banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 23:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1611 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 81  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Jan 2018, 11:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Ja mislim da si se ti meni nabacivao, optužujem te da si babojebac, misliš da sam baba. Mislio si da sam dečko, možda si pedofil.

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 11:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ma to sam te zavlacio u nadi da cu cuti neku korisnu informaciju :-D

Sorry.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 11:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
The_new_Statesman je napisao:
Rocki, radi se o tome jer je drzava onemogucila stvaranje radnih mjesta unutar sebe same.

Ako vani na crno radi 10.000 ljudi koji su prijavljeni na birou to je godisnje min 150 miliona maraka cistog kesa koji se unese.


Ja sam, iz nekog razloga, zaboravio koliko si ti ograničen, no, kako imam vremena pokušaću još jednom.


Zašto stati samo na tome, daj da im se da i penziono, pa onda ajde svi Slovenci koji dođu da se nažderu ćevapa i napiju ko stoka, daj da i njima damo besplatno liječenje. Slomio nogu jer se okliznuo pijan ? Nema problema, dva mjeseca u Zotović na terapije . . .

---
Imam jednog poznanika koji cijeli život radi na crnjaka - kao vozač nekim advokatima, šverca na buvljacima, krade suncobrane ispred kafića, uglavnom sve što radi je najblaže rečeno u sivoj zoni.
Redovno se već 30 godina prijavljuje na biro i "ovjerava knjižicu", dok istovremeno takože redovno uplaćuje "grawe" ili neko slično životno osiguranje.
Te pare završe u austriji, jer ih je praktično opljačkao od našeg FZO-a.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 11:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ogranicio sam se na ljude koji rade na crno u EU. A to znaci da rade 6 mjeseci i vrlo malo novca trose tu gdje ga zarade.
Kako ces to porediti sa Slovencem koji se okliznuo na Mujin cevap? A i on ima pravo na lijecenje jer je osiguran u Slo.

A sto se tice dilera, isplata min plata na racun a ostatak na ruke, drzavnih opterecenja od 64% na platu, nesposobnosti sluzbenika, korupcije... E tu ti nisam pametan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 11:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2011, 20:10
Postovi: 2051
I ja sam jedno vrijeme bio zaposlen, pa sam od sefa nekako uspio izmoliti da sutradan zakasnim na posao, jer moram otici na biro da se prijavim. Ali nakon dva-tri mjeseca su me prijavili, pa vise nisam morao da ovjeravam karton. Hvala im. I samo se pitam otkud ovaj vidi ta silna auta? Posto Biro i Medicinski fakultet dijele zgradu, mozda je ovaj vidio profesore, a mozda i Skrbu u tim auticima.
I kako on zna kakvo je stanje, a on u Srbiji? A mozda u tim bot kancelarijama imaju kamere, pa dok na mondu pise komentare hvale za predsjednika iz Bugojna, malo virne da vidi kako je u BL.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=YIBNb8rrs80
Nikad ne zaboravi ko ti je bio djed!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 13:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Upravo sam to i govorio, red se formira u pola osam i raščisti se do osam, jer ljudi žure na posao, dolaze ljudi u toku dana naravno, ali red je samo ujutru. Ne to su gazde došle da prijave radnike haha.

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2018, 11:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
nuvolari je napisao:
Upravo sam to i govorio, red se formira u pola osam i raščisti se do osam, jer ljudi žure na posao, dolaze ljudi u toku dana naravno, ali red je samo ujutru. Ne to su gazde došle da prijave radnike haha.
Kako su obučeni? Kakvo im je stanje zuba?
Da možda sirotinja ne juri na crno da zaradi negdje pa zakasniće i na to, pa od čega da skupi za kartu za EU?
Dajte molim vas, eno vam bogatuna i političara pa pišajte po njima a sirotinju ostavite na miru...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2018, 11:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Jos je kod nas administracija veoma efikasna pa nije za ocekivati da ce ti ljudi obiti jos par mastiljarskih pragova danas. Neke mozda cak i vise puta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2018, 13:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
VIJESTI / BOSNA I HERCEGOVINA

Najskuplji državni propali projekat: Dali im milione, ostali samo dugovi

05.02.2018. 08:55 / Izvor: Blic
Dva povoljna kredita od 18 miliona maraka iz IRB plus 500 junica u vrijednosti deset miliona maraka i stočna hrana od novca poreskih obveznika za privatnu firmu "Farmland" bili su, po svemu sudeći, uzalud.

Da ne propadne nekada najveća govedarska farma u BiH nije pomogla ni dokapitalizacija dva fonda IRB u ovo preduzeće u vrijednosti od oko 1,6 miliona KM. Nisu pomogle ni date koncesije za poljoprivredno zemljište. Svake godine do 2016. godine bili su korisnici poljoprivrednih podsticaja.

Za manje od deset godina, od kada je država počela da "pumpa“ pare u nekada najveću govedarsku farmu u Bosni i Hercegovini, stanje u "Farmlandu“ u Novoj Topoli kod Gradiške je katastrofalno. Kapije su zatvorene, nema ni stoke, nema ni radnika.

Finansijski gledano, državi za direktne poreze duguju više od 600.000 maraka (Poreskoj upravi RS), za indirektne poreze oko 790.000 KM (Upravi za indirketno oporezivanje). Računi u bankama su im već duže vreme blokirani, a među najvećim povjeriocima su IRB RS, jedna kompercijalna banka i radnici koji potražuju više od 300.000 maraka za neisplaćene plate.

Na Banjalučkoj berzi je još prije godinu dana ovoj privatnoj kompaniji zaustavljeno trgovanje akcijama jer nisu dostavili revizorski izvještaj o poslovanju za 2015. godinu. U finansijskom izvještaju su naveli da imaju 15,5 miliona maraka akumuliranog gubitka.

"Farmland" je u žižu javnosti došao 2009. kada je odlučeno da Direkcija za robne rezerve novcem poreskih obveznika Srpske ovoj farmi obezbjedi deset miliona maraka za nabavku junica i stočne hrane "u skladu sa mjerama o ublažavanju efekata svjetske ekonomske krize na privredu RS". Ugovoreno je da Direkcija plaća "Farmlandu“ čuvanje i obnavljanje stoke, zdravstvenu zaštitu, vještačko osemenjavanje.

Nekoliko godina kasnije su Robne rezerve, javno preduzeće koje sada ne postoji zbog finansijske propasti, tužile “Farmland” jer na ovoj farmi nema junica, niti hiljade tona državnih žitarica koje su joj povjerene na čuvanje i koje, prema ugovoru sa Robnim rezervama, treba da vrati Srpskoj.

Iz uprave ovog preduzeća već duže vreme stižu uveravanja kako će sve biti riješeno jer imaju investitora. Predrag Zgonjanin, predsednik Upravnog odbora firme je u septembru 2016. godine rekao kako je jedna kineska kompanija kupila preduzeće za 24 miliona evra iz čega će biti riješena sva dugovanja, te će dio novca biti investiran u proizvodnju. Ni do danas vlasnička struktura na sajtu Banjalučke berze nije promjenjena. U međuvremenu, Zgonjanin prije nekoliko dana saopštava da je kupoprodajni ugovor sa partnerom potpisan i da za meseca dana stižu pare. Kupac je tajna dok ne stignu pare.

Za propast krivi lošu privatizaciju i obaveze solidarne odgovornosti bivšeg PIK “Mladen Stojanović”.

Najveći vlasnik "Farmlanda" je FL grupa doo Nova Topola na čelu sa Draganom Vasiljevićem.

Sa računa skinuto 10 miliona KM

Ministar poljoprivrede Stevo Mirjanić kaže da je glavni uzrok finansijskih problema na farmi "Farmlandu“ loše sprovedena privatizacija bivšeg PIK „Mladen Stojanović“ u čijem je sastavu bila i Radna jedinica govedarska farma u Novoj Topoli. Istakao je da po osnovu izvršnih sudskih presuda, a na osnovu solidarne odgovornosti, sa računa „Farmlanda“ skinuto više od 10 miliona KM.

"Ta sudska izvršenja su uzrokovala probleme sa obrtnim sredstvima, usljed čega nije bilo moguće proizvesti dovoljne količine kvalitetne stočne hrane", rekao je Mirjanić.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2018, 16:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Ovdje ce bas fino ukrasti novca.

Borenović o kreditu ŽRS: Za konsultante i softvere 40 milona KM


Foto: N.N. | Borenović o kreditu ŽRS: Za konsultante i softvere 40 milona KM
Srna
07.02.2018 16:11
BANJALUKA - Poslanik PDP-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske Branislav Borenović izjavio je danas da se Republika Srpska i "Željeznice Republike Srpske" (ŽRS) kreditno zadužuju za 100 miliona KM, od čega 40 odsto tog kredita ide za konsultante, informatizaciju i organizaciono restrukturisanje.

"U odluci koja je dostavljena Narodnoj skupštini Srpske na svega dvije-tri stranice piše da će za organizaciono restrukturisanje, usluge konsultanata i informatizaciju trebati pet miliona evra. U odluci koja je original i koja ide na ratifikaciju u zajedničke institucije BiH, za te namjene piše 20,17 miliona evra", rekao je Borenović novinarima tokom skupštinske pauze.

Prema njegovim riječima, više od 40 miliona KM namijenjeno je za konsultante i razne softvere i programe.

"Zato su se krile ovakve odluke i zato su željeli principom šoka u parlamentu za jedan dan da je usvoje. 55 stranica ugovora o kreditnom zaduženju ŽRS naspram tri stranice koje nama vlada dostavlja u Narodnu skupštinu, zar to nije sramota", rekao je Borenović.

Prema usvojenom dnevnom redu sjednice Narodne skupštine, peta tačka dnevnog reda je razmatranje Prijedloga odluke o zaduženju ŽRS prema Svjetskoj banci - Međunarodnoj banci za obnovu i razvoj po projektu restrukturisanja željeznica.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2018, 16:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Zlatna mladež Republike Srpske
Mediji u Srpskoj 2. februara su objavili informaciju o pravoj drami koja se prethodno veče odigrala u jednom od elitnih hotela na Jahorini.

Vijesti Republika Srpska Srijeda, 07.02.2018. | 13:22

Slika

Naime, kada je konobar odbio sipati piće trojici vidno alkoholisanih mladića došlo je do sukoba, a mladići su repetirali oružje i počeli prijetiti radnicima hotela i gostima. Kada je došla policija, mladići su se zabarikadirali u sobi hotela, te je drama trajala do jutarnjih časova. Cijeli slučaj se pokušao zataškati s obzirom na činjenicu da je jedan od mladića najbliži srodnik odbornika SNSD-a u banjalučkoj skupštini.

„Policijski službenici Policijske uprave Istočno Sarajevo, 02.02.2018. godine oko 09,00 časova na Jahorini, lišili su slobode lica Đ.A. (1994), M.Š. (1994) i S.L.(1994) svi iz Banja Luke. Naime, Policijskoj stanici Pale, 02.02.2018. godine oko 03,20 časova prijavljeno je da su tri lica, gosti hotela na Jahorini, prvo verbalno a potom uz prijetnju vatrenim oružjem zahtijevali od radnika usluživanje alkoholnim pićem.“, saopšteno je 2. februara iz Policijske uprave Istočno Sarajevo da bi uskoro bilo objavljeno još jedno saopštenje.

„Policijski službenici Policijske uprave Istočno Sarajevo, 02.02.2018. godine na Jahorini lišili su slobode lice G.Š. (1973) iz Istočne Ilidže. Naime, policijski službenici došli su do saznanja da je navedeno lice 02.02.2018. godine, oko 02,30 časova, u ugostiteljskom objektu na Jahorini, koji je suvlasništvo istog, licima Đ.A., M.Š. i S.L. prijetilo vatrenim oružjem-pištoljem.“, navedeno je u drugom saopštenju, što je unijelo konfuziju u cijeli slučaj.

Kako nezvanično saznajemo jedan od mladića koji je učestvovao u sukobu je Đurađ Antonić, rođeni brat mladog banjalučkog odbornika Momčila Antonića.

Momčilov i Đurađev otac Savo Antonić suvlasnik je banjalučke firme „Venera“, koja se često dovodila u vezu sa visokom funkcionerima SNSD-a. Venera je u medijima često pominjana i kao jedan od kreditora mikrokreditne organizacije „Prvo penzionersko mikrokreditno društvo“ d.o.o koje daje kredite penzionerima po visokim kamatama, a iza kojeg navodno stoje ministar finansija u Vladi RS Zoran Tegeltija i tajkun Mladen Milanović Kaja. Venera je, prema informacijama iz medija, kreditirala ovu mikrokreditnu fondaciju sa 400.000 KM.

Takođe, U Izvještaju o radu JP „Robne rezerve RS“ u periodu od 15.05.-31.05. 2014. Godine, za vrijeme velikih poplava, navedeno je da su Robne rezerve ode“Venera” nabavile robe u vrijednosti od 319.620 KM.

Iako je „Venera“ na neki način profitirala od poplava, Momčilo Antonić je jednim svojim istupom na Facebooku naljutio mnoge ljude koji su proživjeli muku koju su im donijele poplave.

„Hvala braći Hercegovcima na pojačanoj podršci SNSDu, a što se tiče govana iz Šamca, Broda, Modriče i ostalih poplavljenih mjesta čiji su gradovi obnovljeni za mjesec dana, isplaćene kartice pomoći itd njima želim dosta kiše i mekanih nasipa“, napisao je tada Antonić, a u komentarima se potrudio da ne zaboravi nikoga, pa je isto poželio i ljudima iz Bijeljine.

Slika



Antonići šire svoje poslovno carstva, pa je „Venera“ postala i suvlasnik banjalučkog preduzeća „Euro beta d.o.o.“ koje se bavi sakupljanjem, transportom, skladištenjem, ponovnim korišćenjem, tretmanom i odlaganjem ambalažnog otpada, a u kojem glavnu ulogu ima mladi odbornik Momčilo Antonić.

Slika

Slika






Na mladima svijet ostaje..

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2018, 20:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Sajber prevare/Zoran Tegeltija u IT poslovima: Četvrtina od 23,2 miliona KM iz Fonda zdravstva ide Kaji

piše: Slobodan Vasković


Fond zdravstva Republike Srpske dobiće uskoro Integrisani zdravstveni informacioni sistem (IZIS) po nevjerovatno visokoj cijeni od 23,2 miliona KM.

Vlada RS je na 111. sjednici, održanoj 09.02.2017. godine, dala saglasnost Fondu zdravstva da se zaduži za 44 miliona KM, od kojih će se 23,2 miliona utrošiti na nabavku IZIS-a.


Odluku je potpisala Željka Cvijanović, a stupila je na snagu objavom u Službenom glasniku Republike Srpske.

Odluka je objavljena u Službenom glasniku broj 17, od 22.02.2017. godine.

Na ovaj način otvoren je put da Firma pobjednica inkasira za IT opremu cca 23 miliona KM, u prvoj fazi, dok bi, sa Fazom 2 implemetacije ovog projekta, trebalo da inkasira ukupno 35 miliona KM.

Pobjednik - MMSCODE
Pobjednik na ovom tenderu se već zna, to su firme “MMS CODE” i “Venera”, koje su u direktnoj saradnji sa firmom “Erikson - Nikola Tesla” iz Zagreba.


Od 23 miliona KM, koliko iznosi Prva faza implementacije IZIS-a, narečenim ostaje 15 miliona čiste zarade; Što je, složićete se, posao iz snova.

U drugoj fazi, koja iznosi dodatnih 12 miliona, čista zarada je cca 8 miliona KM, što praktično znači da će pobjednici na tenderu zaraditi 23 miliona KM, od onih 35 koliko će biti utrošeno u dvije faze projekta IZIS.

Pobjednici tendera još uvijek nisu objavljeni, jer je u toku postupak pred Komisijom za žalbe, ali on će biti okončan za nekoliko dana. Važno je istaći da je, prema mojim izvorima iz Komisije, bilo ponuda koje su deset miliona niže od pobjedničkih 23 miliona KM, ali su one odbijene.

Izbacivanje Kokeze
Posao je, prvobitno, bio namijenjen firmi “Prointer” iz Beograda, ali se odustalo od te kombinacije zbog prevelike “izloženosti” Milorada Dodika.
Tako je Slaviša Kokeza, stvarni vlasnik “Prointera” ostao bez vrlo unosnog posla.

Vrlo čudan zaokret, jer je Kokeza jedan od glavnih Dodikovih beogradskih lobista. Međutim, Dodik nema milosti ni prema kome kada je njegova koža u pitanju.

Tendere ima ko da piše
Nakon toga odlučeno je da se tender “Napiše” za firmu “MMS CODE” iz Banjaluke.

Njeni vlasnici, sve do prije nekoliko dana, bili su Slavko Bojić, Savo Antonić i Miloš Đurđević.

Bojić je vlasnik i firme “Procontrol”, poznate po tome što je 2014. godine KBC-u Banjaluka prodala info pult za nevjerovatnih 80.000 KM; Antonić i Đurđević su suvlasnici firme “Venera”; “Venera” je tokom epskih poplava 2015. godine bila glavni snabdjevač Robnih Rezervi RS, koje su sada u stečaju.

Antonić i Đurđević su bliski prijatelji Milorada Dodika, a neki od članova njihove najuže porodice uposleni su na visokim pozicijama u ministarstvu finansija, kod Zorana Tegeltije.

Tako je “MMS Code” je prošle godine dobio posao u Ministarstvu Finansija od 200.000 KM - nadogradnja aplikacije za trezor.

Nadogradnje prevare
Međutim, ova nadogradnja je “mačiji kašalj” prema nadogradnji od 23 miliona KM; Plus ostale “Nadogradnje” cijelog ovog posla koje su se desile u prethodnih nekoliko dana.


“Mrkonjićki biznismen Mladen Milanović Kaja zvanično je preuzeo četvrtinu informatičke firme MMSCODE u vlasništvu Slavka Bojića, bliskog prijatelja predsjednika RS Milorada Dodika. Milanović je udio od 25 odsto kupio preko novoosnovane firme “Euro Bonus” koja se sada u registru poslovnih subjekata Agencije za posredničke, informatičke i finansijske usluge (APIF) vodi kao jedan od četiri suvlasnika firme MMSCODE”, objavio je portal CAPITAL., 06.02.2018. godine. Još je navedeno da je “Trgovačko društvo “Euro Bonus” osnovala firma MG Mind koja je u 100 odstotnom vlasništvu Milanovića”.

Frtalj Kaje i Cijeli Tegeltija
Zaista, u sudskom registru kao osnivači firme “MMSCODE” upisani su Slavko Bojić, Miloš Đurđević, Savo Antonić, svi iz Banjaluke i firma “Euro Bonus”, iza koje stoji Milanović; Ta firma je registrovana u Mrkonjić Gradu, ulica Podbrdo bb.

Svi navedeni imaju po 25 posto vlasništva u “MMS COD”, a ukupni osnivački ulog je 201.999,92 KM, odnosno 50.499, 98 KM po osnivaču.


Logično je pitanje zašto su Bojić, Antonić i Đurđević smanjili svoje uloge u MMSCOD i četvrtinu firme prodali Milanoviću? Posebno nakon što su dobili posao od 23,2 miliona KM, a zna se da niko od navedenih nije poslovna “Majka Tereza”? Na taj način umanjili su i dio kolača od onih čistih 15 miliona zarade!

Samo je jedan odgovor - preko Kaje u posao je ušao Zoran Tegeltija, ministar finansija.

Njegov “tal” je četvrtina, a zaslužio ga je provodeći sve “procedure” kroz Vladu RS koje su dovele do zaduživanja Fonda zdravstva za 44 miliona KM, od čega je 23,2 miliona namijenjeno za “IZIS”.

Upravo zbog toga dolazi do ovog naoko dramatičnog ulaska Kaje u IT poslove, a, kada se sve objektivno sagleda, riječ je o najobičnijem “rastaljivanju”.


Koje svjedoči da Tegeltija nikako ne vjeruje ni Bojiću ni Đurđeviću ni Antoniću, a najmanje Dodiku.

Ranije sam objavio da je Planom javnih nabavki Fonda zdravstva za 2017. godinu predviđeno da se za posao isporuke “hardvera, softvera, elektronskih kartica i čitača za IZIS” utroši 23.247.863 KM (bez PDV-a).

Ta 23,2 miliona KM samo su Prva faza, dok cijeli posao vrijedi 35 miliona maraka.

Elaborat
Da bi sve izgledalo kao da je po zakonu, prvo je urađen Elaborat opravdanosti ulaganja u Informacioni sistem Fonda zdravstva.

Elaborat je, polovinom 2016. godine, uradila revizorska kuća “Confida”, čiji je vlasnik Aleksandar Džombić, bivši premijer.

Prvo je sa Džombićevom firmom dogovorena cijena od 20.000 KM za izradu elaborata, da bi konačna cijena bila 30.000 maraka. Džombiću je novac odmah isplaćen, iako Fond grca u gubicima teškim stotine miliona KM.

I sa Džombićem je posao ugovoren bez tendera, jer je bila velika žurba da se Elaborat uradi, kako bi se prevara mogla uplanirati.

Interesantno je da, nedugo nakon izrade Elaborata, Džombić zatvara svoju revizorsku kuću "Confida" i otvara novu koja se zove "Grant Thorntnon".

Nova revizorska kuća registrovana je u Sudu 30.11. 2016. godine, a dobila je i dozvolu za rad od Ministarstva finansija RS, 07.11.2016.

Džombića je Dodik u januaru 2017. godine imenovao za senatora Republike Srpske, premda je bivši premijer glavnoosumnjičeni u istrazi Tužilaštva BiH “Bobar banka 2”!

(Ne)stručnost
Da bi se kvalitetno implementirao projekat “hardver, softver, elektronske kartice i čitač za IZIS”, potrebno je najmanje dvije godine i veoma stručno osposobljen kadar iz ove oblasti.

Stvarne namjere su da se unese nešto opreme u Fond, "naštampaju" elektronske zdravstvene knjižice, koje će biti beskorisne i uzme 35 miliona KM, u dvije faze.

Slična stvar dogodila se sa kupovinom softvera prije nekoliko godina, kada je meta bila Poreska uprava Republike Srpske.

Softver nikada nije proradio, a isplaćeno je preko deset miliona KM. U tu prljavu rabotu upetljan je i Miroslav Lazanski, Dodikov apologeta.

Početak
Dodik je još polovinom 2016. godine prisilo Darka Tomaša, tadašnjeg direktora Fonda, da otpočne pripreme za ovaj posao.


Posao je trebao biti vrijedan 2,5 miliona KM.

“Vrijednost tog ugovora će se, bez sumnje, povećati na 8,5 miliona KM u vremenu pred nama”, tvrdili su moji izvori iz Fonda u avgustu 2016. godine. Ni slutili nisu da će posao na kraju dostići cifru od 23,2 miliona KM.

Tomaš se spasao; Oprezni Pađen ostao bez fotelje
Darko Tomaš je na lokalnim izborima, održanim 02.10.2016. godine, pobijedio i postao načelnik Prnjavora i na taj način se izmakao Dodikovom pritisku.

Za Tomaševog nasljednika projektovan je Milenko Pađen, izvršni direktor Sektora za zdravstvo i kontrolu i bivši poslanik SNSD-a u Narodnoj skupštini RS.

Pojedini mediji su 16.11.2016. objavili da će Pađen biti imenovan na sjednici Vlade RS, koja je trebalo da se održi 17.11.2016.
Bila je to greška, jer je Dodik, u međuvremenu, otpisao Pađena.

Razlog: Pađen je pokazao veliki oprez oko odobravanja IT poslova u vrijednosti od 17 miliona KM, na koliko je tada Dodik “izgurao” hardver i softver.

Dodik: Ni ja to ne bih potpisao da sam na tvom mjestu
Dodik je, prema tvrdnjama izvora iz vrha Režima, Pađena pozvao i upitao da li će potpisati Ugovor na 17 miliona KM.

Pađen je odgovorio potvrdno. Dodik mu je, nakon toga, obećao direktorsku poziciju.

Međutim, Pađen se uplašio, pa je pozvao stručnjake da mu izračunaju koliko bi koštala nadogradnja postojećeg IT sistema u Fondu, koja bi omogućila i izdavanje elektronske zdravstvene knjižice.

Stručnjaci su mu saopštili da bi sve to koštalo nekoliko puta manje.

Nakon toga Pađen je pozvao Dodika i saopštio mu da nije spreman da potpiše Ugovor na 17 miliona KM, jer se cijeli posao može završiti za mnogo manje novca.

“Ni ja ne bih potpisao da sam na tvom mjestu”, rekao mu je Dodik. I prekrižio ga.

Kusturić brz na olovci
Dodik je, nakon toga, pozvao Dejana Kusturića i pitao ga da li je spreman da potpiše Ugovor na 17 miliona KM.

Kusturić je odgovorio da je spreman da potpiše sve.


Vlada Republike Srpske, na sjednici održanoj 17.11. 2016. godine u Istočnom Sarajevu, imenovala je Dejana Kusturića za vršioca dužnosti direktora Fonda zdravstvenog osiguranja Republike Srpske.

Kusturić je u tom trentku bio direktor Gradske razvojne agencije Banjaluka i predsjednika FK “Borac”.

Kusturić je ranije u Banci Srpske obavljao dužnost direktora Sektora za prodaju i marketing, što najbolje svjedoči o njegovim “sposobnostima”.

Promjena Plana po Dodikovom naređenju
Nakon imenovanja Kusturića, sve kreće kao “po loju”.

Planom javnih nabavki Fonda zdravstva za 2017. godinu, koji je usvojen 28.12.2016., predviđeno je da se za posao isporuke “hardvera, softvera, elektronskih kartica i čitača za IZIS” utroši 17.400.000 KM (bez PDV-a).

Ovu Odluku je potpisala Dr Snježana Novaković-Bursać, predsjednik Upravnog odbora Fonda zdravstva RS.

Međutim, nepun mjesec kasnije, 23.01.2017. godine, Upravni odbor Fonda, pod Dodikovim pritiskom, donio je Odluku o izmjenama Odluke o usvajanju Plana javnih nabavki Fonda zdravstva za 2017. godinu, u kojoj je precizirano da se kod nabavke, pod rednim brojem 17, mijenja iznos procijenjene vrijednosti i da se on povećava sa 17.400.000 KM (bez PDV-a) na 23.247.863 KM (bez PDV-a).

I Ovu Odluku je potpisala Dr Snježana Novaković-Bursać, predsjednik Upravnog odbora Fonda zdravstva RS.

Zaista je zapanjujuće da se za manje od mjesec dana posao uveća za trećinu cijene i to baš u vrijeme praznika!!!

Dodik nema ni dana odmora, zaista.



Ali ima rezultate - Njegovi prijatelji su dobili posao od 23 miliona KM.

Istina, četvrtinu im je oteo Zoran Tegeltija, ali nije sve ni u Dodikovom poslovnom životu uvijek sve idealno.

Važno je da IT sfera i dalje donosi milionske plodove

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2018, 20:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
I TURSKI RADARI na putevima Srpske: MUP RS izabrao PRIVATNE PARTNERE u poslu "teškom" 12,5 miliona KM

Capital.ba | 09. 02. 2018 - 17:15h

Republiku Srpsku kamerama i radarima pokriće firme „Inovatraffic holding“ iz Nemačke „Ekin Teknoloji San. Ve Tic. A.S.“ iz Turske i „WKB Consulting“ iz Banjaluke odlučio je ministar Dragan Lukač prilikom izbora privatnog partnera u poslu teškom 12,5 miliona KM.


Foto: Siniša Pašalić / RAS Srbija

Oko 100 stacioniranih i 15 mobilnih radara biće postavljeno širom Republike, ove firme ugovor s MUP potpisaće na period od deset godina, a prihod od naplaćenih kazni deliće se pola–pola, piše Capital.ba.

Vlada RS odobrenje za sklapanje javno-privatnog partnerstva dala je u martu prošle godine, a studijom ekonomske opravdanosti predviđeno je da stotinu radara godišnje zaradi 21,6 miliona KM na osnovu predviđenih 745.084 kazni.

To praktično znači da će ove privatne kompanije u narednoj deceniji zaraditi ogroman novac, jer se procenjuje da bi uloženih 12,5 miliona maraka mogle da vrate već za nešto više od godinu dana. Svaka naredna godina donosiće im čistu zaradu. Odabrane firme imaju obavezu da uspostave kompletan sistem.


- Postupak izbora privatnog partnera okončan je donošenjem rešenja ministra od 6. februara. Na javni poziv MUP RS za javno-privatno partnerstvo stigle su tri prijave. U skladu sa studijom ekonomske opravdanosti, period na koji se zaključuje ugovor je deset godina, dok raspodjela prihoda od naplaćenih prekršajnih kazni iznosi po 50 odsto. Obaveze i prava javnog i privatnog partnera biće utvrđene ugovorom o javno-privatnom partnerstvu - kazali su u MUP za Capital.ba.

Zanimljivo, javni poziv za odabir privatnog partnera MUP je raspisao još početkom juna prošle godine, a konkurs je zatvoren 17 jula. Čak sedam meseci se većalo koji privatni partner će uložiti novac koji će mu se kroz desetogodišnji ugovor višestruko vratiti.

Lukač je nedavno izjavio da MUP traži privatnog partnera, jer Vlada u ovom trenutku nema novac potreban za kupovinu radara, a da su oni potrebni.

Sistem bi, prema tvrdnjama iz MUP, u funkciji trebalo da bude najkasnije 24 meseca od dana potpisivanja ugovora.

Inače, Vlada RS nije prihvatila zaključak Odbora Narodne skupštine za bezbednost kojim je traženo da se odustane od projekta kroz javno-privatno partnerstvo te da se ovaj posao finansira sredstvima RS i tako izbegne podela dobiti od naplate kazni sa privatnikom.

Zaključak o odbacivanju javno-privatnog partnerstva Odbor je usvojio 11. decembra prošle godine

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2018, 13:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Borenović: Autoput Banjaluka-Doboj skuplji za 503 miliona KM

Foto: N.N. | Borenović: Autoput Banjaluka-Doboj skuplji za 503 miliona KM

Srna11.02.2018 13:08

BANJALUKA - Predsjednik PDP-a Branislav Borenović tvrdi da je Vlada Republike Srpske povećala cijenu izgradnje autoputa Banjaluka - Doboj za 503 miliona KM.

Borenović je rekao da to znači da je "cijena po kilometru ovog auto-puta veća za sedam miliona KM, odnosno da je ukupan projekat skuplji za 75 odsto".

On je podsjetio da je prema odluci iz 2012. godine, cijena autoputa iznosila oko 670 miliona KM, odnosno po kilometru 9,3 miliona KM.

"Konačna cijena koju smo dobili na osnovu odluke o dodatnom zaduženju koja je na ratifikaciji u zajedničkim institucijama BiH iznosi 1,17 milijardi KM, po kilometru 16,3 miliona KM", rekao je Borenović na konferenciji za novinare.

On je dodao da se iz ugovora o finansiranju između BiH, Republike Srpske, Evropske investicione banke i preduzeća "Autoputevi Republike Srpske" vidi da su, prema procjeni banke, ukupni troškovi projekta 565 miliona evra, a da je Vlada Srpske tražila da se taj iznos zaokruži na 600 miliona evra.

"To dovodi do toga da će auto-put koštati pola milijarde KM više nego što je planirano. Nevjerovatno je da o tome nema ništa u odluci koju smo dobili u Narodnoj skupštini prije nekoliko dana", rekao je Borenović.

On je naglasio da opozicija podržava izgradnju auto-puta ali po realnoj cijeni.

Narodna skupština Republike Srpske trebalo bi sutra u Banjaluci da nastavi zasjedanje, a na dnevnom redu je, između ostalog, i Prijedlog odluke o prihvatanju zaduženja Republike Srpske prema Evropskoj investicionoj banci za dodatno finansiranje po projektu izgradnje autoputa Banjaluka – Doboj po hitnom postupku.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2018, 13:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
10. фебруар 2018.

Producent Tegeltija, Kamerman Lukač, Programer Kaja Algoritam i Genijalni Vidovnjak Otto

piše: Slobodan Vasković


1.

Još 20 jula sam objavio da će biti veoma interesantno ko će se pojaviti na Radaru kao pobjednik tendera, koji je raspisao MUP RS, za nabavku preko 100 kamera za kontrolu brzine automobila u saobraćaju. Tender je objavljen 10. juna, a zatvoren je 17. jula. 


Čitav posao prvobitno je bio procijenjen na 9,3 miliona maraka, a realizovaće se po principu javno - privatnog partnerstva. 


Još sam o tada objavio da će ogromna svota od od naplaćenih kazni “ići u džep onima koji dobiju taj posao, a izuzetno su blisku ministru Draganu Lukaču. Kao što je to Đurađ R.”.


Đurađ R je Đurađ Regodić, kum Dragana Lukača i suvlasnik hotela “Talija”, a vrijednost posla je, u međuvremenu, sa 9,3 miliona KM porasla na 12,5 miliona KM. I dogovoreno je da se dobit dijeli pola-pola!


Odlukom Lukača. Iako je sva dobit mogla pripasti MUP-u RS, da se kreditno zadužio. 


Ali tada ne bi ništa zaradili favoriti Lukača i Zorana Tegeltije, ministra finansija.


Tegeltija je ključni čovjek i za ovaj posao!


2.

Portal Capital.ba objavio je 09.02.2018. godine sledeću vijest: 

“Republiku Srpsku kamerama i radarima pokriće  firme „Inovatraffic holding“ iz Njemačke „Ekin Teknoloji San. Ve Tic. A.S.“ iz Turske i „WKB Consulting“ iz Banjaluke odlučio je ministar Dragan Lukač prilikom izbora privatnog partnera u poslu teškom 12,5 miliona KM.


Oko 100 stacioniranih i 15 mobilnih radara biće postavljeno širom Republike, ove firme ugovor s MUP-om potpisaće na period od deset godina, a prihod od naplaćenih kazni dijeliće se pola–pola.


Vlada RS odobrenje za sklapanje javno-privatnog partnerstva dala je u martu prošle godine, a studijom ekonomske opravdanosti predviđeno je da stotinu radara godišnje zaradi 21,6 miliona KM na osnovu predviđenih 745.084 kazni. 


To praktično znači da će ove privatne kompanije u narednoj deceniji zaraditi ogroman novac, jer se procjenjuje da bi uloženih 12,5 miliona maraka mogle da vrate već za nešto više od godinu dana. Svaka naredna godina donosiće im čistu zaradu”.


3.

Važno je znati da su stručna lica u Ministarstvu finansija Republike Srpske dala mišljenje da je ovaj posao štetan po MUP RS.


Međutim, ministar finansija Zoran Tegeltija ignorisao je negativne stavove stručnih lica. 


Izvori bliski premijerki Željki Cvijanović su mi saopštili da je Tegeltija na sjednici Vlade RS, na kojoj se odlučivalo da li će MUP RS ići i javno-privatno partnerstvo ili će se ta institucija kreditno zadužiti, insistirao da “nema prostora za kreditno zaduženje”!


Cvijanovićeva, prema istim izvorima, nije bila oduševljena takvim projektom, ali se nije usudila suprotstaviti Tegeltiji i Lukaču.


4.

Njihova je bila ključna, tako da MUP RS neće sam ubirati sredstva od naplate kazni, već će 50 posto otići “stranim partnerima”.


5.

Njihovo ulaganje će se vratiti za godinu dana i sve ostalo je čist dobitak za “partnere”. 


Za deset godina, “partneri” će na “brzoj vožnji” inkasirati cca sto miliona maraka.


6.

Capital.ba je objavio da je riječ o 100 kamera i 15 radara, iako je, prvobitno, bilo odlučeno da se nabavi 180 kamera; Kako god, i jedna i druga brojka količine kamera i radara je megalomanska.


O tome svjedoči podatak da raniji projekat o nabavci 10 kamera i 20 praznih kućišta (za preventivu), vrijedan 2,5 miliona KM nije prošao. 


Nudila je to firma “Ramat” iz Češke, jedna od najjačih u Evropi u ovoj oblasti, ali prijedlog nije prošao, jer ministar finansija Zoran Tegeltija nije dozvolio da se dopuni član 4. zakona o izvršenju budžeta, kojim bi se preciziralo da 20 posto naplaćenih kazni ide u MUP RS. 


7.

Ne može deset, ali može 115-180 kamera, jer je to odlična prilika da neko blizak vlasti narednih 10 godina trpa u svoj džep 50 posto od naplaćenih kazni.


8.

Da se razumijemo, prema riječima stručnjaka, za cijelu RS potrebno je, maksimalno, 50 kamera.


Međutim, ministar Tegeltija je ušao u IT poslove i sada namjerava da ih kvalitetno realizuje. Uz Lukačevu podršku.


9.

Interesantne su vrlo firme koje su dobile posao: „Inovatraffic holding“ iz Njemačke „Ekin Teknoloji San. Ve Tic. A.S.“ iz Turske i „WKB Consulting“ iz Banjaluke.


10.

Za početak ću obraditi „WKB Consulting“ iz Banjaluke”, a ostale narednih dana.


11.

Osnivač “WKB Consulting” je Karl Otto Woll, iz Eisenberga, Njemačka.


Otto je zaista vidovit - Genijalni Vidovnjak dođe u Banjaluku, osnuje firmu, uloži u nju čitavu Jednu Konvertibilnu Marku (toliki je osnivački kapital) i dobije posao vrijedan, prema procjenama, 216 miliona KM u narednih deset godina.


12.  

Od čega Ottu i ostalim firmama pripada pola - 108 miliona KM.


Otto ne samo da je vidovit, pa je shvatio da treba uložiti u Republiku Srpsku Jednu KM, već je i genije, kada se uspio nametnuti kao partner MUP-u RS, pobijediti na tenderu i to još zajedno sa firmama iz Turske i još jednom iz Njemačke.


Mora da je sreo Petra Đokića u Njemačkoj kada je sišao sa Ringišpila, teturao toliko da su ga dvojica morala pridržavati i vikao: “Investicione, investicione”!


Otto je zaista preinvestirao - Cijelu Marku je uložio u Republiku Srpsku.


13.

Budimo realni - Otto je pokriće; Recimo za Đurađa R., plus za još neke firme, koje će raditi posao sa uvođenjem kamera, a među kojima se nalazi i ona u kojoj je tajkun Mladen Milanović Kaja.


14.

Kaja je vlasnik nekoliko desetina firmi, među njima je i MG Mind, a nedavno je kupio i 25 posto preduzeća MMSCOD, koji je dobio posao uvođenja IZIS-a u Fond zdravstva RS, težak 23,2 miliona KM.


Čista zarada na ovom poslu je 15 miliona od 23,2 miliona KM, koliko je procijenjen.


15.

Kao osnivači firme “MMSCODE” upisani su Slavko Bojić, Miloš Đurđević, Savo Antonić, svi iz Banjaluke i firma “Euro Bonus”, iza koje stoji Milanović; Ta firma je registrovana u Mrkonjić Gradu, ulica Podbrdo bb.


Svi navedeni imaju po 25 posto vlasništva u “MMS COD”, a ukupni osnivački ulog je 201.999,92 KM, odnosno 50.499, 98 KM po osnivaču.


16.

Kaja jest jednako Zoran Tegeltija. Kojeg, kao i Lukača, od milja zovu Otto!!!


17.


I za kraj eksluziva: Kaja je, nakon ulaska u IT sektor, krenuo na privatne časove PROGRAMIRANJA! I ostalih sajber sitnica. 


Mijenja i nadimak - umjesto Kaja zvaće ga Algoritam! (nastaviće se)

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2018, 20:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Za devet godina, štednja građana u Srpskoj porasla je za čak 180 odsto.

Iako je tako, građani Federacije u bankama čuvaju daleko veći iznos novca, skoro četiri puta više. Dok je u Srpskoj štednja po stanovniku 1.750, u Federaciji se ta cifra popela na 4.400 maraka. Međutim, podatak koliko ljudi u BiH štedi je tajna.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2018, 00:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2010, 16:14
Postovi: 266
Imam ja veci stek nego ti federalci ;-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2018, 14:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Kamere i radari za MUP RS/Drska Velika Prevara Tegeltije i Lukača: Firme osnovane dva i po mjeseca prije raspisivanja tendera dobile posao od preko 200 miliona KM

piše: Slobodan Vasković


Željka Cvijanović, premijerka, morala bi odmah da smijeni Dagana Lukača, ministra unutrašnjih poslova RS i ministra finansija Zorana Tegeltiju, jer su direktno učesnici Velike Prevare nabavke kamera i radara za kontrolu brzine automobila u saobraćaju. Uz to, njih dvojica su teško ugrozili, ovim poslom, bezbjednost Republike Srpske i svih njenih građana.

Cijeli posao javno-privatnog partnerstva u stvari je dobro osmišljena akcija ovdašnjih političara i njima bliskih tajkuna, čija je namjera da za deset godina u džepove, na račun građana, strpaju cca sto miliona maraka. Toliko im pripada od pola-pola posla. Iako je sav taj novac, ukupno preko 200 miliona KM, trebalo da ode u budžet, jer su ulaganja minimalna.

Da podsjetim, portal Capital.ba objavio je sledeću vijest, 09.02.2018. godine:
“Republiku Srpsku kamerama i radarima pokriće firme „Inovatraffic holding“ iz Njemačke „Ekin Teknoloji San. Ve Tic. A.S.“ iz Turske i „WKB Consulting“ iz Banjaluke odlučio je ministar Dragan Lukač prilikom izbora privatnog partnera u poslu teškom 12,5 miliona KM. Oko 100 stacioniranih i 15 mobilnih radara biće postavljeno širom Republike, ove firme ugovor s MUP-om potpisaće na period od deset godina, a prihod od naplaćenih kazni dijeliće se pola–pola”.

Kvaka je u tome što su posao dobile firme iz Njemačke i Turske, ali kada se sagleda kada su te firme osnovane, njihovi osnivački ulozi i vlasnici, prestaje svaka dilema oko toga da je na djelu Velika Prevara.

Paradoks je da bi Veliku Prevaru trebao da istraži MUP RS, čiji je čelni čovjek dio Ekipe koja namjerava da izvrši nezakonitu rabotu.

Krenimo redom!

Prevara: Njemačko, a Naše
Firma „Inovatraffic holding“ nije nikakva poznata njemačka firma koja se bavi kamerama i radarima, već je riječ o preduzeću napravljenom 29.03.2017. godine.


Tender za nabavku kamera i radara, putem javno-privatnog partnerstva, objavljen je 10. juna, a zatvoren 17. jula 2017. godine.

Praktično, firma „Inovatraffic holding“ osnovana je, (prema zvaničnim njemačkim dokumentima), svega dva i po mjeseca prije objavljivanja tendera, na kojem je, na kraju, i pobijedila.

Nema nikakve dileme da je „Inovatraffic holding“ i osnovana u Njemačkoj kako bi dobila posao od 100 miliona KM i kako bi se prikrili tragovi ovdašnjih visokih funkcionera u ovoj zaista bezobraznoj i drskoj prevari.

Osnivači/suvlasnici “Inovatrafic” su Đorđe Kačavenda, koji je u nju uložio 24.750 Evra i Miro Maretić, čiji je osnivački ulog 250 Evra.


Firma je registrovana kod privrednog suda u gradu Osnabrück, na adresi Gewerbepark 18 u obližnjem mjestu Bissendorf, pokrajina Donja Saksonija.

Kao direktor je do 23.6.2017 u registru bio upisan Ivan Maretić, ali je 07.12.2017 došlo do promjene i tada je Đorđe Kačavenda upisan za direktora.

Tada je i premješteno sjedište firme, sa ranije adrese Hasetorwall 18 Osnabrück na sadašnju Gewerbepark 18 Bissendorf (udaljenost 11 km). Na ranijoj adresi Hasetorwall 18 je registrovana jedna advokatska kancelarija i jedan poreski savjetnik, pa je (vjerovatno) to ranije sjedište bilo čista formalnost, a novo sjedište je u tržnom centru.

Djelatnost firme je video nadzor prometa, razvoj rješenja za kontrolu prometa, razvoj softvera i hardvera…

Web sajt firme http://inovatraffic.com/ je, može se reći, amaterski: Ne vidi se ni sjedište, ni bilo kakvi podaci osim nekih generičkih slika sa tekstom koji ukazuje na to da se oni bave video nadzorom.

Tašna-mašna firme
Već ranije sam objavio da je i druga firma, koja je dobila posao, najblaže rečeno, presmiješna.

Riječ je o firmi “WKB Consulting” iz Banjaluke, čiji je osnovač Karl Otto Woll, iz Eisenberga, Njemačka.


Osnivački ulog firme je Jedna Konvertibilna Marka, a dobila je posao ukupne vrijednosti 216 miliona KM (za deset godina), od čega pola ide u budžet RS, a pola u lični budžet drskih prevaranata!

Za razliku od navodnih njemačkih, a suštinski, tašna-mašna firmi ovdašnjih moćnika, preduzeće „Ekin Teknoloji San. Ve Tic. A.S.“ iz Turske je veoma ozbiljna firma koja radi direktno za Obavještajnu službu te države.

Veoma je interesantno, štaviše zapanjujuće, da je desničarski portal “Говори Србија", još 09.10.2017. godine, četiri mjeseca prije konačne doluke o pobjedniku tendera, tvrdio da će pobijediti upravo oni koji su pobijedili - „Inovatraffic holding“ iz Njemačke „Ekin Teknoloji San. Ve Tic. A.S.“ iz Turske i „WKB Consulting“ iz Banjaluke.

Trojanski konji - Turski i Domaći
Portal, koji podržava Dodika, sve to je objavio u tekstu “Турски тројански коњ за рушење Додика и Републике Српске”!

-На први поглед, у дотичном тендеру за јавно-приватно партнерство чији рок истиче крајем овог месеца нема ничег спорног. Саобраћајној полицији РС потребни су радари за надзор саобраћаја и контролу брзине, као и напредни системи за видео надзор и видео аналитику. Међутим, први аларм се пали код избора компанија које су ушле у ужи круг. Наиме, ту су фирме ,,BS TS a.s.”, ,,BS Telecom Solutions”, ,,PROINTER ITSS”, ,,Balkan Security Tech Group”, ,,MEDITRONIK”, ,,SQUALIO CLOUD CONSULTING”, али и конзорцијум ,,InnovaTraffic Holding”, ,,EKIN Technology” и ,,WKB Consulting”. Овај последњи блок три компаније је посебно интересантан јер се детаљнијим увидом у пратећу документацију примећује да он фигурира као параван који скрива једног другог привредног субјекта као подизвођача радова – ,,Мибо комуникације“. Заправо, учешће ,,Мибо комуникација“ у овом послу је замаскирано присуством фирми паравана – ,,InnovaTraffic Holding” и ,,WKB Consulting” - navodi se u tom tekstu.


Ističe se i da je kompanija “Mibo komunikacije” veoma bliska Bakiru Izetbegoviću i njegovoj SDA, što je tačno, jer ta firma dobija gotovo sve poslove u Federaciji BiH iz ove oblati.

U tekstu se ukazuje i na bezbjednosni apsekt, jer je moguća zloupotreba podataka do kojih se dolazi snimanjem saobraćaja.

Ogromni bezbjednosni rizici
Što se tiče Bezbjednosnog aspekta, prema riječima stručnjaka, Osnovna su tri pitanja:
- Gdje se skladište podaci dobijeni radom kamera odnosno da li iko izuzev MUP ima pristup tim podacima?
- Ko vrši administraciju i servisiranje sistema i na koji način (da li proizvođač i/ili treća serviserska strana može daljinski pristupiti kamerama)?
- Da li je MUP izvršio testiranje kamera i sistema sa bezbjednosnog stanovišta i napravio sistem informacionog i tehničkog obezbjeđenja od mogućeg odliva podataka?

Ukoliko jedno od tri gore navedena pitanja nisu jasno regulisana postoji visok bezbjedonosni rizik.

Ukoliko nisu jasno regulisana, postoji otvorena mogućnost da treće strane imaju uvid u kretanje građana RS i BiH.

Primjera radi, zamislite kada bi baze ulaska/izlaska iz BiH koje ima Granična policija bile javne? Ili kada bi se bez strogo kontrolisanog bezbjednosnog protoka informacija tek tako davali podaci? To bi bilo krivično djelo i neviđena afera i bruka za Graničnu policiju. U odnosu na slučaj sa saobraćajnim kamerama, razlike nema.

Sudeći prema izjavi Zorana Tegeltije, nadležni iz Republike Srspke nisu jasno regulisali Osnova tri pitanja. Štaviše!!!


“Svjedoci ste da se stalno priča o javno privatnom partnerstvu, da ga mnogi zagovaraju a kada dođe do toga želimo ga zaustaviti. Kada je u pitanju ovaj projekat naše stanovište je da se on može realizovati na jedan ili drugi način. Ono što je problem ako ga realizujete kroz direktno finansiranje jeste da vam treba u jednom trenutku značajan iznos finansijskih sredstava i imate ogromne troškove održavanja. Trebate nove ljude koji će brinuti o sistemu održavanja. Ovako bi taj cijeli teret bio na privatnom investitoru a poslije toga bi taj sistem i tako i tako pripao ministarstvu unutrašnjih poslova pa samim tim i prihodi od tih radara”, rekao je Tegeltija, nakon što je Vlada RS odbacila zahtjev Odbora Narodne skupštine RS za bezbjednost kojim je od Vlade RS zatraženo da odustane od javno privatnog partnerstva u projektu nabavke radara i sama, ukoliko je projekat neophodan, finansira nabavku! (srpska cafe, 04.01.2018.).

Iz Tegeltijine izjave može se zaključiti da će “partneri” imati potpuno slobodan pristup svim podacima; Štaviše, oni će brinuti o njima. A to jeste veliki bezbjednosni problem!!!

Tegeltija odbacio negativno mišljenje stručnih službi o cijelom poslu
Da podsjetim, stručna lica u Ministarstvu finansija Republike Srpske dala su mišljenje da je ovaj posao štetan po MUP RS.

Međutim, ministar finansija Zoran Tegeltija ignorisao je negativne stavove stručnih lica.


Izvori bliski premijerki Željki Cvijanović su mi saopštili da je Tegeltija na sjednici Vlade RS, na kojoj se odlučivalo da li će MUP RS ići i javno-privatno partnerstvo ili će se ta institucija kreditno zadužiti, insistirao da “nema prostora za kreditno zaduženje”!

Cvijanovićeva, prema istim izvorima, nije bila oduševljena takvim projektom, ali se nije usudila suprotstaviti Tegeltiji i Lukaču.

Njihova je bila ključna, tako da MUP RS neće sam ubirati sredstva od naplate kazni, već će 50 posto otići “stranim partnerima”.

Postupak okončan
„Postupak izbora privatnog partnera okončan je donošenjem rješenja ministra od 6. februara. Na javni poziv MUP-a RS za javno-privatno partnerstvo stigle su tri prijave. U skladu sa studijom ekonomske opravdanosti, period na koji se zaključuje ugovor je deset godina, dok raspodjela prihoda od naplaćenih prekršajnih kazni iznosi po 50 odsto. Obaveze i prava javnog i privatnog partnera biće utvrđene ugovorom o javno-privatnom partnerstvu“, kazali su u MUP-u za CAPITAL.

Taj portal naveo je i raniju izjavu ministra Lukača o tome za šta služe kamere i radari.

„Nadzorne kamere će 24 sata snimati prolazak svih vozila preko naših cesta, ulaze i izlaze iz naših gradova i na taj način ćemo imati bolju pokrivenost i kontrolu kretanja i kriminogenih osoba i onih počinilaca krivičnih djela koji izvrše krivično djelo bilo gdje u RS i ako su prošli vozilom mi ćemo to znati“, rekao je Lukač.

-Опрема турског произвођача ,,EKIN Technology” (што је иначе компанија позната по својим везама са турском обавештајном заједницом) коју ће ,,Мибо комуникације“ монтирати даје озбиљне могућности за надзор грађана.

Prikaz funkcionisanja sistema "Ekin patrol"/Izvor "Ekin"

Њихови системи радарске контроле саобраћаја су много више од тога и пружају могућности симултаног препознавања и повезивања регистарских таблица са лицем власника возила и његовим релевантним подацима. Ради се заправо о шпијунској опреми представљеној као реквизитима за саобраћајце. Дотичним пројектом је планирано да оваквом опремом буде покривена читава Република Српска, и то на преко 110 локација-, tvrdi portal “Говори Србија". (nastaviće se)

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2018, 19:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Firma Dodikovog zeta za godinu zaradila 3,4 miliona KM

12. feb. 2018. 16:10 Objavljeno u OSTALO
– „Interkont – Komerc“ u vlasništvu Spasoja Zeljkovića sklapa ugovore sa komunalnim preduzećima širom RS
– Za godinu dana ova firma pobjedu odnijela na 37 tendera
– Samo sa banjalučkim „Vodovodom“ sklopljeni ugovori teški 1,77 miliona KM
BANJALUKA – Najkvalitetnije fazonske komade i vodovodni materijal u Republici Srpskoj nudi „Interkont – Komerc“ iz Banjaluke u vlasništvu Spasoje Zeljkovića, supruga sestre predsjednika RS Milorada Dodika. Reći će to u opštinama i gradovima u kojima je lokalna vlast mahom u rukama Saveza nezavisnih socijaldemokrata i koalicionih partnera gdje je ova firma tokom prošle i ove godine odnijela pobjede na 37 tendera teških više od 3,4 miliona KM, pokazalo je novo istraživanje poslovnog portala CAPITAL.ba.

Slikovni rezultat za vodomaterijal

Ugovori koje je Zeljkovićeva firma potpisivala sa javnim preduzećima u RS i ovog puta govore da postoje jake političke veze koje stoje iza desetina hiljada maraka vrijednih poslova.

Najunosniji posao „Intekont – Komerc“ 28. aprila prošle godine sklopio je sa banjalučkim „Vodovodom“ koji je za vodovodni materijal, odnosno armature i fazonske komade izdvojio 737.000 KM sa uračunatim porezom na dodatu vrijednost. Ni mjesec dana kasnije, 19. maja, isto javno preduzeće je, po cijeni od čak 514.000 KM, od ove firme nabavilo vodomjere i rezervne dijelove, kao i ogrlice za vodovodne priključke.

Izuzetno vrijedni poslovi redali su se i ove godine pa je 10. januara, takođe za nabavku vodomjera, rezervnih dijelova i ogrlica za vodo-priključke, ali i armature i fazonske komade, na dva tendera „Vodovod“ Zeljkovićevom „Interkomercu“ dodijelio ugovore vrijedne 317.200 KM i 202.900 KM.

Tako je samo od banjalučkog „Vodovoda“ ova firma zaradila nevjerovatnih 1,77 miliona KM.

Vijesti o kvalitetu brzo se šire pa je i zvorničko preduzeće „Vodovod i komunalije“ za kupovinu vodovodnog materijala 11. septembra prošle godine odabralo „Interkont – Komerc“ za cifru od oko 250.000 KM. Isti materijal zatrebao je i ove godine pa je 28. januara Zeljković inkasirao još oko 14.000 KM.

Derventskom „Komunalcu“ usluge „Interkonta“ zatrebale su u junu prošle godine pa je samo u jednom danu, 9. juna, ova firma odnijela pobjedu na čak četiri tendera vrijedna oko 113.500 KM. Trijumfe na pet javnih nabavki poznatoj firmi namijenilo je i Trebinje, a „Vodovod“ iz ovog grada sitne fitinge, vijke, matice, vodomjere, cijevispojnice i reparaturne ogrlice prošle godine platilo je po cijeni od oko 97.000 KM.

Da su vodovodi u RS zadovoljni robom dokazuje i onaj u Brodu gdje je Zeljkovićeva firma 8. maja prošle godine zaradila oko 25.000 KM. Četiri mjeseca ranije u „kvalitetniju budućnost“ vodovodne mreže oko 68.500 KM uložilo je i komunalno preduzeće „Budućnost“ iz Laktaša, a istog januara fazonske komade i armature za vodovodnu i kanalizacionu mrežu od predsjednikovog zeta kupio je i prnjavorski „Vodovod“. Taj posao težak oko 100.000 KM firma je podijelila sa „Vodoskokom“ iz Tomislavgrada, „Hidroinženjeringom“ iz Banjaluke i „Polikom“ sa Ilidže.

„Vodovod Prijedor“ 20. januara 2017. godine „Interkont – Komercu“ dodijelio je čak šest ugovora vrijednih oko 312.000 KM sa uračunatim PDV-om.

Međutim, i ostale opštine i gradovi nisu imuni na kvalitet „Interkontovih“ fazonskih komada. Dobojski „Vodovod“ prošle godine sa Spasojom Zeljkovićem sklopio je četiri ugovora za nabavku fazonskih komada, vodovodne armature, vodomjera , rezervnih dijelova, vodomjera za radijsko čitanje i radio module nešto više od pola miliona KM. Isto toliko ugovora teških oko 185.000 KM firma je potpisala i sa komunalnim preduzećem „ViK“ iz Istočnog Sarajeva.

Fazonski komadi o trošku građana RS
Tržište kompanije „Interkont – Komerc“ godinama je gotovo identično. Tokom 2015. godine ona je zaradila 1,17 miliona KM maraka nabavljajući materijal za vodovode u Istočnom Sarajevu, Doboju, Gradišci, Prijedoru, Trebinju i Banjaluci.

Prošlogodišnje istraživanje portala CAPITAL.ba i Transparency International u Bosni i Hercegovini o trošenju sredstava javnih preduzeća, pokazalo je da je Zeljkovićeva firma povezana sa kompanijom „SB Invest“ koja je osnovana 2008. godine.

Osnivački ulog iznosio je pet hiljada maraka. „SB invest“ osnovale su firme „TN invest anstalt“ iz Lihtenštajnja koja je uložila 3.000 KM i Zeljkovićeva firma „Interkont – Komerc“ registrovana u Laktašima sa ulogom od 2.000 KM.

Sa Vodovodom i kanalizacijom u Istočnom Sarajevu „Interkont – Komerc“ sklopio je tokom 2015. godine tri ugovora za nabavku „fazonskih komada, pocinčanih cijevi fitinga, spojnog materijala, reparaturnih spojnica i uličnih kapa“.

Vrijednost ugovora iznosila je 236.968 maraka. Sa dobojskim „Vodovodom“ potpisano je sedam (153.674 KM), sa prijedorskim četiri (152.992 KM), a sa trebinjskim takođe sedam ugovora (122.245 KM).

Najviše ugovora i tada je potpisano je sa banjalučkim „Vodovodom“ – čak 12 i to u iznosu od 194.650 KM. Sa „Vodovodom“ u Gradišci potpisana su samo dva ugovora, ali je njihov iznos ubjedljivo najveći.

Za kupoprodaju fitinga, fazonskih komada i armatura izdvojeno je 201.890, a za kupoprodaju vodomjera 107.782 KM.

Zeljkovićeva kompanija je tokom 2016. godine sklopila 24 ugovora sa vodovodima i komunalnim preduzećima u RS.

Ukupna vrijednost tih ugovora iznosila je oko 1,5 miliona KM. Od toga je sa „Komunalcem“ iz Dervente sklopljeno šest ugovora, pet ugovora je potpisano sa banjalučkim „Vodovodom“, tri ugovora sa „Vodovodom“ Doboj, po dva ugovora sa vodovodima iz Trebinja, Istočnog Sarajeva i Broda i komunalnim preduzećem „Budućnost“ iz Laktaša i po jedan ugovor sa vodovodima iz Prnjavora i Zvornika.

„Interkont-komerc“ je dobro poslovao i sa Željeznicama Republike Srpske. Tokom 2015. godine potpisana su dva ugovora čija je ukupna vrijednost 1.108.406 KM.

Slika

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2018, 16:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Nije Dodik platio, nego RS. Nije mu to RS, da radi sta hoce.

Dodik: Zbog vožnje od 180 km/h u Hrvatskoj smo platili astronomsku kaznu

Foto: Vladimir Stojaković | Dodik: Zbog vožnje od 180 km/h u Hrvatskoj smo platili astronomsku kaznu

Dejan Šajinović
18.02.2018 15:10
BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik potvrdio je da je platio kaznu zbog brze vožnje na autoputu u Hrvatskoj, ali je odbacio tvrdnje da je tražio poseban tretman kada je krenuo u Karlovac prošle nedjelje.

Dodik je, u Zalužanima gdje je obišao radove na rekonstrukciji Centra za obuku, rekao da je u Hrvatskoj vozio više od 180 kilometara na sat i da je platio "astronomsku kaznu".

Predsjednik Srpske je rekao da su policajci koji su njega i pratnju zaustavili na autoputu bili ljubazni i da su htjeli poništiti kaznu, ali da to nije bilo moguće jer prekršaj zabilježio radar.

Dodao je da nije htio da gubi par sati da ide u Policijsku stanicu da traži poseban tretman i da mu nije bio problem da kaznu plati.

Govoreći o tvrdnjama da je tražio pratnju kada je krenuo u Karlovac, Dodik je dodao da nikada ne traži posebne uslove.

"Nikada ne tražim posebne uslove, kada idem u Srbiju vozim se autom", rekao je Dodik i dodao da kada bude napravljan autoput od Banjaluke do Bijeljine i granice sa Srbijom, tamo više neće ići preko Hrvatske,

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1611 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 81  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs