banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 04:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1384 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 70  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Delta City
PostPoslato: 27 Dec 2017, 12:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Zatvorenost banjalučke sredine je ubila MCD. Trebalo je odvajati 0.25% da se očuva taj simbol napretka. Franšiza mora opstati! Kako je propao Hard Rock Cafe ovaj grad je prešao nevidlivu granicu bez povratka nazad. Vidjelo si i tamo kako je zatvorena omladina sa gnušanjem ispijala svako pivo. Jedite kod Jova! Srbija!

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delta City
PostPoslato: 27 Dec 2017, 12:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Jaime Oliver kad je pravio serijal kroz Italiju objašnjavao je da je u mnogim manjim gradovima propao MCD zbog nezainteresovanosti stanovništva tom hranom. Djeci u školi je pokazao 10ak različiti povrćki i svakoj su znali ime dok u Britaniji sem paradajza, krastavca i mrkve skoro ništa nisu znali. Generalno predstavljeno je kao cool što takve stvari propadaju u tim manjim gradovima.

Delta bi svakako trebao imati nešto tipa MCD ili KFC pa tako opet će se kroz neki vid vratiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delta City
PostPoslato: 27 Dec 2017, 12:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Kako smo zatucani, to niđe nema.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delta City
PostPoslato: 27 Dec 2017, 12:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Da, znj "restoran" znj brzne hrane je nekima simbol napretka :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delta City
PostPoslato: 27 Dec 2017, 13:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Niko nikome ne brani da otvara. Manje-više. Ako su se vlasnici franšize preračunali sa prostorom, lokacijom, interesovanjem... zašto treba kukati. Pa meni je draža ona francuska pekara nego bilo koji taj MCD, KFC... I više je strana ta pekara nego što je bio taj MCD. Samo što se neko patio da dobije dozvole skoro na periferiji grada, a neko je bez problema otvorio u samom centru.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delta City
PostPoslato: 27 Dec 2017, 18:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
WrDa je napisao:
To sto je Mcdonalds u Banja Luci zatvoren jeste bitna vijest. Koja jako mnogo govori o ovom gradu, stanovnicima u njemu i njihovom standardu zivota.



Šta govori o Islandu činjenica da je Mek zatvorio sve i jedan svoj restoran u toj zemlji? Kao pokazatelj napretka se uzima lanac restorana koji je ilustracija za loše plaćene poslove i nezdravu i neukusnu hranu. Jebem te državo.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delta City
PostPoslato: 27 Dec 2017, 19:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4881
Lokacija: Tu preko puta
A i onako realni da budemo, nije bas da je taj McDonalds zjapio prazan stalno. Ja sam volio jesti sladolede njihove kao i onaj mcflury. Kad god sam usao, bilo je ljudi unutra. Milan je to dobro rekao, nije zatvoren zbog nas potrosaca, nego zbog nesposobnih ljudi u rukovodstvu. Pa koliko samo ima kafica koji stalno budu prazni pa se ne zatvaraju, ili restorana nekih..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delta City
PostPoslato: 15 Feb 2018, 19:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Sep 2014, 13:01
Postovi: 294
mislim da je McDonalds neki pokazatelj razvijenosti pojedinih regija ili gradova. čak neki investitori McDonalds uzimaju za reper u vezi njihovog ulaganja...znači kod nas je tuga u kamenu. Nadam i McDonalds -u i novim Cinestar bioskopima itd...vidim radovi ne jenjavaju, i ima oko 100 radnika non stop na građevini... čuo sam da do oktobra mora biti sve gotovo:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delta City
PostPoslato: 16 Feb 2018, 09:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Mar 2010, 12:25
Postovi: 335
Da rok je negdje oktobar, radice se i kruzni tok na toj raskrsnici pa podzemnim prolazom. Sve mora biti gotovo do oktobra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delta City
PostPoslato: 16 Feb 2018, 10:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Izbori su cudo :D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delta City
PostPoslato: 16 Feb 2018, 10:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Da 'oće svako godišnje doba jedne da organizuju.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delta City
PostPoslato: 16 Feb 2018, 12:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
V@nja je napisao:
Izbori su cudo :D

Kakve veze imaju izbori sa Delta city-jem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delta City
PostPoslato: 16 Feb 2018, 12:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Dovođenje novih investitora i otvaranje novih radnih mjesta? Pored krpljenja puteva, jedna od najpopularnijih predizborna disciplina. :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delta City
PostPoslato: 16 Feb 2018, 13:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2003, 12:50
Postovi: 709
Lokacija: Republika Srpska
A vo na raznju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delta City
PostPoslato: 16 Feb 2018, 14:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
dado_n je napisao:
A vo na raznju?
To za skupove birača sa ispod 24 zuba u glavi (i pokvareni se računaju)
:-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delta City
PostPoslato: 16 Feb 2018, 18:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
Philby je napisao:
Dovođenje novih investitora i otvaranje novih radnih mjesta? Pored krpljenja puteva, jedna od najpopularnijih predizborna disciplina. :)

Zar to ne bi trebali raditi, čuj sad ovu ludost, neprestano od dolaska na vlast?Šta je sa ostalim gradovima?Ne sjećam se da su kod mene krpili puteve a kamoli dovodili strane investitore.
Usput, zar je ikome potreban još jedan tržni centar koji prodaje iste stvari kao i svi ostali za istu cijenu?Bem ti državu, pretražio cijelu Banjaluku (i svoj grad) i niko nema putar od kikirikija (unatoč tome što imamo i domaće proizvođače)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delta City
PostPoslato: 16 Feb 2018, 20:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5611
Lokacija: Banja Luka
Puter od kirkirija imas u Tropicu.

P.s. pa valjda ce ovim trznim centrom biti rijesen "problem" trznih centara sa istom robom

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delta City
PostPoslato: 17 Feb 2018, 10:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
Megabyte je napisao:
Puter od kirkirija imas u Tropicu.

P.s. pa valjda ce ovim trznim centrom biti rijesen "problem" trznih centara sa istom robom

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

Na koji misliš, Cornflips je osrednji, Voćarev je smeće (zbog nekog čudnog razloga je dostupan svugdje), a Biona je nerealno skup (toliko skup da je daleko isplativije praviti sam).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delta City
PostPoslato: 23 Feb 2018, 20:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Мек и јесте био мало скуп за наше стандарде колико се сјећам, мада нисам био пуно пута ту, заправо само једном са дјевојком узео сладолед неки у оној ћаси. Али сам видио остале цијене. И то иначе служи да у пролазу узмеш нешто с ногу да презалогајиш, за шта су много боље домаће пекаре, па и ја кад ми треба нешто набрзака да презалогајим, уђем у пекару и дај шта даш за марку-марку ипо максимум. Не идеш у пекару да се наједеш не знам како (мада и то може, али свеједно). А мек је умјесто чистог сендвича, бурека, послуживао ултра слани и хрскаво пециво, екстра препечен и калоричан одрезак са супер занимљиво изрезаним парадајзом у кјут кутијици заједно са фенси тацном и столовима са словом М. И то све платиш кроз храну коју поручиш. И то би било добро и у реду да је у питаеу ресторан у коме треба и услуга, удобност, али ко у мек иде на вечеру, ручак, да му то буде као ресторан? Ми се не хранимо тако и даље, имамо свој начин исхране и принципе, тако се хране Американци, то је њима оброк, док код нас тешко. Такође, било је одређен постотак становништва који није хтио ићи ту због "нездраво", онда она фама о сендвичу који је опстао 20 дана у првобитном стању, што се прочуло (и што је истина да није здраво, слажем се у потпуности)...

Нисмо се ми још толико отуђили од нашег начина прехране да нам треба Мек. Јер ко би ту уосталом долазио? Дошли би људи да пробају, рикетко ко би се задржао. Ја лично не бих, јер сам сигуран да не могу понудити исплативије ствари од неких пекара, а готово свака у Центру има неки бестбај, неки сендвич, пуж и слично што је сулудо јефтино у односу на остало. А алтернатива Меку је Житопека којој изгледа не иде лоше, па тек сад нема мјеста за Мек. Можда у том тржном центру да туристи једу и уопштено ко ту дође па да презалогаји.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delta City
PostPoslato: 20 Apr 2018, 13:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
Da je Banjaluka normalan grad, i da vlast ima ikakvog pojma o ekonomiji, strategiji i investicijama, tih par svjetskih brendova koji su se pukim slučajem i pojavili u BL (ranije Pepsi, nešto kasnije McDonalds) bi stavila na listu brendova od posebnog interesa za grad i Republiku Srpsku.

Ali ne, pustiš da propadne, pređe u Sarajevo, i ostaneš crna rupa a glumiš da si bolji dio BiH, nekakva republika, a nemaš praktično nikakve odlike grada.

Svaki novi strani investitor, pa pođimo samo od sebe, odustaće u startu ako bi pomislio da uđe u sredinu za koju ne zna kako treba ni gdje je na karti, pa provjeri i vidi da je Pepsi uništen a McDonalds zatvoren ekspresno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1384 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 70  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs