banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 08:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18653 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303 ... 933  Sledeća

Kome vise vjerujete u vezi smrti Davida Dragicevica
Institucijama 66%  66%  [ 89 ]
Grupi Pravda za Davida 34%  34%  [ 46 ]
Ukupno glasova : 135
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Maj 2018, 10:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
verbal je napisao:
manitu uci da svira je napisao:
motozeljo je napisao:
manitu uci da svira je napisao:
veteran 1987 je napisao:
Mene zanima dali pojava i pisanje ovog majmuna iz Danske osporava i potvrdjuje Slagerovu teoriju.

Zna Slager al se pravi nevjest



X2

Prijatelju, ja veoma racionalno gledam na problem i politiku uopste. BiH je propustila priliku da izgradi bolje i zdravije drustvo. Nekada sam bio protiv slijepog drzanja principa Dejtona, a danas sasvim jasno vidim da je to jedini nacin opstanka ove zajednice. Jedno je zajebancija i botovanje za Milu, a sasvim drugo očigledne pokvarene namjere SDA, prepun je internet svakodnevnih greski u koracima, koje niko od relevantnih ne sankcionise, dodas na to ovo biracko dijasporsko tijelo kojima je Atif obecao drzavu, i sve ti je jasno.



A ja sam kao SDA kadar??

Ja sam se muslimanima zbog ALije tukao vise nego ti... da ste kakvi ljudi ispricao bih vam, al nemam racuna, posto ste vi stoka koja ce to zloupotrijebiti... ionako i bez toga vidite stvari kojih nema.

I daj prestani se prosipati svojim analizama i sacuvaj barem zrno tesko stecenog ugleda.

.



Ajdeee ...... kakav lik.
Pravo "OSVJEZENJE" na forumu.
:lol:

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2018, 10:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
vec sam poislio da je odustao :lol:

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2018, 10:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
danijell je napisao:
Kada si ti otišao iz Bosne?


93, zasto?

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2018, 10:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23488
Ne ti. Nego ovaj koji je ostao u istom raspoloženju od kada je otišao. Tek sada vidim da je tvoj post prije moga, a nije bilo tako kada sam počeo pisati :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2018, 10:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
verbal je napisao:
ERROR je napisao:

ERROR je sebi davno dopustio da pokusa da razmislja svojom glavom, da se izmakne iz stada i sablona, da mozda neke stvari posmatra iz druge perspektive... Nije to uvijek bas zahvalno, ali mene ko osobu to cini strasno zadovoljnim. Svi smo mi ljudi, sposobni i za dobro i za zlo, samo je pitanje koje ce da ispliva , koje ce okolnosti da ga izvuku van. Treba biti covjek zbog sebe, ne zbog drugih.



e ako te to tvoje "razmisljanje" svojom glavom dovelo u zagrljaj onima za koje vrlo dobro znas sta misle i tebi i BiH (pod uslovom da ipak imas gram mozga u glavi i nisi opterecen "politickom korektnoscu", niti time sta ce okolina reci), i onima koji bez ikakvog razloga poceli svoj krvavi pir (oni naravno imaju razlog, jer "gdje god zivi ijedan Srbin to je Srbija"), onda se ja nadam da nikad necu sebi dopustiti da razmisljam svojom glavom... a takvih fake humanista i kosmopolita kao ti koji lafo razmisljaju svojom glavom, a ne vide dalje od nosa, mi je pun kurac...

Al naravno, ja gradsko dijete i mangup koji je prosao vise slobode i robije nego svi vi zajedno, ja sam tek jedan primitivni levat...

mada ruku nas srce, ipak vodim bitku koju ne mogu dobiti, jer imam posla sa vodom vidovitih cetnika i balincetom koje je sebi dozvolilo taj luksuz da "misli" svjom glavom... cim neko ima potrebu da napomene da misli svojom glavom taj je frisak u tom poslu...

.


Ma da, eto na tebe cemo se ugledati. O kakvom ti zagrljaju? Zao mi je tebe i takvih kao ti druze. Pogledaj malo svijet oko sebe, popravi ga ako mozes , bar goluba ili vrapca nahrani i sasvim je dosta za pocetak. Ne znam koje muke nekog kao ti izbace ovdje da prosipa zlobu i pogan, ali cim se prije pomiris sam sa sobom, slozis stvari tamo gdje pripadaju, puno ce ti biti lakse. Rat je kolega zavrsio prije masu godina, i svi mi imamo svoje lose dogadjaje, likove i nocne more da ih nosimo, ovo ti kaze neko ko je ne jednom bio po ekshumacijama, nosio tabute s kostima iz jama, i nista nikom nece biti bolje od nastavljanja mrznje i pljuvanja. Ja tebe ne poznajem, ali onim sto pises o drugima puno sebe opisujes i mogu ti reci da bi se zbog sebe trebao upitati zasto.

Eto, toliko od mene, mislim da necu vise.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2018, 10:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Ријалитизација и проституисање ове приче не престаје, повремено то прелази у хајку, многи лешинари, многа поган се настоји окоростити на овој причи.
Ти лешинари злоупотребљавају Давидовог оца, мада данас, гледајући поступке истог (конкретно када нападно 10ак пута хистерично понавља како ће есхумација тијела и форезничка обрада бити "наравно ван граница бивше Југославије, гдје су поштени људи"), више и нисам сигуран, и да његово стање није посљедица емотивног слома, ал ајд, бол родитеља се мора уважити.
Давид, какве год да је имао врлине, мане, гријехе, није заслужио оволико проституисање и лешинарење његовом несрећном судбином.

Но има нешто друго. Зар заиста мислите да је ово све спонтано? Оно дошло нешто народу? Ето прогледали?
Мало морген.

Пре неких 15ак или више година, заборавио сам, бјеше једна жена која је са транспарентом гдје су именовани ти који по њој убили њеног супруга тумарала на потезу од Народног Позоришта до бившег Дома ЈНА, данашње зграде Народне Скупштие, тако данима, недјељама, мјесецима, не знам причу те жене (можда неки од форумаша знају), не знам ни име, не знам да ли то бјеше њена опсесија, да ли је скренула или бјеше само очајна, али нико на њу није обраћао пажњу, ниједна ТВ макар да јој посвети пар минута.

Бјеше још таквих прича, па и убистава, задесних смрти и под сумњивим околностима, некако је то све пролазило, тако, комшилук прича пар недјеља и идемо даље, а сад одјераде, оно "спонтано" Бања Лука и Српска постадоше талац ове приче, само о томе се пише, медији у ефбих и они у Српској који роваре против Српске дневно 10ак+ текстова, наравно злонамјерних текстова.

И овај несрећни Мектић поводом ове теме за БН ТВ изјави како је у Бањој Луци почео рат нарко картела, како је Бања Лука преплављена дрогом, у сваком локалу се дилује дрога, постаде Бања Лука Сиудад Хуарас.
Добро знамо Мектића, ове изјаве су ипак посљедица његове ограничености, добар је, за бошњачку политичку елиту, зато га и федерални медији максимално експонурају, промовишу, и он је за њих (баш као и Давор за неке друге) корисни идиот. Можда временом то схвати, можда не, није да обећава његов интелектуални капацитет.

И таква напрасна подршка из ефбиха и бијела свијета групи ПзД. То они немају својих брига. И ових "дијаспораца" из Данске или Шведске". Ево јавио се један болесник, каже да је из Данске, добро нису други баш толико болесни, ал да ли заиста мислите да ти маре за Давидовом судбином, па ова група ПзД доби такву подршку од тих и таквих? Оно "спонтано" брину људи. Ма јашта.

Од бриге за Давидовом судбином се убише и ови у америчкој амбасади, и амбасадорка, г-ђа Крмак, па услијед тог напада емпатије примише Давидовог оца, много саосјећајни ликови. Много. Шмрц, шмрц.

И зар неко мисли да је ова идеја "Давидов трг" дошла онако случајно? И тај Трг Крајине нешто симболизује, један град, ову нашу чемерну и напаћенуу Крајину, а сада би све то да скрнаве. Имамо само у задњем рату 22.000 оних најбољих међу нама припадника ВРС који не претекоше (а колико је само страдала Крајина у прошлим ратовима), по њима нису именоване улице, тргови, требали су барем по некима, нису, а сада ова (уз пуно зважавање за изгубљеним животом) бесрамна идеја. Безобразно и дрско. И зар неко заиста мисли да није наум изазвати реакцију оних нормалних људи и немиле сцене. Срећом, Бањолучани су дорасли овој ситуацију, провокацији. Игноришу их, нема ракције какву је онај који је осмислио провокацију предвидио. За сада.

И све то као спонтано. Ма јашта.


Poslednji put menjao Khal Drogo dana 26 Maj 2018, 11:40, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2018, 10:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Blackrose je napisao:
Šta još treba da napiše majmun da ga se banuje?
Majmunčina koja ne živi u BiH piše za koga u BiH ima mjesta a za koga nema.
Čiju on to djecu naziva okotom?!
Jebo ti svoj okot dok god mu se sjeme ne zatre!
Mrš!


Ne se spuštati na njegov nivo ( tipa ).
Mrš u tri pizde materine je sasvim dovoljno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2018, 10:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
verbal je napisao:
manitu uci da svira je napisao:
motozeljo je napisao:
manitu uci da svira je napisao:
veteran 1987 je napisao:
Mene zanima dali pojava i pisanje ovog majmuna iz Danske osporava i potvrdjuje Slagerovu teoriju.

Zna Slager al se pravi nevjest



X2

Prijatelju, ja veoma racionalno gledam na problem i politiku uopste. BiH je propustila priliku da izgradi bolje i zdravije drustvo. Nekada sam bio protiv slijepog drzanja principa Dejtona, a danas sasvim jasno vidim da je to jedini nacin opstanka ove zajednice. Jedno je zajebancija i botovanje za Milu, a sasvim drugo očigledne pokvarene namjere SDA, prepun je internet svakodnevnih greski u koracima, koje niko od relevantnih ne sankcionise, dodas na to ovo biracko dijasporsko tijelo kojima je Atif obecao drzavu, i sve ti je jasno.



A ja sam kao SDA kadar??

Ja sam se muslimanima zbog ALije tukao vise nego ti... da ste kakvi ljudi ispricao bih vam, al nemam racuna, posto ste vi stoka koja ce to zloupotrijebiti... ionako i bez toga vidite stvari kojih nema.

I daj prestani se prosipati svojim analizama i sacuvaj barem zrno tesko stecenog ugleda.

.

Napusi se kite, majmune.

Послато са LG-D605 уз помоћ Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2018, 11:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Kome treba jebat' tri majke?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2018, 11:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Troluje vas lik profesionalno.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2018, 11:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2011, 18:38
Postovi: 2746
Ma on je jedan iskompleksirani izdanak iz bozije baste kojem je treba vjerovatno otisla sa nekim slatkorjecivim sljedbenikom velikosrpske misli pa na ovaj nacin pokusava da nam sukne.
Ok je lik nemojte ga dorati,neka ostane za pelcera.
Ziv i zdrav bio vo vijeki vijekova :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2018, 11:10 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39416
Lokacija: Месечева икра
danijell je napisao:
Ne ti. Nego ovaj koji je ostao u istom raspoloženju od kada je otišao. Tek sada vidim da je tvoj post prije moga, a nije bilo tako kada sam počeo pisati :)
Otiš'o je i sa foruma, nemojte tastature tupiti na njega.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2018, 11:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
ERROR je napisao:
verbal je napisao:
ERROR je napisao:

ERROR je sebi davno dopustio da pokusa da razmislja svojom glavom, da se izmakne iz stada i sablona, da mozda neke stvari posmatra iz druge perspektive... Nije to uvijek bas zahvalno, ali mene ko osobu to cini strasno zadovoljnim. Svi smo mi ljudi, sposobni i za dobro i za zlo, samo je pitanje koje ce da ispliva , koje ce okolnosti da ga izvuku van. Treba biti covjek zbog sebe, ne zbog drugih.



e ako te to tvoje "razmisljanje" svojom glavom dovelo u zagrljaj onima za koje vrlo dobro znas sta misle i tebi i BiH (pod uslovom da ipak imas gram mozga u glavi i nisi opterecen "politickom korektnoscu", niti time sta ce okolina reci), i onima koji bez ikakvog razloga poceli svoj krvavi pir (oni naravno imaju razlog, jer "gdje god zivi ijedan Srbin to je Srbija"), onda se ja nadam da nikad necu sebi dopustiti da razmisljam svojom glavom... a takvih fake humanista i kosmopolita kao ti koji lafo razmisljaju svojom glavom, a ne vide dalje od nosa, mi je pun kurac...

Al naravno, ja gradsko dijete i mangup koji je prosao vise slobode i robije nego svi vi zajedno, ja sam tek jedan primitivni levat...

mada ruku nas srce, ipak vodim bitku koju ne mogu dobiti, jer imam posla sa vodom vidovitih cetnika i balincetom koje je sebi dozvolilo taj luksuz da "misli" svjom glavom... cim neko ima potrebu da napomene da misli svojom glavom taj je frisak u tom poslu...

.


Ma da, eto na tebe cemo se ugledati. O kakvom ti zagrljaju? Zao mi je tebe i takvih kao ti druze. Pogledaj malo svijet oko sebe, popravi ga ako mozes , bar goluba ili vrapca nahrani i sasvim je dosta za pocetak. Ne znam koje muke nekog kao ti izbace ovdje da prosipa zlobu i pogan, ali cim se prije pomiris sam sa sobom, slozis stvari tamo gdje pripadaju, puno ce ti biti lakse. Rat je kolega zavrsio prije masu godina, i svi mi imamo svoje lose dogadjaje, likove i nocne more da ih nosimo, ovo ti kaze neko ko je ne jednom bio po ekshumacijama, nosio tabute s kostima iz jama, i nista nikom nece biti bolje od nastavljanja mrznje i pljuvanja. Ja tebe ne poznajem, ali onim sto pises o drugima puno sebe opisujes i mogu ti reci da bi se zbog sebe trebao upitati zasto.

Eto, toliko od mene, mislim da necu vise.

:cat:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2018, 11:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9850
Lokacija: Далеко од раја
pinkara je napisao:
Ok je lik nemojte ga dorati,neka ostane za pelcera.

Koji si ti đikan, samo bi zakopav'o. :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2018, 11:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Meni i dalje nije jasna šlagerova teorija o botovima, i ubacivanju muslimanslog bota, s ciljem pobjede u diskusiji.
Pod jedan diskusija je toliko razgranata da se ne može pošteno ni voditi. Jedni vjeruju da je ubijen, drugi misle nesretan slučaj, treći kazu nije ubijen al ne valjaju institucije, cetvrti kažu da je bolja država on bi bio živ, peti su tu kao kontra teg onom pokretu, i tako još jedno brat bratu 10 razlicitih stavova ima.
A kakva tek "pobjeda", ko će ovde pobjediti, kad realno svi gubimo. Ovde svi imaju svoj stav, kakav god da je, i promjena tog stava može doć samo nekim novim dokazom, ali dokazom koji stavlja tačku na sve. Mada ni nekima to ne bi bilo dovljno.
Nema diskusije, nema pobjede, drinin vuk grupa sa multi kulti članovima i da postoji ne može ništa da napravi.

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2018, 11:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Schlager je napisao:
Izvini,ne bih vise...samo cu ti prebacit ovdje sta sam napisao prekjuce na temi SDS,i zavrsicu sa tim...a ti se i dalje bori protiv federalaca,ambasada,bjelih miseva ili cega god hoces....ja imam pametnija posla nego da ovu vlast branim po citav dan na internetu...

Citiraj:
Ali dobro,ja se sa njima družim od 2009,na više foruma,tako da nisam nešto ni prepametan da bih provalio koncept njihovog djelovanja na principu,dobar policajac i loš policajac,ali u bukvalno svakoj diskusiji pobjede i odvedu vodu na svoj mlin!
Ako "stane",na ovom forumu je oproban recept ubacit jednog "federalca" u diskusiju i onda više nema problema...a na sportskim forumima jednog "zvezdaša" koji tačno zna šta će napisat :D

Ja se nimalo ne ljutim ni na ljude koji nasjedaju na to..čak ni na njih..jer osjetim neku dozu patriotizma tu,i čak bih se smio opkladit da to sve rade besplatno,iz patriotizma,entuzijazma i ljubavi prema srpskom narodu i partizanu!!


Pametniji posao je trazenje zavjere ispod svakog grma protiv SDS-a?
Ajd da je taj SDS neka monolitna ogranizacija, okupljena oko monumentalne ideje. Politicki reper. Bilo sta respektabilno.
Ne budi smjesan.

Na ovom temi bi se pominjanje SDS-a odavno zavrsilo da ti svakodnevno tri puta ne pomenes nekakav pakleni plan u vezi SDS-om

Ali ajde da bacimo jednu po tvome rezonu:

Ovaj "divljasporac" ChilsTM, moze biti i malo vispreniji SDS.ovac koji takvima poput tebe daje materijal da vicete: Vidi kako SNSD.ovci botuju glumeci skandinavske Bosnje!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2018, 11:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
Ovaj Danac me fascinira.
Nije vjernik a boji se grijeha.
Ostavio majku da zivi i umre sa krvolocnim cetnicima koje prezire.
I na kraju kaze da bi sad ubijao cetnike a '93 kad su to radili njegovi sunarodnjaci on pobjegao u Dansku kao najveca picka.
Koliko samo covjek ima sukoba sa samim sobom.
Tacno mi ga zao.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2018, 11:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Velike su sanse da je doticni danac bio najobičniji srednjoškolac u nekoj mošnjačkoj mahali, pa mu bilo dosadno, pa navrno na forum...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2018, 11:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
Džontra je napisao:
Velike su sanse da je doticni danac bio najobičniji srednjoškolac u nekoj mošnjačkoj mahali, pa mu bilo dosadno, pa navrno na forum...

Moguce i to.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2018, 11:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Jes, nije, sebi je takav kakav je, ko god da je.
Error je chetnick i mirna Srpska Bosna :-D

Sala na stranu, ne shvatam cemu tolika pomama oko njega.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18653 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303 ... 933  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs