banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 18:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 108 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Apr 2018, 12:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
I mene su zapadali učitelji starog kova koji su mlatili nemirne po dlanu i vukli za zulufe.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 14:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Dec 2017, 15:08
Postovi: 33
a danas roditelji razmažene i neodgojene djece dođu u školu i mlate učitelje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 14:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Tako nekako :lol: .

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 21:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5308
Lokacija: HEAVEN
burnt9 je napisao:
a danas roditelji razmažene i neodgojene djece dođu u školu i mlate učitelje...


Da ispravim: danas nemirni ucenici dodju u skolu i mlate ucitelje...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2018, 16:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
korisnik je napisao:
a Dodik, koji pokrade sve zivo nalozio uvodjenje vjeronauke a da ga postuje ne bi ga u obicnom razgovoru psovao.

Управо то. Хришћанство и он имају везе као и планинарење и Исак Њутн.
gavranpero je napisao:
Vjera nije nauka, tako da sam naziv predmeta je sprdačina. Imao sam vjeronauku u osnovnoj i to me je potpuno okrenulo protiv religije. Potrebno je nove generacije, koje su ionako tupave, privesti u tor crkve i džamije, a poslije će šišanje ovčica.

Не знам зашто би те нека вјеронаука окренула против религије. Знаш ли уопште шта је хришћанство и на чему почива? Добро, не знам ни ја много, али знам да ово што се данас упражњава под тим именом то није. Откуд у цркви уопште употреба новца?? Откад се то прикушљао новац од народа, и коме се прикупља? Зар хришћанство не захтјева скромност, одвраћање од матерјалног и базирање чисто на унутрашње, духовно? Је ли Исус био банкар можда? Је ли се возао у Мерцедесу као нека свештена лица? :pukeright: Је ли, кад је дошао на Земљу, дошао Мерцедесом или скромно, у пећини? Хоћу да кажем да једноставно ово што данас имамо под појмом цркве је далеко од корјена вјере, не да је далеко већ само себи контрира заправо.

И какви торови? Зар не пропагира хришћанство јединство, сви смо ми пред Богом једнаки? Какви те онда торови спопали? :) Е то је кад се народ удаљио од изворне "верзије" религије (религија нема верзије, само једна је права), ал' хајде што је народ, него што је и црква, па онда ни народ нема шта да види и да му буде узор већ таква накарадна појава као што је данас. "Љуби ближњега свог као што љубиш самога себе", не видим гдје се ту спомињу неки торови :confused2:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2018, 17:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Pa napisao si odgovor na pitanje postavljeno meni. :D Dobro, možda nije sama vjeronauka, ali jeste način na koji se pravoslavci (i druge religije) drže samog pravoslavlja. Lažu, varaju, kradu, ali oni su domaćini i pravoslavni srbi. :lol:

Generalno mislim da osobe koje pronadju spas u religiji, zapravo traže oslonac za svoje životne probleme. To nije loše (barem za njih), sve dok ne počnu drugima zamjerati ateizam i nevjerovanje. To je kod nas čest slučaj, pogotovo po selima.

Ovi drugi ''nazovi'' pravoslavci, religije se drže kao i sito vodu (u tečnom agregatnom stanju). Imao sam priliku da upoznam svega dva čovjeka koji su pravi primjer ljudi koji poštuju svoju, a i tudju vjeru.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2018, 17:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Bojim se da ovako nešto neće izroditi duhovnost, već isključivo fanatizam. Koliko je meni poznato, prvi hrišćani su pristupali po svojoj slobodnoj volji... Sve što je nametnuto, uglavnom se ne održi, samo što je ovdje problem što se mogu stvoriti generacije vjerskih vojnika, da ne kažem, pravoslavnih askera, sa nekim potpuno selektivnim i izopačenim shvatanjem vjere. Imam ja jednog druga, dobar momak k'o ljeb inače, vrlo pošten i nesebičan... i sad, redovan je on u crkvi, čita dosta vjerske literature, tipa "Monah Kalist" i slično (inače, fantastična knjiga, vjerovalli - ne vjerovali. Isplati se pročitati pa makar i kao fikciju. Preporuka), međutim, ima neko društvo koje valjda voli da četnikuje i ne znam ti ni ja šta... nešto mi raspravljali i počnem ja navoditi neke stvari iz Novog zavjeta (naravno, ne kao citate, ne znam toliko), kad ono on o tome ne zna ništa. Pitam ga : "Pa čitaš li ti uopšte Bibliju, to ti je glavno, ako već ideš u crkvu i pričešćuješ se valjda moraš znati što to radiš?", kaže on "Ne čitam". Zato čita sva žitija raznoraznih svetaca sa bradom koja nije monaška, razumijemo se :)
To hoću reći, ta priča sa nametanjem vjeronauke u srednje škole lako može otići, tj. vjerovatno će otići u nekom pogrešnom pravcu. Zadnje što nam treba je da stvorimo neke fanatike tipa pravoslavna ustaška mladež...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2018, 19:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Nema šta, Dodik postao pravi vjernik. Neće kod Putina zbog slave :D Slava > Putin

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2018, 22:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Имајући у виду да млади људи све чешће у оквиру свог вокабулара користе псовке посвећене свевишњем, оправданост постојања вјеронауке у наставним програмима је од суштинске важности да умањи њихове гријехе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2018, 23:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Da, to je primarno. :lol:

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2018, 09:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Никац од Ровина je napisao:
Имајући у виду да млади људи све чешће у оквиру свог вокабулара користе псовке посвећене свевишњем, оправданост постојања вјеронауке у наставним програмима је од суштинске важности да умањи њихове гријехе.


U pravu si. Evo mene npr. ljudi čudno pogledaju kad kažem "Jebem ti Vesnu". :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2018, 10:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
danijell je napisao:
Nema šta, Dodik postao pravi vjernik. Neće kod Putina zbog slave :D Slava > Putin

Da,a ne moze kod Trampa jer slavi Prvi maj, kao i svi borci za radnička prava :)

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2018, 11:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Никац од Ровина je napisao:
Имајући у виду да млади људи све чешће у оквиру свог вокабулара користе псовке посвећене свевишњем, оправданост постојања вјеронауке у наставним програмима је од суштинске важности да умањи њихове гријехе.


Pod pretpostavkom da su mladi ljudi vjernici. A koliko se sjećam, nismo ništa slično islamskim republikama, pa svako još uvijek ima pravo da vjeruje ili ne vjeruje u šta god hoće...

Ako već hoćemo da imamo vjeronauku, onda se moraju obrađivati sve religije, ili barem broj religija veći od 1.

Kao na fizičkom. Uči se i atletika i gimnastika i između 2 vatra i košarka, a ti se posveti u svoje slobodno vrijeme kojoj god hoćeš...

:)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2018, 11:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
korisnik je napisao:
danijell je napisao:
Nema šta, Dodik postao pravi vjernik. Neće kod Putina zbog slave :D Slava > Putin

Da,a ne moze kod Trampa jer slavi Prvi maj, kao i svi borci za radnička prava :)


Pa šta reći za neke koji su kao stranka na crnoj listi jednih, izlaze iz skupštine zbog drugih. Samo se u Sarajevu osjećaju svoji na svome.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2018, 15:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Никац од Ровина je napisao:
Имајући у виду да млади људи све чешће у оквиру свог вокабулара користе псовке посвећене свевишњем, оправданост постојања вјеронауке у наставним програмима је од суштинске важности да умањи њихове гријехе.


U školi se ne smije ništa huliti, Bog, Dodik, država.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2018, 15:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Bilo je i vrijeme!

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2018, 15:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
A za sve odrasle građane napisati zakon, bar jednom sedmično ući u crkvu, svako mora provući karticu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2018, 16:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Никац од Ровина je napisao:
Имајући у виду да млади људи све чешће у оквиру свог вокабулара користе псовке посвећене свевишњем, оправданост постојања вјеронауке у наставним програмима је од суштинске важности да умањи њихове гријехе.

Koliko znam to je kod nas tradicija? Nisu samo mladi u pitanju. A da će umanjiti grijehe neće, da će pružiti kakvu takvu priliku da se nešto u budućnosti pomakne(možda) na bolje, hoće. A u ovim smutnim vremenima i to je dobrodošlo.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2018, 16:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
filozof sa vrbasa je napisao:
Никац од Ровина je napisao:
Имајући у виду да млади људи све чешће у оквиру свог вокабулара користе псовке посвећене свевишњем, оправданост постојања вјеронауке у наставним програмима је од суштинске важности да умањи њихове гријехе.


U školi se ne smije ništa huliti, Bog, Dodik, država.


Уз дужно поштовање другачијег мишљења, Бог не може у исту реченицу са ичим другим.

Да се код нас често помиње,,, истина.

Да се код нас ријетко иде у цркву,,, истина.

Да треба мало религијског образовања,,, истина.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2018, 17:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
U Bibliji stoji da će se sva hula oprostiti samo ona na Duha neće.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 108 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs