banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 00:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1611 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 81  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Jun 2017, 21:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Cekam Braleta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2017, 21:07 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Džontra je napisao:
A opet lako razvaljuje opoziciju na izborima...
Neki bi rekao da narod od dva zla bira manje...

neko...a neko bi rekao da je uzeo pod svoje 99% medija,sindikate,studentske organizacije,boracke.....da uz to ima ogromnu klijentelu koje je zaposlio u javnim preduzecima,opstinama,vladi,agencijama...koji glasaju za njega,kao i clanovi njihovih porodica....

kad tome dodas 50% onih sto ne izlaze na izbore,a sve im smeta,od aerodroma do stranackog zaposljavanja,i povrh svega mrljavu opoziciju ciji se poslanici isto njima prodaju,onda je zaista tesko ikakvu smjenu vlasti ovdje zamisliti...


cica,vidis da ja vise ne vjerujem ni u sta...samo se u svom mikrosvijetu pokusat izboriti za prezivljavanje sebe i svoje porodice u zadanim uslovima....bar su tu korektni...da ovako pisem u sjevernoj koreji,veceras bi me jos progutao mrak

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2017, 21:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Vidim ,nego se sprdam ...prvo sa samim sobom a onda sa ostalim.Postali smo bezlična masa koja prihvata despotizam kao konačnicu.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Poslednji put menjao Čiča iz Rogače dana 07 Jun 2017, 21:13, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2017, 21:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Nije problem što je Dodik uradio to što je uradio, problem je što bi opozicija bila ista da je na vlasti, ali nije...pa samo može da plaky...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2017, 21:18 
Citiraj:
kad tome dodas 50% onih sto ne izlaze na izbore


Taj sam. Ko me uvjeri da izadjem na izbore alal mu vera.

I ne moze me niko ubijediti da ce biti bolje ako neko drugi dodje na vlast. Imam vidjeti drugu stranku u gradu u kojem mi je RJ, jedna od najjadnijih i najsiromasnijih opstina u RS. To je ovo sto Djone kaze da opozicija moze samo da plaky.


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Jun 2017, 21:22 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Džontra je napisao:
Nije problem što je Dodik uradio to što je uradio, problem je što bi opozicija bila ista da je na vlasti, ali nije...pa samo može da plaky...


ovdje se ne mogu sloziti s tobom....napisao sam i da je opozicija mrljava i da joj se poslanici prodaju za pare,ali i mi smo bili na vlasti do 2005,pa je bilo vise nego duplo manje zaposlenih na budzetu,i niko nije plasen da ce izgubiti posao ako ne glasa za nas...niti smo sigurne glasove trazili medju zaposlenim na budzetu,na nacin da ih se iz izbornog staba zove u 16h i podsjeti da nisu obavili svoju gradjansku duznost....mi smo prozivali samo svoje clanove,i nikoga drugog...

e sad,jedino ako mislis da je to greska,i da nismo znali kako treba raditi...

milane,taj izborni dan je jedini kad mozes nesto promjenitii kad tvoj glas znaci nesto...ili izadjes tada,ili cutis 4 godine....jel tako ili nije?

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2017, 21:28 
Citiraj:
milane,taj izborni dan je jedini kad mozes nesto promjenitii kad tvoj glas znaci nesto...ili izadjes tada,ili cutis 4 godine....jel tako ili nije?


ne moze, ista su govna i jedni i drugi (znam da ne volis to cuti, ali tako je)

isto kao kada si u zatvoru pa biras hoce li te naredne 4 godine karati lik sa prangijom od 16 ili neki drugi sa prangijom od 20 cm, a moras izabrati nesto. Dakle biras manje zlo, da ne kazem manju kitu... 8)


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Jun 2017, 21:30 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
:D

a sta te sprecava da zaokruzis nekog treceg,ko nikad nije bio ni blizu vlasti?

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2017, 21:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Pa dobije Adama Sukala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2017, 21:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Schlager je napisao:
:D

a sta te sprecava da zaokruzis nekog treceg,ko nikad nije bio ni blizu vlasti?

Radim to zadnjih 15 godina pa opet ništa...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2017, 21:47 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
nije tacno...izasao si,podrzao si nekoga za koga si mislio da to zasluzuje...ostao si u manjini,ali bar imas potpuno moralno pravo da 4 godine pricas o svim anomalijama u nasem drustvu,i svemu sto ti se ne svidja....

sto je bilo do tebe,pokusao si...prema sebi si cist,a to je i najvaznije....

meni kad neko kaze da ne izlazi na izbore,a ima misljenje o svemu,ja samo trazim nacin da pristojno skrenem razgovor na drugu temu

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2017, 23:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Isto.
Znaci, copy, pa paste gdje god Milan bude nesto negodovao protiv vlasti.
Bas me isfura ta spika da se nema za koga glasati. Ili fazon> ne glasam, ali ovdje je sve lose, ovdje bla bla bla bla

I uostalom, meni je od ove vlasti problematicniji narod koji ovdje vegetira, a pogotovo nove generacije. To su klinci koji placu zato sto ne mogu upisati medicinsku skolu, jer ona otvara vrata prema svabiji. Ova letargija ce nas izbrisati sa lica zemlje i neka bude tako.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2017, 23:52 
Ne negodujem ja protiv vlasti, ja negodujem jer nema prave opozicije koja zeli zaista dobro narodu i prosjecnom gradjaninu RS-a. Jer nema ljudi koji ce sve pokrenuti na nesto bolje za vecinu gradjana RS. Rekao sam i zasto tako mislim. I ono najbitnije, znam da imam pravo. Nema boljeg dokaza od djelovanja pojedinaca iz raznih vladajucih i nevladajucih stranaka...


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Jun 2017, 05:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Tema je vjeruje li još neko Dodiku a ne opoziciji

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2017, 06:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Džontra je napisao:
Philby je napisao:
Ako će Vlado dolaziti neka to bude devetog januara. Dvije muve jednim udarcem. :)

E jebi ga sad, još da i Bakirovu ženu zajedno povale....

i da nazdrave votkom i rakijom iz šolja na kojima piše puhalo plaky tears

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2017, 06:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Tensa gleda birače kako idu na birališta, odvrne dubiozu kolektiv, onu njihovu jedinu pjesmu koja pjeva o tome kako nam je sranje u državi, i osjeća se tako superiorno

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2017, 06:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Schlager je napisao:
Džontra je napisao:
Nije problem što je Dodik uradio to što je uradio, problem je što bi opozicija bila ista da je na vlasti, ali nije...pa samo može da plaky...


ovdje se ne mogu sloziti s tobom....napisao sam i da je opozicija mrljava i da joj se poslanici prodaju za pare,ali i mi smo bili na vlasti do 2005,pa je bilo vise nego duplo manje zaposlenih na budzetu,i niko nije plasen da ce izgubiti posao ako ne glasa za nas...niti smo sigurne glasove trazili medju zaposlenim na budzetu,na nacin da ih se iz izbornog staba zove u 16h i podsjeti da nisu obavili svoju gradjansku duznost....mi smo prozivali samo svoje clanove,i nikoga drugog...

e sad,jedino ako mislis da je to greska,i da nismo znali kako treba raditi...

milane,taj izborni dan je jedini kad mozes nesto promjenitii kad tvoj glas znaci nesto...ili izadjes tada,ili cutis 4 godine....jel tako ili nije?


Definitivno niste znali raditi .....

A da sva opozicije ima ( bicu blag ) ima prljave ruke kao i vlast ......IMAJU.
Vazda sam izlazio na glasanje i vazda je moj glas isao za srbe. Medjutim srbi su govna nazalost i to se nece promjeniti. Kao u onoj pjesmi : Kupujem , prodajem , oduzimam i dodajem .......

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2017, 07:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Joj priče, SDS je divan SNSD nije. Eto moj stari je glasao stalno za SDS, i dobio otkaz od direktora koji je bio kadar SDS-a, jer dzaba mu što je glasao, kad nije bio član.
S druge strane u mene mater politički neaktivna, nije nikad ni bila član stranke, radi u drzavnom preduzeću, gdje su direktori i rukovodioci clanovi SNSD-a, i niko joj nikad ništa nije rekao.

Ne kazem da nema ucjenjivanja kriminala korupcije danas, normalno da ima, al to šlagerovo namjerno sljepilo najviše liči na muslimane koji viču "sedamdeset gaziliona u srebrenici i ferhadija" a ignorišu sve što oni rade i što su radili...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2017, 07:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
http://www.nezavisne.com/ekonomija/anal ... opi/429656

Evropska komisija ocijenila: Poslovni ambijent u BiH najgori u Evropi

Dijeljenje Evropska komisija ocijenila: Poslovni ambijent u BiH najgori u Evropi Dejan Šajinović 08.06.2017


Takođe, navode da i dalje ne postoji ni pokušaj reforme obrazovnog sistema koji bi bio usklađen s potrebama na tržištu, a glomazni, komplikovani i neefikasni javni sektor sprečava rast ključnih grana poput turizma i informacionih tehnologija.

Posebno brine, kako ističu, snažan rast spoljnog duga, posebno u RS, koji, kako upozoravaju, već doseže 60 odsto bruto domaćeg proizvoda. Ukupan dug BiH, kako navode, iznosi 40 odsto, međutim, posebno upozoravaju na to da je trend rasta u proteklih nekoliko godina veoma zabrinjavajući. "Pristup međunarodnim finansijskim tržištima je ograničen, a domaći izvori finansiranja su već sada protegnuti do krajnjih granica.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2017, 07:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
https://www.rtvbn.com/3852044/ono-sto-d ... ovu-knjigu

Ono što Dodik govori je za "Ginisa"

“Kada BiH bude ulazila u EU, moraće prestati vezanost njene valute za evro. Upravo će se tada pokazati problem da će građani FBiH vraćati dio duga RS. Prema mom računu, to je oko tri milijarde KM. Naravno, građani FBiH to neće željeti i mislim da će to biti veliki međunacionalni problem”, upozorio je u razgovoru za Vijesti.ba prof. dr Ekonomskog instituta u Bijeljini Aleksa Milojević.

Vijesti Republika Srpska Utorak, 07.02.2017. | 16:01

On navodi da je Republika Srpska skoro dva puta više zadužena nego FBiH.

“Upravo ta činjenica otvara veliki problem u budućnosti. Naša valuta konvertibilna marka vezana je za evro, a to ne može vječno trajati, odnosno jednom se mora osloboditi. Kada BiH bude ulazila u EU, moraće prestati vezanost njene valute za evro. Upravo će se tada pokazati problem da će građani FBiH vraćati dio duga RS. Prema mom računu, to je oko tri milijarde KM. Naravno, građani FBiH to neće željeti i mislim da će to biti veliki međunacionalni problem”, kazao je Milojević.

On tvrdi da je BiH jedno monetarno područje I da se ne mogu donositi neusaglašene odluke.

“Budući da je riječ o tipičnom monetarnom pitanju, obratio sam se guverneru Centralne banke BiH sa zahtjevom da on, na bazi svojih monetarnih nadležnosti, zaustavi zaduživanje RS do izjednačenja duga sa FBiH”, navodi Milojević.

Po njemo, to je prvo monetarno pitanje.

“Ponavljam, u istom monetarnom području ne mogu se donositi odluke mimo Centralne banke BiH, jer je ona monetarni organ i ima monetarnu vlast. Stoga bi ona to morala da uradi. Ako želimo mirnu BiH, moramo riješiti problem na način da svako vraća svoje dugove, odnosno da se ne ide na uštrb drugih, kao što je to bio slučaj kod propalih banaka u RS, kada je FBiH plaćala po 50 hiljada KM štedišama u tim bankama. To ne može vječno trajati”, rekao je Milojević.

Dodaje da je Republika Srpska prije 15 godina zarađivala tri KM, a vraćala jednu KM.

“Sada mi zaradimo jednu KM, a vraćamo sedam i po maraka. U idućoj godini moraćemo da vraćamo 10 KM”, upozorava profesor Ekonomskog instituta u Bijeljini.

Dakle, u normalnim državama, kako navodi, vlada nikako ne može da dođe do zaduživanja u komercijalnim bankama, jer Centralna banka ima monetarnu vlast nad komercijalnim bankama. “No, kod nas je sve naopačke. Vlada ne može ništa da proizvode, nego se zadužuje. Budući da nema sredstava MMF-a, vlade su se okrenule najgorem izvoru finansiranja, a to je zaduživanje kod komercijalnih banaka”, navodi Milojević.

S druge strane, po njemu, to odgovara komercijalnim bankama, jer vlada ne može propasti i smatra se najsigurnijim platišom.

“Komercijalne banke dižu kamate, pod kojima se vlada zadužuje, takve da ih niko u svijetu ne pamti. Kada vlada u normalnoj državi posuđuje sa kamatnom stopom od jedan posto, smatra se da je ta vlada već u velikoj krizi. Kod nas se vlada galantno zadužuje sa četiri ili pet posto kamate”, rekao je Milojević, dodajući da je to potpuni finansijski kolaps.


“Ono što Dodik govori, to je za Ginisovu knjigu! On direktno kaže da spas leži u tome da Centralna banka BiH emituje novac, jer vlade nemaju novca. To može reći samo neko ko nema pojma o ekonomiji. Novac se stvara u proizvodnji. Ako ne postoji materijalna proizvodnja, a proizvodi se običan papir, to nije novac, nego bezvrijedan papir”, rekao je Milojević.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Poslednji put menjao korisnik dana 08 Jun 2017, 07:54, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1611 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 81  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs