banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 09:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1611 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 81  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Jan 2018, 09:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ama covjece ja sam bio i u novijem autu pred biroom. Sta sad, trebam nositi natpis na sebi da idem iz tog i tog razloga tamo zbog tvog uvazenog misljenja i stava?

Ne lupaj gluposti za radnog vremena, nije dobro za posao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 09:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 19:05
Postovi: 633
Prvo, koliko znam,ova podjela na aktivne i neaktivne se ne radi radi osiguranja, njega ne mogu uskratiti bez nekakve promjene zakona.
Promjena se radi, da bi se stvarno znalo ko traži posao, radi ulaganja u prekvalifikacije i potrebe tržišta. Ludilo je da je biro pun, a radnika nekih profila ni od korova.
Na kraju krajeva, kako misliš moljakati nekog da ulaže i otvara neka radna mjesta, a nemaš stvarnu sliku ko ti tu može raditi?
Odavno znamo da nekih profila nema uopšte u gradu i neće ih ni skoro ni biti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 09:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Je li čovjek koji vozi mercedes star 4 godine ne može dobiti otkaz? Došao da se prijavi jer ga je prethodni poslodavac otpustio, a po zakonu mu pripada određena nadoknada. Šta ako je dobio novo zvanje pa došao da mu upišu u knjižicu? Ako sam nezaposlen ne znači da smo ja i moja porodica automatski socijalni slučajevi bez ičega.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 09:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ma lupa gluposti, bez da je bar na jednom konkretnom primjeru objasnio sta je posrijedi.
On bi legitimisao na ulici :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 09:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
To nisu neki usamljeni slučajevi već masovna pojava, zna li se gdje ti ljudi putuju, šta rade, kupuju se stanovi kešom i izdaju se bez ugovora, nelegalno. Oni su formalno nezaposleni, tako se vode, na zapadu u ozbiljnim državama postoje poreske službe koje se bave time.

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 09:50 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4261
Lokacija: Little Rock, Arkansas
nuvolari je napisao:
android je poluproizvod
The_new_Statesman je napisao:
Ma lupa gluposti, bez da je bar na jednom konkretnom primjeru objasnio
:lol:

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 10:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Takoe Rajderu pamti moje riječi haha.

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 10:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
nuvolari je napisao:
To nisu neki usamljeni slučajevi već masovna pojava, zna li se gdje ti ljudi putuju, šta rade, kupuju se stanovi kešom i izdaju se bez ugovora, nelegalno. Oni su formalno nezaposleni, tako se vode, na zapadu u ozbiljnim državama postoje poreske službe koje se bave time.



Opet on, ja sam nabrojao tri stavke koje su same po sebi uz brojnosti nasih ljudi vani uzrok guzvi.

A nisam pomenuo da je mozda neko od njih dosao da prijavi radnike jer otvara firmu.

A ti iznova upires prstom i optuzujes citavu populaciju na osnovu tvojih predrasuda. Bez ijednog logicnog argumenta. Kao najgora baba sto viri sa pendzera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 10:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Da baš je to masovna pojava, dolaze gazde da prijavljuju radnike zato je gužva, rade zavodi u dvije smjene otvaraju šaltere. Nisam ja rekao da je neko od njih kriv ali moraju da odgovore na pitanja, oni mogu sami reći sve što si rekao, taj dio o osiguranju, prebivalištu itd. Ne zna se broj realno nezaposlenih zato se moraju sprovesti promjene

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 10:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Optuzujes i upires prstom kao baba.
Da li si ti normalan jutros?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 10:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Da se nađemo negdje ja i ti?

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 10:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
da baš neko sa kešom koristi usluge zdravstvenog osiguranja.Magnetnu rezonancu u julu,CT krajem septembra,pregled na kardiovaskularnom na Nikoljdan.Biro za zapošljavanje će nakon odluke o predočavanju potvrda o traženju posla u sopstvenoj režiji otvoriti odjeljenje za zaprimanje i fajliranje istih koje treba digitalizovati i deponovati i priručnu arhivu kadrovskog.I eto Čvarkova,Torbice i Boškića mlađeg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 10:31 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 975
Mozda je uzeo tog mercedess od gazde robovlasnika kod kojeg robuje da slokne do biroa obaviti svoju duznost


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 10:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
The_new_Statesman je napisao:

Kako na racun drzave? Ti ljudi hrane citav parazitski drzavni sistem radeci vani na crno i donoseci skoro sav novac koji zarade u RS. Znaci hrane sve, od predsjednika, ministara, poslanika, nacelnika, direktora, pa do izmisljenih referenata.

Koja je zasluga tog birokratskog utega? U tome sto su im omogucili bijedu pa ljudi rizikuju na Zapadu i Istoku da zarade na crno sebi i svojima za komad hljeba?

Roki, odvaljujes gluposti.

Ako se nešto nije promijenilo, koliko znam FZO se finansira uplaćivanjem doprinosa. Zaposlenima se odbija od plate, nezaposlenima, koji su prijavljeni na biro, osiguranje plaća vlada.
Ti sada želiš reći da ti ljudi koji rade vani, na neki misteriozan način, više uplate u FZO od nekog ko radi za 1800km na primjer . . .
Još da im ordenje počnemo davati, jbt.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 10:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
nuvolari je napisao:
Da se nađemo negdje ja i ti?


Zasto? Mozes mi ovde pomoci da progledam na oci.

Dakle, sta je to konkretno zbog cega gastarbajteri masovno dolaze u zdravstevno? I kakvu konkretnu korist imaju od toga?

Samo konkretno, molim. Bez parkinga, marki auta, stanova i sl.

Mozda mi je to koristan info. Hvala unaprijed.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 10:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Ne znam za zdravstveno nismo o tome diskutovali. Ovo za babu, moraš me uživo vidjeti da saznaš koliko sam muževan.

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 10:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Rocker je napisao:
The_new_Statesman je napisao:

Kako na racun drzave? Ti ljudi hrane citav parazitski drzavni sistem radeci vani na crno i donoseci skoro sav novac koji zarade u RS. Znaci hrane sve, od predsjednika, ministara, poslanika, nacelnika, direktora, pa do izmisljenih referenata.

Koja je zasluga tog birokratskog utega? U tome sto su im omogucili bijedu pa ljudi rizikuju na Zapadu i Istoku da zarade na crno sebi i svojima za komad hljeba?

Roki, odvaljujes gluposti.

Ako se nešto nije promijenilo, koliko znam FZO se finansira uplaćivanjem doprinosa. Zaposlenima se odbija od plate, nezaposlenima, koji su prijavljeni na biro, osiguranje plaća vlada.
Ti sada želiš reći da ti ljudi koji rade vani, na neki misteriozan način, više uplate u FZO od nekog ko radi za 1800km na primjer . . .
Još da im ordenje počnemo davati, jbt.


Ako posmatramo kolicnu novca u RS, vjerovatno ga je doslo vise iz vana nego sto ga je stvoreno u RS.

Nista medalje, to je Tomin posao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 10:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
The_new_Statesman je napisao:

Ako posmatramo kolicnu novca u RS, vjerovatno ga je doslo vise iz vana nego sto ga je stvoreno u RS.

Nista medalje, to je Tomin posao.


Pa ? Ne radi se o tome koliko oni donesu para, nego koliko uplate u FZO, a iznos = 0. Apsolutno je očekivano da će država pokušati tome stati u kraj.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 11:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Rocki, radi se o tome jer je drzava onemogucila stvaranje radnih mjesta unutar sebe same.

Ako vani na crno radi 10.000 ljudi koji su prijavljeni na birou to je godisnje min 150 miliona maraka cistog kesa koji se unese.

Zanima me koliko u brutu naprave radnici koji rade u proizvodnji i uslugama.

Dakle, neka uhljebi naprave uslove za zaposljavanje pa onda neka bistre vodu i upiru prstom.

Ali avaj, treba raditi i treba biti sposoban za takvo sta. Lakse je upirati prstom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 11:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
nuvolari je napisao:
Ne znam za zdravstveno nismo o tome diskutovali. Ovo za babu, moraš me uživo vidjeti da saznaš koliko sam muževan.


O cemu smo diskutivali? I ne moras trositi vrijeme na nabacivanje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1611 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 81  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs