banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 611 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Mar 2018, 12:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
super_koza je napisao:
Jeste vidjeli što Kinezi grade autoput u Crnoj Gori? Ono je baš megalomanski projekat, svaka im čast...
Sve je vijadukt, pa tunel, pa vijadukt, pa..

Da ga grade na zemlji CG bi izgubila pola teritorije...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2018, 12:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
„Deloitte“ ponovo dobija milione za savjetovanje „Autoputeva RS“?

03. apr. 2018. 12:21Objavljeno u FINANSIJE

– Autoputevi za konsultante daju 9,4 miliona KM, na tender stigla samo jedna ponuda
– Nakon ocjene ponude biće odlučeno da li će ona biti prihvaćena ili će tender biti poništen
– Isti ponuđači i ranije dobijali milionske poslove od „Autoputeva“
BANJALUKA – Na tender „Autoputeva Republike Srpske“ za angažovanje konsultanata za izgradnju mreže autoputeva, „težak“ 9,4 miliona KM, stigla je samo jedna ponuda i to grupe ponuđača pod nazivom „CeS.TRA i Deloitte“, saznaje CAPITAL.



Ovu grupu ponuđača čine „CeS.TRA“, „Deloitte“ iz Beograda i „Deloitte Central Europe Limited“ Nikozija i već su dobijali slične poslove od „Autoputeva“.

Rok za dostavljanje ponuda istekao je juče za kada je bilo zakazano i otvaranje pristiglih ponuda.

U „Autoputevima“ su za CAPITAL rekli da je na tender za nabavku konsultantskih usluga u postupku pripreme i implementacije strategije u vezi sa javno-privatnim partnerstvom u okviru izgradnje mreže autoputeva u Republici Srpskoj, tendersku dokumentaciju preuzelo čak 36 kompanija, ali da je dostavljena samo jedna ponuda.

„Ponudu je dostavila ponuđača pod nazivom „CeS.TRA & Deloitte“ koju čine „CESTRA“ Beograd, „Deloitte“ Beograd i „Deloitte Central Europe Limited“ Nikozija“, kazali su u „Autoputevima“.

Dodali su da će ovo javno preduzeće, u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama, analizirati pristiglu ponudu te da će po okončanju tog postupka donijeti odluku o izboru najpovoljnijeg ponuđača ili o poništenju postupka javne nabavke.

Milionski tender za nabavku konsultantskih usluga u narednom četvorogodišnjem periodu „Autoputevi RS“ su raspisali polovinom februara.

Ukupna procijenjena vrijednost ugovora iznosi 9,4 miliona KM sa PDV-om, što znači da će „CeS.TRA & Deloitte“, ukoliko budu izabrani, godišnje inkasirati 2,34 miliona KM za ovaj posao.

„Autoputevi“ prije dvije godine milionski posao dodijelili ovoj grupi ponuđača
„Autoputevi“ su i ranijih godina izdvojili milione KM za konsultante, a posljednja nabavka bila je prije dvije godine.

Tada se za ovaj period tražila firma za savjetovanje po cijeni od 4,6 miliona KM, a zanimljivo je da je i na taj tender stigla samo jedna ponuda i to takođe ove grupe ponuđača, samo je firma „CeS.TRA“ tada nosila naziv „Ces COWI”.

Taj ugovor sa „Autoputevima“ je istekao 1. aprila ove godine.

Direktor „Autoputeva RS“ Dušan Topić rekao je nedavno da ovo preduzeće već šest godina angažuje konsultante i da su imali dobra iskustva iako „Autoputevi“ u tom periodu nisu imali potpisan neki veliki ugovor o koncesiji ili o javno-privatnom partnerstvu.

Kazao je i da je njihovo angažovanje bilo uslov kreditora i ozbiljnih kompanija koje su željele da grade autoputeve u RS.

„Ti savjetnici treba da budu angažovani na tri oblasti i to tehničku, pravnu i finansijsku. Insistira se da reference budu visoke, da eksperti pojedinačno budu iskusni, ali da takve budu i kompanije koje apliciraju. Zbog toga su to mnogo veći iznosi u odnosu na one na koje smo mi navikli“, kazao je tada Topić.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 14:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
https://www.youtube.com/watch?v=XWuAct1BxHU

Covjek sve objasnio u dokumentarcu... ne znam zasto uopste raspravljate o autoputevima kad je jasno sta se radi i zasto se to radi. Prije rata je BiH imala milion i po ljudi vise i puno jacu ekonomiju a 12 km "autoputa" pa je sve funkcionisalo. Autoput im je izgovor za dalje zaduzivanje i dizanje cijena svega i svacega (zadnje gorivo i registracija).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 16:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Поредити економију осамдесетих са глобалном економијом данашњице је благо речено - глупо.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 17:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
I konjska kola su stizala na odrediste sa robom po makadamskim putevima, a to ne znaci da ih i danas treba koristiti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 14:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
sinip je napisao:
Поредити економију осамдесетих са глобалном економијом данашњице је благо речено - глупо.

U cemu je razlika?


Hertzog je napisao:
I konjska kola su stizala na odrediste sa robom po makadamskim putevima, a to ne znaci da ih i danas treba koristiti.

Logika ekonomista je upravo suprotna. Ako nesto funkcionise i ako obavlja funkciju za koju je namijenjeno zasto ga mijenjati?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 14:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
epek je napisao:
Hertzog je napisao:
I konjska kola su stizala na odrediste sa robom po makadamskim putevima, a to ne znaci da ih i danas treba koristiti.

Logika ekonomista je upravo suprotna. Ako nesto funkcionise i ako obavlja funkciju za koju je namijenjeno zasto ga mijenjati?


Zato sto ces promjenom omoguciti veci profit. Ako prevozis robu kamionom, a ne konjskim kolima po makadamu, moci ces prevesti vise robe, pa i zaraditi vise para. Ekonomista uvijek gleda da zaradi vise...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 14:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
To jeste tako, ali ako pogledamo ove nase autoputeve oni nista ne zaradjuju vec samo trose a ti raniji "makadami" su sebe otplatili i jos smo na njima i zaradili. Problem je sto mi nemamo industriju koja bi mogla da iskoristi autoputeve i infrastrukturu koja se gradi. Dakle gradi se da bi se gradilo i da bi se drzave zaduzivale, sto je upravo ono o cemu John Perkins govori.
Nista se ipak nije promijenilo ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 18:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
epek je napisao:
sinip je napisao:
Поредити економију осамдесетих са глобалном економијом данашњице је благо речено - глупо.

U cemu je razlika?

У томе што осамдесетих ниси могао да преселиш производњу у Кину, Бангладеш или Малезију тек тако.

epek je napisao:
Hertzog je napisao:
I konjska kola su stizala na odrediste sa robom po makadamskim putevima, a to ne znaci da ih i danas treba koristiti.

Logika ekonomista je upravo suprotna. Ako nesto funkcionise i ako obavlja funkciju za koju je namijenjeno zasto ga mijenjati?

Ниси примјетио да већ неких 20+ година влада неолиберализам који би рођену мајку продао за пар процената већи профит?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 18:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Pogledaj dokumentarac do kraja ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 18:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Не да ми се. :) Оно, поред јефтине радне снаге на Истоку, овде ће неко да потрчи да дође кад види цејлокупну ситуВацију и још треба да протјера шлепер робе од Добоја до аеродрома у Тузли рецимо. Брзином од 50км/х.

Јесте, има да се поломе страни инвеститори да се дочепају локације...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 20:26 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
U 21. vijeku mi bistrimo da li nam treba autoput


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 20:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
DANIJEL BL je napisao:
U 21. vijeku mi bistrimo da li nam treba autoput

Upravo.
Ali sa druge strane, forumasi su upravu. Koliki je benifit (ako i postoji) tih,da kazem "gradjevina"

Pišaj ga, zaduzili su nam praunuke, jbt, ali kad bolje razmislim sta ja imam sa tim. :lol:

(sarkazam)


Poslednji put menjao sale82ful dana 15 Apr 2018, 20:33, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 20:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4289
DANIJEL BL je napisao:
U 21. vijeku mi bistrimo da li nam treba autoput

Kad vidim koliko je Njemacka zaostala a jos Hitler pravio puteve tacno mi ih zao nekako.
Trebaju se ugledati na nas

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 21:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
Ja idem često po ovim koje imamo i teško bi izabrao da se vratimo u stanje bez autoputeva.
Što se tiče zaduženja, zadužili nas za autoput ili za ko zna sta, vlast će svoje uzeti pa bar cesta da nam ostane, to ne mogu odnijeti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 21:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Mogu se ti autoputevi fino iskoristiti za neke baze NATO-a možda.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 21:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Evo NATO ne zna šta će bez baze u BiH. Mi smo im ono baš strateško mjesto. Ne znam kako žive bez nas... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 21:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 21:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
super_koza je napisao:
Evo NATO ne zna šta će bez baze u BiH. Mi smo im ono baš strateško mjesto. Ne znam kako žive bez nas... :D

:lol:
Uzeo si mi rijec iz tastature... Dobro velis, crkose bez nas... :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 21:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Nigdje ja ne napisah da bi baza bila ovdje.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 611 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs