banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 20:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1611 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 81  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Okt 2017, 22:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Golubić_CR je napisao:
Kako komentarišeš činjenicu da su pravna i fizička lica u Federaciji dužna preko 12 milijardi maraka komercijalnim bankama, što je duplo više od njihovog javnog duga?

Je li i tu virjedi ova mantra "dug je dug"? :D


Npr. fizicka lica u Sloveniji su duzna milijarde eura, ali depozit stanovnistva je veci od tog duga. Isti je slucaj i sa Hrvatskom.
Ovdje treba cisto pricati o dugu drzave, a to je katastrofalno u RS.

DUG I ŠTEDNJA GRAĐANA BIH: Stanovnici u Federaciji štedljiviji od stanovnika R
S


Ukupna zaduženost građana BiH kod banaka i mikrokreditnih organizacija u BiH, prema najnovijim podacima Centralne banke BiH, iznosi 8,5 milijardi maraka, što govori da je svaki stanovnik, u prosjeku, zadužen 2.407 KM!

Ekonomija

08. Okt. 2017 08. Okt. 2017
0


U isto vrijeme, građani BiH u bankama imaju štedne depozite u ukupnom iznosu od 10,2 milijarde KM, tako da svaki stanovnik BiH u prosjeku ima štedni ulog u iznosu od 2.870 KM. Dakle, štednja građana BiH veća je od zaduženosti za oko 1,5 milijardi KM.


No, posve je različita razina zaduženosti i štednih depozita građana u dva entiteta. Građani Federacije nešto su zaduženiji od građana RS, ali u bankama imaju puno više ušteđenog novca.

Ukupna zaduženost građana Federacije BiH trenutno iznosi 5,8 milijardi KM, a kada se taj iznos podijeli s brojem stanovnika (popis 2013. godine) proizilazi da je svaki stanovnik Federacije bankama dužan u prosjeku 2.636 KM.

U isto vrijeme ukupni štedni depoziti građana Federacije BiH iznose 7,5 KM milijardi, što znači da svaki stanovnik većeg entiteta u bankama čuva u prosjeku 3.409 KM.


Slika u RS-u je nešto drukčija. U manjem bh. entitetu zaduženost građana i štedni depoziti su skoro izjednačeni – iznose po 2,7 milijardi KM. U prosjeku svaki stanovnik RS-a dužan je banci 2.350 KM a u isto vrijeme ima i štedni depozit u skoro identičnom iznosu.

Prema podacima Federalne agencije za bankarstvo, smanjen je udio tzv. nekvalitetnih kredita, odnosno kredita koji se neredovno vraćaju ili se uopće ne vraćaju. Od ukupnih kredita plasiranih pravnim osobama, na nekvalitetne kredite odnosi se 13,9 posto ili 922 miliona KM, što je za 1,1 procentni poen manje nego na kraju 2016. godine. Za sektor stanovništva oni iznose 7,8 posto ili 483 miliona KM, što je za 0,4 procentna poena manje – navedeno je u izvještaju Agencije.


Prema podacima Agencije za bankarstvo RS također su blago smanjeni nekvalitetni krediti ali samo kod građana dok su kod pravnih lica povećani.

U nekvalitetnim kreditima RS preovladavaju loši krediti pravnih lica koji iznose 352,3 miliona KM i imaju stopu rasta od jedan odsto, dok nekvalitetni plasmani fizičkih lica bilježe pad učešća i iznose 189,8 miliona KM.

Učešće nekvalitetnih kredita pravnih lica u ukupnim kreditima ovog sektora povećano je sa 13,80 na je 13,86 odsto, dok je kod stanovništva smanjeno sa 9,71 na 9,14 odsto.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Poslednji put menjao korisnik dana 31 Okt 2017, 22:04, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2017, 22:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Sada i tebi moram reci da obratis paznju na kurs dolara u odnosu na evro.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2017, 22:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Glavne baje ili baja u RS :)

Slika

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Poslednji put menjao korisnik dana 31 Okt 2017, 22:29, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2017, 22:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Zbilja ne mogu da nepomislim da ti radis za Lemija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2017, 22:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Dodikovo "perje" teško 20.000 KM

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik planira da osvježi službeni garderober pa će za nabavku odijela, prema upravo raspisanom tenderu, potrošiti oko 20. 000 KM, saznaje portal CAPITAL.


Vijesti Republika Srpska Utorak, 31.10.2017. | 16:26

Javna nabavka za kupovinu službenih odijela za potrebe predsjednika raspisana je danas, a ponude butici mogu dostaviti do 7. novembra.

Iz raspisanog tendera nije jasno da li ćemo samo predsjednika vidjeti u otmjenijem izdanju ili će pogodnost nabavke odijela na račun građana koristiti i njegovi mnogobrojni članovi kabineta.

Koliko je hitno da se odijela što prije nabave, pokazuju uslovi tendera, prema kojem rok isporuke „nosi“ čak 30 poena.

U maju se Dodik pred novinarima pojavio u karo sakou, pa su mu rekli da je obučen u “Erdoganovom stilu”.

„Ovo? Ako je ovo, sada idem baciti ovo sa sebe. Ovo je domaća proizvodnja, bolan. Nije Turska. Nemam zeleno ništa, ni čarape nemam zelene”, prokomentarisao je Dodik i naglasio da je sako domaći, marke “Zekstra”.

Da se u kabinetu predsjednika detalji ne prepuštaju slučaju svjedoči i podatak da je za cvjetne aranžmane u aprilu ove godine izdvojeno oko 27.000 KM, dok je za rokovnike, koverte, ukrasne kese, kalendare, povelje i plakete u martu dato 48.000 KM.

Ovo je godina ulaganja u Palati predsjednika RS pa je u septembru raspisan tender težak 65.000 KM za nabavku novog službenog automobila. Međutim, javna nabavka je podrazumijevala princip staro za novo, čime je Služba predsjednika RS prekršila Zakon o javnim nabavkama BiH.

Zakon, na koji se Služba pozivala i u tenderskoj dokumentaciji, ne dopušta kupovinu vozila na ovaj način, a godinama unazad na ovaj problem ukazuju i revizori u BiH. Jedini način za zamjenu starih automobila je njihova prodaja i kupovina novog automobila u odvojenim procesima.

„Predmet nabavke je prikupljanje ponuda i izbor najpovoljnijeg ponuđača za nabavku novog putničkog vozila. Cijena novog automobila biće umanjena za fiksnu cijenu starog vozila, 11.985 KM i nije podložna promjenama“, navedeno je u tenderskoj dokumentaciji po kojoj je stari automobil, uvršten u ovu javnu nabavku, “audi A6” sa pređenih oko 413.000 kilometara.

Zanimljivo je da je Transparency International u BiH još 21. septembra tražio od predsjednikove službe da dostavi tendersku dokumentaciju, ali je ovo učinjeno tek 12. oktobra, šest dana nakon okončanja tenderske procedure.

Na pitanje portala CAPITAL da li je ovo direktno kršenje Zakona, Služba predsjednika RS nije odgovorila.

U zvaničnim dokumentima ne postoji informacija koliki je vozni park predsjednika RS, a u revizorskom izvještaju iz 2016. godine navedeno je samo da je bruto vrijednost stare imovine u toku 2016. godine povećana, između ostalog, i za 54.897 KM koliko je koštao “VW Passat B8”.

Prema planu javnih nabavki u ovoj godini, Služba predsjednika RS planira da za servisiranje vozila potroši 120.000, za gorivo 205.000 KM, za nabavku automobila 70.000 KM.

Obavezno i kasko osiguranje vozila u Službi predsjednika ove godine koštaće 20.000 KM, nabavka ljetnjih autoguma 23.000 KM, a pranje vozila u Laktašima i Banjaluci 22.500 KM.

(Capital)

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2017, 23:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2012, 12:53
Postovi: 366
Al sto neko rece u Federaciji ima 10 kantona , preko 100 ministara , mnogo skuplje i komplikovanije od naseg sistema , al opet su financijski jaci , ne znam jel Dodik kriv ili je tako prirodno stanje . Volio bih na napisete bogastva koja imaju jedni i drugi , npr Federacija ima BH Telekom , vlasnici su 51 % eroneta , Elektroprivredu i tako dalje , RS ima Elektroprivredu i volio bih da nesto napisete u vezi toga.
Jos da dodam da nema Kantona u Federaciji mislim da bi ojacali duplo , da im je sistem kao kod nas .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2017, 09:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Okt 2017, 10:30
Postovi: 27
Ako se vec lacas Slovenaca, zašto onda u kontekstu javnog duga ne spomenu onaj slovenački od 32 milijardi evra ili hrvatski od 39 milijardi evra!? Koliko to onda iznosi po glavi stanovnika? Zato sto je nebitan podatak, bitan je omjer BDP/javni dug i BDP po glavi stanovnika. U ovom drugom segmentu nas debelo nadvisuju, ali kakav je odnos bio u bivšoj Jugoslaviji!? Šta je sa omjerom javnog duga i BDP, u Sloveniji je on 79%, a u Hrvatskoj on najveci u istoriji cak 84%, kod nas oko 57%. A da podsjetim da je najveće zaduženje Republike Srpske u istoriji u odnosu na BDP bilo 2004. godine 64,33%.

Koristiš (uglavnom) bajate podatke i bombasticne novinarske tekstove, za razliku od onih koje sam navodio od dugu na dan 30.06.17, izvozu za period januar-septembar 2017., izvjestaji Agencija za bankarstvo RS i FBiH na dan 30.06.17. Branim tezu da su u ovoj i prošloj godini vidljivi pozitivni pomaci, da na to jasno ukazuju makroekonomski podaci i da je stanje daleko od bankrota i crnila koje se u javnosti svaki dan servira.

Ajde zdravorazumski razmisli o strukturi i procentnu stanovništva koji ima depozite i stednju u bankama, uporedi ga sa onim koji imaju kredite. Ovi prvi su ogromna manjina, dok ostali ljudi kako kod nas tako i kod njih uzima (naj)češće kredite za potrošnju.Dakle kupuje se "standard" na kredit. Pa samo Hasan Čengić i njegovi ratni ahbabi, u FBiH dizu ovaj procenat depozita u generalnom prosjeku za nekoliko stotina.

Brojkama se može lako igrati i interpretirati, manipulisati zavisno od namjere, bacati naslovima novinara, koji u pravilu ne razumiju 2-3 ekonomska i pravna termina. Samo broj klikova.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2017, 09:30 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 975
Bez uvrede ali sve je otislo u kurac , to znas i sam ali pokusavac cupati uz pomoc diagrama , BDPa itd... Sistem se raspao ili je na staklenim nogama a te noge su kredit , firmi nema , planova jos manje , 130.000 ljudi je pobjeglo u zanjih 4 / 5 god , narod nikad gluplji i skloniji manipulisanju i potkupljivanju sa 50 / 100 km itd itd


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2017, 09:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Da li postoji rast zaposlenosti koji prati rast izvoza?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2017, 10:38 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Ozrenx je napisao:
Bez uvrede ali sve je otislo u kurac , to znas i sam ali pokusavac cupati uz pomoc diagrama , BDPa itd... Sistem se raspao ili je na staklenim nogama a te noge su kredit , firmi nema , planova jos manje , 130.000 ljudi je pobjeglo u zanjih 4 / 5 god , narod nikad gluplji i skloniji manipulisanju i potkupljivanju sa 50 / 100 km itd itd


jako lijepo.... i jednostavnim rječima rečeno....osvrnuću se malo na ovaj segment što si napisao "firmi nema,planova još manje".....

razmišljao sam često o tome,zašto ovdje nema najezde evropskih gazda,gdje bi za tri puta manje para nego u svojim zemljama,našli kvalifikovanu radnu snagu,negdje čak i hale zatekli...

ali mislim da je odgovor što našim političkim oligarhijama u ovoj daytonskoj tvorevini to ne odgovara,ali baš ono nikako...pa onda samo traže način kako da izreketiraju ili odbiju tako nekoga,ako se i pojavi

recimo,da dočaram na primjeru opštine Pičkovci Donji,da ne uvrijedim nikoga :D ...

Nek opština ima jedno 10 000-15 000 stanovnika,kakvih je većina kod nas...i šta će sad tom načelniku i grupaciji oko njega nekakav švabo tu dolaziti i zapošljavati 2000 ljudi,davat im platu po 1000 maraka (tri puta manje nego u njemačkoj)...?
pa da od tih 2000 zaposlenih živi skoro čitavo mjesto,ako uračunamo članove njihovih porodica,a i da ima i školaraca,penzionera...

gdje je onda on tu,današnji car,kralj,šah,mat :D ...

niti više može zapošljavat ko mu više glasova obeća u nekom zaseoku..ili familiju,kumove......niti se prema mladim curama koje traže kancelarijski posao ponašat kao na kastingu,birati koja je mlađa,zgodnija,dotjeranija...

da ne pričam i o ovim banalnim alatima,gdje nečije poslovanje može provjeravat svaki čas,a kod nekoga da inspekcija ne dođe nikad....
i da pokuša švabu driblat isnspekcijama,ne bi sa druge strane imao malog isprepadanog samostalnog preduzetnika koji drhti pred inspekcijom,već opake i nemilosrdne korporativne advokate koji bi mu kožu odrali ako bi se ponašao kao danas....da se uz sve to mora maltretirat da mu obezbjedi infrastrukturu,asfaltne prilaze,vodovod,struju,kanalizaciju... i to bez ugrađivanja....i šta će mu to u životu? :D

itd...itd....itd


u jednoj rečenici,prestao bi biti gospodar života,nestale bi njegove faraonske ovlasti gdje mu se svi klanjaju,pozivaju na svaku moguću feštu i ulizuju....postao bi preko noći obični državni službenik kao u finskoj ili švedskoj :D

nadam se da sam bio slikovit i jasno dočarao šta mislim o eventualnim budućim grinfield investicijama...8)

ovdje samo može neki špekulant doći,da se tali sa lokalnom vlašću iscrpljujući ovo preostalih resursa....zdravog kapitala i čestitog investitora jako teško vidim u budućem vremenu,jer političari su Bogovi ovdje i ne žele to da ispuste...

sve ovo napisano se,naravno,može projektovat i na velike centre,gradove,Vladu...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2017, 11:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Ljudska psiha je takva, da niko nikog ne moze ubijediti u nista, ma koliko imao egzaktne statisticke podatke.


Ukupan dug RS je 5 milijardi, Federacije 6 milijardi KM. Sto znaci, da je zaduzenost stanovnika duplo veca u RS iako nisu ni telekom prodali.
U Federaciji fizicka lica imaju mnogo veci depozit u bankama nego sto banke plasirale fizickim licima kredite, dok je u RS to izjednaceno. Znaci, i po tom pitanju su bolji.
U Federaciji su vece plate, veci izvoz i po stanovniku. 90 % svih investicija je zavrsilo u Federaciji. U Federaciji postoje tri aerodroma koja imaju dobar avionski promet, a mi ne mozemo osposobiti ni banjalucki aerodrom.

Federacija ima 100 ministarstava, toliko komplikovan sistem svega i najgori su u Evropi po vecini stvari a mi smo gori i od tih najgorih.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2017, 11:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
90 % investicija ide u FBiH!

Strana ulaganja porasla su za 5,2 odsto u odnosu na godinu prije.

Vijesti Bosna i Hercegovina Petak, 22.09.2017. | 17:13

Vlada Federacije BiH usvojila je informaciju Federalnog ministarstva trgovine u kojoj je navedeno da su u 2016. direktna strana ulaganja u Bosni i Hercegovini iznosila 536,3 miliona KM, od čega se na Federaciju BiH odnosilo 484,6 miliona KM.

To znači da otprilike 90 % svih investicija u BiH ide u Federaciju BiH!

Pored ovoga, u Informaciji se kaže kako su strana ulaganja porasla za 5,2 odsto u odnosu na godinu prije.

Prema procjenama Direkcije za ekonomsko planiranje BiH, za 2017. se očekuje oko milijardu KM stranih ulaganja, bazirano na najvaljenim investicijama u energetskom sektoru i turizmu.

Najznačajnije zemlje investitori u 2016. godini u BiH bile su Hrvatska, Srbija, Austrija,Turska, Holandija...

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2017, 11:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
The_new_Statesman je napisao:
Da li postoji rast zaposlenosti koji prati rast izvoza?


Može biti i pad zaposlenosti, a rast izvoza. Na primjer TE Stanari. Prestali radovi na izgradnji, ostalo oko 200 ljudi koji će raditi i nakon testne faze počinje izvoz struje.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2017, 11:59 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 975
@Schlager

Taj primjer sto si opisao se desavalo redovno , to je opste poznata sema...prije par godina je neki investitor se drznuo da pokusa otvoriti firmu u Teslicu ili tako negdje , zaboravio sam i docekalo ga je bas to sto si opisao , jednostavno se dolazi do zakljucka da je ovdje otvoriti firmu / pogon i biti nezavisan ravno pobjedi na tenderu a da ti je konkurencija Prointer..

Tako je kako je , surova realnost i zato diagrami i statistika imaju znacaj kao kad Cavic na predizbornom skupu nekom idiotu nepismenom pokusava objasniti sta je namjestena interna revizija u Elektorprivredi ili nekoj rezimskoj banci , a ovaj ga tupo gleda sa vec formiranim stavom " ti si izdao RS a Dodik je brani od Sarajeva "

Jednostavno narod je glup , nevjerovatno glup....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2017, 12:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
@Schlager
Svaka cast! Sve si odlicno napisao.
Btw, narod jeste glup... strašno naivan i glup...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2017, 12:14 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 975
A Mile nevjerovatno inteligentan i pametan covjek koji iz svake jebene situacije izvuce poen , tako ce biti sada i sa Referendumom i sa RUGIPom...samo pratiti i uciti kako se prave poeni i vuku mudri potezi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2017, 12:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Problem otvaranja novih fabrika u BiH, ili ajmo samo RS, je i Srbija. Jeftinija radna snaga, bolji ekonomski odnosi sa drugim državama, za naše prilike ogromne subvencije, ... I ne samo to, nedavno se Zukurlić žalio kako su Turci otvorili 400 fabrika u Srbiji, a od njih ni jednu u Sandžaku. Skoro sve su blizu Koridora 10.
I evo, sada Turci se nude vezano za brzu cestu Sa-Bg, ali će se u BiH to maksimalno zatezati kuda će proći... I onda kukaju u Sa kako neće Turci da ulažu kod njih. Pa i jesu samo za džamija :D Ali treba se odreći i Gulena, tu malo kaskaju...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2017, 12:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Okt 2017, 10:30
Postovi: 27
The_new_Statesman je napisao:
Da li postoji rast zaposlenosti koji prati rast izvoza?

Da, imaš odredjen rast zaposlenosti najvisa je bila 2007., 2008. i 2009. da bi uslijedio veliki pad do 2013. Od tada dolazi ponovo do rasta.

U sektoru industrije u periodu januar-septembar 2017. veća je zaposlenost za 4,2% u odnosu na isti period prošle godine.

Zadnji podatak koji imam o ukupnom broju zaposlenih u RS je iz prvog kvartala 2017. je bio 257.740.
Poredjenja radi:
2005 - 242.624
2008 - 259.205
2013 - 238.640
2014 - 241.544
2015 - 245.975
2016 - 249.610


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2017, 12:26 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 975
hehe


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2017, 13:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
POČETNA / FINANSIJE
Brnabić: Suficit u budžetu oko 670 miliona evra

01. nov. 2017. 09:19 Objavljeno u FINANSIJE

BEOGRAD, Premijer Srbije Ana Brnabić izjavila je večeras da Srbija sada ima suficit od 80 milijardi dinara /oko 670 miliona evra/ i istakla da je Srbija finansijski zdrava i da se može nastaviti sa reformama.

“Zaključili smo u trezoru i oktobar. Imamo suficit od 80 milijardi dinara, gde smo planirali deficit od 46 milijardi dinara /oko 386 miliona evra/. Fantastični rezultati. Ja sam stvarno jako srećna, jako ponosna. Ponosna sam i što sam deo kontinuiteta prethodne Vlade. Građani Srbije trebalo bi da su ponosni na svoju zemlju”, rekla je Brnabićeva RTS-u.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1611 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 81  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs