banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8671 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 434  Sledeća

Ko ce uzeti izbore 2018. godine
1. Vukota Govedarica 44%  44%  [ 66 ]
2. Zeljka Cvijanovic 34%  34%  [ 50 ]
3. Neko treci 9%  9%  [ 14 ]
4. Necu izaci na izbore 13%  13%  [ 19 ]
Ukupno glasova : 149
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Apr 2018, 07:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
_зока je napisao:
Zadnje vrijeme došlo za SDS izgleda.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

Misliš zbog Schlagera?On je pravi čovjek na pravom mjestu.Ima ono o čemu ti i ja možemo samo sanjati...harizmu :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Apr 2018, 07:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Sale82 imaš previše optimizma...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Apr 2018, 09:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
@WrDa, sale82ful

Sale, neće se ništa promijeniti ni ove godine...

U BL pravo glasa ima 200000 ljudi, a glasalo je nekih 100000 ljudi. Od toga je oko 50000 ljudi glasalo za Radojičića.
Znači svaki četvrti čovjek je glasao za njega.

Stvar je jasna. Svi iz SNSD-a i koalicije izađu na izbore i glasaju, ali baš svi. Oni jednostavno moraju glasati.
Iz opozicije izađe tek poneko, a od njih opet poneko i poništi svoj listić...

Toliko je jednostavna stvar...

@Schalger

Možda griješim, ali ja ne vidim nikakvu razliku u političkom programu, ideologiji, načinu razmišljanja između stranaka kod nas. Vjerujem da ni stranke same to ne znaju. Koja je razlika između SDS-a, NDP-a, PDP-a i ostalih partija i partijica? Imam osjećaš da, barem što se programa tiče, svi pričaju jedno te isto, a i rade jedno te isto, odnosno ništa... :D
Šta meni znači vaša ljubav prema stranci? Ljubav treba biti usmjerena prema narodu i državi, a ne prema stranci. Mi svi trebamo raditi za boljitak naroda i države, a ne stranke. Stranka je tu samo da okupi ljude sa istom vizijom i pogledima šta treba raditi za napredak, jer jedan čovjek sam u demokratiji ne može ništa.
Zbog čega si ti tako zaljubljen u SDS? Zbog imena, tradicije, državotvornosti, ideologije ili ljudi koji su tu?
Ja mislim da je jedine bitne stavke zapravo ljudi koji su u toj stranci i ideologija, a sve ovo ostalo mi je nebitno...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Apr 2018, 09:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Hvala drugari na cestitkama :D

Cica,znas mene,takav sam,vjerujem ljudima,svako me moze jhednom prevariti...Sto bi se reklo,ako me jednom prevaris-sram te bilo,a ako me dvaput prevaris-sram me bilo! :(

Zaista sam vjerovao ovoj prosloj garnituri,i ovdje sam ljude ubjedjivao da glasaju,da ce sve biti drugacije :(

Citiraj:
Kako Slagere ti ovo objasnjavas, da li ovaj narod stvarno voli Dodika i sve njegove osobine ili jednostavno linija manjeg otpora i cuvanje tih drzavnih 700-800 maraka plate koliko dobije prosjecna osoba na budzetu.


Objasnjavam slicno kao i ti...samo moja matematika je malo drugacija...Ovako,recimo od nas 10 koji sinoc diskutujem na ovoj temi,samo dva su glasalai za dodika i snsd,ali to mu,naravno ne smeta da ima carske ovlasti i da se ponasa kao da je vlasnik rs...kako?

pa tako sto od nas deset,pet uopste nece izaci na izbore...neki razocarani svim dosadasnjim vlastima...neki razocarani danasnjom opozicijom.....neki jer su jednostavno prihvatili ovu pricu sto si rekao "sve je to isto,necu izac na glasanje,nemam za koga".....od ovih pet sto ce izaci,dva ce glasati za szp,dva za snsd a jedan za njihove koalicione partnere (sp,dns,ujedinjenu srpsku)...znaci,vidis i po tome da on nikakvu veliku podrsku nema i da ovo sto tns pise nema nikakve veze...jer i od ta dva sto glasaju za njega,dobar dio je njihovih clanova (mislim da ih imaju vec oko 200 000!),a naravno,do savrsenstva su doveli ovo stranacko zaposljavanje u institucijama i javnim preduzecima,gdje imaju biracku armiju novozaposlenih zaposlenih na budzetu zadnjih 10 i kusur godina,kao i clanove njihovih porodica...siguran glas je rajko vasic razradio do tancina,jos dok je on uspostavljao njihovu stranacku infrastrukturu!
znaci,ne slazem se sa kolegom gore,koji je ubjedjen da ce u oktobru doci do smjene vlasti,upravo zbog ovoga gore sto sam napisao....zbog male izlaznosti....a to ce se tesko promjeniti do oktobra,pogotovo jer mi u sarajevu ne radimo nista od onoga na cemu smo dobili 2014 skoro isto glasova kao dodik....borbi protiv kriminala i korupcije....samo prijetimo i pricamo u prazno,bolje bi bilo bar da se cuti....ispocetka nisi imao sipu,pricas da je to problem-dobili smo sipu..pa nije valjao tuzilac salihovic,smjenjen i on...pa sta sad ne valja da se do oktobra procesuira bar jedna afera za krupni kriminal?
jedino mozda tako nesto da se desi,da narod osjeti neki tracak pravde,mozda bi animiralo ovih 50 % da izadje....u suprotnom,i dalje ce se sa dva od deset,ponasati kao sultan....
ali treba raditi,stalno i svakodnevno,uci medju narod,pricati sa njim,biti posten...i onda mozemo ocekivati na nekim sledecim izborima podrsku...sad smo mozda malo zakasnili,ali nije 2018 ni pocetak ni kraj vremena...

s druge strane,mnogo sam veci optimista u ovim borbama za pojedinacne funkcije...mladen ce biti egal sa dodikom,a vukota ce biti favorit za predsjednika rs protiv bilo kog njihovog kandidata,cak ako to bude i moja kolegica sa paprikovca :D

to su neke moje opservacije i ocekivanja.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Apr 2018, 09:41 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
@Schalger

Možda griješim, ali ja ne vidim nikakvu razliku u političkom programu, ideologiji, načinu razmišljanja između stranaka kod nas. Vjerujem da ni stranke same to ne znaju. Koja je razlika između SDS-a, NDP-a, PDP-a i ostalih partija i partijica? Imam osjećaš da, barem što se programa tiče, svi pričaju jedno te isto, a i rade jedno te isto, odnosno ništa... :D
Šta meni znači vaša ljubav prema stranci? Ljubav treba biti usmjerena prema narodu i državi, a ne prema stranci. Mi svi trebamo raditi za boljitak naroda i države, a ne stranke. Stranka je tu samo da okupi ljude sa istom vizijom i pogledima šta treba raditi za napredak, jer jedan čovjek sam u demokratiji ne može ništa.
Zbog čega si ti tako zaljubljen u SDS? Zbog imena, tradicije, državotvornosti, ideologije ili ljudi koji su tu?
Ja mislim da je jedine bitne stavke zapravo ljudi koji su u toj stranci i ideologija, a sve ovo ostalo mi je nebitno...


upravo obrnuto,ljudi su dolazili,prolazili,odlazili,stranka je ostala i dan danas na koliko toliko pristojnom nivou...Nas je od proslih izbora napustilo samo narodnih poslanika 5!..stevandic,banjac,zakula,dunjic,stevancevic isto sa nase liste..

pa i u parlamentarnoj slupstini bh,ognjen tadic...bojic iz prijedora...djoko krcmar iz gradiske...toliko o ljudima...

bar ja nikad ne bih napustio stranku zbog nekog personalnog rjesenja...bilo da dodje neko ko mi ne sjeda,ili da odem za nekim sa kim sam dobar i koga cjenim...

volio bih da se izglasa promjena izbornog zakona i da mandat pripada stranci..a ne ovim trgovcima koje gore pobrojah :(..i kakvih ce sigurno biti i ubuduce...zato ja vise ne garantujem ni za koga da nece uraditi isto sto i ovi...mogu jedino za sebe,ali ja i tako nikad necu biti u vlasti :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 22 Apr 2018, 09:42, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Apr 2018, 09:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Kao prvo cestitam forumasu Schlageru.
Nece mu biti lako.

Kao drugo, ima smisla u ovom sto je napisao, zasto misli da je njegova stranka bolja.

Ima, naravno onih koje interesuje samo vlast i novac, upoznao sam nekoliko ljudi koji su pricali i ponasali se kao da im je SDS sve i svja, pa poslije cujes kako su mahom presli u novoosnovane ili stranke na vlasti.

Ali sam upoznao i nekoliko ljudi koji su u SDS-u od kad ta stranka postoji, uglavnom su svi slabije aktivni, da ne kazem da su se povukli, ali su u toj stranci i glasaju za nju iz neke privrzenosti, bez ikakvog interesa ili neke koristi. I ne slazu se sa strankom i kritikuju, ali uvijek su tu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Apr 2018, 09:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
sale82ful je napisao:
Ja imam neki kont da ove godine nemoze biti tako. I nece.

Prvo, nova generacija koja je ,recimo, dobila pravo glasa (ono sto velis,djeca) drugo, ovi sto ne glasaju,nezainteresovani (evo ja prvi i jos masa ljudi) pa ce i tu malo da se okrenu kockice, posto sam skontao, da je i okolina provalila da ne ide vise ovako i da smo mi koji ne glasamo ustvari sami sebe doveli tu gdje jesmo.

(super koza je to u jednom postu odlicno objasnio)

Trece, (i najbitnije) pomrla je ta jedna generacija penzionera koja je slijepo drzala glas jednim te istima, (taman toliko da to popune ova djeca sto su dobili pravo glasa sa pocetka price) i na tom dijelu ce da se prelomi.
Kontam da ima logike.
Ako nas iko yebe, to su ovi stari sto su nekad vjerovali u neku drugu politiku pa i dalje misle da je to tako. Oni glasaju, mi cutimo. Nema vise toga.
8)


Kao prvo, ta generacija starih koja izumire je masovno za sds glasala, ne za druge.

Kao drugo, nisi svjestan da je kampanja pocela odavno i da snsd veliki posao obavlja vrbujuci klince u podmlatku dok se sds uglavnom bavi pravljenjem podrske Vukoti u Paintu. Govorim na primjeru Dervente, u BL i vecim gradovima je to daleko izrazenije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Apr 2018, 09:56 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Dukke je napisao:
Kao prvo cestitam forumasu Schlageru.
Nece mu biti lako.

Kao drugo, ima smisla u ovom sto je napisao, zasto misli da je njegova stranka bolja.

Ima, naravno onih koje interesuje samo vlast i novac, upoznao sam nekoliko ljudi koji su pricali i ponasali se kao da im je SDS sve i svja, pa poslije cujes kako su mahom presli u novoosnovane ili stranke na vlasti.

Ali sam upoznao i nekoliko ljudi koji su u SDS-u od kad ta stranka postoji, uglavnom su svi slabije aktivni, da ne kazem da su se povukli, ali su u toj stranci i glasaju za nju iz neke privrzenosti, bez ikakvog interesa ili neke koristi. I ne slazu se sa strankom i kritikuju, ali uvijek su tu.


hvala kolega....necu ja ovdje previse o politici pisat,jer sam se izblamirao prije 4 godine,pisajuci bajke po ovom forumu i pozivajuci ljude da glasaju za istog ovog ognjena tadica,djoku krcmara,borislava bojica,stevandica,banjca,dunjica,zakulu,stevancevica..govoreci kako ce sa njima sve biti bolje.... :(

pa i na lokalnim banjaluckim da glasaju za ove prebjege vulina,ljubu ninkovica...

tako da od sramote,necu se previse javljat ovdje :D

nek glasa ko za koga hoce...najvise sam se javio da vidim da se nece javiti neko sa paprikovca da ga zanima ovo i da mi se javi....

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Apr 2018, 10:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
@Schlager

Htio sam reći da stranka vrijedi koliko i ljudi u njoj. Ako loši ljudi vode stranku, onda ni stranka ne može biti dobra.

DS prije Drugog svjetskog rata i ovaj DS danas, iako imaju isto ime i tradiciju, nemaju ništa dalje zajedničko...
Iako i dalje postoji Zabranjeno pušenje iz Sarajeva, nije to-to bez Neleta...

Ostao si mi dužan čestit odgovor. :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Apr 2018, 10:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Sad kad me podsjeti na to od prije 4 godine...

Uz sav pedigre koji imaš u stranci i kampanji koju si vodio 2014-16 a završila se kako se završila...Dalo bi se pomisliti da si u stvari Dodikov čovjek, postavljen da konačno dokusuri SDS u Banjaluci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Apr 2018, 10:05 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
:D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Apr 2018, 14:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
munja.alex je napisao:
Sale82 imaš previše optimizma...


Sasvim moguce. :)

shakal je napisao:
sale82ful je napisao:
Ja imam neki kont da ove godine nemoze biti tako. I nece.

Prvo, nova generacija koja je ,recimo, dobila pravo glasa (ono sto velis,djeca) drugo, ovi sto ne glasaju,nezainteresovani (evo ja prvi i jos masa ljudi) pa ce i tu malo da se okrenu kockice, posto sam skontao, da je i okolina provalila da ne ide vise ovako i da smo mi koji ne glasamo ustvari sami sebe doveli tu gdje jesmo.

(super koza je to u jednom postu odlicno objasnio)

Trece, (i najbitnije) pomrla je ta jedna generacija penzionera koja je slijepo drzala glas jednim te istima, (taman toliko da to popune ova djeca sto su dobili pravo glasa sa pocetka price) i na tom dijelu ce da se prelomi.
Kontam da ima logike.
Ako nas iko yebe, to su ovi stari sto su nekad vjerovali u neku drugu politiku pa i dalje misle da je to tako. Oni glasaju, mi cutimo. Nema vise toga.
8)


Kao prvo, ta generacija starih koja izumire je masovno za sds glasala, ne za druge.

Kao drugo, nisi svjestan da je kampanja pocela odavno i da snsd veliki posao obavlja vrbujuci klince u podmlatku dok se sds uglavnom bavi pravljenjem podrske Vukoti u Paintu. Govorim na primjeru Dervente, u BL i vecim gradovima je to daleko izrazenije


Ustvari, u ovome ima i istine kad bolje sastavim u glavi. Ali, sklon sam vjerovanju da se narod malo osvijestio po pitanju izlaza na izbore.
Ja prvi bio protivnik. A sad svakog vucem za rukav i kazem izadji, pa makar sve bilo isto.
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Apr 2018, 14:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
@Schlagzi, nesh jebat :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Apr 2018, 17:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Makar Mektić više neće biti najveća sramota SDS-a...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Apr 2018, 17:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Schlager mi pravo puko prečku... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Apr 2018, 20:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
@Schlager čestitam (ako je to uopšte za čestitanje)
Prijateljski savjet: smanji emocije pojačaj pragmatičnost!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Apr 2018, 20:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Schlager čestitam. I znaj da će ta tvoja stranka moći prismrditi narodu tek ako bude imala realne planove kako neke stvari riješiti, odakle namaći pare za određene rupe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Apr 2018, 20:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Taman dobra prilika za "prelijetanje" :D
Sutra kad Šlagi bude neka guta i "napusti klub odbornika" . . . Zbog neslaganja . . . :D
LOL

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Apr 2018, 20:53 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
:D

hvala,hvala... :D ...naravno da se nema sta cestitat toliko....sad je guzva na izlaznim vratima iz stranke,a ne na ulaznim :D ...da je to nesto dobro,tesko da bi mene zapalo :D

munja,slazem se...ovo otvaranje kancelarija po naseljima mozda nije losa stvar,toga nikad nije bilo...nije to mnogo novca,a i na taj nacin se malo priblizavas obicnom covjeku...meni se bar svidjelo ovo sto su vec otvorene u boriku,na lausu,starcevici i sto se planira jos....tacnije,ko god od nasih clanova ima neki prijedlog iz drugih djelova grada da se na pristojnom mjestu moze doci do lokacije za kancelariju..da bi imala smisla i da nije skuplja od 200 maraka mjesecno,nek se javi u stranku pa da se razmotri....moze i meni,a ja cu mu dat broj od koga treba i ko odlucuje o tome....

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 22 Apr 2018, 21:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
Koja to stranka ima para da otvara kancelarije redom?

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8671 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 434  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs