banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 00:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Maj 2020, 14:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Apr 2020, 22:42
Postovi: 237
_зока je napisao:
Nema šta, kad korona prođe bolnici ističe rok. Ako nam i, nedao bog, zatreba neće se moći iskoristiti.

Samo nas Bog cuva inace kozna sta bi bilo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2020, 14:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
danijell je napisao:
Prošireni su kapaciteti tako što su sredili objekte u krugu bivše hirurgije. To su odmah krenuli raditi. I tu je potrošeno fino novca. Zato ovo vjerovatno i nije toliko bilo hitno za BL. Osim da je bio neki teži scenario. Možda više da je bilo potrebno povećati na drugim mjestim kapacitete. Ako se može pretvoriti u 10 odvojenih objekata sa 50 mjesta.

Da je bio tezi scenario, vec prije 10 dana bi bilo kasno, a da ne pricam o periodu kad i ako ikada ovo sto su nabavili bude funkcionalno.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2020, 14:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4857
Srbija će od petka ukinuti PCR test za sve turiste i domaće stanovništvo. Dakle, otvaraju granice komplet, neće trebati nikakvi testovi na COVID-19.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2020, 14:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Da je bio teži scenario možda ne bi ni čekali dozvole, procedure... Na svu sreću nisu porušili objekte stare bolnice, pa bi i bez ove mobilne u BL se mogli povećati kapaciteti. Ali da je baš bio loš scenario, pa ne bi nama ni ova mobilna pomogla. Ako su pukle i mnogo ozbiljnije, bogatije, razvijenije, opremljenije... oblasti u takvim situacijama.
I da je sada sklope i prodaju negdje u Južnu Ameriku, vjerovatno bi bilo... šta ako bude drugi talas, a mi nemamo mobilnu bolnicu.
Ali valjda će je jednom sklopiti i pokazati, ali ne iz ptičije perspektive :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2020, 15:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 02:18
Postovi: 181
_зока je napisao:
Nema šta, kad korona prođe bolnici ističe rok. Ako nam i, nedao bog, zatreba neće se moći iskoristiti.


:lol:

Шатори од 4,5 милиона КМ (ако им је то уопште коначна цијена) имају вијек трајања од 20 година. Не трају шатори довијека.


Poslednji put menjao партибрејкер dana 19 Maj 2020, 15:46, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2020, 15:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3120
filozof sa vrbasa je napisao:
Niko ne gleda pozitivne efekte policijskog sata.

Citiraj:
U aprilu gotovo 50 odsto manje saobraćajnih nezgoda u Doboju


https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... oju/599616

Ja bih ovo ostavio do sudnjega dana.

E da si sa zenom,a policijski sat pitao bih te bil ostavio.Sta ce brakova da pukne poslije ovoga


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2020, 15:46 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Nitro je napisao:
_зока je napisao:
Nema šta, kad korona prođe bolnici ističe rok. Ako nam i, nedao bog, zatreba neće se moći iskoristiti.


Nije u tome poenta. Pokretna bolnica je nabavljena namjenski za potrebe saniranja epidemije, a u trenutku kad se epidemija smiruje, mi još nismo dobili ni sve dijelove za istu. Prilično sam siguran da je postojao bolji način da se utroši tih 4 miliona (eura ili KM) i da se na drugi način prošire bolnički kapaciteti, u slučaju da bude potrebe. Inače, ako se išlo logikom, da nešto kupimo "za svaki slučaj", odnosno "zlu ne trebalo", onda je to tek primjer odsustva plana, strategije, stihijskog i neracionalnog djelovanja.

[..


Ne sporim odsustvo strategije,ne samo u ovome nego u bilo čemu. U državi se sve radi stihijski ali, bogu hvala, nema težih posljedica. Samo ovo kritikovanje bolnice je isto kao kada bi kritikovao opremanje CZ nakon poplava 2014. jer su poplave prošle. Kao da se nepostoji šansa da se ponove nekada.
@partibrejker
Kako će pravilno uskladišten šator propasti za 20 godina? Pa ljudi još deru šatore iz JNA, a u ratu su izbjeglice smještali u šatore koji su stigli kao pomoć nakon onog rata. Lupaš gluposti.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2020, 15:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 02:18
Postovi: 181
^^
Citiraj:
Очекивани вијек трајања је око 20 година.

https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=377734


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2020, 18:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Apr 2020, 22:42
Postovi: 237
A dezinfikacioni tuneli :lol: kako to radi jel te okupaju alkoholom?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 08:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4857
14 novih slučajeva na 529 testiranih. Danas nema oporavljenih.

Prema mjestu prebivališta po tri osobe su iz Banje Luke, Prijedora i Modriče, dvije osobe su iz Teslića, i po jedna osoba je iz Kozarske Dubice, Ribnika i Prnjavora.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 11:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
_зока je napisao:
Nitro je napisao:
_зока je napisao:
Nema šta, kad korona prođe bolnici ističe rok. Ako nam i, nedao bog, zatreba neće se moći iskoristiti.


Nije u tome poenta. Pokretna bolnica je nabavljena namjenski za potrebe saniranja epidemije, a u trenutku kad se epidemija smiruje, mi još nismo dobili ni sve dijelove za istu. Prilično sam siguran da je postojao bolji način da se utroši tih 4 miliona (eura ili KM) i da se na drugi način prošire bolnički kapaciteti, u slučaju da bude potrebe. Inače, ako se išlo logikom, da nešto kupimo "za svaki slučaj", odnosno "zlu ne trebalo", onda je to tek primjer odsustva plana, strategije, stihijskog i neracionalnog djelovanja.

[..


Ne sporim odsustvo strategije,ne samo u ovome nego u bilo čemu. U državi se sve radi stihijski ali, bogu hvala, nema težih posljedica. Samo ovo kritikovanje bolnice je isto kao kada bi kritikovao opremanje CZ nakon poplava 2014. jer su poplave prošle. Kao da se nepostoji šansa da se ponove nekada.
@partibrejker
Kako će pravilno uskladišten šator propasti za 20 godina? Pa ljudi još deru šatore iz JNA, a u ratu su izbjeglice smještali u šatore koji su stigli kao pomoć nakon onog rata. Lupaš gluposti.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


OK. Na stranu što ja mislim da je ta bolnica prikladnija možda za rat ili neku elementarnu nepogodu, ali 'ajde da taj utisak zanemarimo. Činjenica je da je nabavka urađena netransparentno - da li je 4 miliona KM ili eura, da se debelo kasni sa njenom montažom, a epidemija je u smiraju. Sa druge strane, dobar potez npr. bilo je adaptiranje objekta na staroj lokaciji hirurgije i to je urađeno dosta brzo. Da je bilo više takvih logičnih i praktičnih poteza, možda bismo drugačije govorili.

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 11:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3641
Stanivuković show program na skupštini.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 11:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
jel ponio vagu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 11:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Nitro je napisao:

OK. Na stranu što ja mislim da je ta bolnica prikladnija možda za rat ili neku elementarnu nepogodu, ali 'ajde da taj utisak zanemarimo. Činjenica je da je nabavka urađena netransparentno - da li je 4 miliona KM ili eura, .

Davno su nadrealisti snimili skeš o ugrađevinskoj školi. Pa ako zatreba ova bolnica će dobro doći u slučaju gore navedenih događaja. Sramota je samo što se sa opramanjem CZ i sličnih organizacija čeka belaj.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 12:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Ukinuta mjera kućne izolacije u Republici Srpskoj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 13:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 11 Jul 2010, 19:09
Postovi: 1565
Da li se ukidanjem vanrednog stanja ukida i policijski cas?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 13:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4857
Trebalo bi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 13:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
GialloRosso je napisao:
Stanivuković show program na skupštini.

Plasim se da pogledam sta je radio

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 14:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
Po meni je preskupa ova mobilna bolnica. A kakvi bi bili u njoj uslovi kada je vanjska temperatura -20 stepeni celzijusa i još uz to duva jak vjetar koji prijeti da digne sve to i odnese. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 15:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Za takvo vrijeme ce ici nova bolnica, ako bude potrebe (ne daj Boze). Ovo je ljetnji sator za ljetnji tip virusa.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs