banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 108 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Maj 2018, 12:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:01
Postovi: 4957
Lokacija: Republika Srpska
I to sto kazes. :D

_________________
Nek' je tvojoj majci hvala!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2018, 16:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Whotanoob je napisao:
Dobro dođe djeci za prosjek.


Још једна хумана мисија. 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2018, 16:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Likovno, Fizičko, Muzičko, Vjeronauka i eto četvorke na polugodištu...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2018, 16:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Ето видите, дјеца ће још и срећнија бити због доброг просјека.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2018, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Djeca ko djeca. Izvući neki ćar iz neke situacije nije zgorega. Nisu oni to tražili nego se samo prilagođavaju situaciji najbolje što znaju.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2018, 16:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Džontra je napisao:
Likovno, Fizičko, Muzičko, Vjeronauka i eto četvorke na polugodištu...

Tebi pogotovo, ne zna se iz cega si bolji

Nego, jel to podrazumeva i islamskog i katolickog veroucitelja?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2018, 17:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Bože Herco tako je u osnovnoj.

Besparica je napisao:
Ja sam popisan kao pravoslavac ali sam protiv vjeronauke u skoli.


Sa stanovišta demokratije ovo nije logično, mene je stara prijavila kao pravoslavca na popisu, zato što sam i ja radio popisu. E neće naredni put, ako budem živ.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2018, 17:54 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2018, 17:07
Postovi: 11
ima se šta i naučiti , trt

_________________
ima jedna tajna veza


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2018, 21:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Prđenje u ladnu vodu, ovim seronjama nije palo na pamet da uvode moral kao predmet u školu i rade nešto pozitivno već mantijašima da prave posla kako bi oni stado gladili i usmjeravali da car nije go - caru carevo a bogu božje.
Ne priča niko da djecu forsiraju da uče 3-4 jezika i tehničke predmete da budu konkurentni vršnjacima na zapadu, već vjeronauku. Aj na razgovor za posao spomeni kao svoju prednost da si imao vjerologiju, hehe..a onda na ovo ide komentar, pa nek se razvijaju duhovno djeca...eno im crkvi pa ko hoće nek ide tamo i razvija se, crkve običnim danima prazne ko pećine.... u normalnom svijetu škole su sekularne.


Poslednji put menjao munja.alex dana 06 Maj 2018, 21:39, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2018, 21:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Što bi bili normalni kad ne moramo? :D

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2018, 22:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Whotanoob je napisao:
Što bi bili normalni kad ne moramo? :D

Ili, ona narodna:
Što b' jednostavno kad može komplikovano... :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2018, 23:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Može, ako će učenici moći odabrati slavensko rodovjerje (ili ti paganstvo) kao religiju koju će slušati u srednjoj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2018, 23:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
munja.alex je napisao:
Prđenje u ladnu vodu, ovim seronjama nije palo na pamet da uvode moral kao predmet u školu i rade nešto pozitivno već mantijašima da prave posla kako bi oni stado gladili i usmjeravali da car nije go - caru carevo a bogu božje.
Ne priča niko da djecu forsiraju da uče 3-4 jezika i tehničke predmete da budu konkurentni vršnjacima na zapadu, već vjeronauku. Aj na razgovor za posao spomeni kao svoju prednost da si imao vjerologiju, hehe..a onda na ovo ide komentar, pa nek se razvijaju duhovno djeca...eno im crkvi pa ko hoće nek ide tamo i razvija se, crkve običnim danima prazne ko pećine.... u normalnom svijetu škole su sekularne.


U Bibliji imaš morala koliko hoćeš, ali sad kad prešaltam i šta sam ja učio vjeronauka me držala samo onih 45 minuta. Poslije opet podivljam.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2018, 06:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
filozof sa vrbasa je napisao:
munja.alex je napisao:
Prđenje u ladnu vodu, ovim seronjama nije palo na pamet da uvode moral kao predmet u školu i rade nešto pozitivno već mantijašima da prave posla kako bi oni stado gladili i usmjeravali da car nije go - caru carevo a bogu božje.
Ne priča niko da djecu forsiraju da uče 3-4 jezika i tehničke predmete da budu konkurentni vršnjacima na zapadu, već vjeronauku. Aj na razgovor za posao spomeni kao svoju prednost da si imao vjerologiju, hehe..a onda na ovo ide komentar, pa nek se razvijaju duhovno djeca...eno im crkvi pa ko hoće nek ide tamo i razvija se, crkve običnim danima prazne ko pećine.... u normalnom svijetu škole su sekularne.


U Bibliji imaš morala koliko hoćeš, ali sad kad prešaltam i šta sam ja učio vjeronauka me držala samo onih 45 minuta. Poslije opet podivljam.
Dobroj'tro. O tom i pričam, kao djeca će nešto da nauče....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2018, 13:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Nastavno-naučno vijeće Filozofskog fakulteta Univerziteta u Banjoj Luci, na sjednici održanoj 03. maja ove godine, razmatralo je pitanje uvođenja vjeronauke u srednje škole u Republici Srpskoj i zauzelo je stav da je to neprihvatljivo.

Nastavno-naučno vijeće Filozofskog fakulteta Univerziteta u Banjoj Luci oglasilo se povodom Inicijative za uvođenje vjeronauke u srednje škole u Republici Srpskoj. Stava su da uvođenje konfesionalne vjeronauke ne omogućava razvoj kompetencija mladih ljudi za život u 21. vijeku.

U saopštenju Nastavno-naučnog vijeća Filozofskog fakulteta podsjeća se da je početkom aprila ove godine javnost u Republici Srpskoj putem medija obaviještena da će od naredne školske godine Vjeronauka biti novi predmet u srednjim školama.

Naglašavaju da bi prema dostupnim izjavama aktuelnog ministra za prosvjetu i kulturu to bio izborni predmet, ali i da drugi alternativni predmeti nisu predviđeni, što implicira da se zapravo radi o obaveznom predmetu.

Nastavno-naučno vijeće Filozofskog fakulteta Univerziteta u Banjoj Luci na sjednici održanoj 03.maja ove godine razmatralo je i ovo pitanje i zauzelo je stav da je neprihvatljivo uvođenje vjeronauke u srednje škole u Republici Srpskoj.

Argumenti za ovakav stav su sljedeći:

1. U potpunosti je zaobiđena procedura za promjenu nastavnog plana i programa u srednjim školama. Nije provedena adekvatna javna rasprava, niti je naučno-stručna zajednica upoznata sa ovom inicijativom. Pitanje o vjeronauci i statusu društveno-humanističkih nauka treba vratiti struci na razmatranje, te sve aktivnosti u vezi uvođenja vjeronauke u srednje škole treba obustaviti kako bi se napravila opsežna analiza nastavnih planova i programa u srednjim školama.

2. Podsjećamo da je učenicima kroz osnovnoškolsko obrazovanje – od drugog do devetog razreda – pružen uvid u glavne sadržaje iz vjeronauke. Pri tome treba naglasiti da u dosadašnjoj primjeni vjeronauke u osnovnim školama djeci čiji roditelji odluče da ona ne pohađaju časove vjeronauke nije ponuđena nikakva alternativa. Od djece se očekuje da ako ne prisustvuju pravoslavnoj vjeronauci čekaju kraj časa van učionice bez dodatnih isplaniranih aktivnosti. Ministarstvo nije dalo jasne analize efikasnosti dosadašnjeg rada, niti su jasno definisani ishodi učenja vjeronauke kao predmeta.

3. Istovremeno, kroz reformske procese u obrazovanju u posljednjih petnaest godina, za teme i predmete iz najznačajnijih humanističkih i društvenih oblasti – kao što su filozofija, sociologija i psihologija – ostaje sve manje mjesta. Reformom iz 2004. godine u srednjim stručnim školama znatno je smanjen broj časova ili su potpuno ukinuti predmeti iz oblasti društveno-humanističkih nauka.

4. Međunarodnim dokumentima i nacionalnim zakonima garantovano je da svako ima pravo na slobodu vjeroispovijesti, odnosno da može da izabere da li će uopšte biti vjernik ili ne. U potpunosti se zalažemo za poštovanje i primjenu tih osnovnih prava. Uvođenjem konfesionalne vjeronauke ne omogućavamo razvoj kompetencija za život u 21. vijeku: socio-emocionalne kompetencije, kritičko mišljenje, rješavanje problema, kreativnost, medijska pismenost, osviještenost o sopstvenim procesima mišljenja i učenja, preduzetništvo i produktivnost, te odnos prema svom zdravlju i ekološka svijest. Smatramo da samo obrazovanje temeljeno na univerzalnim humanističkim principima i vrijednostima može biti osnova za stvaranje ličnosti koje će umjeti da se na pravi način nose sa izazovima savremenog svijeta.

Istinito


Znači prvo peticija protiv Darvina, a sad im ni Biblija ne valja, ništa ne razumijem.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2018, 14:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
Samo ovo ...
Slika

ostalo ništa ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2018, 14:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Ovo je fejk slika, svi znaju da zemljina ploča mora stajati paralelno sa mjesečevom i da mjesec klizi lijevo-desno po željezničkim šinama.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2018, 18:46 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Promakla mi ova tema :D


Je li tu inicijativu pokrenuo ovaj sto prije 15-tak dana u Hotel Bosni psuje Boga pred kamerama,a par dana nakon toga mu Patrijarh srpski dolazi ocitati Slavu?

https://www.youtube.com/watch?v=tkxXIf9p5NQ


Ako je taj...onda podrzavam uvodjenje vjeronauka,ne samo u srednje skole,vec i na fakultete!!!!

samo nek je stado veselo 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2018, 20:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2521
A na muzickom prva lekcija ucenje pjesme "Ne moze nam niko nista"
A onda docek Baje u nekom selu, djecica se poredala i pjevaju tu pjesmu, a Dodiku koji je i predsjednik SNSD-a srce ko Rusija.

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2018, 23:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2018, 17:52
Postovi: 465
:D :D Jos samo stafetu mladosti da mu donose.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 108 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs