banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 11:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 334, 335, 336, 337, 338, 339, 340 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Jan 2021, 22:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Pa ne pišu oni da su umrli od vakcinacije. Pročitaj članak :P

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2021, 20:05 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
vakcinacija je prosto 3 faza...jer jednostavno nemaju pojma kad su kljucne stvari u pitanju..odgovor, mi ne znamo, nemamo podatke...

danasnje vijesti..

Fact check: Scientists do not yet know whether the COVID-19 vaccine reduces transmission of the virus

Can I still pass Covid on after I’ve been vaccinated?

Once I am fully vaccinated against Covid-19 can I still pass it on?
This is one of the many big questions that scientists are currently working on. While the vaccines protect the person who is vaccinated against disease, we still don’t know if they stop that person transmitting the virus to someone else.

Therefore, even if you are fully vaccinated, it is still not guaranteed that you will not pass the Covid-19 virus to somebody else.

When will we know for sure if the current Covid-19 vaccines prevent transmission?
According to Moore, it will take time before we definitively know the answer to this question. She explained that to understand if vaccines stopped transmission we would need a population-based study where you look and see if, in a vaccinated community, the level of transmission reduced.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2021, 22:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Danas sam bio u Njemackoj i morao sam po prvi put staviti FFP2 masku. Ne kontam bit, ako pri izdisaju zrak izlazi na sve strane jer maska ne moze naleci uz lice.

I na kraju krajeva, to su maske koje spadaju u radnu zastitnu opremu i na deklaraciji fino pise da ne zaustavljaju viruse. Ne znam zasto se Baba toliko pomamila na njih jer masovno koristenje ce uglavnom biti pogresno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2021, 22:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Isto je i u Austriji...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2021, 23:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Prenos preko aerosola, a njih te maske mogu bolje filtrirati nego obične. Ovdje kod nas švedski model, pa sve manje ljudi nosi ikakvu.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2021, 23:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Znaci FFP2 ili 3 maske ne igraju nikakvu zastitnu ulogu u slucaju COVID infekcija?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2021, 23:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3056
danijell je napisao:
Prenos preko aerosola, a njih te maske mogu bolje filtrirati nego obične. Ovdje kod nas švedski model, pa sve manje ljudi nosi ikakvu.


Oni pišu da zaustavlja 94%, al' eto zna čovjek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2021, 00:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
The_new_Statesman je napisao:
Danas sam bio u Njemackoj i morao sam po prvi put staviti FFP2 masku. Ne kontam bit, ako pri izdisaju zrak izlazi na sve strane jer maska ne moze naleci uz lice.

I na kraju krajeva, to su maske koje spadaju u radnu zastitnu opremu i na deklaraciji fino pise da ne zaustavljaju viruse. Ne znam zasto se Baba toliko pomamila na njih jer masovno koristenje ce uglavnom biti pogresno.


Bas su glupi. :D

Bice da FFP maske ne stite ni blizu 100% (a da ne pricamo ako nisu dobro nalegle, tj. nisu odgovarajuce velicine). To je jedna od mjera koja ima smisla u kombinaciji sa drugim mjerama, kao sto je recimo prozracenost, odnosno konstantna cirkulacija vazduha.

A onda...nevolja je sto je trziste puno laznih FFP- maski.
https://www.aerztezeitung.de/Wirtschaft ... 16309.html
Ja ne znam da li sam kod nas ikad kupila dvaput istu "FFP"-masku. :)
Pa ipak, meni je maska vise simbol brige za zajednicu nego gubitka slobode.
Mozda sam naivna...

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2021, 00:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ljudi moji nisam debil, znam citati sta pise. A pise da ne zaustavlja viruse. Jbt, pa neki austrijski proizvodjaci uopste nece da prodaju maske za namjenu borbe u pandemiji jer odgovaraju ako se neko zarazi. Nece ljudi da imaju posla sa politickim odlukama.

Osim toga, znam staviti masku i ako je ja ne mogu namjestiti kako treba onda se sigurno ogromna vecina nece zajebavati sa namjestanjem. Pri izdisaju zrak slobodno sisti na sve strane, pri udisaju mozda i filtrira ali pri izdisaju ne vidim bilo kakvu korist.
Kazem da ce narod postati jos nemarniji nego sto je sada sa obicnim maskama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2021, 00:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
V@nja je napisao:
Znaci FFP2 ili 3 maske ne igraju nikakvu zastitnu ulogu u slucaju COVID infekcija?


Ako ne filtriraju izdisaj onda jbg. Mislim da FFP3 nisu ni predvidjene za bilo kakvo filtriranje izdisaja jer zrak izlazi na onaj ventil.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2021, 00:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Pa valjda neko i udiše.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2021, 00:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
V@nja je napisao:
Znaci FFP2 ili 3 maske ne igraju nikakvu zastitnu ulogu u slucaju COVID infekcija?

Nema 100% zaštite. FFP2 maska štiti 95%.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2021, 00:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Podsjeti me koliko su ono pricali da je sansa da se virus prenese ako obe osobe nose obicnu masku? 3-4%?

Poenta je u tome sto su ffp2-3 maske u svojoj biti jednokratne. I skupe. Problem je takodje sto se nakon 75 minuta nosenja, mora biti 30 minuta bez maske. Kako cemo to na poslu?

I da, u Njemackoj su zbog ovog gore radnici u trgovinama oslobodjeni nosenja ffp2-3 maski dok posjetioci nisu. Pa se vrati na ono da izdisaj nije ni mrvu filtriran jer maska nije dobro namjestena ili cak koristi ffp3 gdje se izdisaj slobodno pusta napolje kroz ventil.

Radnici u trgovinama bi trebali biti bolje zasticeni ako svi nose platnene maske. Da ne pricam sta je sa sirenjem virusa po okolini. Bukvalno ce se povecati sansa zarazom preko dodira.

I sta smo napravili?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2021, 01:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
TNS lupetaš...

Dio vazduha izađe kraj obraza ako maska nije dobro stavljena, kao i sa običnom maskom. Međutim vazduh koji prolazi kroz masku pri udisaju i izdisaju ja bolje filtriran nego sa običnom maskom. Ima neki princip haotičnog kretanja sitnih čestica na osnovu kojeg se filtrira u FFP maskama.

Platnena maska ni nema za svrhu da filtrira vazduh, već samo da uspori izdisaj i tako smanji distincu koju virus preleti.
Isto tako i vazduh koji zaobiđe masku je usporen, pa virus ima "manji domet"...

I FFP2 i FFP3 se mogu kupiti bez ventila...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2021, 01:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ti si postavljao grafikone kolika je zastita ako se koristi obicna maska. Sto su sad problem ako su na nivou od oko 95%?
Ne kazem da ffp ne stite vec kazem da su skupe i vecini komplikovane sto samo moze dovesti do sirenja zaraze.
Zbog cega se onda insistira na njima? Zbog haosa sa vakcinacijom? Zbog haosa sa privredom? Ne znam, ali mi ovo sa ffp maskama djeluje kao bacanje prasine u oci da bi se nesto drugo sakrilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2021, 10:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Neko ima veze i dosta FFP maski u skladištu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2021, 20:21 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
prof. Dolores Cahill i francuska genetičarka Alexandra H. Caude - Što je citokinska oluja

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2021, 20:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6143
Ako sam dobro ispratio ove clanke, najsigurnija je kineska vakcina (old school) i ruska (genetski najblize nema + imam vise povjerenja u Ruje nego u zapad)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2021, 21:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
spavac je napisao:

Likuša malo izmišlja... :)
https://www.thejournal.ie/debunked-dolo ... 9-Jan2021/

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2021, 21:53 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
drzava nece, al poslodavac hoce nametnuti..pa ti ako neces dobijes pisamce od hr da te salju na neplaceno jer predstavljas rizik za kolektiv..cim odes na neplaceno, onda si puko s tim sto poslije toga pokrecu disciplinski postupak...britanski politicari znaju za loophole i zato nisu ni zeljelji donjeti otvoren zakon po pitanju vakcinisanja..druga stvar, od menadzera dobijes pisamce da se izjasnis da li ces vakcinu i kad ces bukirati ako hoces..zatim pitanje ako neces vakcinu da objasnis...pogotovo ako si zdravstveni radnik..tako je bilo i sa testovima..drzava nije donjela da je mandatory, al poslodavac ti nametne tempo igre..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 334, 335, 336, 337, 338, 339, 340 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs