banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 169 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Jun 2018, 10:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Problem je što trenutno u bosnjackim glavama sa manjim ili većim procentom latentno cuci unitarizam, vecina, ummet, ulema, vehabizam...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 10:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Schlagzi, da problem nije u islamizovanim i pokatolicenim Srbima?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 10:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Da sutra Erdogan dođe sa vojskom, pa kaže... Ukidamo PDV za one koji pređu na islam, koliko bi Srba ostalo :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 10:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Malo :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 10:42 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Manitu,to je tačno....zapamtio sam tvoj post kad sam zadnji put bio na forumu..da su muslimani sad u fazonu u kojem sam ja bio početkom devedestih...binaSr..knez Lazar....Solunski front....svi drugi su govna....pičke,satraćemo to začas...

mi smo dobili po pički sa više strana,i na zemlji i iz vazduha...svrstali se u realne okvire...

oni su sad (većinom) napaljeni kao mi tada...da li će i njihovo otriježnjenje biti bolno kao naše,vrijeme će pokazat

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 10:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Schlager je napisao:
Manitu,to je tačno....zapamtio sam tvoj post kad sam zadnji put bio na forumu..da su muslimani sad u fazonu u kojem sam ja bio početkom devedestih...binaSr..svi drugi govna,pičke,satraćemo to začas...

mi smo dobili po pički sa više strana,i na zemlji i iz vazduha...svrstali se u realne okvire...

oni su sad (većinom) napaljeni kao mi tada...da li će i njihovo otriježnjenje biti bolno kao naše,vrijeme će pokazat

Da
To se zove etnički resentiment, i jedino se može amortizovati sa 70 - 100 godina mira.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 10:51 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Ko ti se čini da je u većem fazonu da je nenadjebiv borac,Mujo ili Anto?

ne mislim na našeg Antu ovdje iz Širokog ili Viteza,Mostara..on je normalan...već na Antu dragovoljcca iz Hrvatske i ovu ufuranost da su najjači borci na svijetu,kojom smoriše gumenu patkicu oko Oluja,Vukovara,Bljeskova?

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 07 Jun 2018, 10:51, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 10:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
manitu uci da svira je napisao:
Malo :D
Malo morgen. Idemo svi u Njemačku.
Lakše je plaćat VAT nego bilo kakav PDV.

Shlager,
Šta, sad su više napaljeni nego '92.?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 10:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Није зло у Техерану него у Џеди. Опет фулаш поенту. Саудијци пумпају, Иранци су за њих "мале маце".

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 10:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Schlager je napisao:
Ko ti se čini da je u većem fazonu da je nenadjebiv borac,Mujo ili Anto?

ne mislim na našeg Antu ovdje iz Širokog ili Viteza,Mostara..on je normalan...već na Antu dragovoljcca iz Hrvatske i ovu ufuranost da su najjači borci na svijetu,kojom smoriše gumenu patkicu oko Oluja,Vukovara,Bljeskova?


Bosnjaci su napaljeniji na rat, imaju isti (ovo zapamti) sindrom kao i Srbi 1945 - moraš na silu ziviti u zajednici sa onima koji su te masakrirali. Oni su stradali od nas, doduše u manjem obimu nego mi u ww2, ali je to isto. Taj sindrom je kod nas eksplodirao 1991, a kuhao je 45 godina. Pri tome, kao i mi u SFRJ, racunaju na brojcanu premoc.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 10:59 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
to je to..

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 11:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Bili su napaljeni i na početku ww1. Ko i šta ih je tada napalio? Možda je mržnja malo dublja... Barem u prošlost.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 11:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Schlager je napisao:
to je to..


Nije bas.

Nase jame su bile zatvorene/skrivene i onda se to tako kuvalo i kuvalo i kuvalo.

Oni od svojih prave turisticke atrakcije, da ne kazem vasar.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 11:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
danijell je napisao:
Bili su napaljeni i na početku ww1. Ko i šta ih je tada napalio? Možda je mržnja malo dublja...


Resentiment je prilično stabilna komponenta identiteta ukoliko su sukobi cesti, mozda nisi upoznat s tim, to je trajna spirala koja ide u nedogled, ja tebe, ti mene, ja tebe, ti mene..tada su pad Osmanskog carstva, Istocno pitanje, porazi na svim poljima. proizveli iste emocije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 11:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
The_new_Statesman je napisao:
Schlager je napisao:
to je to..


Nije bas.

Nase jame su bile zatvorene/skrivene i onda se to tako kuvalo i kuvalo i kuvalo.

Oni od svojih prave turisticke atrakcije, da ne kazem vasar.

To je samo vanjska manifestacija, jer tada je ideologija silom pacifizirala, danas Bošnjaci grade naciju na simbolima patnje i zajednistva. Oni su jedna od najmlađih nacija na planeti, i taj proces je prilično zakasnio, skoro kao i kod nas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 11:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Када су у питању Бошњаци, да ли су једна од најмлађих нација на планети (ако би се држали форме, јесу), мало је то шкакљиво.

На овим просторима смо имали, тј још увијек имамо колективитет у потрази за својим иденттетом, за оним што ће га одредити, зато су у задњих 70ак година неколико пута мијењали своју национачну припадност. Тако је у СР БиХ 1991-е по пошису живјело 1,9 милиона Муслимана, значи тада етничка, а не религиозна одредница.

А онда је једно јутро 1993-е дунуло извјесном Алији, и рече "е од јутрос нисмо више Муслимани него Бошњаци“. И напрасно сви, свих 1,9 мил. Муслимана постадоше за трептај ока Бошњаци.

Добро сад, није баш тако, али није ни далеко од истине, и свакако необично и тешко објашњиво мислећим људимо, како да се барем неки % не успротиви, кажу, стани, не можеђш нам ти натурати шта ћемо бити. Међутим, то су процеси својствени потомцима конвертита.

И ови људи, ти потомци преобраћеника из рода српског из неких тамо времена Османлија, су у сталном раскораку између оног што су били и оног чему кане, хтјели би да направе отклон од онога што некад бјеше, а и не могу, превише их је тај извор обликовао, и тако тумарају у својој потрази за идентитетом, саплићу се и преплићу, и лак плијен за разне смутљивце, моћне играче који ће бацити око на ове наше чемерне просторе.

И ту је одговор, добар дио одговра на та наша дешавања и тамо почетком XX. вијека, и 1940их и 1990их. Уосталом неко је већ једно рекао, историја је учитељица живота. Лошим ђацима је усуд да понављају лекције из историје.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 11:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Cuj najmladja nacija??? A piramide, a Tvrtko???

Sala na stranu, i Ameri su relativno mladi, a vidi ih.

Danas po bosnjackoj dogmi ispada da su se devedestih Srbi 4 godine tukli sa djecom cvijeca iz neke hipi komune.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 12:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Pa dobro, jeste dosta ovdašnjih muslimana protjerano iz Srbije. Bili su gornji vijekovima, pa i nakon povlačenja Turaka, odmah ih prihvatili nove gazde. AU. O Hrvatima da ne pričam. Još imali Srbe na granici ne da protiv njih ratuju, nego da i njih brane.
Tako da uzrok početka spirale na njihovoj strani meni više izgleda kao efekat leptira. Ili sam ja propustio neku ranu epizodu iz odnosa Hrvata i Srba. Ima ovdje i istoričara :) Ratovali su tada i Česi protiv Srba, pa nisu bili toliko nagrađivani. Istina, bilo je i Srba. Ili su jednostavno gospoda u Beču znali kako se to radi i hrani. A plodna zemlja za to...
Ali opet, Crnogorci grade naciju bez krvi, patnje, žrtve... Isto tako dosta teže što se tiče identiteta i Makedonci. Ali se trude. Palo nešto krvi zbog Šiptara, ali su oni dovoljno različiti da im ne ugroze identitet. Tu je veći problem sa ostalim komšijama. Da li je stvarno IQ problem u Bosni :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 12:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4289
Pa muslimansko lutanje bi mozda imalo uzrok i u nasoj crkvi koja je cini mi se pocetkom proslog vijeka na nekom od sabora donijela zakljucak da Srbi mogu biti samo pravoslavne vjere.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 13:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Pa nacija je drustveno politicka tvorevina stara malo više od 200 godina i Ameri su medju prvima smislili instrumente i alate kako okupiti rulju razlicitih kulturnih i religijskih korijena. Kada se grb, himna, zastava, zajednicka prošlost sa velikim i kljucnim bitkama pretvore u Dan nezavisnosti i Dan zahvalnosti i slicne manifestacije, te institucionalizuju, pa drzava proglasi obavezu ovoga i onoga i neradni dan, nakon određenog vremena i nekoliko generacija to postaje rutina i neupitan simbol na kojem zasnivas nacionalni identitet. Srebrenica je najjaci simbol bosnjacke patnje i tacka oko koje je nacija gotovo monolitna, i po cijenu raspada BiH, (jer to ne moze biti tacka okupljanja nove bosanske nacije koja ukljucuje Srbe i Hrvate) oni se nece odreci maksimalnog forsiranja 12. jula. Pri tome, vec sam pisao, veliki dio Zapada kroz proslavu tog "festivala smrti i genocida" ima percepciju o BiH kao bosnjackoj drzavi, i oni to znaju i taj poen stalno podebljavaju.

U tom smislu, Mile ispravno anticipira buducnost, za razliku od raspalog i nazalost, ogranicenog, SDSa. Mozda je Dodik ranije bio manje svjestan igara i okolnosti, no otpor koji sad pruza politikama iz Sa, jedan Mektic ili Govedarica ne bi ni mogli, ni znali pružiti, niti su taj karakter. To je ČINJENICA
Nista ovde nije gotovo, na nesrecu svih naroda koji zive na ovoj teritoriji.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 169 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs