banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 17 Maj 2024, 18:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Okt 2020, 11:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26554
Lokacija: Banja Luka
Znaci nikakva propast nije bila u Velikoj Britaniji, niti je bila u Svedskoj. Cudno mi bilo kad covjek napisa to, kontam da nisam nesto propustio.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2020, 11:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
despot777 je napisao:
koliko je izvršeno obdukcija za te "umrle od korone"... Ima pravnika ovdje, čini mi se da u sudskoj medicini potvrdu uzroka smrti daje samo obdukcija...


Извршено је јако мало обдукција (конкретно Каран ми је причао да је радио пар).
А обдукција се ради само када постоји сумња да је смрт насилна или када је из одређених разлога потребно утврдити узрок смрти иако иста није насилна. Наравно да се не ради сваки пут кад неко умре у болници и слично.
Узрок смрти се утврђује на низ начина и мимо обдукције.
Плус за обдукцију је потребна наредба тужиоца или судије. Не може се радити само тако.

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2020, 11:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23499
Da, bilo sve ok u NY. Uopšte nije bilo priča o tome na koliko % su poziva hitne službe uopšte reagovale. Zaboravio si spomenuti i vojni brod koji je isto ostao prazan. Isto tako kad je bio u Portoriku kada ga je sravnio uragan. Tačnije, tamo je primao par pacijenata dnevno iako je rijetko koja bolnica ostala čitava...

https://www.washingtonpost.com/national ... story.html

Eto, isto kao kada je gripa bila opterećene bolnice. Sasvim obična situacija sa pretjeranom reakcijom. Samo ignorisati ovo.
https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/69/wr/mm6919e5.htm

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2020, 11:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26554
Lokacija: Banja Luka
Dce/02 je napisao:
despot777 je napisao:
koliko je izvršeno obdukcija za te "umrle od korone"... Ima pravnika ovdje, čini mi se da u sudskoj medicini potvrdu uzroka smrti daje samo obdukcija...


Извршено је јако мало обдукција (конкретно Каран ми је причао да је радио пар).
А обдукција се ради само када постоји сумња да је смрт насилна или када је из одређених разлога потребно утврдити da иста није насилна. Наравно да се не ради сваки пут кад неко умре у болници и слично.
Узрок смрти се утврђује на низ начина и мимо обдукције.
Плус за обдукцију је потребна наредба тужиоца или судије. Не може се радити само тако.

Kada je Karan u pitanju, nekako mi ovo vise ima smisla

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2020, 11:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Срби, народ са највише генерала послије битке. Лако је сад кењати како су Шведи су били у праву. Треба бити искрен и рећи да су се они коцкали и да се, судећи према тренутним подацима о броју заражених и умрлих, коцкање исплатило. Мада би било занимљиво чути шта би рекле породице умрлих у Шведској по овом питању.

Ово ће бити вјечна тема, шта је било боље урадити у том тренутку. Сигурно да би из ове перспективе и они који су доносили стратегије, другачије поступили. Као што би и ти Шведи своју стратегију промијенили, јер сигурно не би ни они све исто урадили.

Још нешто, код нас је дужи период шведски модел у примјени са одређеним прилагођавањима. Само што неће нико да каже отворено.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2020, 11:40 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39448
Lokacija: Месечева икра
skeva je napisao:
Dce/02 je napisao:
despot777 je napisao:
koliko je izvršeno obdukcija za te "umrle od korone"... Ima pravnika ovdje, čini mi se da u sudskoj medicini potvrdu uzroka smrti daje samo obdukcija...


Извршено је јако мало обдукција (конкретно Каран ми је причао да је радио пар).
А обдукција се ради само када постоји сумња да је смрт насилна или када је из одређених разлога потребно утврдити da иста није насилна. Наравно да се не ради сваки пут кад неко умре у болници и слично.
Узрок смрти се утврђује на низ начина и мимо обдукције.
Плус за обдукцију је потребна наредба тужиоца или судије. Не може се радити само тако.

Kada je Karan u pitanju, nekako mi ovo vise ima smisla

Samo što Karan ima više znanja i stručnog kredibiliteta u malom prstu nego što ćeš ti i bilo kod od nas imati za tri života. Al' ok, ako u Dionisu kažu da nije tako onda se slažem...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2020, 11:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5038
Lokacija: Gradiška
Dce/02 je napisao:
despot777 je napisao:
koliko je izvršeno obdukcija za te "umrle od korone"... Ima pravnika ovdje, čini mi se da u sudskoj medicini potvrdu uzroka smrti daje samo obdukcija...


Извршено је јако мало обдукција (конкретно Каран ми је причао да је радио пар).
А обдукција се ради само када постоји сумња да је смрт насилна или када је из одређених разлога потребно утврдити узрок смрти иако иста није насилна. Наравно да се не ради сваки пут кад неко умре у болници и слично.
Узрок смрти се утврђује на низ начина и мимо обдукције.
Плус за обдукцију је потребна наредба тужиоца или судије. Не може се радити само тако.


Obzirom na u najmanju ruku specifičnu situaciju a koja direktno utiče na sve sfere života, mišljenja sam da treba raditi, koliko je moguće naravno, više obdukcija jer se time smanjuje sumnja u manipulaciju kada je u pitanju statistika smrtnosti u vezi sa koronom (umro od korone, sa koronom, ili nije se ni znalo da je ima već tek nakon smrti utvrđeno) ... jer ta statistika je jedini alibi, da ga tako nazovemo, onima koji propisuju mjere, počevši od svjetske zdravstvene organizacije pa do naših lokalnih vlasti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2020, 12:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
despot777 je napisao:
Obzirom na u najmanju ruku specifičnu situaciju a koja direktno utiče na sve sfere života, mišljenja sam da treba raditi, koliko je moguće naravno, više obdukcija jer se time smanjuje sumnja u manipulaciju kada je u pitanju statistika smrtnosti u vezi sa koronom (umro od korone, sa koronom, ili nije se ni znalo da je ima već tek nakon smrti utvrđeno) ... jer ta statistika je jedini alibi, da ga tako nazovemo, onima koji propisuju mjere, počevši od svjetske zdravstvene organizacije pa do naših lokalnih vlasti...


Prvo, obdukcija košta, kao i sve ostalo.
Obducenti u FBiH prosto su odbijali da ih rade pozivajući se na koronu (ne znam kakvo je sad stanje tamo).
I treće, opet kažem, za obdukciju treba naredba. Znači kad postoji sumnja da je izvršeno neko djelo ili kada postoji neki sumnjiv događaj. Obdukcija radi obdukcije se nikada ne radi. Ali baš nikada.

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2020, 12:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26554
Lokacija: Banja Luka
_зока je napisao:
skeva je napisao:
Dce/02 je napisao:
despot777 je napisao:
koliko je izvršeno obdukcija za te "umrle od korone"... Ima pravnika ovdje, čini mi se da u sudskoj medicini potvrdu uzroka smrti daje samo obdukcija...


Извршено је јако мало обдукција (конкретно Каран ми је причао да је радио пар).
А обдукција се ради само када постоји сумња да је смрт насилна или када је из одређених разлога потребно утврдити da иста није насилна. Наравно да се не ради сваки пут кад неко умре у болници и слично.
Узрок смрти се утврђује на низ начина и мимо обдукције.
Плус за обдукцију је потребна наредба тужиоца или судије. Не може се радити само тако.

Kada je Karan u pitanju, nekako mi ovo vise ima smisla

Samo što Karan ima više znanja i stručnog kredibiliteta u malom prstu nego što ćeš ti i bilo kod od nas imati za tri života. Al' ok, ako u Dionisu kažu da nije tako onda se slažem...

Kakve veze ima njegovo znanje sa gornjom tezom? To sto je covjek strucnjak je cak otezavajuca okolnost.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2020, 12:22 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39448
Lokacija: Месечева икра
Ajde ovako....na čemu ti temeljiš svoju tezu? Na teorijama slomljenih roditelja i političkih lešinara okupljenih oko njih da bi ostvarili jeftine političke poene? Na kojim dokazima temeljiš svoje sumnje u Karanovu moralnu i stručnu kompetenciju?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2020, 13:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26554
Lokacija: Banja Luka
Jel dovoljno okarakterisanje kao ubistvo poslije svih onih ismijavanja bilo koga ko se osmjelio da kaze da je citava ta situacija sumnjiva? Ne mogu da vjerujem da poslije svih stvari koje su kasnije isplivale ti i dalje reagujes na bilo kakvo prozivanje na racun ubistva DD.
Ali, nije tema, pa da ne davimo

Nego, procitah par prilicno panicnih clanaka o prvom smrtnom slucaju nakon ponovnog zarazavanja virusom. Rijec je pacijentu koji je imao 89 godina, i imao je rijedak oblik karcinoma. Medjutim, bitno je naglasiti da se ponovo zarazio i umro. Ok.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2020, 14:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39448
Lokacija: Месечева икра
Kojih "svih stvari"? Može na pp.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2020, 15:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
skeva je napisao:
Znaci nikakva propast nije bila u Velikoj Britaniji, niti je bila u Svedskoj. Cudno mi bilo kad covjek napisa to, kontam da nisam nesto propustio.

Tebi preko 40 hiljada mrtvih za 6 mjeseci (što je definitivno i u velikoj mjeri mogli biti spriječeno) nije propast? Da li bi tako razmišljao da je jedan ili više članova tvoje porodice izgubio život na taj način.

Ne mogu sad ponovo tražiti ovog momka/čovjeka koji je rekao da se apsolutno slaže sa švedskim modelom - vezano za Veliku Britaniju, oni su isto kao i Šveđani isprva išli na "imunitet stada", dok nisu doživjeli totalni kolaps pa sad po drugi put uvode karantin.

Što se tiče brojki, jeste oni imaju preko 60 miliona stanovnika, znači 20ak puta više nego mi, ali im je proporcionalno broj mrtvih puno veći - mi oko 1000 oni preko 40 hiljada... znači 40 puta više.

Kako god, mi sa ovih prostora smo prošli kroz puno gora vremena i stvarno mi je smiješno kad se ljudi žale što moraju nositi maske i ne ići na neka velika okupljanja. Pa jbt svi mi imamo starije roditelji, rodbinu itd koje ne želimo dovesti u opasnost.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2020, 16:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3642
_зока je napisao:
Ajde ovako....na čemu ti temeljiš svoju tezu? Na teorijama slomljenih roditelja i političkih lešinara okupljenih oko njih da bi ostvarili jeftine političke poene? Na kojim dokazima temeljiš svoje sumnje u Karanovu moralnu i stručnu kompetenciju?


Na osnovu toga što je lagao kao kučak na onoj sramotnoj prvoj konferenciji za novinare.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2020, 17:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4087
Udaljavate se od teme,
Moj pravopis je "poznat" ovde na forum ne bi o tome. :)
Ne interesuje me pomenuti( ovo vise zbog toga da naucim nesto o zivotinjama).


Ali ili medjutim!
Gdje si ti cuo za "kucak" (ako to postoji ok) kucak, kucka ili kuja laze?

Ujeda, rezi, laje, cvili to perceptiram ali da laze...!

I citaj malo Jesenjina nista ruzno o kucki.

Sorry.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2020, 17:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1563
I šta si htio reći sa svojim "pravopisom" ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2020, 17:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3642
Brale001 je napisao:
Udaljavate se od teme,
Moj pravopis je "poznat" ovde na forum ne bi o tome. :)
Ne interesuje me pomenuti( ovo vise zbog toga da naucim nesto o zivotinjama).


Ali ili medjutim!
Gdje si ti cuo za "kucak" (ako to postoji ok) kucak, kucka ili kuja laze?

Ujeda, rezi, laje, cvili to perceptiram ali da laze...!

I citaj malo Jesenjina nista ruzno o kucki.

Sorry.


Pa pošto se kaže da neko laže kao pas, onda se može reći i da laže kao kučak. :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2020, 17:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16758
Pa što se tiče zatvaranja, možda će obrazovne ustanove pod ključ u skorije vrijeme, bilo koja grana privrede, sumnjam.

Evo ide predizborna kampanja, očekujem pune šatore, bez maski većinom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2020, 18:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4087
Grana ok, to razumijem!
Brale NV koja privreda...??

Za satore isto ok, to ide pod: Don't worry be happy!! :D

btw, Sreca prati hrabre!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2020, 19:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16758
Najviše sam mislio na kafane kao najvećeg privrednog subjekta u RS :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs