banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Nov 2017, 19:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
filozof sa vrbasa je napisao:
Samo ovaj referendum nije dosao iznenada on je bio najavljen prije dvije tri godine, njih ne vodi Paksu od Laktasa.


File govori se o spremnosti, potrebi i mogucnosti da se prime i podnesu batine.
Kakve sad mi i Katalonija imamo veze? :roll:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2017, 23:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
nisam mislio o nezavisnosti, vec o sudu bih.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2017, 19:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Citiraj:
Више стотина хиљада људи окупило се у Барселони захтевајући ослобађање десеторице ухапшених каталонских политичара који се залажу за независност Каталоније. Према подацима градске полиције, на митингу је учествовало 750.000 људи.

http://www.nspm.rs/hronika/barselona-75 ... idera.html

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2017, 00:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Citiraj:
TRI STRANKE koje traže nezavisnost Katalonije od Španjolske dobivaju u katalonskom parlamentu apsolutnu većinu na prijevremenim izborima održanima u četvrtak, prema privremenim rezultatima nakon 92 posto prebrojanih glasova.

Separatističke stranke dobivaju 70 od 135 mjesta, prema prvim rezultatima, dok je za natpolovičnu većinu potrebno 68 zastupnika.

Šta sad, manjina bila za odvajanje...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2017, 07:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Znaci eto ga, referendum II dio...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2017, 12:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
danijell je napisao:
Citiraj:
TRI STRANKE koje traže nezavisnost Katalonije od Španjolske dobivaju u katalonskom parlamentu apsolutnu većinu na prijevremenim izborima održanima u četvrtak, prema privremenim rezultatima nakon 92 posto prebrojanih glasova.

Separatističke stranke dobivaju 70 od 135 mjesta, prema prvim rezultatima, dok je za natpolovičnu većinu potrebno 68 zastupnika.

Šta sad, manjina bila za odvajanje...


Manjina je i sada za odvajanje, ako se gleda broj glasova. Druga je stvar da katalanski izborni sistem favorizuje ruralna, rjeđe naseljena podrzčja gdje je nacionalizam i secesionizam izraženiji, na uštrb gradova. Dakle, manje glasova je dalo više mjesta u parlamentu.
Puđmon je već počeo da sere iz Belgije, ali ga sigurno čeka pržun ako prismrdi u Španiju. Situacija se polarizuje, ali Katalonija nema nikakvu podršku inostranstva, posebno ne EU, dok Španija ipak drži glavni adut u ruci. Vojsku.
Nije da navijam za bilo koga, samo se ne radujem tuđoj muci.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2017, 12:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Britanija ne moze da izadje iz EU kako spada, a da Katalonija izadje iz Spanije na lijepe oci.

Da je krv pala jesenas, mozda bi imali nekakvih sansi, ali sada bi bilo uzalud.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2017, 13:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ne navijaš ali sere, prismrdi, ruralni i zaostali dio...
Treba vidjeti kako će se ovo završiti i dati neku ocjenu. Da li su trebali imati muda kao mi na Balkanu, pa napadaj vojsku, policiju, blokiraj kasarne... I onda reći, bravo hrabri ste i dobili ste uništenu državu. Možda su oni nešto i naučili iz svoje istorije.

Inače, izašlo je skoro 82% glasača. Prema broju glasova i mjesta u parlamentu ove godine i ne vidm neku veliku razliku. Ove tri stranke koje su otvoreno za nezavisnost preko 2 miliona glasova, od ukupno 5.5 miliona glasača. Ako zadrže isti broj glasača, a recimo na referendumu izađe ispod 73%... to je preko 50%. I selo i grad.

https://en.wikipedia.org/wiki/Catalan_r ... tion,_2017

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2017, 23:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Nije mi bila namjera da se prepucavam s tobom (bojim se da sam pogrešno shvaćen), niti sam neki fan vlade u Madridu, ali Puđmon mi je potpuno antipatičan lik koji misli da se sve oko njega vrti. Prvo referendum, onda euforija, pa podvijanje repa, bijeg u Belgiju, nizak profil i sad na kraju opet oglašavanje i samouzdizanje. Nije tip političara za koga bih lično glasao, niti je kuća od povjerenja, prije da je mali karijerista koji je namirisao mogućnost da samog sebe proglasi ocem nacije.
Tačno je da je ruralni dio glasao za secesioniste (nisam rekao da je zaostao, jer takvog dijela nema), ruralno je više kao kontrast gradovima), a istina je da gradovi imaju više birača ali biraju manje predstavnika, tako da je relativna stvar ko ima većinu i u toj nedoumici lako je zloupotrijebiti podatke, što obje strane i rade.
Ne vjerujem da će biti bilo kakvog oružanog sukoba, jer postoji samo jedna strana koja ima oružje, sve ostalo bi bilo ludost.
Što se istorije tiče, Španija je nastala ujedinjenjem dva kraljevstva, Kastilja i Leone na jednoj strani i Katalonije i Aragona na drugoj strani, ne ratom nego brakom kralja Ferdinanda i kraljice Izabele, pod jednakim uslovima. Jedino trvenje je nastupilo nakon građanskog rata (koliko je meni poznato), ali fašistički režim je bio restriktivan prema svima koji su bili iole “drukčiji”, bilo da su govorili drugim jezikom ili su bili “crveni”.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2018, 17:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
https://www.nezavisne.com/novosti/svije ... ije/500407

Citiraj:
U Đironi skinuta španska zastava, vijori se nezavisne Katalonije

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs