banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Mar 2018, 11:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Dobro mi zivimo kad je na glavnom forumu Banja Luke glavna tema zaokruzivanje 5 pf. :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2018, 11:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
_зока je napisao:
munja.alex je napisao:
_зока je napisao:
Misliš fino živi u kamionu?
Ko ovde radi za 500-700KM njemu je i tih 1500€ para iz snova. O onima koji ne rade i da ne pričam.
Mislim van kamiona. Nit ja živim fino u servisu nit ti u knjižari.
Imao sam ja prije 10-15 godina ponudu za takav posao. Ekstra pare, tri dana mjesečno si kući. Ostalo u kamionu ili motelu. Ja naivan očekivao ovde neko poboljšanje situacije, napredak pa odbio. Da sam pametan bio mogao sam za par godina zaraditi nešto pa ovde pokrenuti neki posao za sebe. Jbg, poslije jebanja nema kajanja.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока
Malo ko da bude pametan u tim godinama, ja znam samo jednog, sad ima svoje kamione i boli ga kar, al on je isto vozio u Italiji i prebacivao 3000 evra, s tim da nije trosio kao ostali, ima ih sto su isto zaradjivali a godisnje nekoliko auta lupali
Lijep je to posao za nekog od 20 godina bez obaveza, vidis svijeta, zaradjujes dovoljno, upoznas raje koja ti poslije u zivotu valja... U ovim godinama je tesko krenuti u taj zivot

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2018, 11:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Мени закину некад тих 5 пф, мада некад ми и смање цијену за 5, иако чешће украду. Зато се трудим да платим тачно у 5 пф, па ако ми дају кусур да врате онолико колико треба а не мање. То је опет све до нашег менталитета непажљивости. У еу гдје год враћају кусур тачно у 1 цент, не дај Боже да не врате ону кованицу од 2 цента, гријех би то за њих био. Још ме више зачудило кад сам нешто куповао и кусур био цент-два, не очекујем да ће ми вратити, кад оно врати :о .

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2018, 15:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
U Americi su fanatici što se tiče kusura, kasirke ne reaguju kad im kažeš ne treba, isplate svaki cent.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2018, 15:58 
ja seljacina u njemackoj dao 2.10, a trebalo 2,12...kasirka 5x ponavlja "2 ojrocenta" :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Mar 2018, 08:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
skypostman je napisao:
Ti si debil.


Ma nije :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2018, 22:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 21 Dec 2012, 16:36
Postovi: 453
Pet feninga im oprastam, al to sto ih mrzi stavljat u kesu nikako.

_________________
Volim zenske grudi, vise velike. Volim Salernitanu, Srbiju, Kinu i evropski dio Rusije. Volim jafu, bijelu kafu i seks jutarnji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2018, 22:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Jebeš to, što ih mrzi razlistat kese veći je fazon
:-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2018, 09:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 21 Dec 2012, 16:36
Postovi: 453
Neprofesionalnost.

_________________
Volim zenske grudi, vise velike. Volim Salernitanu, Srbiju, Kinu i evropski dio Rusije. Volim jafu, bijelu kafu i seks jutarnji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2018, 09:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
I meni je bilo cudno, kada sam kao klinka prvi put kupovala u Svabiji I falilo mi da li 1 ili 2 Pfennig.a. Morala sam jedan proizvod vratiti. Sada sam navikla da uredno placam ali i da mi se uredno vraca. Ni ja ne volim kada mi zaokruzuje ili me ignorise za kusur. Ali vama koji ste navikli na taj sistem je to ok kao nama koji smo navikli na drugi, to nije ok. Kada bi svako cijenio svoje i kada se ne bi omalovazavalo tudje, bilo bi svima ljepse.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2018, 09:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Bila je skoro debata u Americi oko kovanica od jednog centa. Glavni argument je bio da je proizvodnja kovanica toliko skuplja od njihove vrijednosti, da zapravo ima ekonomskog smisla ukinuti ih jednostavno...
Ali ako plaćaš karticom, onda nemaš taj problem svakako...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2018, 10:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Danas se radnica na pumpi oduševila kad sam 9,24 KM platio kao 9,25 KM jer sam imao kovanice od 10 pf i jednu od 5 pf. :D
I ja sam se iznenadio kad sam u Tropiku dobio za kusur tu kovanicu od 5 pf, jer se obično zaokružuje na 10 pf.
Izgleda da malo prodavnica barata sa kovanicama od 5 pf.
Ovako ide uputstvo Centralne banke o zaokruživanju:

- iznosi od 1 i 2 feninga – na 0 feninga
- iznosi od 3 i 4 feninga – na 5 feninga
- iznosi od 6 i 7 feninga – na 5 feninga
- iznosi od 8 i 9 feninga – na 10 feninga.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2018, 03:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Maj 2018, 01:10
Postovi: 42
Svaka im cast u Marketima,toliko ljudi ostane duzno deset feninga,Nikad nevrate,niti kazu da ne moze,predpostavljam da ih spasavaju oni koji ostave 5 feninga vise,neko ostavi i vise.Ali likova jedni te isti likovi uvjek pitaju mogu li donijeti deset feninga i nikad nevrate i opet isto kad drugi put dodju u prodavnicu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2018, 20:01 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jun 2018, 08:11
Postovi: 30
Da nisam isčitao ovu temu nebi znao da toliko cicija postoji...
Priča kaže sledeće: Ja koji imam jedno djete I nezaposlenu ženu ,I kolega koji ima dvoje djece sjedamo na kafu, 10 dana prije plate.
Kaže kolega ja imam 5,5 KM do plate, kazem ja: ja imam 10 KM. I tu prica prelazi na normalnije teme tipa, posao, djeca, politika. Popijemo kafu I krecmo prema šanku, kolega govori ja cu platiti, ja mu kazem, nemoj ja imam vise para trenutno. Kafe su 3 KM. Kazem ja njemu: Budalo ostat ćeš sa 2 KM, a on odgovara: Koja mi je razlika? Ostao sa 5 ili sa 2 KM?
Poenta priče je da ti život neće promjeniti ni 10 000 KM, a kamoli 0,05!
Ta priča 5 po 5 mingasa je plasirana od neke stipse a usvojile su je I ostale stipse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2018, 20:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Poenta priče da umjesto da kupi djeci kilogram voće ili šta već, on troši u kafani 3 KM od 5 kojih ima. Bitno da nije stipsa.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2018, 21:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jun 2018, 08:11
Postovi: 30
danijell je napisao:
Poenta priče da umjesto da kupi djeci kilogram voće ili šta već, on troši u kafani 3 KM od 5 kojih ima. Bitno da nije stipsa.


Niko nije rekao da su djeca gladna, osnovne stvari se unaprijed obezbjede.

Volio bi da svi koji prate temu razmisle I napišu koji iznos novca bi im u ovom trenutku promjenio nešto u životu?

Znam da 0,05 KM nebi sigurno...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2018, 21:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Nije poenta u popišanih 5 feninga nego u tome da te neko pravi budalom i zakida. Da zaradim tih 5-10 feninga ja sam utrošio minut, dva 5 nebitno koliko minuta svog života, ko misli da ja trebam SVOJ NOVAC koji sam ZARADIO u zamjenu za SVOJE vrijeme provedeno u radu dati tako olako je idiot.

Poenta priče je da te neko pokrao, da li ti je ukrao 100 KM ili 0.05KM nije bitno, tvoj novac, tvoja imovina bez obzira kolika.

I treba uvesti 1 i 2 feninga.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2018, 00:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
^ U tom slučaju bolje rješenje je da pređemo na €. Kovanica od 1KM je prilično jednostavna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2018, 11:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jun 2018, 08:11
Postovi: 30
Kako reče neko, niti se on obogatio niti sam ja osiromašio. Čak se nije obogatio ni da od 1000 ljudi svaki dan uzme po 0,05 KM. Mislim da trgovci najčešće nemaju tih 0,05 KM ili su navikli da ih vecina I neće da uzme u kusuru I zato ih ne vraćaju.
Ja I dalje smatram da to nije nikakva krađa čak I država ne pokreće nikakav postupak ako je šteta manja od 50 KM.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2018, 22:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Шта је то пио кад је коштало 3 КМ :D

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs