banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 17:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1611 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 81  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Jan 2018, 21:43 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Jan 2018, 21:35
Postovi: 8
Dodik okuplja oko sebe nekakve "cetnicke" divljake koji bi ratovali za njega za 50 maraka. Na ovaj nacin ce se pokusati zastrasivati narod i uvoditi diktatura.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2018, 21:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
:lol:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2018, 21:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9850
Lokacija: Далеко од раја
Oni da ratuju? Onakvi mogu služiti samo za specijalne operacije kao što je utovar kabastog namještaja, bijele tehnike i slično.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2018, 22:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
balkanski_spijun je napisao:
Dodik okuplja oko sebe nekakve "cetnicke" divljake koji bi ratovali za njega za 50 maraka. Na ovaj nacin ce se pokusati zastrasivati narod i uvoditi diktatura.
Ovakvi ratuju samo na instagramu i fejsu.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2018, 08:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9225
Nemoj tako, likovi su garant po ves-u u komandi stana, vozači, ili transportna jedinica. Na nekom ratištu bi najdalje došli do rezervnih položaja, ne bi linije ni vidjeli.
:-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2018, 10:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
_зока je napisao:
balkanski_spijun je napisao:
Dodik okuplja oko sebe nekakve "cetnicke" divljake koji bi ratovali za njega za 50 maraka. Na ovaj nacin ce se pokusati zastrasivati narod i uvoditi diktatura.
Ovakvi ratuju samo na instagramu i fejsu.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока


Slika

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2018, 12:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Nepi :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2018, 14:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Dostojan je :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2018, 18:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
„Prointeru“ 670.000 KM za održavanje računara Fonda zdravstva RS

23. jan. 2018. 15:24 Objavljeno u FINANSIJE
– Posao koji će obavljati „Prointerovi“ stručnjaci mjesečno će koštati 56.160 KM
– FZO ima samo desetodnevni rok za plaćanje
– „Prointerova“ tenderska ponuda bila nepotpuna. Nakon dopune, „Alf-om“ raskinuo konzorcijski ugovor sa „Lanacom“
BANJALUKA – „Prointer“, IT firma koja je samo prošle godine pobijedila na šezdesetak javnih nabavki vrijednih oko 21,2 miliona KM, nastavlja da niže pobjednički tenderski niz pa za će usluge njenih stručnjaka, koji će održavati poslovni informacioni sistem, Fond zdravstvenog osiguranja Republike Srpske izdvojiti čak 674.000 KM sa uračunatim porezom na dodatu vrijednost, saznaje portal CAPITAL.




Banjalučki i beogradski „Prointer“ Fond zdravstva odabrao je 11. decembra prošle godine kao najpovoljnije ponuđače kojima će, po obavljenom poslu s rokom plaćanja od samo deset dana, svakog mjeseca isplaćivati 56.160 KM sa uračunatim PDV-om.

Zanimljiv je bio i sam postupak izbora „Prointera“ na ovom tenderu. Uz ove firme, ponudu je poslao i banjalučki konzorcijum „Lanaco“ i „Alf-om“.

„Prointerova“ ponuda bila je nepotpuna jer se za dva člana tima nije moglo utvrditi da li su ovlašteni Microsoft treneri „u neprekidnom trajanju od minimum pet godina“. „Lanaco“ i „Alf-om“ ispunili su sve uslove.

„Grupi ponuđača „Prointer“ Banjaluka i Beograd 17. oktobra 2017. godine dostavljen je zahtjev za pojašnjenje ponude u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama. Ovaj kandidat je 25. oktobra dostavio traženo pojašnjenje koje je zaprimljeno na protokolu ugovornog organa“, navodi se u odluci FZO RS.



Nakon toga, 30. oktobra „Alf-om“ raskida konzorcijski ugovor, a kao razlog navodi to što su „primorani da angažuju vlastite kapacitete kako bi izvršili druge ugovorene poslove“.

„Grupa ponuđača ‘Lanaco’ i ‘Alf-om’ više nije legitimna, odnosno ne postoji i samim tim nije kvalifikovana za dalje učešće u ovoj proceduri“, navode u FZO RS.

Tako je ponuda banjalučkih i beogradskih snaga „Prointera“ pobijedila u trci za posao teškoj preko pola miliona KM.

Cjenovnik rada IT stručnjaka ove firme je zavidan. Za konsalting samo jedan član tima po satu će svojoj firmi zaraditi 120 KM, a toliko i projekt menadžer. Toliko košta ista minutaža stručnjaka za sistemsku analizu, ali i sistem inženjerskih poslova i projektovanje. Za administraciju podataka „Prointerov“ čovjek po satu će od FZO zaraditi 110 KM, a instruktor i programer po 95 KM.

U Fondu zdravstva RS kažu da je održavanje poslovnog sistema veoma značajno i da ni u jednom trenutku ne smije da stane jer bi se to odrazilo na kompletan zdravstveni sistem.

Međutim, trenutna računica FZO RS i računica iz odluke o dodjeli ugovora “Prointeru” se ne slaže.

“Ugovorom o održavanju PIS-a predviđeno je plaćanje na mjesečnom nivou, što je bio slučaj i ranijih godina. Na godišnjem nivou za usluge održavanja biće izdvojeno 585.468 KM sa PDV-om, odnosno mjesečno 48.789 KM. Ranije je PIS FZO RS održavala firma ‘Lanaco’ po cijeni od 616.356 KM, odnosno mjesečno po cijeni od 51.363 KM”, kažu u FZO RS.

Pobjede „Prointera“ postaju više nego očekivane, iako je cijena njihovog održavanja poslovnog informacionog sistema Fonda zdravstva veća za oko 30.000 KM u odnosu na vrijednost tendera FZO za ove usluge raspisanog prošle godine.

Ova kompanija, osnovana 2015. godine, došla je u žižu nakon prošlogodišnjeg tendera upravo Fonda zdravstvenog osiguranja RS. Planom javnih nabavki zdravstva za 2017. godinu bilo je predviđeno da se za posao isporuke „hardvera, softvera, elektronskih kartica i čitača za IZIS“ utroši 17,4 miliona KM (bez PDV-a), ali je Upravni odbor Fonda u januaru donio odluku u kojoj je precizirano da se kod nabavke mijenja iznos procijenjene vrijednosti i da se on povećava na 23,2 miliona KM (bez PDV-a).

U javnosti je u više navrata nezvanično isticano da iza ove firme stoji Igor Dodik, sin Milorada Dodika, iako je on to nekoliko puta demantovao. Kao drugi vlasnik pominje se Slaviša Kokeza.

Bez obzira ko je na papiru formalni vlasnik, ugovori koje je „Prointer“ za samo dvije godine potpisao pokazuju da ova kompanija uživa neobično veliko povjerenje javnih preduzeća u RS, ali i drugih ustanova u RS.

FZO na javne nabavke troši 168 miliona KM
Fond zdravstvenog osiguranja Republike Srpske ove godine namjerava da na javne nabavke potroši oko 168 miliona KM bez poreza na dodatu vrijednost. Iako je 164,7 miliona KM namijenjeno zdravstvenim ustanovama, zanimljivo je da će i ove godine čak 3,2 miliona KM biti izdvojeno isključivo za potrebe FZO.

Plan javnih nabavki ove godine će tako biti teži za 38 miliona KM u odnosu na 2017. godinu. Od ukupno 2,9 miliona, koliko će biti potrošeno na plaćanje usluga i kupovinu robe, samo na IT sektor otići će 2,4 miliona KM.

Iako je u oktobru prošle godine odlučeno da će 85 gejmerskih računara biti kupljeno od banjalučkog „Prointera“ za čak 150.000 KM, nova godina donosi i nova ulaganja – planirana je nabavka opreme u iznosu od 250.000 KM. Opremanje data centra koštaće oko 685.000 KM, a licence oko 70.000 KM.

Opremu valja i održavati, a za ove usluge FZO RS spreman je da plati 50.000 KM, dok je održavanju mreža namijenjeno 45.000 KM.

Fond nema ni vlastite štampače, ali će ih, planirano je, iznajmiti za 60.000 KM, što je za 30.000 KM više u odnosu na prethodnu godinu.

Zanimljivo, za izradu jedinstvenog informacionog sistema, odnosno elektronskog zdravstvenog kartona i knjižice, za koji je okončna prva faza tendera teškog 23 miliona KM, još nije odabran ni ponuđač, pa nije poznato ni kada će biti realizovan. Međutim, u Fondu već sada znaju da će ih „kontrola implementacije i realizacije IZIS-a“ koštati 600.000 KM.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2018, 08:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Jul 2009, 21:45
Postovi: 551
Ma ovaj "korisnik" je onaj supak vaskovic (namjerno malim slovima) 100% :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2018, 20:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Kako je vlast RS uništila giganta?!

Nekada uspješno preduzeće za preradu drveta “Drvolik” iz Rogatice danas je “mrtvo slovo na papiru” u stečajnim postupcima. Vlasnik nekadašnjeg giganta Miladin Pandurević za propast proizvodnje krivi trenutnu vlast u Republici Srpskoj. On kaže da je upozoravao na propuste i lopovluk, ali da su reakcije Vlade Srpske i predsjednika izostale.

Vijesti Republika Srpska Nedjelja, 28.01.2018. | 12:16

Drvolik je nekadašnji drvoprerađivački gigant koji postoji 30 godina. Stečajni postupak je počeo 2011. godine, a propast preduzeća traje sve do danas.

“Drvolik je dokaz kako se lomi vrat svakome ko neće da sluša politiku, bez obzira na društvenu korist”, kaže vlasnik “Drvolika” Miladin Pandurević.

Osim 150 radnika koji su radili na baznoj obradi, “Drvolik” je zapošljavao i 48 radnika na finalnoj obradi, te dodatnih 50 koji su radili na proizvodnji peleta.

U firmu je uloženo oko 15 miliona maraka, a prostirala se na dvije parcele ukupne površine 100.000 m2 i 15.000 m2 hala u kojima su smješteni bili proizvodni pogoni. Sve je bilo u redu dok “Drvolik” nije postao najjači i kao takav zasmetao politici. 2010. godine dio firme je zapaljen.

“Simptomatično je što se desio požar u vrijeme kada smo bili u zenitu uspjeha i kada smo bili u situaciji da sve što je bilo nezaposleno u našoj regiji zaposlimo”, priča Pandurević.

Požar je prouzrokovao štetu od tri miliona maraka i bio je samo početak pada rejtinga ovog preduzeća. Političari su sudbinu 250 zaposlenih podredili interesu jedne partije i jednog čovjeka.

“Onda se desilo da smo ušli u sukob sa čovjekom koji je gospodar života i smrti u ovom mjestu. Čovjekom koji je danas načelnik. Nekoliko puta sam slao pisma predsjedniku Republike Srpske i bio kod njega, te dobio deklarativnu podršku. Međutim, to nije bilo tako.

Dobio sam informaciju da je predsjednik Republike Srpske izjavio da se ja ne smijem izvući, jer nisam njihov. `Niz vodu, on nije naš.` Kasnije sam čuo izjavu i ovog ovdje koji upravlja resursima, a načelnik je opštine, koji je rekao da dok je živ, ja raditi neću”, tvrdi Pandurević.

Svi potezi imali su jedan cilj. Uništenje “Drvolika” i razvoj šumskog kriminala.

“Otkako je formirana društvena zajednica na ovim prostorima, veći kriminal se nije dešavao. Sve to vlasti znaju. Ja sam bio kod predsjednice Vlade Srpske kojoj sam predočio da ljudi uzimaju po 15 KM po kamionu za izvoz trupaca u Srbiju. Ona mi je rekla da sve to znaju, ali da ne mogu ništa da urade, jer će koalicija da se raspadne”, kaže Pandurević.

I tako se radna mjesta namjerno uništavaju, a Rogatica kao i brojna druga mjesta u BiH ”zjape” pusta.

“Najpogubnija vlast za svoj narod je ova koja je sad bila. Nikakva okupatorska vlast. Ni car iz Stambola, ni car iz Beča, ni firer iz Berlina nisu više opljačkali, i raselili, i ojadili moj narod kao što su ove vlasti. Da ne kažem `car` iz Banjaluke”, jasan je Pandurević.


Svake godine se iz sarajevsko-romanijske, ali i iz drinske regije izveze 580.000 kubika trupaca. Za tu sirovinu se dobije mizerna cijena – 450.000 KM u odnosu na više od dva miliona koja bi mogla da se zarade u slučaju pravljenja gotovih proizvoda.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2018, 20:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
I kako je propao Drvolik? Osim tog požara, čime su ga uništili ovi iz vlasti?

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 22:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
https://www.nezavisne.com/ekonomija/trz ... sao/462530


Nezaposleni šokirani: Zavodu za zapošljavanje moraju donositi dokaze da sami traže posao

Foto: Velibor Tripić | Nezaposleni šokirani: Zavodu za zapošljavanje moraju donositi dokaze da su sami traže posao

Bojana Živanić
30.01.2018 09:19
BANJALUKA - Nezaposlene širom Republike Srpske šokiralo je kada su tokom redovnog prijavljivanja na evidenciju Zavoda za zapošljavanje saznali da moraju jednom mjesečno da dokumentuju da su kod dva poslodavca bili na razgovoru, tj. sami tražili posao, pa se pitaju koja je uopšte svrha ovog biroa.

"U birou su mi rekli da jednom mjesečno moram da napišem izvještaj da sam bio na razgovoru kod dva poslodavca, te da će me, ukoliko to ne učinim, Zavod označiti nezainteresovanim za posao. Tolike godine sam nezaposlen, nijednom mi biro nije našao ponudu, kao da ja ne bih radio. Ovo je još jedna muka na leđima nezaposlenih, dok administracija sjedi skrštenih ruku", rekao je jedan nezaposleni Banjalučanin.

Saša Trivić, zamjenik direktora preduzeća "Krajina klas", istakao je da su evidencije Zavoda o nezaposlenima loše.

"Tražili smo od Vlade RS da se spiskovi nezaposlenih u Zavodu za zapošljavanje RS riješe, jer smo mi u situaciji da plaćamo porez Zavodu, a moramo angažovati i plaćati privatne agencije kada zapošljavamo radnike", istakao je Trivić za "Nezavisne".

Dragutin Škrebić, predsjednik Unije udruženja poslodavaca RS, kaže da bi Zavod trebalo da radi taj posao i da posreduje između aktivnog tražioca posla i poslodavca, ali da nije loše i da tražilac sam traži za sebe radno mjesto.

"Ko hoće da radi posla uvijek ima. Možda to nije posao u struci, ali svako zaposlenje je bolje od sjedenja kod kuće", naglasio je Škrebić.

Ranka Mišić, predsjednica Saveza sindikata RS, kazala je da je uloga Zavoda za zapošljavanje da posreduje između lica koja se nalaze na evidenciji nezaposlenih i poslodavca, te da je u javnosti dugo aktuelno pitanje podjele na aktivne i pasivne tražioce posla.

"Poslodavac koji traži radnu snagu obraća se lokalnoj filijali Zavoda i traži npr. deset pekara, a njegova uloga je da nađe u evidenciji deset pekara, obavi s njima razgovor i dostavi njihove podatke poslodavcu, koji će dalje s njima obavljati razgovor i odlučiti da li da ih primi ili ne", ističe Mišićeva.

Navela je da je neophodno zapitati se da li nekog treba nazvati pasivnim tražiocem posla ako je deset godina uredno na evidenciji Zavoda i nikad ga niko odatle nije pozvao i ponudio mu bilo kakav posao.

Na naše pitanje da li se radi o novoj odluci, iz Zavoda za zapošljavanje RS su nam pismeno odgovorili da je jedna od osnovnih karakteristika tržišta rada u RS neaktivnost lica u smislu traženja posla.

"Reforma Zavoda podrazumijeva u potpunosti nov pristup u radu sa nezaposlenim licima, što znači pružanje informacija nezaposlenim licima putem individualnog savjetovanja, info-seminara, radionica, do realizovanja savjetodavnog rada u biroima", naveli su iz Zavoda.

Prema njihovim riječima, ako se lice izjasni kao aktivni tražilac zaposlenja njegova obaveza je da realizuje intervju, te da se javi na stručno savjetovanje.

Naglasili su da će na osnovu intervjua i ličnih karakteristika, kao i pokazatelja na tržištu rada, nezaposlenog svrstati prema stepenu zapošljivosti u lakše, uslovno ili teže zapošljiva lica.

Kako tvrde, ove metode primjenjuju se u svim zemljama u okruženju.

"Savjetodavni rad je pomoć u traženju posla u cilju boljeg snalaženja na tržištu rada, a što nikako ne poteže zakonski određenu sankciju brisanja lica s evidencije nezaposlenih", odgovorili su iz Zavoda.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Poslednji put menjao korisnik dana 30 Jan 2018, 22:12, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 22:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
https://www.nezavisne.com/index/nezavis ... ice/462698

Biro za odbijenice

Bojana Živanić
30.01.2018 19:30
I da klasifikacija nezaposlenih na aktivne tražioce posla i one koje Zavod za zapošljavanje svrstava u pasivnu grupu ne bi bila dovoljan paradoks, sada tim istim nezaposlenima staju na muku obavezom donošenja potvrda da su obavili razgovore za posao sa najmanje dva poslodavca mjesečno.

U Zavodu kažu da naše tržište rada karakteriše nedovoljna aktivnost nezaposlenih, a kakva li tek neaktivnost karakteriše Zavod, koji se, po svemu sudeći, počeo odricati svoje osnovne uloge posredovanja između nezaposlenih i poslodavaca.

Da posao treba i sam tražiti, slažem se s tim, ali da treba donositi "opravdanja" istom onom Zavodu koji pojedina lica koja se nalaze na njihovoj evidenciji i po 20 godina nikada nije kontaktirao zbog posla, to smatram nečuvenim.

Ukoliko nezaposleni koji se vode kao aktivni tražioci posla ne dostave dokumentaciju dva puta Zavod će ih obilježiti kao pasivne, tvrde građani širom RS da im je to saopšteno na vratima biroa.

Mada, u neku ruku, kao utjeha aktivnim tražiocima posla može biti to što, da li ste na Zavodu pasivni ili aktivni, nije velika razlika, jer kako kaže ona narodna pitalica: "Koga je biro još zaposlio?"

Postavljam pitanje Zavodu: "Da li za svaku profesiju lica koja se nalaze na evidenciji Biroa za zapošljavanje postoje mjesečno dva oglasa za posao i mogućnost da mjesečno obave dva razgovora?"

Da li je neophodna so na ranu ljudima koji su ladice napunili odbijenicama da iste te dokaze svog očaja moraju da donose nekom na uvid.

Postavljam još jedno pitanje Zavodu: "Šta će promijeniti tih bezbroj odbijenica koje budu donesene kao dokazi? Da li ćete preduzeti nešto?

I dok autobusi i avioni odvoze našu mladost u kolonama i turama u inostranstvo, našem Zavodu ni to nije dovoljan alarm da zasuče rukave, aktivira se i pokuša spasiti ono malo što nam je ostalo.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 22:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Najbolje bi bilo ukinuti Biro jer je ovo sad sprdnja...ljudi moraju traziti firme koje ce im pisati odbijenice pa da odnesu na Biro.
Ovo je Dodik smislio, da jos vise vjestacki smanji nezaposlenost, jer ogroman broj ljudi nece moci niti htjeti da ovo radi. Sad ce se moci hvaliiti da su u 2018-oj godini za 90% smanjili nezaposlenost :)

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 22:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
I odbijenice će napokon dobiti svoju cijenu u km :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 22:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
korisnik je napisao:
Najbolje bi bilo ukinuti Biro jer je ovo sad sprdnja...ljudi moraju traziti firme koje ce im pisati odbijenice pa da odnesu na Biro.
Ovo je Dodik smislio, da jos vise vjestacki smanji nezaposlenost, jer ogroman broj ljudi nece moci niti htjeti da ovo radi. Sad ce se moci hvaliiti da su u 2018-oj godini za 90% smanjili nezaposlenost :)


Ajde ne bubaj gluposti.
Nema tu Dodik nikakvu ulogu, stvar je dosta jednostavna - FZO traži način da smanji troškove i skine sa grbače one koji se na biro javljaju samo radi liječenja a imaju posao vani ili im posao uopšte ne treba.
Da su odabrali dosta nespretan način za to - tačno je, ali krajnji cilj ima smisla.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 22:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Cijela prica se vrti oko toga da se smanji broj nezaposlenih u izvjestajima. U razgovoru sa jednim covjekom koji radi tamo, objasnio je da se samo ti aktivni trazioci prikazuju kao nezaposleni? Znaci pasivni ne ulaze u izvjestaje broja nezaposlenih? Sminkaju ljudi izvjestaje, pa su sad izmislili kako jos da ih prebace na tu pasivnu listu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 22:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Dodatno ponizavanje raje zasto bih se ja javljao u firmu na cijem sam konkursu prije par godina bio peti od nas desetero. Sad moram te iste ljude moliti da mi sarnu neki papir. Zasto bih se javljao u drzavno preduzece ciji je konkurs bio namjesten i sebe dodatno ponizavao pred tim ljudima?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2018, 22:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9850
Lokacija: Далеко од раја
Svi imaju mogućnost da daju izjavu kako ne traže posao i da se prijave samo zbog zdravstvenog osiguranja. Javljaju se jednom u šest mjeseci i nema uštede za fond sem što se eto ne vode kao aktivni tragači za poslom.

Sad samo zaredati po državnim institucijama i preduzećima. Desetine hiljada nezaposlenih po dva puta mjesečno, pa kome prije dosadi. :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1611 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 81  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs