banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 05:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Okt 2017, 13:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
Čiča iz Rogače je napisao:
E stvarno,šta je to Španija bogu zgriješila pa da mora ići u raspad?Ako neko zna,bez ovih trivijalnosti tipa bolje žive,napredniji su i sl.

Govore drugim jezikom i imaju ne bas lijepu proslost. Za vrijeme Frankove diktature lokalni jezik je recimo bio na neki nacin zabranjen tj nije bio sluzbeni jezik.
Ostalo je jako slicno ostatku Spanije ali politika radi svoje.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 14:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Nema šta, razlike u jeziku su veće nego kod nas ako se izuzme pismo. Samo mi ovo slovo h za oksitanski jezik liči ne nakoga ovdje. :)

Spoiler:
Slika


Samo, možda se ugledaju na nas i zakuhaju na...

Citiraj:
Također, španski mediji javljaju kako bi se utakmica između Barcelone i Las Palmasa koja je na rasporedu u 16:15 sati mogla odgoditi jer su čelnici gostujuće ekipe na dresovima odštampali zastavu Španije pružajući podršku vlasti u Madridu.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 14:23 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
barcelona-las palmas,sport klub 2.....16 h 15 min...

ne sumnjam da ce biti dosta emocija na utakmici :D

predstavnik one druge katalonije,espanol,gostuje u 21h 15 min bratskom real madridu na bernabeu :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 14:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Izgleda ništa od utakmice.
Citiraj:
JEDNOSTRANOM ODLUKOM Barcelone da ne istrči na teren protiv Las Palmasa, neće se od 16.15 na Camp Nouu igrati utakmica sedmog kola La Lige između domaćina i Las Palmasa.
La Liga i Španjolski nogometni savez poručuju kako utakmicu nisu odgodili organizatori natjecanja. Barcelona je jutros tražila od njih da odgode meč, ali je dobila odgovor da nema razloga za to.

Barcelona je odbila igrati utakmicu zbog velikih nereda tijekom dana u Kataloniji, u kojoj španjolske vlasti nastoje spriječiti referendum na kojem se Katalonci izjašnjavaju o neovisnosti.

Španjolska policija na ulicama batina prosvjednike i gađa ih gumenim mecima, zbog čega je Barcelonin branič Pique, inače veliki pobornik katalonske neovisnosti poručio: "Ovo je sramota!"

Prema pravilima La Lige, Barcelona bi nakon ovakve odluke o neigranju utakmice trebala izgubiti 0:3 i biti kažnjena oduzimanjem s još tri boda.


Evo, počela i druga strana malo da bije

https://twitter.com/interiorgob/status/ ... 80/video/1

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Poslednji put menjao danijell dana 01 Okt 2017, 14:32, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 14:32 
Ne bi me cudilo kad bi bilo na stadionu ono sto i kod nas prije nego ce sranje krenuti...sto kazu stariji...rat je prvo krenuo na tribinama....


Vrh
  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 14:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 09 Okt 2014, 22:29
Postovi: 641
Po meni , Katalonija u Spaniji mi je najslicnija Sloveniji u SFRJ !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 14:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Rider on the storm je napisao:
Čupaju žene za kosu, guraju niz stepenice, obične pizdurine, pokušavaju na svaki način da zastraše goloruki narod, kako bih se izgotivio kad bi Katalunja kad-tad uspjela da se odvoji.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=EaoLCrGm9iI[/video]

I treba ih ovako, djubrad separatisticka!
A ne ko ovi supci u Srbiji sto pregovaraju za Kosovo!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 14:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ako ne krenu bacati Molotovljeve koktele na drotove, nisu ništa napravili...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 15:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
veteran 1987 je napisao:
Čiča iz Rogače je napisao:
E stvarno,šta je to Španija bogu zgriješila pa da mora ići u raspad?Ako neko zna,bez ovih trivijalnosti tipa bolje žive,napredniji su i sl.

Govore drugim jezikom i imaju ne bas lijepu proslost. Za vrijeme Frankove diktature lokalni jezik je recimo bio na neki nacin zabranjen tj nije bio sluzbeni jezik.
Ostalo je jako slicno ostatku Spanije ali politika radi svoje.

Aham,dakle...
neka se pripreme svi narodi koji nisu dovoljno asimilovani jer imaju još uvjek jaka sjećanja na teške istorijske periode gubitka prava i slobode.
Ima li kraja ludilu.....nije da volim Španiju i njihovu smećarsku politiku & ciganjski mentalitet ali vidim da se ostalim balkanskim miševima diže kita.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 15:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Čiča, meni je iskreno svejedno hoće li se oni ili bilo ko na Balkanu odcjepiti. Nek rade šta god hoće.
Jedino mi krivo što puštaju da ih drotovi onako maltretiraju. Pa brate, kad vas tuku, udrite i vi njih. Svakako ćete popušiti batine...
Da su pametni, onim silnim kombijima u koloni na brzaka samo izbušiti gume... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 15:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ma jebeš to..ostaće koji čuperak kose manje ,narast će drugi.
Nego meni se čini da je na djelu evropsko rastakanje nacija po svim njenim šavovima....nacije ne mogu nestati progresom u građansko drštvo već demontažom u kontra smijeru.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Poslednji put menjao Čiča iz Rogače dana 01 Okt 2017, 15:31, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 15:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9225
Čudi me da niko bagerom il džipom nije uletio međ drotove po receptu ISIL....
Još da ovi građani znaju da dreknu Allah u ekber, mislim dab se kornjače usrale makar na sekund...
:-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 15:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7802
Lokacija: Mejdan
Rider on the storm je napisao:
Čupaju žene za kosu, guraju niz stepenice, obične pizdurine, pokušavaju na svaki način da zastraše goloruki narod, kako bih se izgotivio kad bi Katalunja kad-tad uspjela da se odvoji.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=EaoLCrGm9iI[/video]

Tolika brojčana nadmoć u odnosu na "kornjače", a ne koriste je...
Još snimaju.
Sad će izaći na referendum i neopredjeljeni i staviti x na si.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 15:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
Drzava Spanija ima vrlo jake i utrnirane snage policije. Pa i u vrijeme kad nije bilo tenzija zaustavljanje sa dugim cijevima je bila neka normalna slika. Nekoliko vrsta policije odvojenih potpuno medju kojima je i ova civilna garda. Nesto slicno karabinjerima u italiji.
Mozda je zato otpor ovako mlak jer znaju sa kim imaju posla.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 15:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7802
Lokacija: Mejdan
prije da je zbog marketinga, mobilisaće svoju grupu onih koji su za, a i pokazaće se kao miroljubivi. sad i ako se ne otcijepe kukaće na represiju i govoriti još više kontra Madrida. ali dug je dan, još ima vremena da se pošteno pokefaju.
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Kod Skota je greska sto referendum ne raspisu u ostatku VB, ostali bi ih ladno izbacili iz drzave...

:lol:
Upravo tako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 16:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4244
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Choban je napisao:
Tolika brojčana nadmoć u odnosu na "kornjače", a ne koriste je...
Pa šta bi time postigli?
Ne bi uspjeli glasati i dobili bi još batine.
Kako sam ja skontao, oni hoće da bez nasilja brane biračka mjesta, da bi ih što više glasalo, a ne diraju muriju (uglavnom), da murija ne bi imala pravi razlog da ih mlati.
Fino su to smislili, većina biračkih mjesta je bila otvorena i obavljeno je to glasanje.
Ćemo vidimo kako će se stvari dalje odvijati.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 16:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
Kako god da su glasali skoti nikad ne bi dobili nezavisnost.Ti izbori su namjesteni,to svi znaju.Spanci bi trebali preskociti policiju (katalonski dio odbio poslusnost 75% biralista je otvoreno) jer koristi minimalnu upotrebu sile (gumeni meci) I umjesto toga oba nosaca aviona tamo preusmjerit malo bombardovanje,malo spec ops,ostalo klasicna invazija.Cak I ako bi izgubili 'za zelenim stolom' imali bi potencijal zbog naglog ekonomskog osiromasenja katalonije pa bi I oni imali unutrasnjih nereda
Druga opcija je (uz pomoc francuske) ekonomska blokada jednostavno zatvore kopnenu granicu I nebo,a nosaci aviona ce se pobrinut da nema uvoza/izvoza brodom.
Znaci ko jednom udje u kataloniju nema izlaza plus tretirat pasose kao sto arapske zemlje tretiraju izrælski pasos

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 16:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Под хитно увести санкције Шпанији и ако не зауставе иживљавање над јадним слободарским народом Каталоније почети са авио ударима уз обавезан какав милосрдни назив те акције

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 16:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7802
Lokacija: Mejdan
Rider on the storm je napisao:
Choban je napisao:
Tolika brojčana nadmoć u odnosu na "kornjače", a ne koriste je...
Pa šta bi time postigli?
Ne bi uspjeli glasati i dobili bi još batine.
Kako sam ja skontao, oni hoće da bez nasilja brane biračka mjesta, da bi ih što više glasalo, a ne diraju muriju (uglavnom), da murija ne bi imala pravi razlog da ih mlati.
Fino su to smislili, većina biračkih mjesta je bila otvorena i obavljeno je to glasanje.
Ćemo vidimo kako će se stvari dalje odvijati.

Nisi me razumio. U rečenici ispod te dvije koje si citirao rekoh da će tako da mobilišu glasače i da će ih više izaći i staviti x na "si".

Inače, pogledah par klipova na yt, 10ak kornjača sa štitovima i palicama ide na 300 i više glasača. To nije dobar omjer. Još su "kornjače" razbijena na više lokacija i teško bi mogli priteći jedni drugima u pomoć. Sa nasiljem nad miroljubivim glasačima španske vlasti gube.
Jednostavno, da su htjeli zaustaviti referendum, imali su i druge načine. Kao da su vlasti u Madridu digli ruke od Katalonije, ali još je rano za prognoze, biće zanimljivo u narednih par dana.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2017, 17:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
A da sad sam se sjetio
Mogu im jednostavno iskljucit struju iI internet.Tesko ce dakazati da su izbori u skladu sa demokratskim standardima

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs