banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 07:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Apr 2018, 22:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Smanjuje se iseljavanjem.

https://srpskainfo.com/radi-tek-jedna-t ... e-rekorde/


Radi TEK jedna trećina: Nezaposlenost mladih u Banjaluci obara SVE REKORDE

Banjaluka Autor: Tanja Vukomanović 15.04.2018. 16:17
Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest

Foto: Dejan Božić/RAS Srbija

Skoro 70 odsto mladih u najvećem gradu Srpske je nezaposleno, a većina od njih nije nikada ni radila.

Još jedan rezultat Upitnika Omladinske politike grada, koji pokazuje trenudno stanje među mladim radno sposobnim ljudima.

Na pitanje u „Da li ste zaposleni?“ pozitivno je odgovorilo oko 32 odsto, odnosno 325 ispitanika. Na ovo pitanje negativno se izjasnilo oko 60 odnosno, dok je njih 7,48 odsto odgovorilo da su ranije bili zaposleni, ali više nisu.

Pitanju iz Upitnika je pristupilo ukupno 1003 ispitanika, mladih ljudi do 30 godina.

– Ovakvi odgovori mladih ljudi ukazuju na alarmantnu situaciju u najvećem gradu Krajine. U praksi ovo znači da više od 60 odsto mladih ljudi nema prihoda koje dobijaju zahvaljujući sopstvenom radu – navode omladinci u ovom dokumentu.

Činjenica da radno sposobni mladi ljudi ne dobrinose svom budžetu, niti budžetu Republke, zabrinjava mnoge, ali rijetko se šta po tom pitanju poduzima, tvrde stručnjaci.

Mladi ljudi bi trebalo da budu „udarna pesnica“ u okviru radnog angažovanja, a njihovo nezapošljavanje znači da ostaje neiskorišćen ogroman ljudski potencijal koji mladi nose sa sobom.

U obzir mora uzeti da su mnogi mladu u procesu obrazovanja i da ni ne traže posao, međutim, pitanje je da li ova činjenica treba da nas utješi ili još više zabrine?

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 08:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Jul 2017, 18:09
Postovi: 265
studenti su ti koje nose promjene i koji su pokretači promjena! kad je u Banjaluci bio studentski protest??? ja se ne sjećam. nažalost mi više nemamo tih studenata!!! dosta im je 3 obroka dnevno, tata će prodati 5 dunuma i kupiti posao u državnoj službi i sve super!
odlaze nam oni koji imaju svjesti i koji više ne mogu da podnesu okruženje! sve je alarmantno, ali kako objasniti ovu letargiju među mladima kad sve postaje jasnije da im budućnosti nema u RS pa i BiH!?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 11:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Brate nemoj imati iluziju da je ovde "nama, nas"
Nema ovde "nas", ovde je svako za sebe

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 12:15 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2018, 12:21
Postovi: 13
Ali zato pune kafane za vrijeme radnog vremena, istih tih mladih ljudi koji ne znaju šta će od dosade. 2 KM od roditelja pa kafa po 3 sata.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 12:34 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 975
Dobro , i ?

Sta kao ispada nudi im se posao ali nece da rade , te seme..ono ima posla ko hoce da radi ...ima brate 400 / 500 km od 7 do 7 , bez ikakvih prava i slobodnog vremena...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 12:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2018, 12:21
Postovi: 13
Nažalost, živimo u takvom vremenu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 12:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2013, 22:19
Postovi: 334
Lokacija: na okuci
90% tih što sjede po kafićima i ne rade jer je od 7 do 7 za 400-500 maraka i ne znaju ništa raditi. Ne možeš ti očekivati da će te neko zaposliti i odmah dati platu od 1000 maraka kad si tom poslodavcu trošak jer mora on da te obučava dodatno. Za zanimanja na kojim ti ne treba obuka, ili je relativno kratka kao što je za nekog prosječnog konobara, ne može ni biti velika plata.
Kad idu u srednju školu, pa čak i na fakultet, pa dolaze svaki drugi ili treći dan, i bar malo se ne zainteresuju za to što piše u tim knjigama, tada ne razmišljaju šta će biti poslije...

_________________
Све док Врбас Бањалуком тече...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 12:55 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 975
Nije toliki problem 400/500 km , problem je sto si rob od 7 do 7 , bez ikakvih prava , sl vikenda itd , jednostavno nemas zivot , jasno je da neces neko sa srednjom skolom dobiti odmah 1000 km platu .
A ovo vezano za fax , ma ko te pita jesi li imao 6 ili 10 prosjek , prednost ima onaj koji ima vezu i dividjenja (izuzetak mogu biti neka deficitarna zanimanja , ovo izuzetak pod navodnike )


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 13:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2013, 22:19
Postovi: 334
Lokacija: na okuci
Gdje se to radi tačno od 7 do 7? Znam i više nego dovoljno ljudi koji rade kod različitih privatnika, imaju završenu srednju školu i plate od 400 do 650 maraka, i niko ne radi 12 sati, a svi osim ovih u uslužnim djelatnostima imaju i slobodnu nedjelju, neki čak i subotu.
Što se tiče fakulteta, nisam tu ni spomenuo ocjene, već da ga završe, a da pri tom nemaju nikakvo upotrebljivo znanje, prije svega jer su ga završili "zbog papira" i gledali samo kako što lakše nešto da polože, a ne da nauče nešto tu.

Da se razumijemo, uslovi radnika nisu dobri, ali ne može se baš ići u takvu krajnost.

_________________
Све док Врбас Бањалуком тече...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 13:42 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 975
10 sati je standard i praksa kod privatnika , daj mi privatnika kod kojeg se radi do 4 ? i vikend slobodan , taj ne postoji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 14:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Vort_knotch je napisao:
Gdje se to radi tačno od 7 do 7? Znam i više nego dovoljno ljudi koji rade kod različitih privatnika, imaju završenu srednju školu i plate od 400 do 650 maraka, i niko ne radi 12 sati, a svi osim ovih u uslužnim djelatnostima imaju i slobodnu nedjelju, neki čak i subotu.
Što se tiče fakulteta, nisam tu ni spomenuo ocjene, već da ga završe, a da pri tom nemaju nikakvo upotrebljivo znanje, prije svega jer su ga završili "zbog papira" i gledali samo kako što lakše nešto da polože, a ne da nauče nešto tu.

Da se razumijemo, uslovi radnika nisu dobri, ali ne može se baš ići u takvu krajnost.


Poznata banjalučka roštiljnica Zamola, u kojoj radno vrijeme jeste 8h, ali radi se svaka subota, a tek svaku drugu nedelju imaš slobodnu. Takodje, ako ti je radna nedelja, onda radiš od 9h do 21h. Prijava na 4h, plata 500KM.

Tenzo, firma koja se bavi industrijskim podovima, svoje radnike je tjerala da rade i po 20h naprekidno kad treba završiti neki posao, jer neće da plati još jednu smjenu. Odbija im od svake plate za navodne greške.

Može se ići u krajnost, a lično sam radio i po 14h na raznim mjestima.

Evo ti tema, pa čitaj.

search.php?search_id=active_topics

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 17:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39416
Lokacija: Месечева икра
Ozrenx je napisao:
10 sati je standard i praksa kod privatnika , daj mi privatnika kod kojeg se radi do 4 ? i vikend slobodan , taj ne postoji
Ja 18 godina radim kod privatnika, uslužna djelatnost, i uvijek sam imao radno vrijeme 7 ili 8 sati. Ok, desi se nekad da se ostane i duže al da je to standars, nije.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 17:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Tema je BL, ali... Kod nas ima dosta privatnih firmi i dosta ih drže stranci... Na prste se može nabrojati ko ima duže radno vrijeme od 8 sati. Najčešće rade u 2 smjene ako je gužva na poslu.

edit: I pobogu, banujte korisnika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 18:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
:lol:

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 18:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 21 Dec 2012, 16:36
Postovi: 453
Neki bi da im radni dan traje tri sata...i da ide staz uredno uz platu od 1000.....
U Americi ako hoces da zivis normalno moras raditi barem 10 sati dnevno.

_________________
Volim zenske grudi, vise velike. Volim Salernitanu, Srbiju, Kinu i evropski dio Rusije. Volim jafu, bijelu kafu i seks jutarnji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 18:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
:lol:

Ovdje da bi preživio, moraš da radiš 14h dnevno.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 18:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 21 Dec 2012, 16:36
Postovi: 453
NEmojmo pretjerivati.
Svi bi mi lijepu platu...
Moji drugari su u fazonu necu ja za pet stoja da me neko....al zato nek keva i cale rade dodatni da ja mogu sest piva u petak popiti.

_________________
Volim zenske grudi, vise velike. Volim Salernitanu, Srbiju, Kinu i evropski dio Rusije. Volim jafu, bijelu kafu i seks jutarnji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Citiraj:
Na pitanje u „Da li ste zaposleni?“ pozitivno je odgovorilo oko 32 odsto, odnosno 325 ispitanika.



A teme i jada. Vjerovatno je najveci procenat ´ispitanika´ kategorije student sto baca drugo svjetlo na cijelu pricu. Dajte manite se ovih senzacionalistickih naslova, opasno idu na zivce. Ni na forumu ne mogu pobjeci od njih :x.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 19:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Ko hoce da radi, uci i napreduje sigurno da moze nesto vise napraviti. Sto se tice nezaposlenosti, ona odgovara nasoj situaciji, sistem u kojem obitavamo je los, narod je los (kvaran) i tako to sve indukuje jedno drugo.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 20:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
LemiGO je napisao:
Ko hoce da radi, uci i napreduje sigurno da moze nesto vise napraviti. Sto se tice nezaposlenosti, ona odgovara nasoj situaciji, sistem u kojem obitavamo je los, narod je los (kvaran) i tako to sve indukuje jedno drugo.


Kazes:
Sistem je los.
Narod je los.



A gdje treci parameter? Vrijeme? :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs