banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Nov 2017, 08:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
tacno zorane ali ja dajem iznos u dinarima a zavod za statistiku im to preracunava,uskladjuje i sta sve ne da bi im zaradu iznivelisao sa ekvivalentom danasnjih zarada i vrijednosti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2017, 08:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Zoka, ne zaboravi da su neke svakodnevne stvari nominalno isto kostale kao danas ili cak vise. Dakle, mnogo toga je bilo skuplje.

A mnogo toga nije bilo ni za kupiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2017, 08:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Odoste vi malo od teme :). A i skocili svi covjeku na kicmu ,ko da je napisao ne znam ti sta. Cinjenice su da imamo masu ubijenih civila u proslom ratu, sami se nisu pobili i izmasakrirali, pogotovo ovi gdje nije bilo linija i ratnih dejstava. To sto se neko osjeca prozvanim, jbga, svaka medalja ima dvije strane. Meni je za vecu ljutnju to sto se na svim stranama dozvolilo da se bolesnici i psihopate slobodno utope i sakriju medju ogromnom vecinom onih koji su imali ciste i casne pobude da ratuju. Jedino s cim se s njim ne bih slozio je to da je ondasnje "bratstvo i jedinstvo" bilo glumljeno i da se jedva cekalo da se skoci jedni drugim za vratove . Ono je bilo iskreno, a ovo sto se desilo kasnije je samo pokazna vjezba da se od svih nas, uz prave metode mogu napraviti zombiji i isprani mozgovi koji ce se sami upregnuti i vuci kola u bezdan, samo kad se izvrsi pravi pritisak i propaganda. Mnoge to jos drzi.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2017, 08:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Normalno da je glumljeno jer je bilo pod prisilom i uticajem propagande.

Tacno pa su Srbi sa Kozare i Potkozarja tako lako zaboravili cetrdesete. Mozda, ali kada bi se lagali.

S druge strane, nametanje toga da si mi ti brat samo sto si Musliman je vise nego dobar vic.
Vazi i obratno. Vazi i danas, ako ti kazu da ti je neko brat samo sto je Musliman ili u mom slucaju, Srbin.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2017, 08:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Katalonci si p.icke, mogli su lijepo da stvar ne objave u sluzbenom glasniku...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2017, 09:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
The_new_Statesman je napisao:
Normalno da je glumljeno jer je bilo pod prisilom i uticajem propagande.

Tacno pa su Srbi sa Kozare i Potkozarja tako lako zaboravili cetrdesete. Mozda, ali kada bi se lagali.

S druge strane, nametanje toga da si mi ti brat samo sto si Musliman je vise nego dobar vic.
Vazi i obratno. Vazi i danas, ako ti kazu da ti je neko brat samo sto je Musliman ili u mom slucaju, Srbin.


Pod prisilom nije, ja nijednom nisam cuo nikog da je bio prisiljen druziti se s ovim ili onim.
Propaganda, naravno, ali nek baci prvi kamen ko je cist :wink: . Svi smo mi pod uticajem propagande, ove ili one , nekad jednosmjerne, danas vise dvosmjerne, ali ona je uvijek tu, cak i u daleko razvijenijim zemljama.
Ne tvrdim da je iko ista zaboravio, niti je trebao, naravno da se to moglo osjetiti npr najvise kad se trebalo zeniti ili udavati "mjesovito". Ovo za bracu ne kontam otkud, mozda nije meni, ali se otprilike slazem s tim.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2017, 10:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4290
Pa bratstvo i jedinstvo i jeste komunisticki izum da se pokusa nekako zaboraviti i usmjeriti u drugom pravcu visevjekovna mrznja i klanje na ovim nasim prostorima.
A da je bilo lazno pokazali su dogadjaji koji su uslijedili pocetkom 90tih a traju i dan danas.
Tako da nemojte da se lazemo.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2017, 11:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Lazno je sve. Lazno je jedinstvo izmedju Srba, jedinstvo izmedju Hrvata,izmedju muslimana.. U SAD-u se mrze vise nego mi na ovim prostorima. U zemlji u kojoj se postuje zakon, svako malo bjelac policajac ubije crnju, eto sto mu se digla patka. Sve to neko snimi i danas imamo pravu sliku da nigdje nije idealno i da ima mnogo problema. Mi u toj Jugoslaviji smo imali odlican zivot i standard. Postovali su nas drugi narodi.. Danas nas hebeni Bugari ne hebu ni 2 posto.. Juga nije izum komunista, vec nasih Srpskih kraljeva. Broz je govorio stalno da bi smo bili niko i nista da nismo svi zajedno i to se danas i desilo. Veliko smo "niko i nista" i to cemo i ostati... Srbi,Hrvati,Muslimani... i danas zive skupa u miru,samo u drugim drzavama (Njemacka,USA,Kanada,Skandinavske zemlje...).. Samo eto ovde ne moze i to sve zbog Tita i komunista... koji smo mi licemjeri...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2017, 12:07 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
veteran 1987 je napisao:
Pa bratstvo i jedinstvo i jeste komunisticki izum da se pokusa nekako zaboraviti i usmjeriti u drugom pravcu visevjekovna mrznja i klanje na ovim nasim prostorima.
A da je bilo lazno pokazali su dogadjaji koji su uslijedili pocetkom 90tih a traju i dan danas.
Tako da nemojte da se lazemo.
Viševijekvna mržnja? Kad je na počela, daj neki primjer iz istorije prije 20. vijeka?

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2017, 12:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4290
_зока je napisao:
veteran 1987 je napisao:
Pa bratstvo i jedinstvo i jeste komunisticki izum da se pokusa nekako zaboraviti i usmjeriti u drugom pravcu visevjekovna mrznja i klanje na ovim nasim prostorima.
A da je bilo lazno pokazali su dogadjaji koji su uslijedili pocetkom 90tih a traju i dan danas.
Tako da nemojte da se lazemo.
Viševijekvna mržnja? Kad je na počela, daj neki primjer iz istorije prije 20. vijeka?
U 20 vijeku imamo sasvim dovoljno primjera. A prije njega pa pocecemo od toga da smo se vecinom tukli jedni protiv drugih istina za razlicite gospodare.
Mozda sam malo upotrebio prejak termin, ali ipak to ne mijenja cinjenicu da su narodi na balkanu u konstantnom sukobu.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2017, 15:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Gdje je Puco(Karles Pudždemon) danas?
Je li Ekvadorska ambasada u Belgiji pod prismotrom, mislim ona zadnja vrata ? :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2017, 17:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2003, 12:50
Postovi: 709
Lokacija: Republika Srpska
Виђен је у Лакташима, припрема крмокољ код газда Миле.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2017, 17:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Nece Puco odje, zna da bi ga odmah kasirali za sicu: dva tri prasica ili burence prepeke, jbg. dolaze slave.
Otiso bi brat bratu ispod 5.000 km i to je pitanje. :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2017, 18:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
ERROR je napisao:
Odoste vi malo od teme :). A i skocili svi covjeku na kicmu ,ko da je napisao ne znam ti sta. Cinjenice su da imamo masu ubijenih civila u proslom ratu, sami se nisu pobili i izmasakrirali, pogotovo ovi gdje nije bilo linija i ratnih dejstava. To sto se neko osjeca prozvanim, jbga, svaka medalja ima dvije strane. Meni je za vecu ljutnju to sto se na svim stranama dozvolilo da se bolesnici i psihopate slobodno utope i sakriju medju ogromnom vecinom onih koji su imali ciste i casne pobude da ratuju. Jedino s cim se s njim ne bih slozio je to da je ondasnje "bratstvo i jedinstvo" bilo glumljeno i da se jedva cekalo da se skoci jedni drugim za vratove . Ono je bilo iskreno, a ovo sto se desilo kasnije je samo pokazna vjezba da se od svih nas, uz prave metode mogu napraviti zombiji i isprani mozgovi koji ce se sami upregnuti i vuci kola u bezdan, samo kad se izvrsi pravi pritisak i propaganda. Mnoge to jos drzi.


Slazem se ja Error ima tu istine, samo jedno treba da znas u gradjanskom ratu nema linja fronta i slicnih cisti razgranicavanja.
Kad se dodje do linija onda je vec sve gotovo sto se tice zlocina i zvjerstava u vecini slucajeva.
I opet naglasavam nismo mi tu nista posebno svirepi, reko bi vise smo prosjecni nego da odskacemo od drugih.
Sorry.
btw,naravno da neopravdam to i one koji su to cinili da se ne shvati pogresno.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2017, 18:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Predao se i ovaj Puđo policiji.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2017, 15:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
:)
Eto sad poslije ovog Puco ne moze biti ni pravi disident.
Nisu ga zatvorili, nije lisen slobode osim sto ne moze van Belgije a niti je u Ekvadorskoj ambasadi ili u Moskvi.
Bar da su ga malo zatvorili, pa strajk gladju, pa demostracije podrske, pa.... ovako nista!

Eeeeh, nasto su disidenti danas spali, koja bruka moras sam sebe isart, moras molit prijatelje da te pretuku i sl. ccccc!!! :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2017, 19:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Jajara. Lako je bilo palamuditi pred mikrofonima i graditi sebi titulu budućeg predsjednika preko tuđih pendrečenih leđa. Sada, kada treba biti mučenik, kao Mendela, pa odrobijati 15-20 godina na kruhu i vodi, cvili i traži utočište. Španska vlada ne mora ništa više da uradi, stvar je propala (za Kataloniju), za ovaj put. Eventualno bi moglo biti nešto kad Puđmon izađe sa robije, ali pošto on ima druge planove, ništa od toga. Nema robije, nema države.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2017, 09:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Bice zanimljivo cuti pozadinu ovog svega. Naivno je vjerovati da je sva ova "hampa" izvedena samo da se proba , da se vidi sta ce biti... Neko je nekom digao usi, obecao nesto, samo treba sacekati da se klupko odmota pa da vidimo ko je na drugoj strani.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2017, 16:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Koliko je volja i namjera za promjenama realna isto tako koliko je potrebna i ostvariva direktno je proporcijonalna batinama koje plebes dobije.
Istina potvrdjena jos od Bastilje pa do danasnjih dana, da ne spominjemo 100 godina nazad Lenjina te krvoprolice tamo.

Eto Grcka nam je nekako najsveziji primjer, sjetimo se razbijanja Grka po ulicama, bilo je cak i zrtava. U Grckoj je bilo potrebno daleko zesce nasilje da instalira jednog Ciprasa i da se promovisu ideje koje je on Grcima "iskreno" obecavo.
U Kataloniji je bilo jako-jako malo pendrecenja ni onaj minimum minimuma koji je potreban, gotovo zanemarljivo.
Poneko povlacenja zena za kosu, koji razbijeni krvavi nos,slomljeno rebro i slicno.
Jednom rijecju. Brale, nista!!

Da citiram Harisa Dz. iz pjesme stace meni vise od toga :"... Malo,brate malo je"!! :)
Plebes moras dobro izdegenjacit ako hoces bar mali pomak cak i onaj reformski. A o nekom temeljnom ili revolucionarnom da se ne govori.

Koliko su Katalonci spremni poturit ledja za batine? Sta ih to moze inicirat na to?
Bjeda, neimastina, besposlenost, satiranje??
Nista od toga u Kataloniji ne obitava? :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2017, 18:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Samo ovaj referendum nije dosao iznenada on je bio najavljen prije dvije tri godine, njih ne vodi Paksu od Laktasa.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs