? Pretpostavljam da ste svjesni da identifikovani slučajevi predstavljaju samo one potvrđene testom. Još uvijek niko nije u stanju da sagleda razmjere koliko je onih koji nemaju simptome, nemaju tegobe i nisu testirani, a nose virus u organizmu.

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2020, 12:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Okt 2017, 16:00
Postovi: 104
Lokacija: BL - RS
Ovo sa testiranjem je silovanje u zdrav razum! Do prije dva mjeseca su naši stručnjaci jaukali u medijima kako nema dovoljno testova i kapaciteta za masovno testiranje, a sada ih stotine dnevno testiraju :oops: Ili nam je medicina doživjela nagli skok ili lažu ko psi iz ko zna kojeg razloga...

Evo jedne aktuelne vijesti: Novak Đoković i žena u njega su nakon samo pet dana negativni na virus :o Do juče drvlje i kamenje na njega kako je zarazio učesnike meča u Zadru, a sad je zdrav ko dren...koliko je ovo medijsko ispišavanje po ljudima pa ni Gebels ne bi bolje smislio...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2020, 12:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Кад већ нешто пишеш, требао би то бар провјерити, прије него што напишеш нешто што је малоумно. Што се тиче броја тестираних на вирус, врло лако је провјерљив број људи који су тестирани прије два мјесеца и више или уопште у току епидемије, тако да се благо речено проваљујеш, нећи ти рећи да си ретардиран и да пишеш глупости, иако би то било примјереније.
Такође, било би исто непримјерено да ти кажем да си ретардиран кад пишеш ове небулозе везано за Ђоковића. Он је прије неколико дана утврдио да је заражен а ко зна кад се прије тога заразио, тако да твоја констатација да је након само пет дана негативан не значи да се тај дан кад је тестиран и заразио, већ прије тога и да је период инкубације готов.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2020, 12:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4857
Novih 79 slučajeva zaraze na 468 testiranih.

Rаdi sе о 45 muških i 34 žеnske оsоbe, оd kојih је 20 mlаđе, 54 srеdnjе i pеt оsоbа stаriје živоtnе dоbi.

Prеmа mјеstu prеbivаlištа, 21 оsоbа је iz Biјеljinе, 12 iz Bаnjаlukе, dеvеt iz Zvоrnikа, čеtiri iz Pаlа, pо tri iz Ljubinjа, Kоtоr Vаrоšа, Kоzаrskе Dubicе i Višеgrаdа, pо dviје iz Grаdiškе, Istоčnе Ilidžе, Nеvеsinjа, Tеslićа, Rоgаticе i Vlаsеnicе i pо јеdnа оsоbа iz Brаtuncа, Čеlnicа, Istоčnоg Nоvоg Sаrајеvа, Dоbоја, Milićа, Mоdričе, Priјеdоrа, Оštrе Lukе i Ugljеvikа.

Sedam osoba se oporavilo u posljednja 24 časa. Za vikend pojačana kontrola ugostiteljskih objekata i gradskog prevoza.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2020, 12:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Nitro je napisao:

Statistički gledano, veće su šanse da čovjek nastrada u saobraćajki, nego da strada od korona virusa.


U BiH za sada da. Ali ne svuda.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... _rate#List
https://www.worldometers.info/coronavirus/

Belgija. 54 umrlih godišnje na milion stanovnika od nesreća u saobraćaju. 843 korona za pola godine.
Njemačka 37 - 108x2
Austrija 47 - 78x2
USA 124 - 397x2

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs