banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 01:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1611 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 81  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Okt 2017, 19:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Nakon arbitraže Putevi RS plaćaju 18 miliona KM za održavanje puteva

Objavljeno:  19:25, 22.10.2017

Putevi Srpske pronašli su način da plate izvođačima radova oko 18 miliona maraka za zimsko održavanje puteva, iako su radili bez ugovora jer tenderi, ni do danas nisu okončani.

Izvođači su prijetili tužbama pa smo organizovali arbitražu i platili kaže direktor Nenad Nešić koji je problem naslijedio od prethodnika Duška Gojića. Mjesecima nije bilo pravnog osnova da ih platimo a sada je sve je riješeno uvjerava direktor, jer, kaže, arbitraža ima snagu sudske presude.

“Oni su imali svoje stavove, mi smo imali svoje stavove, arbitraža je donijela odluku da se putarskim preduzećima koja su vršila radove izvrši isplata dugova. To su sredstva koja su predviđena za redovno zimsko održavanje Puteva Republike Srpske. Da oni nisu održavali puteve Republika Srpska bi bila blokirana”, rekao je Nenad Nešić, direktor JP Putevi Srpske.

U prijedorskoj Niskogradnji Marijanović ne misle da arbitraža može da ima snagu sudske odluke pa su sve prijavili tužilaštvu. U dopisu, zbog koga je MUP već pokrenuo istragu, navode da je arbitraža bila fiktivna kako bi se stvorio osnov za plaćanje. Oni su na tenderu za prijedorsku oblast nudili duplo nižu cijenu ali nisu prošli, pa su posao  zimus odradile firme koje su sve papreno naplatile. Ista priča je i u ostalim putarskim oblastima a odluka puteva da se izvođačima iskešira 18 miliona bez ikakvog tendera predstavlja apsurd, kažu u udruženju građana Tender.

“Vidimo u ovom slučaju da su Putevi RS u stvari doveli do toga da bez ikakve provedene nabavke naručuju radove odnosno usluge čišćenja i zimskog održavanja puteva. Dvakako da se za zimsko održavane puteva može provesti javna nabavka ako se na vrijeme pokrene i ako to želi ugovorni organ i ako to radi na pošten način. Svakako da je to bilo nezakonito i takvu nabavku je trebalo poništiti”, rekao je Igor Vukajlović iz Udruženja građana Tender.

Kako isplatiti izvođače dugo vremena  nije znala ni Vlada Srpske , pa je početkom godine došla na ideju da smjeni cijelo rukovodstvo puteva, od direktora do nadzornog odbora. I ministar Neđo Trninić priznao je tada za ATV da su putarska preduzeća napravila račun bez krčmara i pojasnio da je uprava Puteva tražila od Vlade da tu odgovornost preuzme na sebe i naredi isplatu.

“Sad su dosli u situaciju da kad imaju želju i volju da riješe taj problem svi bježe malo od tog problema jer su došli u nelegalnu i nelegitimnu situaciju. Niko neće tu odgovornost. Uprava i nadzorni odbor moraju da snose odgovornost i da rješavaju taj problem”, komentarisao je

Neđo Trninić, ministar saobraćaja i veza u Vladi RS.

I tako je problem riješen ali po svemu do sada viđenom očekuju se novi, nakon okončanja sudskih sporova.  Koliko je situacija apsurdna potvrđuju i u Transparensiju jer su odmah uputili dopis Putevima čim su  čuli za blokadu tendera. Pitali smo ko zimus održava saobraćajnice i  odbili odgovor da to ne radi niko

    

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2017, 22:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Prepoznajete li ovu društvenu pojavu danas?

Piše: dodiginfo / Objavljeno: 24.10.2017. u 08:31h

Prepoznajete li ovu društvenu pojavu danas?

Recept je jednostavan i okušan: odabereš grupu ljudi na osnovu neke zajedničke osobine, poput istovjetnosti nacije, rase, klase, vjere. Obratiš im se uvjerljivo (najbolje pri tom privremeno i sam vjerovati), i lijepo im objasniš kako su oni jedna izuzetna grupa ljudi kojoj i prošlost i sadašnjost obećavaju posebno mjesto u budućnosti. Dokažeš im prvenstvo u pameti, ljepoti, talentima, bogoizabranje. Upotrijebiš pri tome malo povijesnih dokaza i puno mašte. Vrlo je bitno naglasiti neodrživu nepravdu koja im se nanosi time što nisu tretirani u skladu s onim na što imaju prava i što očito zaslužuju. Da objasniš uzroke tome, potražiš krivca. Najbolje što bliže kući. Onda kada si pronašao drugu grupu ljudi koja odgovara za namijenjenu funkciju, objasniš prvoj grupi da sve njezine nevolje proistječu iz djelovanja i postojanja druge grupe. Pri tome, istinitost navoda malo dokazuješ povijesnim izvorima i puno maštom. Najbolje da i sam malo vjeruješ dok to govoriš.

Ako procjeniš da ti je tvoja grupa izabranih povjerovala u dovoljnoj mjeri, krećeš u organiziranje konkretne akcije, malo milom, više silom, kulturno i nekulturno, politički i psihološki, nasilno i još nasilnije, jednom rječju – svim sredstvima kojim raspolažeš i što jače možeš. Cilj je drugu grupu opljačkati, smanjiti, rasturiti, podložiti, skrhati. Od plijena daš nešto svojoj grupi kako bi odmah vidjela probitak, a obećaš im mnogo više kad sredi treću grupu, koju si na početku previdio, ali koja je ne manje kriva i opasna za pravednu valorizaciju povijesne vrijednosti tvoje grupe. Ako trenutačno ostaneš bez grupe krivaca i protivnika, izdvojiš iz svoje grupe najnepoćudnije i najnesigurnije i napraviš od njih privremenu drugu grupu dok ne nađeš bolju.

Ovo je recept po kojemu se odvijalo odveć toga u dvadesetom stoljeću, najokrutnijem otkad se stoljeća pamte. Po tome receptu više od dvije stotine milijuna ljudi sistematski je i planski sterminirano. (…)

don Branko Sbutega: Ulomak iz "Spasenjskog humanizma", 1992.


Slika

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2017, 10:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
https://www.youtube.com/watch?v=U1dPBYevKyk

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2017, 22:20 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ja mislim da ovom tegeltiji treba dat nobelovu nagradu za ekonomiju!!!

al bez zajebancije...

odakle covjek izvlaci da mu ne kasni nikome nista,nijednoj kategoriji..tj,bar ovo osnovno,plate,penzije..ne racunam one dodatke....i to bez ikakve privrede i novostvorene vrijednosti....a ovoliko uhljeba...ni mmf vise ne da...ni ruski "mali" i "veliki" ni od toga nista....jos trehnuo i penzioni fond,i to njemu na kicmu i na trezor natovarili....

korisnik,kako tumacis to?

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2017, 22:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Besparica je napisao:
https://www.youtube.com/watch?v=U1dPBYevKyk


Kakvi su ovo debeli bolidi? Šta je ovo majko moja?

Schlager je napisao:
odakle covjek izvlaci da mu ne kasni nikome nista,nijednoj kategoriji..tj,bar ovo osnovno,plate,penzije..ne racunam one dodatke....i to bez ikakve privrede i novostvorene vrijednosti....a ovoliko uhljeba...ni mmf vise ne da...ni ruski "mali" i "veliki" ni od toga nista....jos trehnuo i penzioni fond,i to njemu na kicmu i na trezor natovarili....


Misliš ono što medicinski radnici nisu zdravstveno osigurani?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2017, 22:45 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
to sam i zaboravio...

vise sam mislio na ovo sto dosta mojih drugara iz policije kazu da niko odavno ne dobija onu pomoc za sahranu kad mu neko umre,ili tako neke stvari...

to sto si ti napisao je vec ozbiljan problem,ali i bez toga mi nije jasno kako ovo ostalo izvlaci....jer bas je previse ljudi naslonjeno na drzavne jasle,a ekonomija nikakva...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2017, 22:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Jebi ga Šlager. Pitaj ove forumske privatnike koliko nameta moraju plaćati i za kakve sve gluposti...
Boga ti pitaj čije sve mi pare sad trošimo i koliko će generacija to nadoknađivati...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2017, 22:54 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ja zaista ne znam...i ti famozni trezorski zapisi za koje se korisnik hvata,i to je vec sve vraceno...to su kratkorocna zaduzenja za krpljenja rupa...to uzmes recimo u februaru,a vratis u novembru,ili najkasnije sledece godine...obveznice nam vise ne vrijede ni u jednoj ozbiljnoj svjetskoj finansijskoj instituciji.....cini mi se da zaista vise nema gdje da se zaduzi kao nekad.....a i pare od telekoma su procerdane i rastaljene.....pojma nemam,al znam da mu se divim odakle izvlaci....

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2017, 23:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Pa eto, tako ti neki fondovi što se prazne. Ne znam imamo mi li mi neke rezerve ili nešto.
Ponekad nešto prodamo pa napunimo budžet.

Generalno imam osjećaj da živimo na kredu...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 08:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Jbga, znam da se u zdravstvu svake godine ukradu dvije plate, npr bude novembarska početkom januara.
Zdravstveno osiguranje se ne uplaćuje nikome, niti penzionerima niti nezaposlenima, to se samo računa kao dug
prema fondu zdravstvenog osiguranja. Šume koje izvoze golu oblovinu su u minusu uvijek, isto kao i termo i hidroelektrane.
Iz ovih stavki se dosta namakne.

Plate su inače u Republici Srpskoj u odnosu na Federaciju mizerija :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 08:39 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Ukradu plate? Je li to znači da prilikom prekida radnog odnosa te plate neće dobiti?

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 08:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
U slučaju raskida radnog odnosa dobiju se i te plate, naravno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 08:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Znači nisu ukrali, samo kasne ;)
Zadužuje se, rasprodaje. Tek kad odu vidjeće se razmjere katastrofe koja ostaje za njima. Samo što u opoziciji ne vidim nikoga ko bi mogao bar malo sanirati štetu, a ni svjetski politički okvir nije takav da država može oduzeti rasprodato i nacionalizovati kao nakon II s.r. Do neke nove svjetske revolucije nama spasa nema.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 09:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
To sto je 2. svjetskog rata oduzeto je vraceno/placeno. Ili se radi na vracanju/placanju. Ne kontam sta tu ima pozitivno na kraju balade.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 09:07 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Vraćeno i plaćeno kome? Koji su tu uspješni slučajevi restitucije? Koje to dobio natrag rudnik, fabriku, hotel, odmaralište? Koji dio stvarne vrijednosti je isplaćen, a koliko para je zarađeno na oduzetom? I ne mislim na otimanju od sopstvenog naroda nego otimanja rafinerije Rusima, rudnika i željezara Indijcima, banaka Švabama.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 09:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
_зока je napisao:
Znači nisu ukrali, samo kasne ;)
Zadužuje se, rasprodaje. Tek kad odu vidjeće se razmjere katastrofe koja ostaje za njima. Samo što u opoziciji ne vidim nikoga ko bi mogao bar malo sanirati štetu, a ni svjetski politički okvir nije takav da država može oduzeti rasprodato i nacionalizovati kao nakon II s.r. Do neke nove svjetske revolucije nama spasa nema.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока


Pa "kasne", tačno. Samo što je stvarno u pitanju krađa jer se krši ugovor.
U ugovoru piše da se plata za tekući mjesec isplaćuje do 25. dana u sedmici, narednog mjeseca.

Elem, nisu te formulacije toliko ni važne. Nego činjenica da malo pomalo stalno kasne, dok ne pređu u idući mjesec.
To su te lijepe Tegeltijine čarolije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 09:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
_зока je napisao:
Vraćeno i plaćeno kome? Koji su tu uspješni slučajevi restitucije? Koje to dobio natrag rudnik, fabriku, hotel, odmaralište? Koji dio stvarne vrijednosti je isplaćen, a koliko para je zarađeno na oduzetom? I ne mislim na otimanju od sopstvenog naroda nego otimanja rafinerije Rusima, rudnika i željezara Indijcima, banaka Švabama.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока



Ja ako se dobro sjećam, to je sve jednom bilo naše, mislim na te rudnike i banke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 09:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
_зока je napisao:
Vraćeno i plaćeno kome? Koji su tu uspješni slučajevi restitucije? Koje to dobio natrag rudnik, fabriku, hotel, odmaralište? Koji dio stvarne vrijednosti je isplaćen, a koliko para je zarađeno na oduzetom? I ne mislim na otimanju od sopstvenog naroda nego otimanja rafinerije Rusima, rudnika i željezara Indijcima, banaka Švabama.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока


Daj Zoka ne budi smijesan. To o cemu ti mastas u konacnici vodi u Albaniju Enver Hodze.

Niko nas (da, NAS!) nije tjerao da predajemo te banke, rafinerije i kojesta strancima.

Nije kupac kriv ako je prodavac glup.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 09:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Niko nas nije tjerao? Pa u svim agendama MMF, Svjetske banke i ostalih kojima smo se morali dodvoriti je privatizacija resursa bila pri vrhu. Pa pritišću nas i Elektroprivredu da prodamo jer uz šume to je jedini resurs koji nam je ostao. Nije prodavac kriv što mu kupac zavrće ruku.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 09:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
_зока je napisao:
Znači nisu ukrali, samo kasne ;)

Kaže se da su isplate prolongirane, nema kod nas nikakvog kašnjenja.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1611 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 81  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs