banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 01:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Nov 2019, 23:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
kutak je napisao:
Ja ti ne mogu opisati koliko je ovo podcjenjivački što pišeš.
Razluči prvu i osnovnu stvar: svi smo različiti.
Shodno tome, poslovi koje možemo obavljati su različiti.
Ispade da škola ne treba nizašta. Možeš onda bukvalno sve banalizovati na taj način.


Ma nisam mislio nikog da uvrijedim ili nešto, naravno da smo svi različiti i da radimo ono što nam odgovara.

Ovo što ICBL radi je po meni super. Za takve poslove zaista mislim da nije nužno fakultetsko obrazovanje.
Pogotovo web programiranje i slično, da ne pričam neki obični sajtovi. U principu se tu stalno vrte iste ili jako slične stvari, moduli su već manje-više napravljeni i ostaje samo da se posloži kako treba.

Sa Munjom sam radio zajedno. Nisam završio elektro školu, tako da nisam imao nikakvo formalno obrazovanje po tom pitanju i mislim da se kroz program neke prakse može naučiti sve što je potrebno.
Ostalo se uči u hodu kao i sve drugo.

Sehxor je napisao:
Castra je napisao:
razvijam sistem za autonomna vozila ako baš baš pojednostavimo...


Eto ja znam da lazes po forumu, ali ajd neka ti bude :)



Ne znam šta sam to tačno slagao, ali očigledno ti znaš...
Šta to onda radim?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Poslednji put menjao Castra dana 21 Nov 2019, 23:46, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2019, 23:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7791
Lokacija: Mejdan
Castra je napisao:
Trenutno radim kao research engineer, razvijam sistem za autonomna vozila ako baš baš pojednostavimo...

Evo, kako bi bilo da ja napišem sada da za to nije potrebna škola, već možemo nekoga poslati na kurs.
Jer to ti radiš cijelo veče.
Podcjenjivački.

Ali, eto, ja to ne mislim! Isto kao što ne mislim da se konobar (dobar) može postati nakon par dana kursa.
Na kraju krajeva, masa konobara ne pravi samo kafe (neki uopšte ne prave) kako ti podcjenjivački pišeš.
Jer si glup kao tocilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2019, 00:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
veljo1981 je napisao:
Razvija sistem za nesto sto ce zazivjeti nikad a na zidu posteri Bila i Marka...
De ti privedi poslije odradjene smjene konobaricu i medicinsku sestru pa uporedi koja se vise naradila na poslu

Држ' се пелета Вељо...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2019, 00:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Нисам, још увијек загађујем стратосферу Ербасом и испижђујем Грету Турнберг. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Poslednji put menjao sinip dana 22 Nov 2019, 00:16, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2019, 00:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Sveti Ilija ako te ima...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2019, 00:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Choban je napisao:
Castra je napisao:
Trenutno radim kao research engineer, razvijam sistem za autonomna vozila ako baš baš pojednostavimo...

Evo, kako bi bilo da ja napišem sada da za to nije potrebna škola, već možemo nekoga poslati na kurs.
Jer to ti radiš cijelo veče.
Podcjenjivački.

Ali, eto, ja to ne mislim! Isto kao što ne mislim da se konobar (dobar) može postati nakon par dana kursa.
Na kraju krajeva, masa konobara ne pravi samo kafe (neki uopšte ne prave) kako ti podcjenjivački pišeš.
Jer si glup kao tocilo.


Aman ljudi božji, nemam ja ništa protiv bilo kojeg zanimanja, niti ismijavam bilo koga ovdje.

Informatika je zajebana disciplina, jer je modularna.
Prije 40ak godina si morao biti inženjer da bi mogao prići računaru i brojeve sabirati, pa se onda enkapsulacijom znanja upotreba računara uprošćavala.
Danas te stvari koje su prije inženjeri radili može uraditi maltene bilo koje dijete sa mobilnim telefonom.
Tako da je vrlo moguće da će kadar za ovo što ja radim biti moguće proizvesti na kursu, ako takav kadar u budućnosti uopšte bude potreban...

Koliko je teško danas napraviti internet stranicu, a koliko je bilo teško prije 15ak godina? Da li su za taj posao danas potrebne iste kvalifikacije kao i prije 15 godina? Nisu...
Ako ćeš praviti obične sajtove, čest je dovoljno da nađeš odgovarajući uzorak, po potrebi ga prilagodiš malo i samo ubacuješ sadržaj. Šta je to nego zanat?

Prije kad se nešto od (elektro)tehnike pokvari, imao si čiku sa puno znanja i iskustva koji je mozgao da skonta šta je otišlo i kako da to popravi.
Danas to sve skopčaš na dijagnostiku i ona ti kaže šta da zamijeniš. I to se svodi na nivo zanata.

Mnogi poslovi se uprošćavaju, tako da ti nije potrebno znanje za taj posao kao i prije 20-40-60 godina. Ne vidim zašto je to nužno loša stvar i zašto se toliko grozite na to...

Šta to rade konobari što se ne može naučiti za par mjeseci nekog kursa/obuke/prakse? Da li su stvarno potrebne 4 godine da proizvedemo jednog konobara?
Koliko ima konobara bez završene škole?

@ Veljo
Nema ništa moje na cesti još uvijek, ne moraš da strahuješ... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2019, 00:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7791
Lokacija: Mejdan
Školovanje konobara ne traje četiri godine.
Trogodišnji smjer, mislim da imaju i neki tehničar ugostiteljski ili tako nešto, ali konobar se obrazuje tri godine.

Popravio sam ti i ostatak posta.
Evo sad je kako treba:
Castra je napisao:
ko ko da.
Ko ko da! Ko ko ko ko da koko da. Ko ko da ko ko da da ko ko ko ko da ko da ko ko da koko ko da ko ko ko ko ko da ko ko da ko ko da...
Ko ko da ko da ko ko ko ko da ko ko ko ko ko ko ko da ko ko da...
Ko ko da.
Ko ko ko ko ko ko da. Ko ko ko da. Ko ko ko ko ko ko ko ko da ko ko da ko ko da
Ko ko ko ko da.
Ko ko ko ko da ko ko ko da...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2019, 03:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Castra je napisao:
Choban je napisao:
Castra je napisao:
Trenutno radim kao research engineer, razvijam sistem za autonomna vozila ako baš baš pojednostavimo...

Evo, kako bi bilo da ja napišem sada da za to nije potrebna škola, već možemo nekoga poslati na kurs.
Jer to ti radiš cijelo veče.
Podcjenjivački.

Ali, eto, ja to ne mislim! Isto kao što ne mislim da se konobar (dobar) može postati nakon par dana kursa.
Na kraju krajeva, masa konobara ne pravi samo kafe (neki uopšte ne prave) kako ti podcjenjivački pišeš.
Jer si glup kao tocilo.


Aman ljudi božji, nemam ja ništa protiv bilo kojeg zanimanja, niti ismijavam bilo koga ovdje.

Informatika je zajebana disciplina, jer je modularna.
Prije 40ak godina si morao biti inženjer da bi mogao prići računaru i brojeve sabirati, pa se onda enkapsulacijom znanja upotreba računara uprošćavala.
Danas te stvari koje su prije inženjeri radili može uraditi maltene bilo koje dijete sa mobilnim telefonom.
Tako da je vrlo moguće da će kadar za ovo što ja radim biti moguće proizvesti na kursu, ako takav kadar u budućnosti uopšte bude potreban...

Koliko je teško danas napraviti internet stranicu, a koliko je bilo teško prije 15ak godina? Da li su za taj posao danas potrebne iste kvalifikacije kao i prije 15 godina? Nisu...
Ako ćeš praviti obične sajtove, čest je dovoljno da nađeš odgovarajući uzorak, po potrebi ga prilagodiš malo i samo ubacuješ sadržaj. Šta je to nego zanat?

Prije kad se nešto od (elektro)tehnike pokvari, imao si čiku sa puno znanja i iskustva koji je mozgao da skonta šta je otišlo i kako da to popravi.
Danas to sve skopčaš na dijagnostiku i ona ti kaže šta da zamijeniš. I to se svodi na nivo zanata.

Mnogi poslovi se uprošćavaju, tako da ti nije potrebno znanje za taj posao kao i prije 20-40-60 godina. Ne vidim zašto je to nužno loša stvar i zašto se toliko grozite na to...

Šta to rade konobari što se ne može naučiti za par mjeseci nekog kursa/obuke/prakse? Da li su stvarno potrebne 4 godine da proizvedemo jednog konobara?
Koliko ima konobara bez završene škole?

@ Veljo
Nema ništa moje na cesti još uvijek, ne moraš da strahuješ... :D
Nije pitanje koliko imaš konobara iz večernje škole, već koliko PROFESIONALACA, vrhunskih konobara? I da ti dam odgovor privrede na CNC operatera večernjeg, to ti je isto kao i frizerka i konobar prekvalifikovan u med.sestru. Dakle, golo g. u odnosu na redovno školovan kadar, koji se uči da razmišlja u tom smjeru. Konkretno večernji CNC operater ne zna gdje je šupalj po pitanju alata i materijala, niti kako da iskoristi mašinu da sa što manje poteza napravi što kvalitetniju poziciju, štedeći i vrijeme. Eto to ti praksa zamjera školskoj express večernjoj teoriji. Na djecu iz srednje iz Gradiške nemaju zamjerke, kad ih zaposle ovi se uklope za koji dan. Večernjaci CNC štrče kao večernji web programeri na tvom radnom mjestu, dok be "enkapsuliraju" i tvoj zanat....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2019, 06:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Sehxor je napisao:
Castra a sta ti to tacno radis i jesi li zavrsio fax za to?
Popisuje kad nestaje struje po Česmi.

Kakav mali fašistić ovaj Koza. Aj lajk it.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2019, 07:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Choban je napisao:
Školovanje konobara ne traje četiri godine.
Trogodišnji smjer, mislim da imaju i neki tehničar ugostiteljski ili tako nešto, ali konobar se obrazuje tri godine.


Da dopunim...konobar se obrazuje tri godine gdje se primjenjuje ogroman dio praktične nastave.U Banjalučkoj ugost. školi tom dijelu nastave se davao poseban značaj....ne znam kako je sad ali ranije se sa učeicima išlo na primorje na obuku u špicu sezone,Rab,Rovinj,Cres,M.Lošinj i sl.Lično mislim da se danas djeca iz ug. škole ,koja imaju praksu u školskom restoranu,ne mogu obučiti u istoj mjeri kao ranije jer su hoteli na primorju pružali više mogućnosti.
Porediti večernjake sa redovno završenim konobarima je notorna glupost ....kao što je glupost praviti paralele između dva suštinski različita zanimanja,konobara i elektroničara.....elektroničar je u materiji koja naučno ide naprijed a konobar radi sa gostima koji su isti danas kakvi su bili prije 15 ili 20 godina i kakvi će biti sutra.Isti su im prohtjevi,razlika je jedino u meniju :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2019, 07:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Da ne spominjem činjenicu da škola nije tu samo da proizvede konkretno znanje vezano za posao.
Jbte, ionako smo kao društvo degradirani, ti bi još sve i u kurs strpao, jer šta će srpski, šta će logika matematike, šta će istorija....

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2019, 07:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Spijo, vecina ugostiteljskih sadrzaja na moru vise nije velika prilika za vrhunsko ucenje. Skoro sve se svelo na svedski sto po hotelima i 20 vrsta pica i 3 vrste mesa po restoranima. Vrhunska obuka ce se pre steci u boljem BL restoranu nego u random ugostiteljskom objektu na moru.
Naravno, postoji puno lokala gdje je sve vrhunski, ali cisto sumnjam da ce pustiti srednjoskolce da se uce na bogatasima.

Sto se tice Gradiske, ona je fin primjer kako lokalna uprava treba da razmislja. Ne raspolazu velikim sredstvima za podrsku (cini se da je to 200.000 KM godisnje) ali ih pametno plasiraju. Cak su imali problema sa plasmanom jer nije bilo dovoljno aplikacija.
Najvise vole vidjeti da novac traze firme koje stvaraju kvalitetna i dobro placena mjesta. Masovnost je deplasirana jer nezaposlenost vise nije tema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2019, 08:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Kutak,
Tačno- to nije potrebno.
Šta koji moj ima znati kad je bio koji rat, ustanak i sl sranja!? Ili gdje se nalazi npr Brazil? Ili nešto iz gramatike (ionako će ga ispraviti word)? Matematika? Jbt, pa imamo mobilni i u njemu kalkulator za sve!
A za medicinsku- jami ba! Eno kurs za 6 mj. i vozi Miško za Dojčland!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2019, 11:45 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
WrDa je napisao:
Odlazak stanovnistva se pogotovo osjeti u ugostiteljskoj bransi. Gazde se masovno zale da je konobara malo, oni koji ostaju ispregovaraju vece plate i gazde moraju dizati cijene.

Gazde iz Trna su se dogovorile da svi dizu cijenu kafe na 1.5 KM.

Slika preuzeta sa tvitera

Spoiler:
Slika



opet dijaspora ispasta.. :( ljudi ce krenuti veseli na zimski godisnji..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2019, 11:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
A jes cifra 1.5 km iliti 90 dinara...smjjesno

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2019, 11:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Konobarsku platu isplaćuju kafe?

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2019, 11:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Jok, limunada.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2019, 11:57 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ako doneses svoj limun i kafu, eto dobre plate..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2019, 11:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Samo naučiš vraćati brojčanik na aparatu i da te bog vidi.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2019, 12:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ahahahahahaha
To mooooozda moze proci samo ako dajes guze gazdi. Ali i to jedva.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs