banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 19:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1611 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 81  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Maj 2017, 10:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Budemo li dopustali Dodiku i kompaniji da nas ovako pljacka, i ovo malo, sto nas ostane u RS, bice zesca sirotinja.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2017, 10:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Na pogrešnom si mjestu, trebaš ići po parku i ubjeđivati penzionere u svoju priču


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 14:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Niko se ne moze u nista ubijediti. Ovo je samo iznosenja cinjenica o lazima, lopovluku...Dodika i kompanije.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 14:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Dodik i Čičić opljačkali 15 miliona KM

https://www.youtube.com/watch?v=WXKRk3ZJwT0

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 14:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Milorad Dodik:'' Republika Srpska je poslednjih osam godina udvostručila svoj BDP i ove godine očekujemo rast od tri odsto, ali da bismo imali realni rast proizvodnje mora da postoji podrška banaka privatnom sektoru.''

Milorad Dodik, 17.10.2016.


http://istinomjer.ba/dodik-se-ne-snalazi-sa-ciframa/

Pogledajmo šta o tome kažu zvanični podaci iz RS-a. Na web stranici Investiciono-razvojne banke Republike Srpske, su prikazani uporedni podaci o ekonomskim pokazateljima u Republici Srpskoj. Prije osam godina, dakle 2008. godine, BDP Republike Srpske je iznosio 8.490,60 miliona KM (oko 8,5 milijardi KM), dok prema posljednjim podacima (2015. godina) iznosi 9.150,18 miliona KM (9,15 milijardi KM). Dakle, u posljednjih osam godina BDP Republike Srpske se povećao za oko 650 miliona KM ili za 7,6%.

Pogledajmo kako stoji situacija sa BDP-om per capita. Prije osam godina, BDP per capita u Republici Srpskoj je iznosio 5.907 KM, a u 2015. godini je iznosio 6.463 KM, što znači da je porastao za 556 KM ili 9,4%.

Brojke jednostavno ne podržavaju Dodikove riječi, te on od Istinomjera dobija ocjenu neistinito.

(istinomjer.ba)

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 14:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Dodik: ''Dakle, da se vratim strukturi, jer je to veoma važno. U strukturi ukupnog duga Republike Srpske, veći je dio obaveza prema unutrašnjim povjeriocima, nego stranim. Unutrašnji dug čine, dakle, stara devizna štednja od milijarde, koji smo mi isplatili gotovo 250 miliona prethodne godine; ratna šteta preko 600 miliona, koja je isto tako produkovana u nekom bivšem vremenu; i naravno ova tekuća zaduženja koja idu s tim. U strukturi toga što vraćate danas, sigurno 70%, možda i više, su obaveze koje su nastale davno prije.''

Milorad Dodik, 12.02.2016.

http://istinomjer.ba/rs-se-nije-zaduzila-davno-prije/


Pogledajmo šta o svakoj od ovih tvrdnji govore zvanični podaci o zaduženosti u Republici Srpskoj, koji su objavljeni u Informaciji o dugu sa stanjem na dan 31.12.2014. godine Ministarstva finansija RS, i Informaciji o stanju javne zaduženosti u BiH na dan 31.12.2015. Ministarstva finansija i trezora BiH.



1. “Po strukturi ukupnog duga Republike Srpske, veći je dio obaveza prema unutrašnjim povjeriocima, nego stranim.”


Ova tvrdnja je netačna. U trenutku kada je Dodik dao ovu izjavu, posljednja informacija o zaduženosti Republike Srpske odnosila se na stanje zaključno sa 12.31.2014. godine, kada je udio unutrašnjeg duga u ukupnom dugu Republike Srpske iznosio 43%, dok je spoljni dug činio 57%. Situacija se nije promijenila ni u 2015. godini, što se vidi iz informacije Ministarstva finansija i trezora BiH. Iako se ukupni dug RS za godinu dana povećao za više od 200 miliona KM (4,4%), odnos unutrašnjeg i spoljašnjeg duga ostao je isti.



Stanje ukupnog duga Republike Srpske
strdug


2. “Unutrašnji dug čine stara devizna štednja od milijarde koji smo mi isplatili gotovo 250 miliona prethodne godine; ratna šteta preko 600 miliona, koji je isto tako produkovan u nekom bivšem vremenu; i naravno ova tekuća zaduženja koja idu s tim.”


Ni ova tvrdnja najvećim dijelom nije tačna.

Prema Informaciji entitetskog ministarstva finansija, dug po osnovu ratne štete iznosi 600 miliona KM – dakle, ne više od toga. To je, ujedno, jedini dio ove izjave koji je iole blizu istini. Naime, dug po osnovu devizne štednje nastao do 31.12.1991. godine iznosi 774,9 miliona, a ne milijardu KM. Pored toga, isplata dugovanja po osnovu stare devizne štednje u 2015. godini bila je daleko ispod 250 miliona KM. Kada se uporedi visina preostalog duga stare devizne štednje na kraju prošle i pretprošle godine, vidi se da se u tih godinu dana dug smanjio za nešto manje od 54 miliona KM – to jest, skoro pet puta manje nego što je ustvrdio Dodik. Cifra koju je spomenuo Dodik odgovara, zapravo, iznosu ukupnog servisiranja unutrašnjeg duga do kraja 2014. godine (253,16 miliona KM).



Stanje projektovanog duga po osnovu stare devizne štednje
strdug-21


3. “U strukturi toga što vraćate danas, sigurno 70%, možda i više, su obaveze koje su nastale davno prije.”


Ova tvrdnja je netačna u odnosu na ukupni unutrašnji dug RS, ali je blizu istini kada se radi o odnosu “starog duga” i zaduženosti budžeta RS (bez dugova jedinica lokalne samouprave i vanbudžetskih fondova). U budžetskoj zaduženosti, “stari dug” učestvuje sa oko 68%, što je blizu Dodikovoj tvrdnji. Međutim, u ukupnom unutrašnjem dugu, “stari dug” učestvuje sa manje od 50%.




Dodik je čitavo izlaganje otpočeo izjavom da je unutrašnji dug dominantan u ukupnom dugu RS, te se stiče utisak da je većina obaveza koje otplaćuje Republika Srpska nastala, kako je to rekao Dodik “davno prije” – što nije tačno. U trenutku kada je Dodik govorio o tome, ukupni “stari dug” (spoljašnji i unutrašnji) bio je manji od trećine ukupnog duga RS (32,9%).




Sveukupno, od cijelog Dodikovog izlaganja o strukturi zaduženosti Republike Srpske, predsjednik ovog entiteta uspio je “ubosti” tek iznos dugovanja za ratnu štetu, dok se za ostale podatke može reći da su, u najboljem slučaju, predstavljeni nepotpuno i manipulativno, a u najgorem – da su potpuno neistiniti.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 14:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
http://istinomjer.ba/dvostruki-salto-milorada-dodika/

Dvostruki salto Milorada Dodika


4. Avgusta 2016. Istinomjer

U proteklih deset dana Milorad Dodik je prevazišao samog sebe u mijenjanju stavova – od kategoričnih izjava da će se sa Bakirom Izetbegovićem sastati samo u svom kabinetu, preko hvaljenja rezultatima sastanka koji se odigrao u restoranu, pa sve do naknadnog pristajanja na promjene dogovorenog sporazuma poslije reakcija Dragana Čovića.




Kao član Predsjedništva i predsjedavajući Predsjedništva, nek izvoli – u Republici Srpskoj možemo da se sretnemo u mom kabinetu da pričamo o institucionalnim vrijednostima.

Milorad Dodik, 24.07.2016.



Nikada mi nije bio problem da se sastanem sa Predsjedništvom BiH, jer Predsjedništvo je institucija. Bakir Izetbegović i nije nekakva institucija. On je samo bošnjački član Predsjedništva, kao što je Mladen Ivanić srpski, a Čović hrvatski. Oni zajedno su institucija, pojedinačno predstavljaju konstitutivne narode i ne može niko pojedinačno odlučivati. Mogu samo zajedno odlučivati, dok imaju konsenzus. I u tom pogledu sa Predsjedništvom možemo da se nađemo u nekoj varijanti i da razgovaramo o otvorenim pitanjima.

Milorad Dodik, 25.07.2016.

Predsjednik Republike Srpske danima je bio kategoričan oko toga da se neće sastati sa Bakirom Izetbegovićem i Denisom Zvizdićem, osim ako se taj sastanak ne održi u institucionalnom kapacitetu i, kako je naveo, u njegovom kabinetu. Ove su izjave uslijedile kao reakcija na najave Zvizdića i Izetbegovića da se sastanak SNSD i SDA očekuje u narednim danima i da se uveliko radi na njegovom ugovaranju.

Kako je već poznato, Dodik se, zajedno sa Željkom Cvijanović, ipak sastao sa predstavnicima SDA u izvršnoj vlasti na entitetskom i državnom nivou – izvan kabineta i institucija, u stranačkom kapacitetu, uz “facilitaciju” Larsa-Gunnara Wigemarka, u restoranu u Istočnom Sarajevu. Za razliku od stavova koje je iznosio samo pet dana ranije, nakon ovog sastanka Dodik nije imao problem ni sa lokacijom, ni sa “protokolom” njegovog održavanja. konstatujući da se ionako “sve završava u kafani”.

Sada se odlučuje konsenzusom koji uključuje predstavnike vlada RS-a i FBiH te Vijeća ministara BiH. To je obavezno da bude, to je ključno pitanje koje smo potencirali i ono je ugrađeno u mehanizam koordinacije sada. Važno nam je bilo da obezbijedimo da nema glasanja bez nas i uspjeli smo to. Ja sam se odazvao ručku koji nam je na ovom divnom mjestu, u ovoj divnoj kafani organizovao evropski ambasador. Naravno da nismo došli ovdje da pričamo o Olimpijadi u Riju već o ovim pitanjima.

Milorad Dodik, 31.07.2016.



Dodik je u prethodnih par sedmica takođe kategorično tvrdio da neće pregovarati o mehanizmu koordinacije dok Denis Zvizdić i Fadil Novalić ne stave svoj potpis na pismo namjere sa MMF-om – paralelno tvrdeći da Republici Srpskoj taj aranžman zapravo i nije neophodan, te da neće dopustiti da ga SDA uslovljava kreditom MMF-a.

Nema potrebe da ja njih umoljavam, da ih tetošim i da im govorim kako je to značajno. Ako hoće, neka urade, a ako neće, nikome ništa. Što se tiče nas, naravno da bi bio dobar aranžman sa MMF-om, ali ta predstava i špekulacije koje žele da naprave kako će Srpska imati probleme ako ne dođe MMF, uopšte nisu tačne. Republika Srpska funkcioniše i MMF-a nema već tri godine, pa nismo imali tu vrstu problema. Ako su oni izabrali tu vrstu uslovljavanja, onda mi im naravno odgovaramo – izvolite riješite prvo MMF, pa se javite za druga pitanja.

Milorad Dodik, 25.07.2016.

Na sastanku u restoranu “Barka” Dodik je, međutim, ušao u pregovore oko svih navedenih pitanja, i pored brojnih prethodnih tvrdnji da “nema o čemu da razgovara” sa predstavnicima SDA.

Pitanje pisma namjere MMF-u je riješeno i ono je danas potpisano i već upućeno na adresu u Washington, a što se tiče mehanizma koordinacije, tri teme koje su bile upitne sa naše strane uspješno su riješene. To je pitanje odlučivanja u koordinacionim mehanizmima, pitanje predsjedavanja i naravno pitanje predstavljanja prema evropskim institucijama. Sva ta pitanja smo uspješno riješili i mislim da su stvoreni uslovi za formalno prihvatanje onoga što zovemo mehanizam koordinacije i da je ovim završeno dugomjesečno natezanje oko toga ko je u pravu ko nije u pravu.

Milorad Dodik, 31.07.2016.

Nakon svih ovih “prevrtanja” Dodik je danas uspio da još jednom preokrene svoje stavove, nakon što je Dragan Čović osudio dogovor SDA i SNSD u kom nije učestvovao. Iako je poslije samog sastanka predstavljao mehanizam koordinacije kao “gotovu stvar”, poslije Čovićevih izjava da je sporazum “mrtvo slovo na papiru”, Dodik je i ovaj stav doveo u pitanje. Štaviše, danas se pismenim putem obratio Čoviću i Izetbegoviću, izjavljujući da “unaprijed daje sagasnost” da se zahtjevi Dragana Čovića ugrade u dogovor.

Poslije svih ovih akrobacija, upitno je kakav će stav o postignutom “restoranskom” dogovoru Milorad Dodik imati sutra, ali je sasvim sigurno da je do ovog trenutka pokazao višestruku nedosljednost u odnosu na prethodno izrečene stavove.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 14:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
http://istinomjer.ba/dodikove-mjere-fin ... a-poslije/

Dodikove mjere finansijskog oporavka, godinu dana poslije
23. Maja 2016. Tijana Cvjetićanin

Milorad Dodik je prije godinu dana održao konferenciju za štampu na kojoj je najavio niz rješenja za stabilizaciju finansijske situacije u Republici Srpskoj. Do danas nijedna nije ostvarena – štaviše, sve što se u međuvremenu dogodilo u potpunoj je suprotnosti sa tadašnjim najavama predsjednika RS.


DodikSNSD

Istinomjer je već pisao o tome kako je Vlada RS mijenjala stavove o rješavanju slučaja Banke Srpske nakon što je postalo očigledno da MMF insistira na njenoj likvidaciji, kao i o brojnim nedosljednostima predstavnika_ca vlasti u Republici Srpskoj u pogledu sklapanja finansijskog aranžmana sa MMF-om. Ovog puta se osvrćemo na izjave Milorada Dodika od prije godinu dana, kada je predsjednik RS najavljivao da će Banka Srpske biti prodata “finansijskoj organizaciji sa Zapada” koja je, po njegovim riječima, bila spremna da ovu banku dokapitalizuje sa 300 miliona eura.

Radi se o jednoj finansijskoj organizaciji sa Zapada. Eto, još mogu i to da kažem, eto. (…) Mi smo našli partnere (…) direktno vlasti su uložile u kapital te banke 35 miliona KM Nažalost, ta banka sa svim tim svojim problemima koje ima… Mi smo pregovarali, mi ćemo za 74% kapitala u toj banci dobiti tih 17 miliona evra, što znači da će se uplatiti kao dio iskupa vlasništva, a mi ostajemo od 25% plus nešto, čime bi mogli da utičemo na kapitalne odluke u toj banci. I možda kasnije da pregovaramo o načinu na koji bi se privatizovalo i tih 25%.

Kupac se obavezuje u privatizacionom ugovoru da u roku, kako je to predviđeno zakonom, dokapitalizuje banku i poveća njen kapital za 300 miliona evra. I onda, u ovim razgovorima, (sa) tih 300 miliona evra dokapitalizacije, bi bilo moguće da razgovaramo o strukturisanju našeg duga i pomoći koju bi od te banke mogle da dobiju institucije Republike Srpske, kako bi održali svoju likvidnost. Da bi potpuno bila likvidna Republika Srpska i ne bi imala nikakve poteškoće i probleme, u ovom trenutku nedostaje… i da bi servisirali svoje dugove, znači nije to sve za novu potrošnju… nama treba oko jedno 150 miliona evra. I u tom pogledu mislim da ćemo mi to sve obezbjediti i bez samog MMF-a i time postati najstabilniji sistem u Bosni i Hercegovini.



Milorad Dodik, 23.6.2015.

Što bi stabilizovalo dugoročno tu banku, a ona bi sama mogla, u tom aranžmanu koji dogovaramo, onda da… ta dokapitalizovana banka mogla bi da značajno pomogne stabilizaciji naših javnih finansija i to je dio paketa na kome radimo.

Milorad Dodik, 23.6.2015.

Dodik je, dakle, tada obećao ne samo spašavanje Banke Srpske putem prodaje misterioznoj “finansijskoj organizaciji”, već je najavljivao i da će putem te transakcije popuniti “rupe” u budžetu i tako izbjeći zaduživanje kod MMF-a. Par mjeseci kasnije, Dodik se i dalje držao priče o prodaji Banke Srpske, a za “zastoj” u ovom procesu okrivio je Dragana Čavića, koji je – kako se pokazalo, sasvim ispravno – govorio o tome da je banka izvjesno propala i da do prodaje neće doći.

Njegovo javno upozorenje o čemu se tu radi, da banka ne valja, da ovo, da ono, dovelo je investitora u poziciju da sagleda još neke dodatne elemente i godišnji odmori, naravno, ali ćemo to sada ponovo aktuelizirati. Radi se o pregovaračkom procesu i vjerujem da ćemo vrlo brzo uspjeti da vam saopštimo dogovor i onda ćete znati ko je investitor.

Milorad Dodik, 22.8.2015.

Opozicija nam predlaže da ovu banku prodamo za evro. Nismo eksperti za tako nešto, a do kraja ove godine pokušaćemo riješiti njen status, odnosno da je osposobimo da obavlja bankarski posao, sačuvamo radna mjesta, a da naš uloženi novac ne bude doveden u pitanje.

Milorad Dodik, 21.11.2015.

Konačno, kada je i zvanično potvrđeno da će Banka Srpske otići u likvidaciju, Dodik je za takav rasplet situacije opet optužio Savez za promjene i ustvrdio da je Agencija za bankarstvo tu odluku donijela samostalno – i to pod pritiskom SIPA-e (!).

Odluka Agencije za bankarstvo je odluka Agencije za bankarstvo. To je nezavistan organ. Mislim da tu ima mnogo stvari koje su se odigrale u međuvremenu. Nepravno, potpuno pravno neutemeljeno na činjenicama. Privođenje direktorice govori o tome da se htjelo useliti strah i bojazan od djelovanja nekih drugih (…).

Milorad Dodik, 5.5.2016.

Na istoj press konferenciji, Dodik je ponovo govorio i o “ruskom kreditu”, za koji je već tada bilo jasno da se neće dogoditi. No, Dodik je tvrdio da ima garancije da će dobiti kredit kad-tad. Godinu dana kasnije, obećani kredit više se ni ne spominje.

Sad se traže tehničke mogućnosti plasmana. S druge strane, veoma je razumljivo zašto Rusija, koja je izložena sankcijama već duže vrijeme, ima problem sa finansiranjem i vlastite strukture. Ali Rusija i ovaj put… na najvišem nivou je potvrđeno da Rusija ostaje pri odluci da pomogne Republici Srpskoj. Ja ne mogu da kažem kad će to biti, ali to sigurno neće biti skinuto sa dnevnog reda.


Milorad Dodik, 23.6.2015.

Predsjednik Republike Srpske je, tako, uspio da u samo nekoliko minuta da tri ambiciozna obećanja, od kojih nijedno nije ispunjeno, a zatim je za neostvarene mjere za spašavanje prezaduženog entitetskog budžeta optužio opoziciju – i to za sve od javnog iznošenja činjenica o stanju u Banci Srpske, pa do likvidacije iste te banke, čiji je vlasnik već godinama bila upravo SNSD-ova Vlada.

(istinomjer.ba)

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 14:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
http://istinomjer.ba/u-rs-u-nema-viska-radnih-mjesta/

U RS-u nema viška radnih mjesta


30. Oktobra 2015. Istinomjer

Milorad-DodikPredsjednik Republike Srpske, Milorad Dodik, 3. oktobra 2015. godine posjetio je Trebinje, te se tom prilikom sastao sa vladikom zahumsko-hercegovačkim i primorskim, Grigorijem. Nakon sastanka, Dodik je novinarima dao nekoliko zanimljivih izjava.

Pojasnio je da se od izgradnje aerodroma u Trebinju još uvijek nije odustalo, te da će se u narednom periodu održati sastanci sa “jednim stranim investitorom”.

Najzanimljiviji dio Dodikovog obraćanja svakako je tvrdnja da u Republici Srpskoj ima i viška novca i radnih mjesta, ali da nema onih koji hoće da rade. Prema njegovim riječima:

“…i od Trebinja do Novog Grada, od Banja Luke do Bijeljine susrećem preduzeća i firme koji traže, imaju otvorene konkurse, al’ se ljudi ne javljaju. Evo otiđite u Prijedor, u tekstilnoj industriji imate stalni zahtjev za 400 novih radnika i nemate koga. Bio sam neki dan u Kostajnici gdje nema radnika, nema nikoga nezaposlenog i ljudi dolaze sa strane da rade, koji hoće da rade…”

Za vas smo provjerili ove tvrdnje i možemo slobodno konstatovati da su riječi Milorada Dodika više nego nevjerovatne. Prema posljednjim podacima u Republici Srpskoj ima čak 141.138 nezaposlenih osoba, te je Dodikova izjava o tome kako u RS-u ima mnogo radnih mjesta, a nema ljudi koji bi radili, svakako neistinita.

Dodik je izrekao neistinu i kada je u pitanju Kostajnica. U oktobru 2015. godine, u Kostajnici je na evidenciji biroa za zapošljavanje bilo 487 lica.

U skladu sa navedenim, Dodik dobija ocjenu neistinito.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 14:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
http://istinomjer.ba/dodik-o-rezultatim ... dnom-dahu/

Dodik o rezultatima SNSD-a: Rafal laži u jednom dahu

23. Aprila 2015. Dalio Sijah

Pokušavajući da predstavi SNSD kao uspješnu partiju čiji se rezultati tendeciozno “devastiraju” od strane opozicije, Milorad Dodik nekako je uspio da ne izgovori ama baš nijednu istinitu rečenicu o istim tim rezultatima.

Milorad-Dodik

U Tesliću je 28. marta ove godine održano stranačko okupljanje SNSD-a, koje je premijerka Republike Srpske opisala kao radni sastanak na kome se stranka priprema za sabor i definisanje petogodišnjih politika, sa naglaskom na ekonomiju i zapošljavanje.

Mediji su, između ostalih, sa ovog sastanka prenijeli sljedeće izjave Milorada Dodika:

On je istakao da se iz dnevno-političkih razloga devastiraju rezultati vlasti SNSD-a, tokom koje je bruto nacionalni dohodak povećan sa 1,8 milijardi KM na 8,8 milijardi KM.
“To je nesumljivo najveći rast bruto domaćeg proizvoda na ovim prostorima”, rekao je Dodik.

On je istakao da je bruto domaći proizvod po glavi stanovnika u Republici Srpskoj, prije nego što je SNSD došao na vlast, bio 1.600 KM, a sada iznosi 6.100 KM.

“Vlast SNSD-a ostavila je mnoge komunalne i infrastrukturne objekte u Republici Srpskoj, koja od 2006. do danas imala rast industrijske proizvodnje svake godine”, rekao je Dodik.

On kaže da je SNSD uspio da poveća domaći bruto proizvod po glavi stanovnika sa marginalnih tri do četiri odsto na 30 odsto.

“Naš cilj je da po okončanju petogodišnjeg plana, čiji se okviri konstituišu na današnjem savjetovanju, bruto domaći proizvod po glavi stanovnika iznosi 40 odsto evropskog prosjeka”, naveo je Dodik.

On je rekao da je SNSD obezbijedio rast na mnogim mjestima, ali da to neko ne želi da vidi.

“SNSD ima čime da se pohvali i mi nastavljamo da gradimo stabilne institucije Republike Srspke”, rekao je Dodik i dodao da je socijalno-demokratski karakter ove stranke isključivo s ciljem razvoja unutrašnje demokratske procedure i života koji će biti u funkciji rasta i razvoja Srpske.

(SRNA/Nezavisne novine, 28.3.2015.)
Nijedna od izjava koje je ovom prilikom dao Dodik nije tačna. Počnimo od tvrdnje da je za vrijeme SNSD-ovog mandata BDP Republike Srpske povećan sa 1,8 milijardi KM na 8,8 milijardi KM.

BDP Republike Srpske se jeste povećao sa 1.808.847.000 KM (1997. godine) na 8.761.456.000 KM (2013. godine), ali ovaj rast nikako nije “rezultat vlasti SNSD-a”, jer SNSD 1997. godine nije ni postojao, a svakako nije bio vladajuća stranka u Republici Srpskoj od tada do danas. Štaviše, rast BDP-a bio je skoro 6,5 puta veći od 1997 do 2005. godine u odnosu na period otkada je SNSD na vlasti. Ako je, dakle, ova partija imala ikakav uticaj na stopu rasta BDP-a, on je mogao biti samo negativan, budući da se u posljednjih 9 godina ona znatno smanjila u odnosu na prethodni period.

Slika

BDP 1997-2013
*Statistički godišnjak Republike Srpske 2014 (Poglavlje 7: Bruto domaći proizvod)
Kako se navodi na stranici SNSD-a, 1997. godine je Stranka nezavisnih socijaldemokrata uspjela osvojiti vlast u dvije opštine na lokalnim izborima, dok je na Opštim izborima 1998. godine osvojila 6 mandata u NSRS. Milorad Dodik je bio predsjednik RS od 1998-2001 godine, ali Stranka nezavisnih socijaldemokrata nije bila vladajuća stranka. Savez nezavisnih socijaldemokrata nastao je 2002. godine, kada se Stranka nezavisnih socijaldemokrata udružila sa Demokratskom socijalističkom partijom. Opšte izbore ova stranka osvojila je tek 2006. godine i od tada je, zajedno sa koalicionim partnerima, konstantno na vlasti u Republici Srpskoj. Pogledajmo kako se stvarno “kotira” rast BDP-a Republike Srpske otkad je SNSD na vlasti.

BDP je 2006. godine u Republici Srpskoj u tekućim cijenama iznosio je 6.546.537.000 KM, dok je u 2013. godini iznosio 8.761.456.000 KM. To znači da je od 2006. do 2013. godine BDP u tekućim cijenama u Republici Srpskoj porastao za 33.8%. U istom periodu, BDP u stalnim cijenama porastao je za 44.9%. Poređenja radi, od 2006 do 2013, BDP u tekućim cijenama u Federaciji BiH porastao je 34,8%, a u Crnoj Gori 54,8%. Kada se pogleda BDP u stalnim cijenama, njegov rast u FBiH iznosio je 45,9%, a u Crnoj Gori čak 65,1%.

Dakle, iako ukupni rast BDP-a u RS od 1997. do 2013. jeste bio visok i rekordni u regionu (384,4%), isto se ne može reći i za period SNSD-ove vladavine.





Slika

1) Statistički godišnjak Republike Srpske 2014 (Poglavlje 7: Bruto domaći proizvod), str. 130. i 134; 2) Bruto domaći proizvod u Federaciji BiH 2013, str. 12; 3) Bruto domaći proizvod Crne Gore za 2006. godinu i Bruto domaći proizvod Crne Gore za 2013. godinu
Dodik je dao netačne podatke i o visini BDP-a po stanovniku u Republici Srpskoj. Naime, BDP per capita u 2005. godini nije iznosio 1.600 KM kako je to rekao Dodik, već 3.936 KM. Prema podacima Zavoda za statistiku RS, BDP per capita u visini od 1.600 KM nije zabilježen nijedne godine. Najbliže ovoj vrijednosti bio je još 1999. godine, kada je iznosio 1.700 KM po stanovniku.

Dodik je dalje izjavio da je SNSD uspio povećati BDP per capita sa 3% na 30%, te da je cilj SNSD-a da se dostigne “40% evropskog prosjeka”. Iako je nejasno na šta se prvi dio ove izjave odnosi, procenti su svakako netačni – BDP per capita u Republici Srpskoj je od 2006. do 2013. godine porastao za 35.5%, a ne 900% – koliko bi bilo potrebno da sa 3% poraste na 30%.


Slika


BDP per capita
*Statistički godišnjak Republike Srpske 2014 (Poglavlje 7: Bruto domaći proizvod, str. 130)
Ni tvrdnja da je RS za vrijeme vlasti SNSD-a imala rast industrijske proizvodnje svake godine nije sasvim tačna, niti je Dodik u ovoj izjavi rekao cijelu istinu. Prema podacima RZS, indeks ukupne industrijske proizvodnje rastao je od 2006. do 2012. godine, kada je zabilježio pad u odnosu na 2011. godinu, da bi se rast nakon toga nastavio. Pored toga, godišnji rast ovog indeksa nije nikakva novina koju je “uspostavio” SNSD. Od 1996. godine, otkada se vodi statistika o industrijskoj proizvodnji u RS, ovaj indeks je uglavnom i bio u stalnom rastu, a pad indeksa industrijske proizvodnje u odnosu na prethodnu godinu zabilježen je svega tri puta u prethodne dvije decenije (2001, 2002. i 2012. godine).

Slika



Indeks industrijske proizvodnje
1) Statistički godišnjak Republike Srpske 2010 (Poglavlje 15: Industrija, Indeksi industrijske proizvodnje po područjima KD, str. 193), Republički zavod za statistiku RS; 2) Statistički godišnjak Republike Srpske 2014 (Poglavlje 17: Industrija, Indeksi industrijske proizvodnje po područjima i oblastima KD, str. 284), Republički zavod za statistiku RS
Na kraju, Dodikovo isticanje “socijalno-demokratskog karaktera” sopstvene partije takođe zvuči prilično neubjedljivo, s obzirom da je SNSD još 2011. suspendovana iz Socijalističke internacionale zbog ekstremističke i nacionalističke retorike, da bi 2012. godine bila i potpuno isključena iz SI (o razlozima ovog isključenja Dodik je i tada dao potpuno neistinitu izjavu). O posvećenosti ove stranke demokratskim principima dovoljno govori način na koji je formirana Vlada Republike Srpske, uz skandaloznu “kupovinu” opozicionih poslanika, ali i njeno konstantno obračunavanje sa kritički nastrojenim medijima. U jednom od takvih napada, Dodik je, recimo, optužio televiziju BN da fabrikuje laži o Republici Srpskoj:

Danas se u percepciji ljudi, nažalost, stvaraju dvije Republike Srpske – ona lažna koja se promoviše iz ‘fabrike laži’ iz Bijeljine, koja svakodnevno emituje neistine, klevete i sve ono što ne pripada profesionalnom novinarstvu, i ona Republika Srpska u kojoj se pokušavaju naći odgovori na izazove koji se, prije svega, odnose na ekonomiju, rekao je Dodik u aprilu 2014.

Ironično je da je, skoro godinu dana nakon ove izjave, Dodik ponovo ustvrdio kako su sve kritike na račun rezultata SNSD-ove vlasti samo laži i klevete, da bi zatim ove tvrdnje pokušao potkrijepiti nizom izmišljenih “dokaza” koji imaju malo ili nimalo veze sa istinom.

(istinomjer.ba)

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 16:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Opet sam sebe demantuje. Covjek laze non stop.


https://www.rtvbn.com/3864062/dodik-ljubija-je-prodana

Dodik: "Ljubija je prodana!"

http://www.nezavisne.com/ekonomija/priv ... ije/426097

Dodik: Niko nije rekao da ima većinu za prodaju akcija Ljubije

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 21:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Momak ajd oladi!! Smaras glupostima, pa koga zanima Dodik i smrdljiva politka nace sebi na www.google.ba
Ne vidim stvarno cemu ovo?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 22:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Momak ajd oladi!! Smaras glupostima, pa koga zanima Dodik i smrdljiva politka nace sebi na http://www.google.ba
Ne vidim stvarno cemu ovo?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Jel tebe neko tjera da citas...? btw. naći će a ne naće.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 22:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Jesul neki izbori uskoro?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2017, 13:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Evo i danas je najavio izgradnju neka dva autoputa, nisam citao koji su pravci u pitanju, al valjalo bi i to evidentirati, da nam se poslije djeca smiju...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2017, 14:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10256
korisnik je napisao:
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Momak ajd oladi!! Smaras glupostima, pa koga zanima Dodik i smrdljiva politka nace sebi na http://www.google.ba
Ne vidim stvarno cemu ovo?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Jel tebe neko tjera da citas...? btw. naći će a ne naće.


Btw, Je l' a ne jel.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2017, 14:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Mislim da ide na ovu temu....
Slika

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 09:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Novi događaji oko Vučetića. Novi dešavanja su to, da se isplati krasti jer će i ovdje biti zastara kriminalnog djela. Najvjerovatnije bude ovako...''Vučetiću, ti kradi...daj nama dio, a onda ćemo mi ko fol pokrenuti istragu, koja nika neće bit okončana, pa će se desiti zastara''

http://www.capital.ba/istraga-protiv-dr ... -u-mjestu/

Istraga protiv Dragana Vučetića dvije godine tapka u mjestu
15. maj. 2017. 13:56 Objavljeno u OSTALO

BANJALUKA, Tužilačka istraga direktora preduzeća „Nikola Tesla“ i bivšeg savjetnika predsjednika Republike Srpske Dragana Vučetića, protiv kojeg je Ministarstvo unutrašnjih poslova RS podnijelo izvještaj zbog milionske štete, ni poslije dvije godine nije završena.

Službenici Uprave kriminalističke policije MUP-a Republike Srpske podnijeli su u junu 2015. godine izvještaj tadašnjem Specijalnom tužilaštvu RS protiv Dragana Vučetića zbog osnova sumnje da je kao vršilac dužnosti direktora Javnog preduzeća “Nikola Tesla” zloupotrijebio službeni položaj i izvršio poslovnu prevaru, čime je ovom preduzeću uzrokovao štetu od 1.104.878 KM. MUP je tada raspisao i potjernicu za Vučetićem.

Nekoliko mjeseci nakon toga MUP je dostavio i dopunu izvještaja protiv Vučetića. Međutim, od tada do danas ništa nije urađeno, niko nije odgovarao, a istraga još uvijek traje.

„Uvidom u upisnik kojeg vodi Posebno odjeljenje za suzbijanje korupcije, organizovanog i najtežih oblika privrednog kriminala Republičkog javnog tužilaštva, utvrđeno je da ovo odjeljenje vodi istragu protiv Dragana Vučetića. Imajući u vidu činjenicu da je predmet u fazi istrage, nismo u mogućnosti iznositi više detalja niti informacija o ovom predmetu“, rekli su za CAPITAL u Republičkom javnom tužilaštvu RS, u okviru kojeg sada rade tužioci ugašenog Specijalnog tužilaštva RS.

U Ministarstvu unutrašnjih poslova RS su za CAPITAL rekli da su raspisali potjernicu za Draganom Vučetićem u oktobru 2014. godine te da su u junu 2015. godine tadašnjem Specijalnom tužilašu RS podnijeli izvještaj protiv njega zbog sumnje da je počinio krivična djela „zloupotreba službenog položaja ili ovlašćenja“ i „poslovna prevara“. Podsjetili su i da su u avgustu 2015. godine tužilaštvu dostavili i dopunu izvještaja za krivična djela „zloupotreba službenog položaja ili ovlašćenja“.

„Imajući u vidu da je izvještaj podnesen Specijalnom tužilaštvu RS, za informacije u vezi sa daljim tokom istrage potrebno je da se obratite Posebnom odjeljenju Republičkog javnog tužilaštva koji je nasljednik Specijalnog tužilaštva RS“, prebacuju odgovornost u MUP-u.

Inače, u izvještaju MUP-a iz 2015. godine,Vučetić se tereti da je čineći krivična djela od 9. oktobra 2012. do 24. marta 2014. godine omogućio sticanje protivpravne imovinske koristi firmi “Nikola Tesla GMBH” Keln od 500.175 KM, koju je otvorio preko preduzeća „Nikola Tesla“ Banjaluka.

Vučetić je protivpravnu imovinsku korist stekao tako što je po projektu “Elektromobil” izvršio isporuku robe i usluga preduzeću “Nikola Tesla GMBH” Keln, a istovremeno preduzeće “Nikola Tesla” Banjaluka opteretio izdajući mjenice u njihovo ime i na njihov teret kao garanciju da će preduzeće iz Kelna ispuniti preuzete obaveze.

Na taj način uzrokovao je štetu banjalučkom preduzeću, a „Nikoli Tesli“ Keln u omogućio imovinsku korist od 500.000 KM.

Dragan Vučetić je bio odgovorno lice i u firmi „Nikola Tesla“ u Banjaluci i“Nikola Tesla GMBH” u Kelnu, a iz dopune izvještaja je vidljivo da je vršio nezakonite transakcije između tih preduzeća i svoje privatne firme „prof. Vučetić GMBH“ u Njemačkoj.

Inače, Vučetić se još 2010. godine odrekao državljanstva BiH i uzeo njemačko državljanstvo, a dvije godine nakon toga Vlada RS ga je postavila za direktora preduzeća „Nikola Tesla“.

Takođe, na prijedlog Vlade RS, Narodna skupština RS je po hitnom postupku u aprilu 2013. godine dala bezuslovne garancije RS za kreditno zaduženje preduzeća „Nikola Tesla“ kod banaka za 12 miliona KM, što je tada naišlo na oštre kritike javnosti jer je Vučetić već imao vrlo lošu poslovnu reputaciju i iza sebe nekoliko propalih vlastitih firmi.

Preduzeće „Nikola Tesla“ od početka osnivanja pratile su afere, a nakon ovih dešavanja zapalo je u finansijske probleme, radnici su štrajkovali, a prošle godine je promijenilo i naziv u „Biteks“.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 20:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Izjave Dodohauzena :)

http://www.blic.rs/vesti/republika-srps ... lu/2j9t88e

PREDSEDNIKOVO HOĆU-NEĆU Poigravanje s referendumom, Brčko kost u Dodikovom grlu

Slobodan Popadić | 16. 05. 2017 - 19:59h
Republika Srpska organizovaće referendum o nezavisnosti. Neće. Ili ipak hoće?

Foto: S Pasalic / RAS Srbija
Nakon poslednje izjave predsednika RS Milorada Dodika na temu nezavisnosti, građani su još više zbunjeni jer su u samo nekoliko meseci mogli da čuju dijametralno suprotne poruke.

Svi u RS, pa i Dodik, svesni su u da u ovom trenutku nije realna priča o nezavisnoj državi. Međutim, inicijativu o samostalnosti, koja bi trebalo da bude jedna od najvažnijih nacionalnih ideja u budućnosti, srozava nedosledna politika vlasti koja promoviše referendum o statusu, ili odustaje od njega, u zavisnosti od dnevnopolitičkih potreba.

Pročitajte još:
Dodik uveren da će se referendum o otcepljenju od BiH desiti, pitanje samo kada
Dodik: Iako bi mnogi to hteli, neće biti referenduma o nezavisnosti Srpske
- Bliži se 2018. i Dodik polako zagrejava atmosferu. Želi da priču prebaci na kolosek na kome je i do sada dobijao izbore, a to je referendum. On je Amerikacima rekao da od otcepljenja nema ništa, ali domaći slušaoci, gledaoci i glasači o tome nemaju pojma. Klasično političko licemerje, tipično za Dodika. On u ladici nezakonito već drži referendum o Sudu i Tužilaštvu BiH koji je NS RS legitimno raspisala. Za to bi neko morao krivično da odgovara – kaže predsednik NDP Dragan Čavić.

Dragan Čavić
Foto: Goran Šurlan / RAS Srbija
Dragan Čavić
U SNSD i vladajućoj koaliciji nismo uspeli da obezbedimo sagovornika na ovu temu – nisu želeli da razgovaraju, ili se nisu javljali na telefon.

Profesor javnog mnjenja iz Banjaluke Mladen Mirosavljević smatra da „u Dodikove priče više ne veruju ni obični građani, a kamoli centri političke moći koji o tome odlučuju“.

- Za početak bilo bi dobro da objasni kako će se RS osamostaliti sa Brčko Distriktom, sa 13 odsto Bošnjaka i sa vojnom imovinom uknjiženom na BiH, ne ulazeći u ostale okolnosti koje apsolutno ne zavise od RS, pa ni od BiH i Srbije. Bolje bi bilo da se Dodik posveti problemu sve praznije Srpske i tome što će na sledećem popisu stanovništva u BiH Srbi postati nacionalna manjina sa većom stopom mortaliteta od nataliteta. Mislim da se Dodik nalazi u političkoj pat poziciji. Niti ima kome da preda vlast i zaštiti sebe i ono što je do sada stekao, niti više zna šta će sa njom. Sve dok se ne pronađe stečajni upravnik – kaže Mirosavljević za „EuroBlic“.

M
Politički analitičar iz Beograda Dragomir Anđelković smatra da je

legitimno pravo RS da želi nezavisnost, ali da to nije tema o kojoj danas treba razgovarati.

- Još se nisu geopolitičke okolnosti u svetu dovoljno promenile da bismo bili u situaciji da smemo da izazovemo posledice po sebe. Za Srbiju i za RS je razumno da inisistiramo na izvornom Dejtonu, da ne budemo mi ti koji ga dovode u pitanje. Treba isključivo staviti akcenat na vraćanje dejtonskih nadležnosti RS - kaže Anđelković.

Poslovna zajednica u RS odavno upozorava da od političkih tenzija nema nikakve koristi.

- Ma da, jedni bi rušili Vladu, drugi odmah vade referendum. Ima li ko da nudi posao, bolji život? Nema, ugasite svetlo – prokomentarisao je na Tviteru potpredsednik Unije udruženja poslodavaca RS Saša Trivić.

Dodikova „doslednost“

25. april 2015, Kongres SNSD
„Srpska će u 2018. raspisati referendum o samostalnosti ukoliko joj se do tada ne vrate nadležnosti propisane Dejtonom.“

2. mart 2017, agencija „Tas“
„Neće biti referenduma o nezavisnosti RS, iako bi mnogi to želeli.“

20. april 2017, TV1
„Niti je moguće da se u skorije neko vreme desi proces separacije, niti je moguće da se BiH izgradi kao unitarna zemlja.“

28. april 2017, pismo generalnom sekretaru UN Antoniju Guterešu
„Uprkos tvrdnjama SDA, Srpska ne traži otcepljenje od BiH.“

14. maj 2017, Gradiška
„Referendum o otcepljenju od BiH biće održan kada budu stvoreni uslovi.“

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2017, 07:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Ja ne pamtim da je nekad ovoliko masovno bilo iseljavanje kao sto se sad desava.

http://www.nezavisne.com/index/nezavisn ... dus/426447

Radnički egzodus


Renata Kasagić
16.05.2017 20:03
Živi smo svjedoci masovnog odlaska radno sposobnog stanovništva iz svih dijelova Bosne i Hercegovine. Razlog za odlazak nije samo novac, ono što prevagne je i osjećaj sigurnosti. I nije razlog tome samo trenutno nezadovoljstvo ili trenutna nemogućnost preživljavanja u ovoj državi, nego trenutno otvorene granice i godine trpljenja ekonomske patnje i gubitak posljednje nade da će ovdje ikada osvanuti, ne bolje, nego neko normalno jutro.

Da je radna snaga kojim slučajem ranije trebala Njemačkoj, Sloveniji, Austriji... ili da je, u još boljem slučaju, granica EU uvijek bila otvorena za radnike koji nisu iz zemalja EU, odlazak bi počeo ranije i nikad ne bi stao, sve do posljednjeg stanovnika.

Redovi ispred Konzularne kancelarije Ambasade Slovenije u BiH, termini u njemačkoj ambasadi u Sarajevu, pune škole vanrednih učenika, kao i krcate učionice ustanova koje organizuju kurseve stranih jezika, najvjerodostojniji su demanti izjava predsjednika RS da posla ima, da probleme sa nezaposlenošću, bijedom i siromaštvom u Srpskoj vide mediji koji samo o tome govore, a ne kako se zaista živi. Slika, ipak, govori drugačije.

I nemaju mediji potrebu da šire apatiju namjerno i smišljeno, takvo stanje je očigledno i evidentno, ovakva situacija sama od sebe pravi vijest i nisu mediji potrebni da bi ona došla do ljudi.

Još malo će svaka kuća imati po jednog prekvalifikovag medicinara ili nekog u Njemačkoj ko čeka termin za spajanje porodice.

Zar su im potrebne novine ili televizija da bi saznali šta im se u kući dešava?

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1611 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 81  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs