banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Mar 2018, 18:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Jeste vala, ovi iz Tropika radnici sve Mercedese voze. Je li tebe nije sramota da pišeš takve gluposti? Ispadoše gazde filantropi i humanitarci, a radnico go ološ.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 19:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Milan je napisao:
ja jednom setam napolju i vidim nesto me zulja oko lijevog jajeta...kad ono magnet protiv kradje, a gace neke bezvezne bile :lol: :lol:

kontam ko jos gace krade :D


Ukrades gace i sljedeci put u njima dodjes u prodavnicu i onda te istresu iz gaca trazeci sta si ukrao :D

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 19:55 
Suti, moglo se slicno desiti.

Ja uzeo duks i nisam magnet ksinuo, a on se opet moze namagnetisati. Ja u merkatoru da prodjem kad ono biiiiiiip....rek'o sta je sada koji djavo, ispretura me onda onaj cuvar i objasni da moram to skidati. :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 20:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
_зока je napisao:
Jeste vala, ovi iz Tropika radnici sve Mercedese voze. Je li tebe nije sramota da pišeš takve gluposti? Ispadoše gazde filantropi i humanitarci, a radnico go ološ.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

pusti ga kraju....posao trgovca radi samo onaj ko bas bas bas mora...rade po 12 sati....ni nedelje ni sveca ni praznika..kad je neradno oni svi rade....ja sam trpio jer je zena htjela da izadje iz kuce ali kad je poslednji popis bio radila cijeli dan nastavila popisivati cijelu noc...dosla kuci u 5 ujutro istusirala se i otisla raditi cijeli dan..ma prekidaj jebem ti krvavu majku i tebi i risi i mom marketu pa ima hljeba i mimo usranih 6..7 stoja...a da ne pricam o neprekidnim tenzijama i pritisku...te otkazi te ne valja ovo te ne valja ono ..te podbacili pazarom...nek se napuse kurca lagano i oni i njihovi marketi i restorani


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 21:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Ako, ako....
Još samo malo pa će biti ko i sa kamiondžijama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 22:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Nije to bas tako ni sa kamiondzijama, ono trazeni su al plate iste, evo ja cekam ne bil ko dao 3000 evra da vozim al ne nudi niko, nit ce ponuditi
Trgovkinje ce se tek nacekati, evo u Kortu u Kostajnici neko mi rece da im je druga smjena od 11 do 21h, jest stalno konkurs otvoren al uslovi se ne popravljaju, ljudi gledaju kako ce prezivjeti i moraju tako, jbg

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
za 3000 ja vozim a ti prazni kible....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 23:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
_Krol_ je napisao:
za 3000 ja vozim a ti prazni kible....
3000 evra? Gdje vozis?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 23:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
mal ne rekoh....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 23:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ajde uozbilji se
To je neka cijena za koju bih ja pristao da vozim, ispod mi nema smisla, ako bi neko citao od vozaca da se ne uvrijedi, nije namjera da omalovazavam al u trenutnoj situaciji stvarno ne bih ispod, ipak je to odvojen zivot, jedna noga u grobu, druga u zatvoru i smatram da to treba platiti, sad sto nuzda zakon mijenja to je nesto drugo

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 23:48 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Feb 2018, 18:00
Postovi: 9
_зока je napisao:
Jeste vala, ovi iz Tropika radnici sve Mercedese voze. Je li tebe nije sramota da pišeš takve gluposti? Ispadoše gazde filantropi i humanitarci, a radnico go ološ.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока


Jesi ikad cuo ista lose o porodici Risovic? Ja ti samo prenosim sta radnici pricaju.


Slabo gdje se danas moze zavrnuti dosta para na poslu. Gazde su ulozile para u tehniku i ne moze se zavrtati kao nekad. Para u prometu je manje, kriza je veca. Ono sto se izdvaja u drzavnom sektoru su granicari i u privatnom vozaci autobusa za zapad. Znam da su se granicari iz Gradiske hvalili da nema mjeseca da izadju ispod 2000 maraka pored redovne plate i to ovi sto nece nikakav rizik, znaci meso, alkohol i to. Ko hoce da se zajebava sa ozbiljnom robom to su vec dosta vece cifre.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 23:54 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Feb 2018, 18:00
Postovi: 9
Kakvih crnih 3000 eura, slovenacki spediter koji je glavna veza i kod kojeg dosta ljudi u BL radi iskusnim vozacima daje 1500 eura, imas propise i odbija ti ako se ne ispune kvote.
Vecini se na kraju i odbije od plate, jer namjerno stave nenormalne kvote. Ali ko zna seme za cigare i alkohol kome sta i kako prodati, lako moze opet doci na 1800-2000 eura mjesecno.

A posao je robovski i vecinom ide samo ko mora cak i za te pare.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2018, 00:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ima raje koja u Italiji prebaci 3000 evra, i to bez magneta, duplih kartica, cigara itd
Opet kazem ja bih za toliko, ima raje koja vozi dvojku u sloveniji za 800 evra i to razumijem, racune platiti moras, jesti moras... Nebitno, poenta je da su vozaci kao trazeni al i dalje je to mala para i losi uslovi

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2018, 08:16 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Imaš 3k al malo dalje a ne u EU. Od vozanja kamiona se fino živi i zaradi u US npr.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2018, 08:38 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Misliš fino živi u kamionu?
Ko ovde radi za 500-700KM njemu je i tih 1500€ para iz snova. O onima koji ne rade i da ne pričam.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2018, 09:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
O tome ti pricam, da bi zivot u kamionu mogao biti ugodan treba ti 3000 evra, on ne moze biti ugodan al ti jedna dvije crnkinje mogu pomoci da zaboravis neugodnost, tako neku salu da si prisustis sto zelis od malih nogu pa da znas zasto vozis
Samo moras to isfinansirati, znaci da potrosis 1500 na putu i 1500 da ostane, ja znam par njih sto u italiji prebaci 3000 mjesecno, neki imaju semu voze 2 mjeseca, mjesec kod kuce pa im je plata 2000 al primaju i za taj mjesec sto ne voze, znam ih sto voze za slovence i navuku 2500 evra mjesecno al oni bas rukaju, 12 dana na putu pa 2 dana slobodni
Nije to uopste bitno za ovu pricu, bitno je da ja ne vidim da su se ti uslovi popravili, osim sto mozes jebati gazdi mater i sutra preci kod drugog al na iste uslove

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2018, 09:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Kad je hadžidado rekao da će sa trgovkama biti ko i sa kamiondžijama vjerovatno nije mislio na to da će obje profesije vrlo vjerovatno biti automatizovane vrlo brzo. Povećanje cijena rada se neće desiti u tim branšama 99% je sigurno iz razloga što postoji jeftinija opcija koja postaje sve jeftinija a to je AI i robotizacija. U supermarketima je vrlo lako isprogramirati robote da obavljaju 99% repetitivnih poslova na svim odjelima. Treba par živih ljudi da nadzire i to je to. U logistici AI je već skoro pa precizniji od bilo kojeg kamiondžije, neće zaspati za volanom, brzina prepoznavanja oblika na cesti je tolika da se ni jedan ljudski mozak ili oko ne može takmičiti s tim.

Treba na vrijeme planirati migraciju iz ovih struka jer bolje biti neće.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2018, 11:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nekidan kupujem nesto u merkatoru, vidim guzva na kasi reko odo pogledati ima li druga kasa posto sam zurio, a kupio par proizvoda samo. Kad ono pored ljudi postavili kasu gdje sam provlacis proizvode, platis karticom i izadjes... Jos samo da nauce vjerovati nasim ljudima koji ce iznositi svega haha :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2018, 11:29 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
_зока je napisao:
Misliš fino živi u kamionu?
Ko ovde radi za 500-700KM njemu je i tih 1500€ para iz snova. O onima koji ne rade i da ne pričam.
Mislim van kamiona. Nit ja živim fino u servisu nit ti u knjižari.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2018, 11:32 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
munja.alex je napisao:
_зока je napisao:
Misliš fino živi u kamionu?
Ko ovde radi za 500-700KM njemu je i tih 1500€ para iz snova. O onima koji ne rade i da ne pričam.
Mislim van kamiona. Nit ja živim fino u servisu nit ti u knjižari.
Imao sam ja prije 10-15 godina ponudu za takav posao. Ekstra pare, tri dana mjesečno si kući. Ostalo u kamionu ili motelu. Ja naivan očekivao ovde neko poboljšanje situacije, napredak pa odbio. Da sam pametan bio mogao sam za par godina zaraditi nešto pa ovde pokrenuti neki posao za sebe. Jbg, poslije jebanja nema kajanja.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs