banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 03:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Dec 2017, 22:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Da izgleda žalosno, izgleda. Baš žalosno. Golo i jadno.
Drugo što mi je teško vjerovati je da to uređenje može koštati 8 miliona.
Ako je stvarno istina onda treba nekog objesiti.

A ovaj članak o Glamoču i Mrkonjiću je glupost totalna.
Prozoveš fino SNSD i Radojičića, ako smiješ, a ne okolo kole.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2017, 23:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Šta se koji kurac bune protiv asfalta? Pa asfalt je i bio, nije kaldrma.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2017, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Citiraj:
Симболичном садњом дивљег кестена, данас је почело „озелењавање“ популарног „Паркића“, који ће убудуће украшавати кестенов дрворед, као један од симбола града на Врбасу.

Градоначелник Радојичић нагласио је да се ради о малој алеји која ће красити изглед пјешачке зоне.

-У међувремену, грађевински радови на рекострукцији „Паркића“ биће настављени планираном динамиком, наравно у зависности од временских прилика. Тренутно, грађевинци су у фази асфалтирања подлоге, на коју ће бити постављене гранитне плоче, те постављања клупа – навео је Радојичић.

Начелник Одјељења за саобраћај и путеве Славиша Сандић, навео је да у претходном периоду обављен велики дио планираних послова, те да се очекује да ће бити испоштован зацртани рок за радове од четири мјесеца.

Овим радовима предвиђено је поплочање гранитним плочама, изградња нове расвјете, мобилијара, оборинске канализације и инсталација, као и обнова дрвореда.

Радови на реконструкцији „Паркића“, као прве фазе уређења пјешачке зоне, почели су 20. септембра, а вриједност радова износи 400.000 КМ.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2017, 23:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
super_koza je napisao:

Pa na onom linku što si okačio, konkretno na planu 51b, vidi se samo dio od Palate predsjednika do Arhiva.
Na ovom što sam ja okačio vidi se čitav potez od Opštine do Arhiva.

Čisto zato što su u tekstu slike pored crkve, a taj dio se ne vidi dobro na planu 51b.


Meni ovo i ovo izgleda prilično slično.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2017, 23:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3640
V@nja je napisao:
Bukvalno da se iznapusavaju kurca ovi "gradjani stare banjaluke"


Ovo.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2017, 00:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Philby je napisao:
Citiraj:
Симболичном садњом дивљег кестена, данас је почело „озелењавање“ популарног „Паркића“, који ће убудуће украшавати кестенов дрворед, као један од симбола града на Врбасу.

Градоначелник Радојичић нагласио је да се ради о малој алеји која ће красити изглед пјешачке зоне.

-У међувремену, грађевински радови на рекострукцији „Паркића“ биће настављени планираном динамиком, наравно у зависности од временских прилика. Тренутно, грађевинци су у фази асфалтирања подлоге, на коју ће бити постављене гранитне плоче, те постављања клупа – навео је Радојичић.

Начелник Одјељења за саобраћај и путеве Славиша Сандић, навео је да у претходном периоду обављен велики дио планираних послова, те да се очекује да ће бити испоштован зацртани рок за радове од четири мјесеца.

Овим радовима предвиђено је поплочање гранитним плочама, изградња нове расвјете, мобилијара, оборинске канализације и инсталација, као и обнова дрвореда.

Радови на реконструкцији „Паркића“, као прве фазе уређења пјешачке зоне, почели су 20. септембра, а вриједност радова износи 400.000 КМ.


Eto, neko je ladno naduvao cifru 20 puta...
Znači ipak je sve manje-više OK...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2017, 00:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
danijell je napisao:
super_koza je napisao:

Pa na onom linku što si okačio, konkretno na planu 51b, vidi se samo dio od Palate predsjednika do Arhiva.
Na ovom što sam ja okačio vidi se čitav potez od Opštine do Arhiva.

Čisto zato što su u tekstu slike pored crkve, a taj dio se ne vidi dobro na planu 51b.


Meni ovo i ovo izgleda prilično slično.


Bem li ga, vjeruješ li da ga nisam vidio? :D
Kad od šume ne vidiš drvo... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2017, 00:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Ja tri puta gledam i tražim razliku. I jedino našao u nazivu fajla :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2017, 08:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Radojičić stari primač u dupe... treba poplaćati manikir, pedikir i ostala uljepšavanja svojim "dječacima" :lol: Malo je 8 miliona za ovo, vrijedi bar 20...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2017, 08:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Gdje nalazite podatak o 8 miliona sem u onom promašenom tekstu sa početka priče? Pitanje je da li cijeli prijekat sređivanja šetališta do pozorišta košta toliko, ali daj da seremo više nego što je potrebno.

Pominju stogodišnje drveće? Treba li vrovac da im objasni kolike dimenzije ima stogodišnje drvo ili mogu sami to izguglati? :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2017, 08:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Jedina idiotskija priča od "Ja banjalučanin, mi banjalučani, ja gradska raja, mi gradska raja" je ona u kojoj ti isti iz neznanja pričaju kako će parkić sad ličiti na nekakav autoput, saobraćajnicu ili šta već.

Svako ko iole prati zna da preko sloja koji je postavljen dolaze granitne ili neke slične ploče koje su adekvatne šetačkim zonama. I da je trenutna situacija poprilično daleka od konačne.

Al bitno je reći da si banjalučanin, kad je to što i jedino jesi. I pritome, ti lično si ubjedljivo najmanje zaslužan za to.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2017, 10:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Obnavlja se park u centru Banja Luke
21.09.2017. 08:57 / Izvor: Mondo
Centralni dio pješačke zone u Banjaluci dobija drugačiji izgled, a u Gradskoj upravi imaju još novih ideja. Ako želite da prošetate po starom ''Parkiću'' u centru Banjaluke i još jednom sjednete na omiljenu klupu, požurite jer će ovaj dio grada uskoro dobiti potpuno novi izgled.

U sklopu obnove pješačke zone u centru Banjaluke zvanično je započeta obnova dijela Ulice bana Milosavljevića poznatijeg kao ''Parkić'', od Srpske ulice do Ulice bana Teodora Lazarevića. Radove izvodi preduzeće "Kozara putevi" i trebalo bi da budu gotovi za 120 dana. Grad Banjaluka će za to izdvojiti oko 400.000 KM.

''Radi se kompletna pješačka staza, uređenje oborinske kanalizacije, instalacije, nova javna rasvjeta, novi mobilijar, odnosno klupe, a dijelom i obnova drvoreda jer je dio stabala u dosta lošem stanju. Ovaj prostor se uređuje kao prava pješačka zona koja povezuje Hram Hrista Spasitelja i spomenik Banu Milosavljeviću'', rekao je gradonačelnik Banjaluke Igor Radojičić.

Gradonačelnik je objasnio da je ovaj dio grada raskrsnica sa koje će, kako kaže, nići nova slika urbanog centra grada.

Grad je novim Regulacionim planom predividio nova rješenja za cijelu zonu koja se proteže od "Stare autobuske stanice", preko Hrama i spomenika banu, pa sve do budućeg centralnog spomen obilježja borcima u Odbrambeno-otadžbinskom ratu koje bi trebalo da se nalazi na dnu ove zone, na mjesti tzv. "rupe" gdje je bila započeta gradnja tržnog centra. Prema tom planu parking kod "Kraša" postaće trg.

"Radi se o novim rješenjima. Regulacioni plan je u pripremi nacrta i želja nam je da ga do februara usvojimo, a kasnije će se raditi na detaljima'', kaže Radojičić.

"Parkić" će biti popločan granitnim pločama, a načelnik Odjeljenja za saobraćaj i puteve Slaviša Sandić, ranije je najavio da će u ovom dijelu centra grada biti postavljena i javna česma.

Iz ''Kozara puteva'' obećali su da će radove pokušati završiti i prije roka s obzirom da je ovo veoma frekventna zona grada.


A kad sam bio u BG oni će trg Slaviju da naprave za 6 mjeseci, a mi 500 m2 radimo 120 dana. Dok je zgradoljub bio expert za visokogradnju, ovaj je za niskogradnju.

A niko mene ne pita kakve ti Fikrete uspomene imaš na ovaj park?
Nikakve, kad se vraćam iz provoda, sjednem tamo pa se trjeznim.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2017, 11:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Citiraj:
Mi smo grupa građana Banjaluke koja će da zaustavi pretvaranje zelene aleje ostatka “Parkića & Solajine” u betonsku golgotu Glamočkog sna


Citiraj:
Više je našeg grada nepovratno uništeno za mandata ovog tužnog lokalnog življa nego pod TRI okupacije OTOMANA, Njemačke i Austrougarske vlasti. Daj Bože da nam se oni vrate.


Citiraj:
Druga slika je san Glamoča I Mrkonjića o beskrajnom betonu kao jedinoj mjeri uspjeha u kontrastu na blato koje su ostavili u rodnim grudama, kada su došli u našu zelenu prestolnicu jedne zemlje.



Fuj, bagro odvratna starobanjalucanska.

Sta reci nakon ovoga gore, nego rusi Igore, rusi Igore do te mjere da im kao asocijacija na staru Banja Luku ostane iskljucivo onaj rostilj ljeti pored Vrbasa kad im dodje rodbina i kolege iz Geteborga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2017, 11:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
nepi jesi li ti ovo sastavljao? :badgrin:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2017, 12:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Bečku je baš pogodilo...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2017, 12:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Starobanjalucanska? Je li to nova rijec od kad su i Banjlucani postali Banj0lucani?

Grad kao grad ima mnogo drugih potrebnijih projekata ali moraju se pare prati nekako. Park Petar Kocic je bio divan onakav kakav je bio ali moralo se ugurati u dzepove tzv ulozenih 16 miliona KM onomad vladajuce strukture uz svima nama poznati atentat. Sada treba ponovo puniti dzepove i asfaltirati sto je za asfalta ostalo :roll:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2017, 13:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
U čemu je problem sa Banjolučanima?

Kao što znamo, grad ima dva naziva: Banja Luka i Banjaluka.
Prema tome, stanovnik je Banjolučanin (od Banja Luka) ili Banjalučanin (od Banjaluka).

Isto tako je, na primjer, Univerzitet u Banjoj Luci (od Banja Luka) ili Univerzitet u Banjaluci (od Banjaluka).

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2017, 13:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
"Betonska golgota glamočkog sna" . . . LOL
Ko god da je ovo smislio, mora da je bio jako ponosan na sebe. Debili.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2017, 14:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Kakve su seljacine ovi gradjani...

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2017, 14:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Banj0lucani nisu postojali do rata i nove reforme srpskog jezika. Barem tako nismo ucili u skoli. Onomad. U proslom vijeku :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs