banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 19:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Mar 2020, 08:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
ERROR je napisao:

Mislim da su se narodu izdesavale i desavaju nebrojeno vece katastrofe i zla od strane vlastodrzaca od ove a gdje je reakcija ,manje - vise hladno izostala.


Tačno ali nije imao ko da ih povede. Ovde imaš jaku organizaciju koja neda svoje + udarili su na emotivni dio korpusa. Ako narod nema šta da jede i gdje da radi neće puno da se buni, ali udari mu na vjeru i identitet skočiće odmah. Takvi smo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2020, 09:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Danchi je napisao:
ERROR je napisao:

Mislim da su se narodu izdesavale i desavaju nebrojeno vece katastrofe i zla od strane vlastodrzaca od ove a gdje je reakcija ,manje - vise hladno izostala.


Tačno ali nije imao ko da ih povede. Ovde imaš jaku organizaciju koja neda svoje + udarili su na emotivni dio korpusa. Ako narod nema šta da jede i gdje da radi neće puno da se buni, ali udari mu na vjeru i identitet skočiće odmah. Takvi smo.


Ma ne znam bas , meni sve ovo nekako vise djeluje ko narodni inat, a sto se interesa tice, kao jedini gubitnik mi tu ispadaju vjerske organizacije. Vjerske organizacije u nas mi dodju vise kao ekonomski jake grupacije koje su malo iznad i izvan zakona, sa dobrim profitima i zaradama. Jedino sto je jasno je da su u to dirnuli ovim novim zakonima. Cije to god katastarski bilo, niko nije nesto okrenuo ka pravcu da narod nece moci ici i moliti se bogu, ili da se od tad i tad mijenja nacin molenja bogu, mijenja vjera ili nesto slicno i strasno.

Slicno kao i kad su oni "moji" bili zakuhali oko IVZ u Srbiji i CG, sve mi to previse smrdi na mijesanje vjere , politike, para , manipulacija i polumafijaskih metoda. Izludjuju se i zakrvljuju ljudi, a sve za dzep njih u mantijama i pod ahmedijama.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2020, 10:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Pa SPC to i predstavlja kao otimanje bogomolja od "naroda i crkve" do čega u najgorem slučaju može i doći. Ako se neki manastir npr dodijeli CPC onda se narod i nema gdje moliti. Iako djeluje da vlast ovo radi zbog nekih drugih nekretnina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2020, 10:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
ERROR je napisao:
Danchi je napisao:
ERROR je napisao:

Mislim da su se narodu izdesavale i desavaju nebrojeno vece katastrofe i zla od strane vlastodrzaca od ove a gdje je reakcija ,manje - vise hladno izostala.


Tačno ali nije imao ko da ih povede. Ovde imaš jaku organizaciju koja neda svoje + udarili su na emotivni dio korpusa. Ako narod nema šta da jede i gdje da radi neće puno da se buni, ali udari mu na vjeru i identitet skočiće odmah. Takvi smo.


Ma ne znam bas , meni sve ovo nekako vise djeluje ko narodni inat, a sto se interesa tice, kao jedini gubitnik mi tu ispadaju vjerske organizacije. Vjerske organizacije u nas mi dodju vise kao ekonomski jake grupacije koje su malo iznad i izvan zakona, sa dobrim profitima i zaradama. Jedino sto je jasno je da su u to dirnuli ovim novim zakonima. Cije to god katastarski bilo, niko nije nesto okrenuo ka pravcu da narod nece moci ici i moliti se bogu, ili da se od tad i tad mijenja nacin molenja bogu, mijenja vjera ili nesto slicno i strasno.

Slicno kao i kad su oni "moji" bili zakuhali oko IVZ u Srbiji i CG, sve mi to previse smrdi na mijesanje vjere , politike, para , manipulacija i polumafijaskih metoda. Izludjuju se i zakrvljuju ljudi, a sve za dzep njih u mantijama i pod ahmedijama.
Ti to tako vidiš, a oni dole vide na način da i za radna mjesta na budžetskoj sisi nije bila frka ko god da vlada, pa vidiš kako su poklopili i uslovljavaju glasanjem i ćutanjem na lopovluk. Tako mogu još više se usidriti sa "svojom crkvom" i onda udarati monopol neistomišljenicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2020, 10:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Danchi je napisao:
Pa SPC to i predstavlja kao otimanje bogomolja od "naroda i crkve" do čega u najgorem slučaju može i doći. Ako se neki manastir npr dodijeli CPC onda se narod i nema gdje moliti. Iako djeluje da vlast ovo radi zbog nekih drugih nekretnina.
Pa ne rade to samo zbog jednog razloga, više ih je...saberi sve pobrojano do sada.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2020, 10:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Danchi je napisao:
Pa SPC to i predstavlja kao otimanje bogomolja od "naroda i crkve" do čega u najgorem slučaju može i doći. Ako se neki manastir npr dodijeli CPC onda se narod i nema gdje moliti. Iako djeluje da vlast ovo radi zbog nekih drugih nekretnina.



Kako nema gdje moliti? Ne poznajem materiju, ako bi mi mogao objasniti. Npr ovdje gdje zivim ima Grcka pravoslavna crkva i neki Srbi koje poznajem idu tamo da zapale svijece kad trebaju ili kad su vjerski praznici itd.

Kod muslimana znam da ima finih razlika u molitvama izmedju ovih nasih standardnih i ovih sto su se okrenuli vise izvornoj varijanti sto sad furaju ovi s bradama i trofrtaljkama, tako da to moze malo pobrkati oko obreda kad se radi u grupi, ali rijetko kad cuh da se ne moze ici moliti tu ili tamo.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2020, 10:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Jbg sad, možeš ti se moliti i u kući i u školi, ne moraš uopšte ići u vjerski objekt. Ali dijete Srbina pravoslavca krštava njegov sveštenik u njegovoj crkvi. Ne može to uraditi u Grčkoj crkvi. Da ne idem dalje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2020, 12:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Error, ajd da krenemo sa materijalne i prakticne strane jer mi se cini da to forsiras.

Zasto i zbog koga bi se SPC odrekla imovine? U ciju korist? U finansijsku korist Mile Djukanovica i njegove klike koja ce potrajati u vr' glave jos 20-30 godina? :lol: A SPC traje vijekovima. Kao i narod koji je vezan za nju.
Ajd to prvo razjasni sam sa sobom pa onda nacni temu sa emotivne strane.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2020, 13:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Pa "Greška" ravna svijet po sebi, otuda i vidi to što vidi, i bez imalo srama gura nos gdje mu nije mjesto. Po njegovom, on se čudi tom narodu u litijama: "u čemu je problem, budite kao ja i meni slični".
Znači kao i do sad u ovakvim temama, bezobrazno umanjuje značaj štetnih pojava i dešavanja po srpski i pravoslavni narod krijući se iza svog lažnog "širokog pogleda!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2020, 13:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Jebeno kada mu se prvi "argument" razbije o nos.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2020, 14:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
ERROR je napisao:
Danchi je napisao:
Pa SPC to i predstavlja kao otimanje bogomolja od "naroda i crkve" do čega u najgorem slučaju može i doći. Ako se neki manastir npr dodijeli CPC onda se narod i nema gdje moliti. Iako djeluje da vlast ovo radi zbog nekih drugih nekretnina.



Kako nema gdje moliti? Ne poznajem materiju, ako bi mi mogao objasniti. Npr ovdje gdje zivim ima Grcka pravoslavna crkva i neki Srbi koje poznajem idu tamo da zapale svijece kad trebaju ili kad su vjerski praznici itd.

Kod muslimana znam da ima finih razlika u molitvama izmedju ovih nasih standardnih i ovih sto su se okrenuli vise izvornoj varijanti sto sad furaju ovi s bradama i trofrtaljkama, tako da to moze malo pobrkati oko obreda kad se radi u grupi, ali rijetko kad cuh da se ne moze ici moliti tu ili tamo.


Tako što Milova "Crnogorska pravoslavna crkva" je pravoslavna crkva koliko i islamska zajednica Džibutija ili ogranak budista južnog Viskonsina... To što su oni sebe nazvali tako i obukli se slično kako se oblače pravoslavni sveštenici priznatih crkava, ne znači da oni to i jesu. Moraju slijediti od pravoslavnih crkava koje vode porijeklo od pamtivijeka (tj. zadnjih 2000 godina), biti od njih priznati. Ni Srbi, blagodareći silnom Dušanu, nisu bili pravoslavni 1345-1375 (cirka), bili smo anatemisani, izopšteni od nama tada nadležne pravoslavne crkve.

Dakle, ako "CPC" dobije crkve gdje je dosad obitavala SPC, oni će tu da vrše svoj obred koji srpskim, grčkim, ruskim... i ostalim kanonskim tj. izvornim pravoslavcima, ne predstavlja ništa, jer se smatra da ne nosi blagodat koja se prenosi na neki način "s koljena na koljeno", tj. posvećeni sveštenici posvećuju sveštenike, da se laički izrazim, tako je nekako. A sama činjenica da se ne mogu moliti na takvom obredu, a fizički njihovi sveštenici ne mogu biti istovremeno prisutni u crkvi koja je već zauzeta nečijim obredom... jednostavno znači da se nemaju gdje moliti.


Citiraj:
Ali dijete Srbina pravoslavca krštava njegov sveštenik u njegovoj crkvi. Ne može to uraditi u Grčkoj crkvi. Da ne idem dalje.


Ja sam kršten u grčkoj crkvi, biće da može. Pravoslavna crkva kao i srpska, samo ne može u nekanonskoj (raskolničkoj, odmetnutoj), katoličkoj, protestantsnkoj...

Sve u svemu, biće da su se Milovi preračunali i to dobro. Ovo niko nije očekivao. I nije ovo moć vladike Amfilohija, a pogotovo ne Aleksandra Vučića ili nekog van Crne Gore. Narod je ustao da brani ono što mu je najvažnije i najsvetije, to se jasno vidi. Dovoljno je samo na slikama pogledati lica tih ljudi i sve je rečeno.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2020, 14:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ovo je u perspektivi kontra Vucica vise nego kontra Djukanovica. Ovo mu je kamen oko vrata sto se tice Kosova.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2020, 15:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
despot777 je napisao:
Pa "Greška" ravna svijet po sebi, otuda i vidi to što vidi, i bez imalo srama gura nos gdje mu nije mjesto. Po njegovom, on se čudi tom narodu u litijama: "u čemu je problem, budite kao ja i meni slični".
Znači kao i do sad u ovakvim temama, bezobrazno umanjuje značaj štetnih pojava i dešavanja po srpski i pravoslavni narod krijući se iza svog lažnog "širokog pogleda!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Вјера -> Вечера и тај рад...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2020, 15:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
despot777 je napisao:
Pa "Greška" ravna svijet po sebi, otuda i vidi to što vidi, i bez imalo srama gura nos gdje mu nije mjesto. Po njegovom, on se čudi tom narodu u litijama: "u čemu je problem, budite kao ja i meni slični".
Znači kao i do sad u ovakvim temama, bezobrazno umanjuje značaj štetnih pojava i dešavanja po srpski i pravoslavni narod krijući se iza svog lažnog "širokog pogleda!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk



A da ti malo diskutujes temu ili post, a malo smanjis profiliranje mene i kako ja razmisljam?

@sinip, takodje.

Rivaldinho, hvala na pojasnjenju, neke stvari nisam znao.

Sta je s onim sto oni tvrde da su imali crkvu i vlasnistvo nad objektima prije nekih 100 godina? Jesu li sve lazi da ih je ukinuo kralj pri formiranju YU i slicni navodi?

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2020, 15:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
The_new_Statesman je napisao:
Ovo je u perspektivi kontra Vucica vise nego kontra Djukanovica. Ovo mu je kamen oko vrata sto se tice Kosova.

Једино што је народ у Србији ипак мало више затупљен од народа у ЦГ, а узимајући у обзир да је БГ скоро па трећина укупног становништва...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2020, 15:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
ERROR je napisao:
despot777 je napisao:
Pa "Greška" ravna svijet po sebi, otuda i vidi to što vidi, i bez imalo srama gura nos gdje mu nije mjesto. Po njegovom, on se čudi tom narodu u litijama: "u čemu je problem, budite kao ja i meni slični".
Znači kao i do sad u ovakvim temama, bezobrazno umanjuje značaj štetnih pojava i dešavanja po srpski i pravoslavni narod krijući se iza svog lažnog "širokog pogleda!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk



A da ti malo diskutujes temu ili post, a malo smanjis profiliranje mene i kako ja razmisljam?

@sinip, takodje.

Rivaldinho, hvala na pojasnjenju, neke stvari nisam znao.

Sta je s onim sto oni tvrde da su imali crkvu i vlasnistvo nad objektima prije nekih 100 godina? Jesu li sve lazi da ih je ukinuo kralj pri formiranju YU i slicni navodi?




Naravno da ću svaki put ukazati na tvoj bezobrazluk i zlu namjeru. I dalje turaš nos gdje mu nije mjesto, pa ti nisi ni daleko od tih "montenegro ustaše" koji kao hijene reže na SPC i pozivaju se na neko "pravo" od prije 100 godina!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Poslednji put menjao despot777 dana 01 Mar 2020, 15:41, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2020, 15:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
ERROR je napisao:
despot777 je napisao:
Pa "Greška" ravna svijet po sebi, otuda i vidi to što vidi, i bez imalo srama gura nos gdje mu nije mjesto. Po njegovom, on se čudi tom narodu u litijama: "u čemu je problem, budite kao ja i meni slični".
Znači kao i do sad u ovakvim temama, bezobrazno umanjuje značaj štetnih pojava i dešavanja po srpski i pravoslavni narod krijući se iza svog lažnog "širokog pogleda!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk



A da ti malo diskutujes temu ili post, a malo smanjis profiliranje mene i kako ja razmisljam?

@sinip, takodje.

Rivaldinho, hvala na pojasnjenju, neke stvari nisam znao.

Sta je s onim sto oni tvrde da su imali crkvu i vlasnistvo nad objektima prije nekih 100 godina? Jesu li sve lazi da ih je ukinuo kralj pri formiranju YU i slicni navodi?

Лаки је мало нервозан... Ш'а се хваташ у коло ако не можеш да издржиш ритам? При чему желим да нагласим да ја први нисам никакав вјерник (по стандардима СПЦ, мада сам крштен и тако то...), али кад се политчко недоношче типа Ђукановића дрзне да се прави паметан а његови лакеји пријете одузимањем имовине због некаквих дуговања држави ли шта већ, па има да те јебем у мозак без проблема.

И послије ћу опет да не будем вјерник по П.С-у.

Конташ?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2020, 15:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
ERROR je napisao:

Sta je s onim sto oni tvrde da su imali crkvu i vlasnistvo nad objektima prije nekih 100 godina? Jesu li sve lazi da ih je ukinuo kralj pri formiranju YU i slicni navodi?


To su crkvena posla i mislim da niti ih je kralj ukinuo, niti je imao ovlaštenja za tako šta. Valjda se sabrao crkveni sabor i u sastav nove/stare srpske pravoslavne crkve su ušle postojeće srpske mitropolije koje su do tada funkcionisale nezavisno, a to nije bila samo "srpska i crnogorska" već je i Srbija imala više nezavisnih mitropolija. Samo čekam da se javi Čanak ili neko sličan i zakuka na ukidanje "Autokefalne Vojvođanske pravoslavne crkve".

A o karakteru pravoslavne crkve u Crnoj Gori, valjda dovoljno govori to što je njen najpoznatiji predstavnik, istovremeno i jedna od najvećih perjanica srpskog nacionalnog pokreta i uzleta (iako ni kralj, ni Vučić nisu bili ni u najavi tu da ga silom na to tjeraju...)

Spoiler:
Slika


On je Milovcima izgleda dole i najnezgodniji. Ne smiju ga negirati jer je možda i najveći Crnogorac u istoriji, a uz to i jedan od najvećih Srba, pa sad kako sa njim i šta...

Uz to, crkva u Crnoj Gori je sebe otprilike smatrala čuvarem dostojanstva prisilno ukinute Pećke patrijaršije, dakle praktično "prvom među jednakima" od srpskih crkava...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2020, 18:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Za ovu diskusiju, Greška se treba dobrano načitati i informisati o istoriji pravoslavlja na ovim prostorima. Ono što Milovi dušmani zovu CPC je u suštini Mitropolija Crnogorsko-primorska. I zna se i njen karakter i identitet i istorija. Priča za malu djecu je da kao država brine o tom. Jedan od glavnih razloga će se vidjeti na izborima, koliki uticaj na izbornu masu ljudi ima crkva u odnosu na njega. U pozadini je i lova , naravno. A treća bitna stvar je i da se odvoji od uticaja srpstva, to je onaj famozni nalog od Amera. Ovako oduzme sve, protjera sveštenstvo kao strane državljane, namjesti svoje raspope poput Miraša cetinjskopolicijskostaničkog, i još malo stisne narod, uz uslov posla,da glasa za njega i partiju, inače nisu poželjni kad im bude trebala sahrana, krštenje, vjenčanje....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2020, 21:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Tuzan sam jer sam mislio da ce error silovitije braniti tezu koju je ovde poceo prodavati o pravicnom oduzimanju crkvene imovine zarad vise drustvene koristi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs