banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 04:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18653 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 933  Sledeća

Kome vise vjerujete u vezi smrti Davida Dragicevica
Institucijama 66%  66%  [ 89 ]
Grupi Pravda za Davida 34%  34%  [ 46 ]
Ukupno glasova : 135
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Apr 2018, 23:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
crni_leptir je napisao:
Ne znam zasto je izasao,ako je stvarno koknut to bi bio povod (primjecen)

Sto se tice ljudi koji su security expert vecina ih naginje paranoji (pravoj) to obicno prenose 'subjektima' to znam licno


Samo da ti ilustrujem koliko lupaš gluposti...

crni_leptir je napisao:
Nije naveden razlog zasto je izasao iz kuce (svoje kuce)


To uopšte nije njegova kuća o kojoj ti pričaš...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2018, 23:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
crni_leptir je napisao:
Ako ja na huawei g620s mogu izgovoriti,a telefon sam napise sms (prepoznavanje glasa) sta tek oni mogu? Sve to resi excel tabela (ili murijski ekvivalent) i dugme search/filter
I naravno ima I dodatno provjera voice stress analyze


Mogu jedino nadgledati klasične pozive i SMS poruke isključivo uz sudski nalog, a previše je brojeva za tako nešto. Za FB poruke moraju moliti FB da im poruke proslijedi, Viber poruke se čuvaju samo na telefonima onih koji komuniciraju, a sam Viber nema mogućnost prisluškivanja istih jer slučaj Snowden, a možeš se više informisati zašto je Telegram blokiran u "rođenoj" državi.


Citiraj:
Nije naveden razlog zasto je izasao iz kuce (svoje kuce)


Zar je potreban razlog da se vikendom naveče izađe iz kuće? :roll:


Citiraj:
Ne treba nsa tehnologija dovoljno su brzi kompjuteri danas


Nisu dovoljno brzi da razbijaju RSA parove ključeva u realnom vremenu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2018, 00:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Mar 2005, 14:34
Postovi: 102
Lokacija: u svjetlosti ulicne svjetiljke
Fb odgovara u toku dana,svako ko ima pristup ili hakuje .gov email dobit ce to
Viber je djelo bjelorusa,znaci ima backdoor svakome ko plati korumpiranom bjeloruskom sistemu
Telefoni se masovno nadziru bez naloga,kad novinari objave brojeve preko 5000+ brojeva sto ilegalno prate spadnu na rang kriminalaca,a ovi pravi su nedodirljivi

Jeste uobicajna taktika da murija laze I ilegalno prati npr slucaj sa tunjica (naselje,ne zatvor) 4 lika krenula u pljacku kuce,vlasnik sisao u podrum,1 ga upucao u glavu,a novine izvjestavaju nadjen mrtav,pistolj pored njega sumnja se na samoubistvo.Vjerovatno su krimosi to procitali,pa postali glupi mislili da imaju vremena
Tako I ovdje ubace snimak od (lupam sad) pre 5 dana I kazu evo ga,mozda I porodica pomogne

Svako ko ponavlja te lazi ne zna o cemu prica,i sluzi za 'prosijavanje' osumnjicenih

I da zadnje pitanje nelogicna je pretpostavka sam izaci vikendon to radi 2% ljudi po nacinu kretanja I ponasanja kao da je hteo da privuce paznju nekih...

edit:cak ni Lockheed-Martin ne vjeruje u rsa bajku
edit2:ljudi koji se bave pracenjem su zesce paranoidni (misle da su svi pokvareni kao I oni) pa cesto pokusavaju to I 'subjektima' ugurat to znam neposredno

Porodica razumije taktiku lazu,ali ne bude li rezultata za 7 dana...zna se

_________________
www.kodarstudio.com


Poslednji put menjao crni_leptir dana 23 Apr 2018, 00:42, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2018, 00:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
crni_leptir je napisao:
Fb odgovara u toku dana,svako ko ima pristup ili hakuje .gov email dobit ce to
Viber je djelo bjelorusa,znaci ima backdoor svakome ko plati korumpiranom bjeloruskom sistemu
Telefoni se masovno nadziru bez naloga,kad novinari objave brojeve preko 5000+ brojeva sto ilegalno prate spadnu na rang kriminalaca,a ovi pravi su nedodirljiv
I da zadnje pitanje nelogicna je pretpostavka sam izaci vikendon to radi 2% ljudi po nacinu kretanja I ponasanja kao da je hteo da privuce paznju nekih...


Imaš li dokaz da Viber u sebi ima backdoor sem toga da je djelo Bjelorusa, a ustvari nije djelo samo jednog Bjelorusa već šta misliš još koga? :D
I da ima backdoor isti je nedostupan za MUP RS.
David nije izašao sam te večeri (nije bio sam u Fabrici), a takođe vjerujem da je imao zakazan susret sa nekim u te sitne sate.

edit:
Citiraj:
Jeste uobicajna taktika da murija laze I ilegalno prati npr slucaj sa tunjica (naselje,ne zatvor) 4 lika krenula u pljacku kuce,vlasnik sisao u podrum,1 ga upucao u glavu,a novine izvjestavaju nadjen mrtav,pistolj pored njega sumnja se na samoubistvo.


Da je ovo uređena država sa pravim zakonima, vlasnik bi samo morao prijaviti da je upucao jednog provalnika i ne bi bilo vođenja krivičnog postupka, al' šta ćeš kad je zakon ovdje na strani lopova ma kojeg kalibra bili.

edit2:
Citiraj:
edit:cak ni Lockheed-Martin ne vjeruje u rsa bajku

Izvor? :D
Jedina bolna tačka jeste RNG, ali 4096-bitni i jači RSA par teško da ćeš razbiti današnjim računarima.

U svakom slučaju, MUP RS teško da može doći do Viber poruka ako nemaju telefon "mete".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2018, 00:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Mar 2005, 14:34
Postovi: 102
Lokacija: u svjetlosti ulicne svjetiljke
1=jedan,ne jednog
Izvor=
http://www.google.com/url?q=https://www ... rBjtGYINxE

Ne vidim smisao dalje rasprave o nadziranju mobilnih,svi znaju da je android supalj k'o swiss sir (viber jak,android slab isti rezultat)
Zna i murija da je ilegalno bezobrazno mnogo pratit mobilne,ali cyber zakoni se bas slabo sprovode (osim timotica,mozes ostale na prste nabrojat)

Porodica je 'u cilju istrage' dozvolila da murija laze I masovno prate,cak I pomazu sa fb grupom

Ovo je pravi magnet za popis neprijatelja rezima

_________________
www.kodarstudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2018, 01:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Slika

Care, pobrkao si firmu koja se zove RSA i algoritam koji se zove RSA. Osim ta tri slova, nemaju baš puno zajedničkog...
Ajde Darko, prijatelju, mani nas se. Crtaj i piši aforizme, to ti bolje ide...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2018, 01:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
crni_leptir je napisao:
Ne vidim smisao dalje rasprave o nadziranju mobilnih,svi znaju da je android supalj k'o swiss sir (viber jak,android slab isti rezultat)
Zna i murija da je ilegalno bezobrazno mnogo pratit mobilne,ali cyber zakoni se bas slabo sprovode (osim timotica,mozes ostale na prste nabrojat)


U ovo bih povjerovao da živimo u SAD, Rusiji, Izraelu, Kini ili Iranu, al' pošto živimo u BiH tj. u RS da budemo precizniji, tvoja priča o praćenju bušnih Androida od strane entitetskih organa pada u vodu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2018, 07:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
crni_leptir je napisao:
Fb odgovara u toku dana,svako ko ima pristup ili hakuje .gov email dobit ce to
Viber je djelo bjelorusa,znaci ima backdoor svakome ko plati korumpiranom bjeloruskom sistemu
Telefoni se masovno nadziru bez naloga,kad novinari objave brojeve preko 5000+ brojeva sto ilegalno prate spadnu na rang kriminalaca,a ovi pravi su nedodirljivi


Radim u pravosuđu i jako dobro znam ovo što sada pišem.

1. FB NE odgovara u roku od 1 dana!!!
2. Naša policija NE može čitati Viber poruke.
3. Za pozive i SMS poruke moraju dobiti link od provajdera. To ide samo po naredbi suda u suprotnom takav dokaz možeš okačiti mačku o rep na sudu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2018, 07:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Naravno da ovaj slucaj koriste i kurta i murta. Pa nije niko lud da ne vidi ko se sve nakacio na nesrecu Dragicevica.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2018, 09:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
super_koza je napisao:
Slika

Care, pobrkao si firmu koja se zove RSA i algoritam koji se zove RSA. Osim ta tri slova, nemaju baš puno zajedničkog...
Ajde Darko, prijatelju, mani nas se. Crtaj i piši aforizme, to ti bolje ide...


LOLOLOL

RSA za enkripciju je overkill :)

...
Naša policija može mnogo toga, ali pod pretpostavkom da sve slušaju i gledaju, trebao bi im data centar veličine moskve da da u realnom vremenu prate i pronađu ono što ih baš zanima :)

Moje mišljenje je, ako je i bilo nekih propusta tokom prve istrage, nastali su jer neko nije radio svoj posao kako treba - nenamjerno - a ne zbog zataškavanja. Ne bi bilo prvi put da neko odradi posao traljavo, u našoj državi to je neka konstanta oduvijek.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2018, 09:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
crni_leptir je napisao:
Porodica je 'u cilju istrage' dozvolila da murija laze I masovno prate,cak I pomazu sa fb grupom

Koliko znamo porodica i narod se i digao bas zbog rada ili nerada policije tako da mi je ova tvrdnja malo cudna mada je moguce da je novi tim koji je formiran zauzeo drugaciji pristup istrazi.
Kako god ali klupko se polako odmotava.
Ferdinande nesto si ti pobrkao...to sto se ja pomalo razumijem u auta ne mora znaciti da sam mehanicar mada i da jesam nebi me bilo sramota.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2018, 12:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Apr 2018, 11:24
Postovi: 43
super_koza je napisao:
Policija tvrdi da je signal na telefonu izgubljen oko 3:40, a Davor oko 2:40.


Kao laik smatram da se to može utvrditi na relevantan način - kada tačno je došlo do gubljenja signala na mobitelu. Da li sam u pravu?

U tom slučaju kuća na Laušu možda postane i vremenski nedostupna, nakon što je tvrđeno i da je bila prostorno nedostupa u zadatom vremenskom intervalu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2018, 12:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Rece covjek, moguce da sat nije pomjeren, kako na telefonima, tako i na kamerama, jer je razlika tacno 60 minuta...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2018, 12:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
BHeretic78 je napisao:
super_koza je napisao:
Policija tvrdi da je signal na telefonu izgubljen oko 3:40, a Davor oko 2:40.


Kao laik smatram da se to može utvrditi na relevantan način - kada tačno je došlo do gubljenja signala na mobitelu. Da li sam u pravu?

U tom slučaju kuća na Laušu možda postane i vremenski nedostupna, nakon što je tvrđeno i da je bila prostorno nedostupa u zadatom vremenskom intervalu.

Rece covjek, moguce da sat nije pomjeren, kako na telefonima, tako i na kamerama, jer je razlika tacno 60 minuta...


Mislim da vrijeme na telefonu ne igra nikakvu ulogu.
Operater bi trebao imati podatak kad se zadnji put uredjaj javio mrezi.

Na kraju krajeva, uzmes sat koji je tacan i pogledas koje vrijeme pokazuju kamere, a koje operater i da li ima odstupanja u odnosu na referencu. Barem to nije nauka i ne vjerujem da to nisu provjerili...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2018, 12:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Pa nadas se da je policija to uradila i da su iznijeli tacanan podatak, ali podatak oca i ne mora biti tacan, tj njemu je sigurno teze da dodje do tog podatka...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2018, 13:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Apr 2018, 11:24
Postovi: 43
A ko je u pravu je moguće i relativno lako utvrditi, to je poenta.

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2018, 14:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4856
Lemi bio u masi danas na protestu ispred suda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2018, 14:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ja sam mislio da otac sve zna, ali sad ipak nude nagradu za informacije...

https://slobodanvaskovic.blogspot.co.at ... gradu.html

A Vasković je u BL iako je iz BL pobjegao da bi spasio živu glavu... :lol:

Neki opet bi da podnose zahtjeve M:telu, zbog navodnog uskraćivanja mreže.
Samo me interesuje kako je neko sa skupa mogao napraviti live stream, ako nije bilo mreže? :D

Slika

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2018, 14:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10251
Ovo nije nista nenormalno. Pa na stadionu kada je pun zapad izgibija je za mtel signal a internet je misaona imenica!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2018, 15:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Gazda1970 je napisao:
Lemi bio u masi danas na protestu ispred suda.



Dobro je da nije neko iz opozicije,jer niti bi tvoj post bio takav pitom,a i tema bi se dosad usijala "ĐUBRAD,POLITIZACIJA,SKUPLJANJE POENA NA TRAGEDIJI"!!!!


I treba da bude,ako je istina to što kažeš......svaka mu čast!

da se istina istjera na čistac...a kao što i napisah neki dan,meni mile na sve liči samo ne liči na ubicu ili nekoga ko bi znao nešto,skrivao, a dolazio na sahranu,ili danas...primao roditelje....

uostalom,mnogo je čestitije izaći i tražiti istinu,pa možda bar policija izađe sa nekom suvislijom teorijom nego da je momak od 21 god pojeo burek i ubio se ili udavio u crkvenoj..i ta istina bi bila manje bolna od ove....nego govorit da je bio narkoman ako je duvao travu ili sažvakao LSD...pa i ja sam i jedno i drugo koristio,pa niti me neko ubio niti sam se udavio u crkvenoj :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18653 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 933  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs