banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 13:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18653 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 933  Sledeća

Kome vise vjerujete u vezi smrti Davida Dragicevica
Institucijama 66%  66%  [ 89 ]
Grupi Pravda za Davida 34%  34%  [ 46 ]
Ukupno glasova : 135
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Apr 2018, 09:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Ja govorim o ovom slucaju konkretno

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2018, 09:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Maj 2013, 17:55
Postovi: 120
Ja govorim uopšteno ali povjerenje medij stiče godinama....a nisu napadi na njega počeli sa ovim slučajem.
Nemam potrebu da branim bilo koga ali baš je degutantno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2018, 09:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
wizzy_bl je napisao:
Dejo. je napisao:
Sta je sa tim snimkom sa trga koji se pojavio prije dva dana, a na kome se vidi da je David bio na trgu u vrijeme kad su iz MUP rekli da je bio u pekari na Lausu i pljackao kucu, zasto inspekcija cetiri puta u mjesec dana (jednom prilikom dva puta u jednom danu, prvo inspektor pise kaznu tokom dana, a onda navece ponovo dolazi u raciju) dolazi u taj Life pab koji podrzava ta okupljanja na trgu i pise im tri puta kazne u iznosima 2-4000 km, nakon cega neki konobari daju otkaz, zasto su prijetili decku koji je dronom i profesionalnom opremom snimao okupljanje na trgu u subotu (sam je pisao na fb da su mu sugerisali da to ne radi jer ce mu se smanjiti obim poslova u kojima ga angazuju)? Da li je to sve normalno za drzavne sluzbe koje rade svoj posao kako treba?

I na kraju, ako je tacno da je momak upao u rijeku pod dejstvom opijata i ugusio se i ako to potvrdjuju patoloski nalazi, zasto nakon mjesec dana istraga jos uvijek traje, zasto ne zatvore slucaj?
Da se nije digla ova frka, to bi i uradili i to bi i bila zvanicna verzija.
a kazne se pisu onako, samovolja inspektora?? Bar napisi zasto su kaznjeni .. da li je opravdano, ili necija samovolja?

*govorim o Life pubu

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Sigurno kafana cista ko suza, pa kaznjavaju. Kako da ne. I jos da bude smjesnije dolaze im vise puta. Nek se jave radnici pa neka kazu kako jeste, kafana kao divlji zapad, ni KUF ni KIF ni računa.

Doba sijuksa. Treba poreska da uleti i zakljuca bar 30 dana. Pa onda bi bilo sve uredno radnici prijavljeni itd.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2018, 09:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Maj 2013, 17:55
Postovi: 120
Treba naravno ali onda treba krenuti redom, od Beme, preko medija, svih privatnika do države!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2018, 09:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Maj 2013, 17:55
Postovi: 120
Možemo početi od banjalučkih medija koji ne prijavljuju radnike a kada ih prijave rade za 200-300 maraka sa fakultetom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2018, 09:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Mar 2005, 14:34
Postovi: 102
Lokacija: u svjetlosti ulicne svjetiljke
On sam je reketirao ljude npr ams (automoto) covjek tvrdi o 10.000 km iznude
Koji su razlozi otkaza na ftv.u?
Ma koliko on pise I on sam je krimos I zato ga ne vole

Sto se ovog konkretno slucaja tice Davor je sonjo,zasto jednostavno ne kidnapuje ilica/karana i ubije ih od batina,onda ce imati odgovore

_________________
www.kodarstudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2018, 09:55 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Apr 2018, 18:24
Postovi: 46
wizzy_bl je napisao:
a kazne se pisu onako, samovolja inspektora?? Bar napisi zasto su kaznjeni .. da li je opravdano, ili necija samovolja?

*govorim o Life pubu


Uvijek je u pitanju isti inspektor, Sinisa Strbac. Kaznu od 4000 maraka su dobili jer su zatekli prijatelja vlasnika u sanku kako pomaze da se sluzi pice, iako je covjek dao pismenu izjavu da je usljed velike guzve pomogao vlasniku oko tocenja. Inspektor je rekao da mora da napise kaznu inace ce ostati bez posla. Za ostale kazne ne znam sta su naveli kao razlog.
Cetiri puta im je dolazila komunalna policija, imali su i dvije racije navece, i cetiri puta tog radnog inspektora, sve za mjesec dana. Nije to bas normalno, zar ne?

Neki_to_vole_vruce je napisao:
Sigurno kafana cista ko suza, pa kaznjavaju. Kako da ne. I jos da bude smjesnije dolaze im vise puta. Nek se jave radnici pa neka kazu kako jeste, kafana kao divlji zapad, ni KUF ni KIF ni računa.

Doba sijuksa. Treba poreska da uleti i zakljuca bar 30 dana. Pa onda bi bilo sve uredno radnici prijavljeni itd.


Kafana nije nista ni bolja ni gora od ostalih kafana u BL. Ako zele, mogu da napisu kazne i/ili zatvore gomilu BL kafana, svagdje rade neprijavljeni konobari barem kao ispomoc. Ali zasto su se bas navrzli na ovu kafanu?


Poslednji put menjao Dejo. dana 25 Apr 2018, 10:00, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2018, 09:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Maj 2013, 17:55
Postovi: 120
crni_leptir je napisao:
On sam je reketirao ljude npr ams (automoto) covjek tvrdi o 10.000 km iznude
Koji su razlozi otkaza na ftv.u?
Ma koliko on pise I on sam je krimos I zato ga ne vole

Sto se ovog konkretno slucaja tice Davor je sonjo,zasto jednostavno ne kidnapuje ilica/karana i ubije ih od batina,onda ce imati odgovore


Zato što valjda treba da se zalažemo za prvanu državu sa institucijama koje su iznad pojedinaca (ponovo govorim uopšteno)a ne da se vraćamo u doba krvne osvete. Mislim ako se zalažemo,ako ne onda svejedno nema veze ništa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2018, 10:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Mar 2005, 14:34
Postovi: 102
Lokacija: u svjetlosti ulicne svjetiljke
Kakvi jbn zakoni,covjek je na proteste spiskao hiljade I hiljade maraka,za te pare je mogao ovo prvo
Na kraju ce lik bankrotirat I nece imati djecu narhranit

_________________
www.kodarstudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2018, 10:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Maj 2013, 17:55
Postovi: 120
Zato što valjda treba da se zalažemo za prvanu državu sa institucijama koje su iznad pojedinaca (ponovo govorim uopšteno)a ne da se vraćamo u doba krvne osvete. Mislim ako se zalažemo,ako ne onda svejedno nema veze ništa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2018, 10:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Dejo. je napisao:
wizzy_bl je napisao:
a kazne se pisu onako, samovolja inspektora?? Bar napisi zasto su kaznjeni .. da li je opravdano, ili necija samovolja?

*govorim o Life pubu


Uvijek je u pitanju isti inspektor, Sinisa Strbac. Kaznu od 4000 maraka su dobili jer su zatekli prijatelja vlasnika u sanku kako pomaze da se sluzi pice, iako je covjek dao pismenu izjavu da je usljed velike guzve pomogao vlasniku oko tocenja. Inspektor je rekao da mora da napise kaznu inace ce ostati bez posla. Za ostale kazne ne znam sta su naveli kao razlog.
Cetiri puta im je dolazila komunalna policija, imali su i dvije racije navece, i cetiri puta tog radnog inspektora, sve za mjesec dana. Nije to bas normalno, zar ne?

Neki_to_vole_vruce je napisao:
Sigurno kafana cista ko suza, pa kaznjavaju. Kako da ne. I jos da bude smjesnije dolaze im vise puta. Nek se jave radnici pa neka kazu kako jeste, kafana kao divlji zapad, ni KUF ni KIF ni računa.

Doba sijuksa. Treba poreska da uleti i zakljuca bar 30 dana. Pa onda bi bilo sve uredno radnici prijavljeni itd.


Kafana nije nista ni bolja ni gora od ostalih kafana u BL. Ako zele, mogu da napisu kazne i/ili zatvore gomilu BL kafana, svagdje rade neprijavljeni konobari barem kao ispomoc. Ali zasto su se bas navrzli na ovu kafanu?
to je prilicno nategnuto, pomaze u tom momentu (ne iskljucujem), ili je u pitanju rad na crno -mozda ispomoc vikendom (napisace izjavu kako god, jos ako su prijatelji).

Ne vjerujem da je bas usao inspektor,odmah ga kaznio...morao je ipak gledati ko radi,sta radi...a jos manje vjerjjem u tu pricu da je dosao PO NALOGU I DA MORA NAPISATI KAZNU.

Racije zavise od strukturre gostiju, a koliko vidim , skoro je momak izboden bas u tom lokalu...Bog zna ko su gosti

Valjda stampaju fisklane racune...



Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2018, 10:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ako ima posla ko sto se prica, nek primi radnika, a ne supljak kaoon je ispomoc i tako svaki dan. Sve trwba kaznjavati redom. A to da je inspektor bio 4 puta js laz. Moze doci u kontrolu i ako ima nepravilnosti moze doci opet da vidi jel to uradjeno kako treba. Ako nije ide opet kazna i tako u nedogled. To mu je posao. A gazda nek se cese. Bolja solucija prijavi radnika i nema inspekcije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2018, 10:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Apr 2018, 18:24
Postovi: 46
Treba kaznjavati, ali se ne kaznjavaju svi redom. Moj prijatelj radio godinu dana neprijavljen kao ispomoc u kaficu Casa na Starcevici i nikad nisu kaznjeni, a ne znam ni da im je dolazila inspekcija ili komunalna. Takvih kafana u Banjaluci ima na stotine. Nego bas u ovaj kafic svaki drugi dan svrati neki predstavnik zakona, da vidi sta ima. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2018, 10:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:01
Postovi: 4960
Lokacija: Republika Srpska
Pa nema 1000 inspektora. :lol:
Sto nisi prijavio da ti drugar neprijavljen radi u Casi?

_________________
Nek' je tvojoj majci hvala!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2018, 10:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Apr 2018, 18:24
Postovi: 46
Bas zato, ako nema 1000 inspektora, kako mogu sebi priustiti da i to malo ljudskih resursa sto imaju rasipaju konstantno na pojedinacnu kafanu? Valjda bi bilo bolje da malo saraju :)
Radio jednom ili dva puta sedmicno, obicno vikendom da ubije koju marku, taman posla da prijavim :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2018, 10:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:01
Postovi: 4960
Lokacija: Republika Srpska
Pa bas zato i pisem.
Ovaj nije radio po zakonu pa ga zato i mogu derati. Sve po zakonu.
Gore je napisano, kad jednom dodje u inspekciju naravno da ce se vracati da provjeri je li rjesenje provedeno.
Ako nije, derace ga svaki put.

Da se razumijemo, ne ulazim u motive inspekcije. Da je radio legalno moglo bi mu k*rac naplatiti.


A kao sto je tvoj prijatelj ubijao marku, tako ubijaju i ovi gore stotine hiljada i milione.
Znaci copy/paste. Ne pisem ja dzaba da je narod stoka.

_________________
Nek' je tvojoj majci hvala!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2018, 10:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Apr 2018, 18:24
Postovi: 46
Tri puta ih je kaznila komunalna policija po 500km, tri puta inspektor, 2x2000 i jednom 4000 km.
Napisali su zbog cega su ih kaznili sa 4000, za ovo ostalo nisu. Ne sumnjam ja da je sve po zakonu kako to i dolikuje nasim inspektorima, ali me cudi sto im svaki drugi dan dolazi komunalna, inspekcija ili nocu racija...ali necu ni ja ulaziti u njihove motive.

Simpatizer je napisao:
A kao sto je tvoj prijatelj ubijao marku, tako ubijaju i ovi gore stotine hiljada i milione.
Znaci copy/paste. Ne pisem ja dzaba da je narod stoka.


Kako je moguce porediti nekog ko prezivljava i radi za dzeparac od 200km mjesecno i nekog ko ubire stotine hiljada? Na koga mislis uopste, vlasnike kafana?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2018, 10:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Dejo pusti price cula kazala. Na svakom rijesenju mora da stoji kako i zasto. I nema sanse da je toliko kazni dobio a sve mu uredno. Komunalna dolaziiz drugih razloga, i sve sto se krsi oni kaznjavaju. Ne dolaze bezveze, žali se neko.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2018, 10:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:01
Postovi: 4960
Lokacija: Republika Srpska
Mislim na kompletan narod. Svi bi da zavrnu gdje mogu.

I taj je platio 4000 a da nije dobio rjesenje? Izvini, ali onda je kompletna budala.
Mada ce prije biti da laze.

_________________
Nek' je tvojoj majci hvala!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2018, 10:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Apr 2018, 18:24
Postovi: 46
Kad sam imao smrtni slucaj u porodici, na krovu Pozorista u blizini to vece je bio koncert, sve prasti daleko iznad uobicajenog nivoa buke u centru grada. Zovem komunalnu, oni kazu da ne mogu nista.
Iz Smaglera i prije iz NTV kluba se cuje konstantno nocu buka od svirki uzivo, ja nisam zvao komunalnu ali drugi jesu i nista, uvijek je bilo isto. Dakle nije bas da kaznjavaju sve sto se krsi, nece ni da dodju da provjere.

Rjesenje je naravno dobio, u rjesenju stoji to sto sam napisao. Opet kazem - zasto su navalili bas na kafic Pub Life koji pruza podrsku tim okupljanjima na trgu, a drugi kafici koji jednako ili mnogo gore krse zakon prolaze bez ikakvih kazni. Komsinica radila tri mjeseca neprijavljeno kao konobarica, cesto i u dvije smjene i na kraju je vlasnik otpusti da primi novog radnika, u kafic nikad nije dosla inspekcija za to vrijeme. Kaznjavaju samo one koji se nekom zamjere ili da ispune kvotu kazni.

Stoka je neko ko radi za 200km mjesecno jer u tom trenutku nema mogucnost za nesto bolje. Sta on to zavrce i koga ostecuje na taj nacin?

Dakle, jos jednom. Poenta price je da se svakom kaficu moze naci zamjerka i odvaliti kazna, osim ako je vlasnik perfekcionista i preposten covjek koji vodi racuna o svakoj sitnici, prijavljuje radnike i uplacuje im doprinose, drzi higijenu i nivo buke ispod granica dozovoljene. Koliko je takvih kafica u Banjaluci i koliko bi takvih vlasnika opstalo na duzi period da mogu normalno da zive od toga?
Iz nekog razloga, a mi ne znamo iz kog su navalili da kaznjavaju taj kafic iz koga je prvo dosla novcana pomoc na racun koji je otvoren u grupi Pravda za Davida, a onda su ljudi iz te grupe poceli da se okupljaju u njemu. Prije toga, dakle prije tih mjesec dana nisu imali nikakvih problema sa inspekcijom i komunalnom policijom, niti im je ko dolazio niti su kaznjavani. Mozda je to samo koincidencija, ko ce znati.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18653 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 933  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs