banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 02:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1611 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 81  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Avg 2017, 08:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
korisnik je napisao:
SLUŽBENIM AVIONOM NA MORE Listu putnika kriju PSOVKAMA, Dodik neće da POLAŽE RAČUNE medijima

Slobodan Popadić | 16. 06. 2017 - 12:44h
| Komentara: 2
U poslednjih sedam dana avion Vazduhoplovnog servisa RS „cesna“ često je leteo u južne krajeve.

Foto: Siniša Pašalić / RAS Srbija
pin on pinterestshare it
Prema podacima sa sajta „flightradar24.com“ koji evidentira letove, „cesna“ je dva puta letela do grčkog ostrva Krf, a čak pet puta do crnogorskog Tivta.

Poslednji put je avion vlasništvo Republike Srpske u Banjaluku sa Krfa sleteo 14. juna u 18 časova i 32 minuta. Isto se desilo i 11 juna. Takođe, u periodu od 8. juna „cesna“ registarske oznake „E7-SMS“ je sletala na aerodrome u Ljubljani, Beogradu i Salcburgu.

- Avion na Krf leti više puta godišnje, najčešće u letnjem periodu. Operator je Vazduhoplovni servis RS, kojim sada upravlja predsednik Republike – tvrdi izvor „EuroBlica“.

Naime, Vazduhoplovni servis osnovan je Uredbom Vlade kao zajednička stručna služba za obavljanje usluga prevoza na obavljanju službenih poslova predsednika RS, Narodne skupštine i Vlade Republike. Servis može obavljati poslove i za druge korisnike po odobrenju predsednika RS.

Avion ne leti bez odobrenja predsednika Srpske
Foto: Dejan Božić / RAS Srbija
Avion ne leti bez odobrenja predsednika Srpske
pin on pinterestshare it
Budući da u poslednjih sedam dana nisu zvanično najavljivane inostrane posete najviših zvaničnika RS, ostaju najmanje dve mogućnosti – avionom su leteli neslužbeno ili su, po posebnom odobrenju, prevožena treća lica.

Prema nezvaničnim informacijama, „cesnom“ je na odmor na Krf leteo upravo predsednik RS. U prilog ovoj informaciji ide i činjenica da Dodik u tom periodu nije bio prisutan u političkom životu Srpske, dok je dan nakon sletanja aviona s Krfa u Banjaluku nastavio redovne predsedničke i stranačke aktivnosti.

Na pitanje da li je u poslednje vreme leteo za Krf i Ljubljanu i zbog čega, Dodik je rekao da je bio „na različitim mestima“.

- Ništa nema tajno u tome. Avion RS služi za prevoz funkcionera RS i u tom pogledu apsolutno je dostupno kroz službe i aktivnosti. Naravno da putujem avionom. O mojim putevima imam obavezu da informišem određene organe, ali nemam obavezu da drugima govorim gde sam bio i šta sam radio. U skladu sa zakonom koristi se avion i druga sredstva prevoza funkcionera – rekao je Dodik.

Sreten Ilić
Foto: TV BN / youtube
Sreten Ilić
pin on pinterestshare it
S druge strane, Vlada RS i direktor Vazduhoplovnog servisa RS Sreten Ilić, u vezi sa ovom temom, upućivali su nas jedni na druge.

Ilić tvrdi da ne zna ko su bili putnici koje je prevozio. Kaže da mu nije posao da „prati putnike“ te da nije komercijalni prevoznik. Kada smo ga pitali da li je avion leteo za potrebe institucija RS, počeo je da psuje i govori da mu se obratimo isključivo faksom, čiji nam broj nije dao.

- Imate broj publikovan, predstavite se, upišite vaš fiksni telefon. Nećemo mejlom, ja sam stariji. Portal nemamo, zovite u Vladu, pitajte za Vazduhoplovni servis. Molim vas, uradite to lepo, bez tih vaših novinarskih za***nja... Nema problema, svi smo mi fini. Znamo mi to dobro ko je fin, ko šta radi. Samo ti tako pošalji pitanja, pa kada budem imao vremena možemo pričati – rekao je Ilić.

Međutim, Vazduhoplovni servis u bazi podataka „Pošta Srpske“ i „M:tela“ nema registrovan broj faksa, već samo nekoliko brojeva fiksnog telefona u Mahovljanima, na koje se niko nije javljao kada smo ih pozvali.

Istovremeno, na pitanje da li je iko od članova Vlade koristio usluge Vazduhoplovnog servisa, iz Vlade RS nismo dobili odgovor. Umesto toga, opet su nas uputili na Ilića.

Inače, za avion „cesna 525“ iz budžeta RS plaćeno je 4.870.000 američkih dolara, a javnosti je, uz hvalospeve, predstavljen u aprilu 2008. godine. Tada je rečeno da avion ima dva pilotska i šest putničkih mesta i da je jedan od najsavremenijih modela za VIP letove.

„Cesna“ je nabavljen iz fabrike u Kanzasu, u SAD.

Budžet milion maraka

Budžet Vazduhoplovnog servisa RS za ovu godinu je 1.043.200 KM, a Glavna služba za reviziju javnog sektora Srpske je poslednji put kontrolisala njegov rad za 2014. godinu.

Tada je utvrđeno da je direktor bio jedina zaposlena osoba i istovremeno je bio pilot i kapetan posade. Za domaće i međunarodne letove, za pilote i kopilote angažovao je stručnjake po ugovoru o delu.

Direktor je tada imao osnovnu godišnju platu 50.074 KM, ili 4.172 KM mesečno.


Ovo je baš zanimljivo. Bilo bi dobro napraviti sajt gdje se u realnom vremenu može vidjeti gdje su nam letjelice, ova Cesna i par Gazela što imamo...

Čisto radi transparentnosti...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 08:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Boško Čeko: "Zbog Dodika razmišljam da više ne idem na posao!"
Autor S. B. 09. 12. 2009. • 12:38


http://24sata.info/politika/21649-bosko ... posao.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 08:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Владимир je napisao:
У "Мај веј"-у пао договор. Одатле име.


Pokusaj izguglati bilo kakve info o firmi sem adrese - corak. Cak i ova iz Bg. A kao vodeci u konzorcijumu dobiju tender. Da ponovim: odusevljena sam.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 08:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
A.J.V.A.R. je napisao:
Владимир je napisao:
У "Мај веј"-у пао договор. Одатле име.


Pokusaj izguglati bilo kakve info o firmi sem adrese - corak. Cak i ova iz Bg. A kao vodeci u konzorcijumu dobiju tender. Da ponovim: odusevljena sam.


To je manje bitno moja ti Ajvarko... :D
Pitanje je uopšte imaju li zaposlenih...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 12:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Slučaj Lukač/Spasojević - apsolutna zastara
Piše: Slobodan Vasković

Osnovni sud u Banjaluci odbacio je optužnice protiv Dragana Lukača, ministra unutrašnjih poslova RS i Dejana Spasojevića zbog apsolutne zastare.


Potvrdio mi je to Duško Tomić, Spasojevićev advokat.

Prema novom zakonu, apsolutna zastara nastupa četiri godine nakon izvršenog djela, što se u ovom slučaju upravo desilo.

Da podsjetim, pred Osnovnim sudom u Banjaluci počelo je, 20.12.2016., suđenje ministru unutrašnjih poslova RS Draganu Lukaču, zbog nanošenja tjelesnih povreda Dejanu Spasojeviću, avgusta 2013. godine.

Istovremeno, sudilo se i Spasojeviću zbog prijetnji upućenih Mirjani Lukač, supruzi Dragana Lukača.

Suđenje je objedinjeno pa se Lukač pojavio kao optuženi, njegova supruga kao oštećena, a Spasojević i kao optuženi i oštećeni.

Glavna rasprava je tri puta odgađana na prijedlog ministra Lukača, od aprila do danas; Očito je da su Lukač i njegiov tim iskoristili novi Zakon, koji je stupio na snagu 17.08.2017., na osnovu čega je Osnovni sud odbacio optužnice zbog apsolutne zastare.

Prihvatanjem tih odgađanja, Sud je inicirao "Solomonsko" rješenje i izbjegao da se očituje po optužnici.

Lukač Spasojeviću: Zabiću ti kramp u leđa (10.12.2016.)

piše: Slobodan Vasković


“Zabiću ti kramp u leđa”, zaprijetio je Dragan Lukač Dejanu Spasojeviću, dok je sjedio na njemu, nakon što ga je, prethodno, teško pretukao.

Navedeno je to u Službenoj zabilješci pripadnika CJB Banjaluka, datiranoj 20.08.2013. godine, koju su potpisali policajci Bojan Pepinović i Esed Čavka.

“Kada sam prišao licu mjesta na nekih sto metara vidio sam da Dejan leži na zemlji, te da je NN lice na njemu, a potom sam vidio kako NN lice zadaje udarac Dejanu koji je ležao na zemlji. U navedenom položaju ga je držao oko desetak minuta, te je rekao Dejanu da će mu zabiti kramp u leđa ako ga vidi da dođe u blizini njegove kuće, a kasnije sam shvatio da je NN lice Dragan Lukač”, rekao je pripadnicima CJB Banjaluka, (kako je navedeno u Službenoj zabilješci), M.R., svjedok premlaćivanja Dejana Spasojevića.

Policajci Pepinović i Čavka u Zabilješci navode da su na lice mjesta došli po prijavi Tanje Spasojević, koja je navela da je njen sin Dejan fizički napadnut u ulici Jovice Savinovića b.b..

U Zabilješci se navodi da su na licu mjesta zatekli Dejana Spasojevića na kojem su bili uočljivi tragovi nasilja “u predjelu glave, tri otekline crvene boje ispod kose, crvenilo na lijevom obrazu, crvenilo lijevog i desnog ramena, crvenilo u predjelu lopatice lijeve ruke, crvenilo na lijevoj strani vrata, modrica iznad lijevog kuka, plavilo crvenilo u predjelu kičme iznad repnjače, crvenilo na zglobu desne šake i crvenilo na desnoj podlaktici”.

Kako je navedeno u Zabilješci, Dejan Spasojević im je ispričao da je otišao na dječije igralište, jer su njegovu maloljetnu sestru tukla druga djeca.

“Izrevoltiran sam se uputio u navedenu ulicu do pomenutog igrališta, te sam na istom zatekao veći broj maloljetne djece koja su se bila popela na drvo. Na iste sam zagalamio povišenim tonom, te sam se obratio ženskoj osobi koja je stajala na igralištu”, ispričao je Spasojević policajcima.

On je naveo da je ta ženska osoba supruga Dragana Lukača, da se njoj takođe obratio povišenim tonom i upitao je ko je tukao njegovu sestru.


“U momentu prilazi mi Dragan Lukač, koji se nalazio takođe na igralištu. Izvodio je nekakve radove zajedno sa majstorom kojem ne znam ime. U jednom momentu Dragan mi prilazi, te me zatvorenom pesnicom udara u predjelu glave nekoliko puta. Nakon toga sam leđima pao na zemlju, te mi je isti zadao još nekoliko puta udarac rukom u predjelu glave i tijela, nakon toga me uzeo za kapuljaču od duksa i vukao me po asfaltu. Potom je sjeo na mene, te me stavio u položaj da se ne mogu micati ni nogama ni rukama, u takvom položaju bili smo oko desetak minuta”, naveo je Spasojević.

U Službenoj zabilješci dva svjedoka (R.M. i D.L.) potvrdila su navode Dejana Spasojevića; Jedan od svjedoka još je rekao da je premlaćivanje Dejana “iz neposredne blizine posmatrala njegova maloljetna sestra”.

Istog dana policija je saslušala i Lukača, koji je u to vrijeme bio šef banjalučke Komunalne policije.

On je potvrdio da se nalazio na dječijem igralištu, da je sa majstorom betonirao sprave za vježbanje, ističući da je “u jednom momentu došao njemu nepoznati mladić koji je počeo da galami na djecu, jer su navodno tukli njegovu maloljetnu sestru”.

“U jednom momentu NN lice se unosi u facu mojoj supruzi Mirjani, koja je takođe bila na igralištu, na istu je vikao, te joj rekao da će joj otkinuti glavu. Nakon toga sam ja prišao NN licu te sam isto udario otvorenom pesnicom u predjelu glave, na što se NN lice nije smirilo te je nastavilo sa histerijom. Da bih istog smirio, oborio sam ga na zemlju te mu napravio ključ na ruci i pitao ga šta je sa tobom, zašto histerišeš, jesi li normalan. U tom položaju smo ostali oko pet minuta, potom sam ga pustio, te smo pričali o razlogu njegovog dolaska, nakon čega je isti otišao kući sa svojom sestrom”, rekao je Lukač policajcima.


Lukačeve navode potvrdila je njegova supruga.

Policajci Čavka i Pepinović još su naveli da su Spasojevića uputili u Hitnu pomoć i o svemu obavijestili šefa smjene.

U Osnovnom sudu u Banjaluci 20.12. ove godine počinje suđenje Draganu Lukaču, ministru unutrašnjih poslova RS, i Dejanu Spasojeviću iz Banjaluke, potvrdio mi je ranije Duško Tomić, Spasojevićev advokat.

Suđenje je, prema Tomićevim riječima, objedinjeno.

Osnovni sud u Banjaluci potvrdio je optužnicu protiv Lukača, 02.09. 2015., koju je protiv njega podnijelo Okružno tužilaštvo 12. juna prošle godine.

“Okružno tužilaštvo Banja Luka dana 12. 06. 2015.godine podiglo je optužnicu za kaznenim nalogom protiv Dragana Lukača iz Banja Luke, zbog krivičnog djela ‘Laka tjelesna povreda’ iz člana 155. stav 1 Krivičnog zakona Republike Srpske. Optužnica je proslijeđena na potvrđivanje Osnovnom sudu Banja Luka“, odgovoreno mi je prošle godine iz Okružnog tužilaštva Banjaluka.

Nije samo Lukač optužen, već i Spasojević.


Osnovni sud u Banjaluci potvrdio je optužnicu protiv Dejana Spasojevića, zbog krivičnog djela „ugrožavanje sigurnosti iz člana 169, stav 1 KZ RS“.

Optužnicu je potvrdio sudija za prethodno saslušanje Dragan Uletilović 28. oktobra 2015. godine.

Okružno tužilaštvo Banjaluka podiglo je optužnicu protiv Spasojevića 5. oktobra 2015. godine, zbog osnovane sumnje da je 20. avgusta 2013. godine „u vidno razjarenom stanju, vodeći za ruku svoju mlađu sestru Anu Spasojević, došao na dječije igralište u Ulici Jovice Savinovića bb u Banjaluci, te počeo da galami na grupu djece, koja su se tu igrala“. (nastaviće se)


Slavko Spasojević: Lukač mi je rekao da će mom sinu “sledeći put kad ga vidi zabiti kramp u glavu (11.12.2016.)

glavu”piše: Slobodan Vasković


Slavko Spasojević
„Sledeći put kad ga budem vidio, zabiću mu kramp u glavu“, rekao je Dragan Lukač, Slavku Spasojeviću, ocu Dejana Spasojevića, sat nakon što je brutalno pretukao njegovog sina 20. avgusta 2013. godine.

Ovo mi je ispričao lično Slavko Spasojević, 10. decembra ove godine, ističući da je, nakon što je saznao šta se desilo, otišao kod Lukača da stvari riješi mirnim putem i da ne dođe do težih posledica.

„Taj dan sam radio na Manjači i trebalo mi je otprilike sat vremena da stignem, nakon što sam saznao da je Dragan prebio mog sina Dejana. Mi smo komšije, naše kuće su udaljene nekih trista metara“, priča Slavko Spasojević.

On kaže da je Lukača našao na igralištu, na kojem je pretučen njegov sin, i da ga je pitao šta mu je bilo da to učini.

„Nisam znao da je tvoj“, rekao mu je Lukač.

„Zar trebamo tući djecu za koju ne znamo čija su? Hajde dođi mojoj kući, izvini se mom sinu, zagrli ga, reci da je došlo do nesporazuma i da se ovo riješi“, odgovorio je Slavko Spasojević Lukaču.

„Neću, a sledeći put kad ga budem vidio zabiću mu kramp u glavu“, rekao je Lukač Spasojeviću.

Slavko Spasojević kaže da je bio zapanjen Lukačevim odgovorom, ali da je i dalje pokušavao da razgovara s njim, ukazujući mu na činjenicu da je on (Lukač) obučen za borbe i da mu je nejasno zbog čega je svoje vještine primijenio na nekom tako mladom (Dejan Spasojević tada je imao 19 godina).

Odgovor koji je uslijedio, šokirao je Spasojevića.

„Ne mogu shvatiti da neko može trpiti toliki bol, a ja sam ga 20 minuta lomio“, rekao mu je Lukač.

Slavko Spasojević kaže da je nakon toga shvatio da je svaki dalji razgovor s Lukačem besmislen i da mu je rekao da neće dozvoliti da više ikada lomi njegovog sina, a posebno ne da mu zabije kramp u glavu.

Sve što je ispričao meni, Slavko Spasojević spreman je da svjedoči i na suđenju koje počinje 20. decembra ove godine.


„Jedino što tražim jeste da istim metrom mjere odgovornost i mog sina, ali i Dragana Lukača. Ako bude isti metar, ja ću prihvatiti svaku presudu za svog sina. Bojim se da isti metar neće biti, a desi li se tako, nastaviću da se borim, jer je moja porodica časna, nismo nikom ništa nažao učinili, radimo se i borimo da preživimo poštenim radom“, rekao mi je Slavko Spasojević. (nastaviće se)

Slika

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 12:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
SUMNJIVE SMJENE U MUP-u RS: Kako je ministar Lukač 'uhljebio' kuma i zeta
Dragan Lukač će svoje postupke morati da opravda Odboru za bezbjednost Narodne skupštine Republike Srpske
Vijesti
15. Feb. 2015 16. Feb. 2015

Novoizabrani ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Dragan Lukač čisti sopstvene redove kako je i najavio, ali pitanje je kojim imenima puni upražnjena mjesta nakon nekoliko smjena u MUP–u Srpske, za samo dva mjeseca mandata, analizira BN TV.

Dragan Lukač će svoje postupke morati da opravda Odboru za bezbjednost Narodne skupštine Republike Srpske.

Najveće iznenađenje je uslijedilo nakon smjene Zorana Mandića, načelnika Uprave kriminalističke policije. Na njegovo mjesto dolazi Nedeljko Lubura, koji je prije toga bio načelnik Jedinice za opšti kriminalitet u Upravi krim – policije.

Lubura je, kako saznajemo, zet ministra Dragana Lukača, što je javnosti manje poznato. Šta je cilj novih kadrovskih rješenja, u opoziciji nisu sigurni, pa su i u svojim izjava oprezni.

Prvi na udaru nakon odabira novog rukovodstva MUP–a bio je komandir Specijalne jedinice, Predrag Krajinović na čije mjesto je, kako je BN televizija već objavila, došao Dragan Ribić, inače kum Dragana Lukača.

Izgleda da se Lukač okružio ljudima od najvećeg povjerenja, prvo kum pa onda i zet. Ubrzo nakon toga, nakon dugogodišnjeg šefovanja u banjalučkom Centru javne bezbjednosti, fotelju načelnika je napustio Mladen Marić.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 12:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
KOMISIJA eu "POKLOPILA" STATISTIKU

ZVANIČNE statističke podatke o povećanju zaposlenosti u BiH tokom 2016. za 30.000 radnika, "pobio" je najnoviji izveštaj Evropske komisije o ekonomskom napretku za zemlje zapadnog Balkana i Turske za prvi kvartal 2017. godine. Kako je istaknuto u izveštaju, izvesno je da je u BiH došlo do smanjenja zaposlenosti, i to za čak 90.000! - Prema ovom istraživanju, zaposlenost je smanjena za 3,5 odsto, odnosno 90.000 ljudi. Razlozi za pad broja zaposlenih mogli bi biti obeshrabrenost građana da se registruju za traženje posla, ili napuštanje zemlje - navedeno je u izveštaju.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 12:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Aerodrom Trebinje: Neki avioni nikad ne polete
25. Jula 2017. Selma Ašćerić

Nedavno objavljena vijest o raspisivanju i otkazivanju tendera za izradu Strategije razvoja trebinjskog aerodroma, u javnosti je dočekana s nevjericom. Nepostojeći Aerodrom Trebinje do sada se najviše pročuo po tome što je uspio “udvostručiti broj putnika”, iako nikada nije izgrađen.



Tako je, barem, 2013. godine tvrdio entitetski ministar saobraćaja, Nedeljko Čubrilović, navodeći porast prometa na nepostojećem aerodromu kao pokazatelj zainteresovanosti turista za dolazak u Republiku Srpsku. Čubrilovićev lapsus glasno je odjeknuo u javnosti, kao posebno nadrealan momenat u priči o javnom preduzeću “Aerodrom Trebinje”. Iako je 2014. godine, kada je ovo fiktivno preduzeće i zvanično ugašeno, izgledalo kao da je priči o trebinjskom aerodromu konačno došao kraj, Vlada RS je, izgleda, odlučila da je ponovo aktuelizuje.

Izgradnja aerodroma u Trebinju bila je jedno od predizbornih obećanja SNSD i Milorada Dodika na izborima 2010. godine, kada je najavljeno da će se u mandatu 2010-2014. odabrati strateški partner za njegovu izgradnju. Vlada RS, međutim, nije stigla dalje od vijećanja o izboru lokacije za izgradnju aerodroma, a potraga za strateškim partnerom nikada nije započeta. Ipak, ne može se reći da se nije radilo na razvoju JP “Aerodrom Trebinje”. Vlada je, tako, 2011. godine donijela odluku da Javno preduzeće Aerodrom Trebinje može da se bavi “trgovinom na malo u nespecijalizovnim prodavnicama pretežno prehrambenim proizvodima, pićima i duvanskim proizvodima“, čime je proširila djelatnost preduzeća sa troje zaposlenih, koje se, ni prije ni poslije ove odluke, nije bavilo apsolutno ničim.

U oktobru 2011. Milorad Dodik najavio će izgradnja aerodroma definitivno započeti 2012. godine, ističući da je to jedan od infrastrukturnih prioriteta u Republici Srpskoj. Iako u 2012. nije bilo nikakvih pomaka, Dodik nije propuštao priliku da prilikom svake posjete “gradu sunca” pomene aerodrom:

Nismo odustali od gradnje i realizacije projekta Aerodroma u Trebinju, samo je svjetska ekonomska kriza doprinijela da realizacija projekta ide sporije. Tražimo investitora koji će biti partner Vladi i koji će podržati gradnju aerodroma i piste na Zubačkom polju,

rekao je Dodik u junu 2013. godine, iako je već tada bilo jasno da od aerodroma nema ništa. Ministar saobraćaja prethodno je već najavio da će “aktivnosti” “Aerodroma Trebinje” i kompanije “Sky Srpska”, čije je gašenje takođe bilo izvjesno, biti prenesene na preduzeće “Aerodromi Republike Srpske”.

“Sky Srpska” je bila još jedan fiktivni projekat čiju je realizaciju SNSD obećavao još od izbora 2006. godine, kada je u svoj izborni program uvrstio uspostavljanje redovnog avio-saobraćaja sa banjalučkog aerodroma i otvaranje linija ka regionalnim i evropskim centrima. U realnosti, “Sky Srpska” nikada nije nabavila nijedan putnički avion, a povremene konekcije sa Ljubljanom tokom 2010. i 2011. godine, obavljale su se avionima “Adria Airways”, uz pozamašne subvencije iz entitetskog budžeta. Sa aerodroma u Mahovljanima danas lete avioni “Air Serbia/Etihad Airways” do Beograda, na jedinoj liniji koja još uvijek saobraća sa banjalučkog aerodroma.

Na osnovu svega navedenog, moglo bi se zaključiti da je ovim završena saga o izgradnji trebinjskog aerodroma, nakon skoro sedam godina obećanja i pet godina zvaničnog postojanja fiktivnog preduzeća koje je uspjelo potrošiti 1.000.000 KM iz entitetskog budžeta i za sve to vrijeme izraditi samo idejno rješenje i master-plan aerodroma. No, očigledni neuspjeh svih planova o razvoju javnog avio-saobraćaja nije, međutim, zaustavio zvaničnike RS u davanju bombastičnih izjava, čak ni nakon gašenja svih fiktivnih preduzeća, koja su tokom svog “rada” uspjela napraviti vrlo realne finansijske gubitke.

Naša je ideja da tamo (u Trebinju) napravimo aerodrom i od toga se neće odustati, bez obzira na to koliko to nekome bilo za podsmijavanje. Imamo razgovore s nekim ljudima. Vjerujem da ćemo u dogledno vrijeme tamo imati konkretne aktivnosti i uraditi aerodrom,

ponovio je Milorad Dodik početkom 2014. godine, u trenutku kada je već stupila na snagu Uredba Vlade RS kojom je ugašeno JP “Aerodrom Trebinje” i kada je ovo preduzeće već bilo izbrisano iz Registra privrednih subjekata.

Nova javna polemika o trebinjskom aerodromu razvila se pred lokalne izbore 2016. godine, između Slavka Vučurevića i Luke Petrovića. Naime, predsjednik Koncerna „Swisslion Takovo“, Rodoljub Drašković, najavio je 2015. godine da će u okviru projekta “Grad Sunca” biti izgrađen “hotel sa šest zvjezdica, staza za Formulu jedan, biciklistička i trim staza, hala sportova sa otvorenim terenima, golf tereni, aerodrom i drugi sadržaji koji čine jedan impozantan projekat kao što je ovaj”. Drašković je 2016. izjavio da grad treba samo da obezbijedi prodaju zemljišta za izgradnju i da će “Aerodrom Zupci” biti gotov za godinu dana.

U ovo doba sledeće godine, ako ništa drugo, sletiće moj avion na tu pistu,

rekao je Drašković u aprilu 2016. Ovu nevjerovatnu najavu zasjenilo je još nevjerovatnije saopštenje za javnost, izdato samo mjesec dana kasnije, kada je „Swisslion Takovo“ objavio da odustaje od gradnje aerodroma – jer će ga graditi Vlada Republike Srpske. Među prvima se oglasio tadašnji gradonačelnik Trebinja, Slavko Vučurević, obrušivši se na svog protivkandidata i njegovu stranku:

Izjava Luke Petrovića da se gospodin Drašković i ja, kao gradonačelnik, petljamo i da otimamo njemu njihove projekte je naišla na reakciju gospodina Draškovića kakvu je i trebala da naiđe. (…) Sve je kulminiralo time da smo izgubili ozbiljnog investitora, koji je rekao da će za godinu dana investirati i završiti aerodrom, i očekujemo od gospodina Petrovića i od Vlade RS-a da, nakon 12 ili 15 godina priče, konačno realizuju ono što im je, navodno, neko probao oteti.

(Slavko Vučurević, 05.04.2016.)

Petrovićev odgovor bio je, ipak, najnevjerovatniji od svega što je do tada izgovoreno. Ignorišući sve gafove oko trebinjskog aerodroma u prethodnih deset godina, Petrović je uzvratio da su

svi projekti koje realizuje Slavko Vučurević propali, a oni koje realizuje Vlada su svi završeni”, da postoje “ozbiljne namjere da se u ovoj godini otpočne sa investicijom aerodroma”; da se Vladi RS već “najavio investitor” za izgradnju aerodroma, te zamolio javnost da “uvaži važnost investicije.

Činjenica da u 2016. godini nije realizovano ništa od najavljenog, vjerovatno nije iznenadila nikoga. No, “sapunica” oko aerodroma Trebinje dobila je svoj neočekivani nastavak početkom ovog mjeseca, kada je portal Capital prenio da je preduzeće “Aerodromi RS” 4.7.2017. raspisalo tender za izradu Strategije razvoja trebinjskog aerodroma. U obavještenju o raspisivanju tendera navedeno je da je vrijednost ugovora procijenjena na 80.000 KM, te da se traže “inženjerske i konsultantske usluge, prostorno planiranje, uređenje pejzaža i tehničko ispitivanje”.

Strategijom se trebala “definisati prva faza razvoja”, to jest izgradnja piste, terminalne zgrade, kontrolnog tornja, hangara, pristupnih puteva i parkinga. O tenderu se oglasio i direktor ovog preduzeća:

Postoje naši ciljevi i želje, ali struka će odrediti šta je moguće. “Aerodromi RS“ su preduzeće koje vodi brigu i o aerodromu Trebinje,

skromno je izjavio Miroslav Janjić, ignorišući činjenicu da je “struka” i ranije angažovana na izradi dokumentacije, te činjenicu da aerodrom Trebinje i dalje ne postoji.

Tender za izradu strategije razvoja trebinjskog aerodroma bio je nezapamćeno kratkog vijeka čak i za lokalne prilike. Samo dan nakon što je raspisan, tender je odgođen zbog, kako je navedno, “žalbe na tendersku dokumentaciju”. Ko je i kako stigao da se žali na tendersku dokumentaciju istog dana kada je objavljena, za sada ostaje nepoznato.

Jednodnevni tender za izradu već postojećih planova, za aerodrom koji je pet godina postojao smao kao fiktivno javno preduzeće, nesumnjivo je dostojan nastavak farse koja je od početka pratila ovaj SNSD-ov “projekat”. S obzirom da je tender “odgođen na određeno vrijeme”, ostaje da se vidi hoće li entitetske vlasti, protivno svakom zdravom razumu, ponovo pokušati da iz izgradnje trebinjskog aerodroma izvuku još neko predizborno obećanje i, ako do toga dođe, koliko će to koštati građane/ke Republike Srpske.



(istinomjer.ba)

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 15:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Građani još otplaćuju izgradnju zgrade Vlade RS
30. avg. 2017. 14:57 Objavljeno u FINANSIJE

BANJALUKA – Građani Srpske još uvijek otplaćuju izgradnju Administrativnog centra Vlade RS, a samo ove godine iz budžeta će za vraćanje kredita kojima je gradnja finansirana biti izdvojeno 13 miliona KM, prenosi portal CAPITAL.ba.



Budžetom RS u ovoj godini je za javne investicije planirano ukupno 50,9 miliona KM za javne investicije, a Vlada RS je nedavno donijela Odluku o određivanju prioritetnih projekata iz Programa javnih investicija RS za koje je izdvojeno 17,3 miliona KM od tog iznosa.

Od ovih 17,3 miliona veći dio, ukupno 13 miliona predviđeno je za Administrativni centar Vlade RS – poslovnu i stambeno-poslovnu zgradu.

„Među odobrenim projektima su i Administrativni centar Vlade – poslovna zgrada koji je vrijedan 8,7 miliona KM, kao i Administrativni centar Vlade – stambeno-poslovna zgrada vrijedan 4,3 miliona KM“, rekli su za CAPITAL u Ministarstvu finansija RS.

Kazali su da se ova dva projekta finansiraju se iz budžetskih sredstava za javne investicije svake godine počevši od 2007.

„Plaćanje za poslovnu zgradu završava se zaključno sa aprilom 2019, a za stambeno-poslovnu zgradu zaključno sa januarom 2019. godine“, dodali su u Ministarstvu.

Zgrada Vlade RS završena je 2007. godine, a izvođač radova bila je laktaška firma „Integral inženjering“. Prema informacijama koje su u medijima ranije objavljene izgradnja dvije zgrade Administrativnog sentra Vlade RS koštala je oko 200 miliona KM.

Vlada je preuzela otplatu „Integralovog“ kredita od 50 miliona KM koji je podigao kod banjalučke NLB Razvojne banke kada je počeo graditi tu zgradu. Vlasnik „Integrala“ ranije je rekao medijima da je Vlada preuzela i „Integralov“ kredit uzet kod Hypo Alpe Adria banke.



Prema nalazu revizora dugoročne obaveze budžeta RS prema pravnim licima na kraju 2006. godine iznosile su 192,7 miliona KM i odnosile su se na obaveze prema bankama koje su ugovorima preuzele potraživanja od konzorcija „Integral-inžinjering“ na ime izgradnje i opremanja Administrativnog centra u Banjaluci.

Ostalim prioritetima samo 25 odsto

Od izdvojenih 17,3 miliona KM za prioritetne projekte samo 25 odsto ili 4,3 miliona KM neće otići za otplatu kredita za zgradu Vlade, odnosno biće utrošeno na konkretne investicije.

I to ukupno za 15 projekata među kojima su: završetak radova na zgradi Arhitektonsko-građevinskog fakulteta u Banjaluci, za adaptaciju sportsko-rekreativnog centra u Kozarskoj Dubici, za sanaciju kanalske mreže na području opštine Brod, te rekonstrukciju Osnovnog suda u Kozarskoj Dubici.

Među prioritetnim projektima su i sanacija mosta u Foči, sanacija Srednjoškolskog centra u opštini Brod, rekonstrukcija stolarije u Srednjoškolskom centru Foča, sufinansiranje završetka izgradnje područnog odjeljenja Osnovne škole „Vuk Karadžić“ u Bijeljini te pokrivanje objekta Srednjoškolskog centra „Milutin Milanković“ u opštini Milići.

Ostali prioritetni projekti će biti finansirani iz preostalih 33,6 miliona KM i, kako kažu u Ministarstvu finansija RS, oni će biti naknadno utvrđeni.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 16:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Hercegovina gori, a Baja pjeva

I dok Hercegovina gori, veliki Baja pjeva i zabavlja narodne mase pod šatrama glumeći dvorsku ludu. Time još jednom jasno pokazuje da mu je do Hercegovine stalo koliko do preklanjskog snijega, i da mu je važno samo da namještenim tenderima preko Lakia Lučiana Petrovića svakog mjeseca cure milioni iz HET-a i Elektroprivrede u Laktaše, u njegov i džepove njegovih kumova tajkuna, raznih Stankovića, Kaldera, Čičića. . .

Vijesti Republika Srpska Utorak, 29.08.2017. | 19:29

Okupatori se Hercegovine sjete i svakog drugog oktobra, kad od naivnih Hercegovaca traže glasove i podršku kako bi ih još više ponižavali, pljačkali i raseljavali..



Prosto je nevjerovatno da ni poslije 3 mjeseca na jug Hercegovine nije stigla nikakva pomoć od Republike, i da nijedan vatrogasac i vozilo iz drugih krajeva nije došlo da bar simbolično pomogne umornim vatrogascima, pruži moralnu podršku.

Okupatorska vlast, predvođena bahatim nasilnikom i uzurpatorom iz Laktaša, po ko zna koji put prema Hercegovini ophodi kao zla maćeha, i još se Hercegovcima ruga u lice tvrdeći da sami podmeću požare kako bi porasla trave.

Slika



Da li se pomračeni um nekad bar zapita kako to bijedno žive njegovi podanici pa su primorani da pale požare zbog pelima i trave, i da li stilom života više podsjećaju na Bušmane, Tuarege i saharska nomadska plemena nego evropsku civilizaciju?

Pitanje je ko i kako može pomoći Hercegovini kad je sve uništeno, razoreno i opljačkano. Nebeski narod sa Dodikom ima nebeske robne rezerve, pa sve i da maćehinska Vlada nesrećne marionete Željke Cvijanović, koja takođe glumi dvorsku ludu smijući se sama sebi kao lud na brašno, ima dobru volju da pomogne pitanje je odakle bi i kako poslala koju konzervu mesnog nareska i tunjevine vatrogascima.



Nebeske robne rezerve Srpske vazdigle su se u oblake skupa sa Farmalendom, nevesinjskim Planinskim dobrom, raznim Vučenovićima i Vučetićima, a Vlada je toliko dužna dobavljačima da se penzioneri lakše upisuju u teku u prodavnicama nego što će neko ozbiljan Vladi isporučiti robu jer znaju da je bandit Tegeltija bez reketa neće platiti godinama.

Najtužnije je što su i nakon najvećeg požara spržena trava i šuma u Hercegovini zeleniji i u boljem stanju nego naša napaćena otadžbina koju je Dodik pretvorio u sprženu, zaduženu i rijetko naseljenu zemlju.

Najnoviji bahati udari na revizore su poslednji ekseri u naš posmrtni kovčeg, jer režim okupiranjem policije, pravosuđa, javnih medija, revizora i ostalih institucija siječe stablo i grane na kojima počiva Republika Srpska.

Slika



Mafija je zarobila institucije svojim korumpiranim kadrovima kako bi nekažnjeno mogla da radi šta hoće, što je oslabilo Srpsku čija snaga mora počivati isključivo na jakim institucijama i profesionalnim odgovornim službenicima.

Udari na Šnjegotu i revizore treba da ugase i preostale malobrojne institucije koje još nisu potpuno uništene, te postepeno ugasi poslednje džepove otpora mafiji i nakaradnom sistemu.

Iskreno se u Boga nadam da će narod napokon skinuti povez sa očiju, progledati i realno sagledati svijet oko sebe, a rikanje volova pod šatrama prvo se pretvoriti u labudovu pjesmu, a potom i rekvijem za režim, koji treba da gori u paklu baš kao što Dubočani, Veličani, Dubljani i ostala hercegovačka sela gore poslednjih dana i mjeseci.

Autor: Nebojša Vukanović

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2017, 14:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
"Ostavka je na lični zahtjev i mandat na raspolaganje je stavljen Narodnoj skupštini Republike Srpske. To će biti razmatrano na predstojećoj sjednici, a Komisija za izbor i imenovanje će prijedlog dostaviti Skupštini", rekao je novinarima Višković.
On je dodao da će o revizorskim izvještajima biti raspravljano na predstojećoj skupštinskoj sjednici, gdje će se moći čuti i Šnjegotin stav.
"Ne želim da komentarišem navode opozicije o Šnjegoti. Ima pravo ovo da uradi jer vjerovatno osjeća da nije povoljna atmosfera vezana za revizorske izvještaje i Glavnu službu za reviziju i kao čovjek neće da bude smetnja razvoju ove institucije", dodao je Višković.
On je naveo da su članovi skupštinskog Kolegijuma danas u Banjaluci razgovarali sa predstavnicima Asocijacije "Stvaraoci Republike Srpske" o njihovom statusu.
"Žele da budu tretirani Zakonom o pravima boraca, kao neko ko je doprinio nastanku Srpske, što je sa ljudske strane opravdano. Ne žele nikakve plate, naknade i penzije, kao što je u javnosti pogrešno prikazano", rekao je Višković.
Izvor: SRNA


Citiraj:
15/10/2012 | 13:55 | Autor: SRNA

Mile Banika predložen za glavnog revizora
Predsjednik RS Milorad Dodik predložiće Narodnoj skupštini da za glavnog revizora Srpske bude imenovan bivši direktor Poreske uprave RS Mile Banika, potvrdio je predsjednik Komisije za izbor i imenovanje Parlamenta Radovan Vuković. On je naveo da je za zamjenika glavnog revizora predložen Darko Pejić iz Glavne službe za reviziju javnog sektora RS.
- Foto: Glas Srpske
Foto: Glas Srpske
Predsjednik RS Milorad Dodik ovaj prijedlog uputio je u Narodnu skupštinu Srpske, rekao je Vuković, ali nije mogao precizirati kada će se Parlament o tome izjasniti. Kako RTRS saznaje, ovaj prijedlog će se pred poslanicima naći na narednom zasjedanju koje počinje sutra. Predsjednik Srpske donio je odluku na osnovu rang-liste koju je predložila parlamentarna Komisija za izbor glavnog revizora i njegovog zamjenika na kojoj se našlo 16 imena. U predloženom dnevnom redu sjednice NSRS ne nalazi se izbor glavnog revizora i njegovog zamjenika, a moguće je da to pitanje bude naknadno uvršteno u dnevni red. U Banjaluci će sutra biti održana 21. redovna sjednica Narodne skupštine RS, čiji je početak zakazan za 10.00 časova.


Mada mi se ni Šnjegota nije dopadao, Boško Čeko stalno nailazio na neke minuse i kriminal, a kad je Šnjegota došao, sve je teklo korektno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2017, 20:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Ponovo uhvaćen Dodik u prevari

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik nikako da se riješi stanova u Beogradu. Prema posljednjim ažuriranim podacima od 24. avgusta ove godine, kako otkriva Faktor, stan površine 78 m2 u Bulevaru kralja Aleksandra 306 je i dalje u vlasništvu Milorada Dodika, dok je drugi, koji je Dodik imao u istoj zgradi, sudeći prema podacima Republičkog geodetskog zavoda Srbije, sada u vlasništvu kompanije Media Advertising d. o. o. iz Beograda. "Ima tu dosta čudnih stvari", kaže Borenović. . .

Vijesti Republika Srpska Utorak, 29.08.2017. | 09:19

Dodik ih, sudeći prema javnim istupima u prošlosti, prodaje, a oni uvijek ostaju u njegovom vlasništvu. Tako je bilo i u junu ove godine, kada je ministar bezbjednosti BiH Dragan Mektić objavio informaciju da je Dodik 29. maja carinskoj ispostavi Aerodroma u Banjoj Luci prijavio da u zemlju unosi 200.000 evra u gotovini.

- Želim samo zbog javnosti da kažem da sam u svom imovinskom kartonu, što je svakom vidljivo, proteklih godina uredno prijavio i dva stana u vlasništvu od po 77 kvadratnih metara u Beogradu u Bulevaru kralja Aleksandra, koji su kupljeni 1989. godine, a koje sam nedavno prodao i to je novac koji sam legalno prijavio i unio u RS – izjavio je Dodik odgovarajući na Mektićeve optužbe.

Takva verzija događaja bi vjerovatno ostala prihvaćena kao istinita da drugačije ne govore podaci Katastra nepokretnosti Republičkog geodetskog zavoda Srbije. Prema posljednjim ažuriranim podacima od 24. augusta ove godine, stan površine 78 m2 u Bulevaru kralja Aleksandra 306 je i dalje u vlasništvu Milorada Dodika.

Slika



Ova činjenica neupitno ukazuje da predsjednik RS nije govorio istinu o porijeklu novca kojeg je unio u BiH, a sam način unosa 200.000 evra u gotovini je bio dovoljan da nametne upitnost regularnosti tog postupka.

- Ima tu dosta čudnih stvari koje odudaraju od neke standardne procedure. U ovo doba kada svi posluju preko žiro računa i kada se zna kako ide plaćanje, nositi toliku količinu gotovine je za mene u najmanju ruku čudno. To je sada stvar institucija koje se bave finansijskim malverzacijama – kazao je za Faktor predsjednik PDP-a Branislav Borenović.

Iz Uprave za indirektno oporezivanje (UIO) BiH je, podsjećanja radi, još ranije Faktoru potvrđeno da je iz te institucije 30. maja 2017. godine informacija o unosu novca proslijeđena Finansijsko-obavještajnom odjelu Agencije za istrage i zaštitu (SIPA). Ista informacija nam je potvrđena i iz SIPA-e, ali bez potvrde o eventualnom pokretanju istrage.

- U pogledu pitanja koje se odnosi na konretno fizičko lice, iz razloga propisanih u članu 74. (Zaštita i tajnost podataka) i članu 76. (Korištenje prikupljenih podaktaka) Zakona, obavještavamo vas da nismo u mogućnosti davati odgovore na ovu vrstu pitanja – navedeno je u odgovoru SIPA-e.

Drugi stan koji je Dodik imao u istoj zgradi je, sudeći prema podacima Republičkog geodetskog zavoda Srbije, sada u vlasništvu kompanije Media Advertising d.o.o. iz Beograda.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2017, 21:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Nakon "raporta" kod Dodika - ostavka

Glavni revizor Duško Šnjegota Parlamentu Republike Srpske podnio je ostavku kao i njegov zamjenik Darko Pejić.

Vijesti Republika Srpska Četvrtak, 31.08.2017. | 20:00

Potpuni obrt u slučaju glavnog revizora Republike Srpske. Duško Šnjegota do juče je branio revizorski izvještaj o konsolidovanom budžetu, danas je mandat stavio na raspolaganje Narodnoj skupštini Republike Srpke.

Bilo je baš onako kako je naredio Milorad Dodik. Duško Šnjegota jutros je bio u Palati Republike. Razgovarao je sa Miloradom Dodikom. O detaljima sa tog sastanka nije želio da govori u telefonskom razgovoru sa novinarima BN televizije. Sve što treba da se za sada zna napisao je kaže u ostavci.

Očigledno je da je glavni revizor podlegao političkom pritisku i onom što mu je po svemu sudeći rečeno na raportu u Palati Republike.

O ostavci Duška Šnjegote i konsolidovanom deficitu raspravlajće se u Parlamentu Srpske.

Predao se Duško Šnjegota, ali nije Zoran Tegeltija. Nastavio je sa kritikama i optužbama na račun glavnog revizor, a nekada svog bivšeg pomoćnika.
Ostavku nije želio da komentariše. Komentarisao je ono što je revizija konstatovala u izvještaju o konsolidovanom budžetu. Sve je kaže neistina.

Opozicija koja je prethodnih dana zdušno branila Duška Šnjegotu i bila spremna čak na fizički obračun u Parlamentu i napuštanje sjednica, danas šokirana.

Ukinuta je nezavisna revizorska kontrola. U RS više nije sumrak, već potpuni mrak. Samo su neki od današnjih opozicionih komentara.

Pojedini smatraju da je Šnjegota poslao lošu poruku građanima da se ne isplati boriti protiv nepravilnosti.

Još juče je glavni revizor tvrdio da ostaje pri onom što je revizija otkrila analizirajući izvještaj o konoslodovanom budžetu. Biće zanimljivo čuti da li će pri tome ostati obraćajući se u Parlamentu.

Opozicija će tražiti izmjenu dnevnog reda kako bi se već na narednom zasjedanju našo sučaj „Šnjegota“.

Pojedini mediji objavili su da se Duško Šnjegota sinoć sastao u jednom ugostiteljskom objektu sa generlanim direktorm RTRS Draškom Milinovićem.

Drugi to vide kao sastanak na kojem je glavnom revizoru objašnjeno kako stvari stoje. A pokazalo se da stoje tako da je moć ta koja odlučuje o svemu i u svemu.

(BN televizija)

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2017, 21:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Naslov teme je cudan. Naravno da mu vjeruje, inace nebi pobijedio na izborima.
Ja mu ne vjerujem jos od 2006, od kad sam na ovom forumu :D

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2017, 22:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Kad nema konkurenciju a raja kao raja, zna ko god da dodje bice isto il gore pa kad je tako onda da gledamo Dodu kako se bahati a bosnjacima muka :)
Licno glasam za njega, doduse mozda sam bio 3x na glasanju, bas me to ne dira neg ono ako me neko pokupi iz kafane da idem s njim, taj moj glas dobije samo jer su soba do mene u djackom bili neki cobani s Pala koji su imali veliku zastavu sds-a, drali se po hodnicima sds, vikali onu cuvenu bice Pale glavni grad... E pa nece, plus su bili ruzni fizicki i karakterno a i BL je bila ruzna te 2000-e, od kako vam je on dosao lijepo ste se izgradili

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2017, 11:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
OSTAVKA GLAVNOG REVIZORA RS: Strah od Dodika jači od profesionalnosti

Milorad Dodik je, nema sumnje, pobjesnio nakon što je Glavna služba za reviziju utvrdila da je Vlada RS uzimala kredite u ime fondova i javnih institucija, bez njihovog znanja, kao i da je stvarni deficit u budžetu RS 175 miliona KM, a ne 45 miliona, kako je to prikazalo Ministarstvo finansija RS. Pitanje je, međutim, zašto je Duško Šnjegota podnio ostavku, jer je po Zakonu o reviziji javnog sektora RS glavni revizor praktično nesmjenjiv.

DODIK SE PREDOMISLIO
Prema tom zakonu, Narodna Skupština može razriješiti glavnog revizora i zamjenika glavnog revizora sa funkcije u sledećim slučajevima: ako oni podnesu ostavku, ako nisu u mogućnosti da obavljaju svoju dužnost u periodu dužem od šest mjeseci i ako se protiv njih vodi krivični postupak, i to za teška krivična djela.

Pošto Šnjegota nije počinio krivično djelo, niti je odsustvovao s posla duže od šest mjeseci, nije postojala nikakva mogućnost da bude smijenjen. Nema sumnje da je ostavku podnio pod velikim pritiskom vrha vlasti u RS, a pitanje je čime su i koliko snažno Šnjegotu pritisnuli da odstupi sa pozicije glavnog revizora?!!!

Nonsens je da je Šnjegota na tu funkciju izabran upravo na prijedlog Dodika, s obzirom na to da predsjednik RS predlaže Narodnoj skupštini kandidata za glavnog revizora. Dodikov zahtjev za smjenu glavnog revizora je njegov novi udar na institucije RS, samo zato što je objelodanio koliko je katastrofalno stanje u budžetu RS. Dodik nije udario samo na glavnog revizora i Glavnu službu za reviziju, već i na zakon, koji izričito kaže da su “glavni revizor i zamjenik glavnog revizora dužni obavljati funkcije Glavne službe za reviziju nezavisno, objektivno i u skladu sa revizorskim standardima Međunarodne Federacije računovođa (IFAC) i standardima Republike Srpske”.

ČEKO JE IZDRŽAO
U Republici Srpskoj otvoreno se nastavlja nasilje nad zakonom i institucijama. To nije nikakva novost. Pokušavala je aktuelna vlast smijeniti i Šnjegotinog prethodnika Boška Čeku, ali u tome nisu uspjeli. Uprkos svim pritiscima, prijetnjama, dijabetesu od kojeg je obolio zbog stalne presije, Čeko nikada nije ni pomišljao na ostavku, jer slovi za čovjeka koji nije imao niti ima oraha u džepovima. Vlast ga nije imala u šaci i sa mjesta glavnog revizora otišao je tek nakon što mu je istekao sedmogodišnji mandat. Zato bi Šnjegota trebalo da javnosti objasni – zašto se olako predao i koji su stvarni razlozi njegovog uzmicanja pred vrhom vlasti. Tim više, jer je imao podršku javnosti nakon što su Dodik i svita krenuli na njega, a opozicija bezuslovno podržala nezavisni status institucije Glavnog revizora. Lider SDS Vukota Govedarica čak je najavio da se za odbranu Glavne službe revizije spreman potući u parlamentu, ako vlast bude istrajavala na Šnjegotinoj smjeni.

Šnjegotino obrazloženje ostavke je neuvjerljivo, posebno njegovi navodi da bi u zbog aktuelne situacije u budućnosti mogao biti ugrožen princip nezavisnosti i slobode Glavne službe za reviziju. Šnjegotina tvrdnja da ostavku podnosi iz profesionalnih, moralnih i ličnih razloga je blijeda, a čini se i potpuno neistinita. Da drži do profesionalizma i morala, borio bi se za instituciju na čijem je čelu protiv onih koji vrše nasilje nad tom institucijom, ali i zakonom. Ili bi javnost obavijestio, čime ga je i kako vrh vlasti primorao da podnese ostavku. To bi bio profesionalan i moralan stav. (zurnal.info)

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2017, 11:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
Калиф се баш служи дивљо-западним методама, али може му се.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2017, 23:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Pitanje je do kad? ;)

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2017, 06:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
Cuj cime je Doda pritisnuo Snjegotu.
Tacno se ovi novinari prave ludi.
Covjek otvorio ladicu, nasao potpisanu ostavku kad je ovog dovodio na mjesto revizora , nazvao RTRS i ostalo ide samo po sebi.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2017, 09:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Klan protiv Republike Srpske, BiH i Srbije; Dodik ponovo “jaše” sa Stevanovićem i Pavlovićem?!
piše: Slobodan Vasković


Milorad Dodik ponovo će da “jaše” sa Zoranom Stevanovićem, gradonačelnikom Zvornika i Gordanom Pavlovićem Gocijem, vlasnikom firme “Pavgord”; Za septembar je najavljeno “veliko pomirenje” ovog Trojca, što znači da bi se na njihovom meniju mogla nači “Alumina”. Preciznije, novi pokušaj otimanja te firme od naroda.

Za stolom na kojem bi se pokušala raskrčmiti ova, sada, vrlo uspješna firma, vrlo značajno mjesto našlo bi se i za Zorana Tegeltiju, ministra finansija, koji vuče sve konce iz sjene u pokušaju da se “Alumina” otme i preda kriminalnom Klanu, što bi za direktnu posledicu imalo 90 miliona štete budžetima RS, BiH i Srbije.

Litvanski banditi u funkciji Srpskih bandita
Male su šanse da se “Alumina” ponovo otme, ali kada se pogleda ekipa “za stolom”, njen sastav garantuje novi veliki udar na zvorničku firmu. Posebno zbog toga što je Tegeltija itekako dobio krila, jer je Dodik za mir sa njim bio prisiljen žrtvovati ličnog skakača Duška Šnjegotu, Glavnog revizora, koji je podnio ostavku pred nasilničkim atakom lidera SNSD-a i podvijenog repa se povinovao njegovim zahtjevima.

Realno, Dodik je, smjenjujući Šnjegotu, izvršio Tegeltijin nalog. Tu dileme nema, jer je lov na Glavnog revizora otvorio upravo ministar finansija.

(Veoma je interesantno za primijetiti da je Dodik smijenio Šnjegotu zbog izvještaja, a nije Stevanovića zbog pokušaja otimanja "Alumine"!).

Isti taj ministar finansija je prije pet godina javno izjavio da su “Litvanski banditi” iz firme “Birač” opljačkali preko milijardu maraka. “Litvanski banditi” su, kada se Tegeltija prevede, bili Vladimir Romanov i njegovi litvanski i ovdašnji seizi, koji su beskrupulozno opljačkali FG “Birač” i oprali preko milijardu maraka putem “Balkan investment banke”.

“Litvanski banditi” su još godinama slobodno šetali Banjalukom (Edvin Navickas, jedan od ključnih dijelova pljačkaškog mehanizma), a istražni organi ih nisu ni pogledali; Ni policijski ni pravosudni, iako su imali i imaju sve dokumente o pljački koja je izvršena i koja se pokušava ponoviti.

Anesteziranje javnosti - kontinuitet prevare
Kada se sa ove distance sagleda izjava ministra Tegeltije o “Litvanskim banditima”, jasno je da ona nije bila nikakav startni pucanj za veliku akciju hapšenja kriminalaca, već je isključivo služila za anesteziranje javnosti, nakon što se pljačka više nije mogla skrivati.


Istovremeno, Društvo se tajno pripremalo za otimanje “Alumine”, a finiš je prepušten Klanu, zločinačkoj organiziaciji čiji je vrh u Beogradu, a brojni kraci u BiH/RS, posebno u institucijama RS i njenom pravosuđu; Vihorni igrači Klana su narečeni Stevanović, koji kao načelnik Zvornika direktno radi protiv tog Grada i njegovih stanovnika i Pavlović, koji radi za sebe.

Klan nije žalio novca za potkupljivanje “svih nivoa vlasti” i značajnog dijela opozicije, koja šuti kao zalivena o pokušaju otimanja “Alumine”, podvodeći to pod “unutarstranački obračun u SNSD-u”, što je daleko od svake istine. Jer, nije “Alumina” SNSD-ova stranačka firma, da bi obračun oko nje bio unutarpartijski, već je to firma koja pripada Republici Srpskoj.

Kvaka je što se svi vide “u talu”, ukoliko se “Alumina” otme. A “tal” nije mali, jer ova firma sada vrijedi pola milijarde KM, sa projekcijom da za tri godine njena vrijednost dostigne i cijelu milijardu.

Niko od nadležnih, posebno ne političari, ni ne traži da se cijeli ovaj slučaj do kraja istraži, a malo ko se referiše na Tegeltijinu izjavu da su “Litvanski banditi” napravili štetu u “Biraču” od preko milijardu maraka. Valjda je i ta i tolika pljačka bila “unutarstranačka”, pa se Opozicije previše i ne dotiče.

Na kraju “Litvanske pošasti”, “Birač” je dugovao preko 90 miliona KM za poreze, doprinose, za gas… lokalnim dobavljačima raznih sirovina…, ali su Litvanci i pored toga, u jednom danu, u decembru 2012., neposredno pred bjekstvo, nezakonito upisali zaloge na “Biraču” i “Alumini” u korist kontroverznog, kriminalnog, potraživanja firmi iz Litvanije u visini od cca 155 miliona KM.

Pitanje je gdje je tog dana bio Zoran Tegeltija da to spriječi, a gdje njegov prijatelj Dodik da to zajedno zaustave?!

Pitanje je besmisleno, jer je jedino smisleno da su Litvanci sve uradili zajedno sa predstavnicima institucija RS; bez toga nije bilo moguće upisati kriminalne zaloge na litvanske firme. Prije tog čina, pomenuti novac je opran preko “poreskih rajeva” i nikada nijedan pfening od pomenutih 155 miliona KM nije stigao u RS.

Stvarni dugovi “Birača”

Od navedenih 90 miliona KM stvarnog duga FG “Birač” (samim tim i “Alumine”, koja je firma - kćerka), Ministarstvo finansija RS potražuje preko 11 miliona KM, Poreska uprava RS -12,5 miliona KM, Fond PiO 6 - miliona KM, Fond zdravstva 6 miliona KM, Elektrobijeljina - 6 miliona KM, Vode Srpske oko million, Srbija Gas oko 6 miliona KM, BH GAS - 26,8 miliona KM.


Kada se sve sabere, Republika Srpska, preko svojih institucija, ima oko 42 miliona KM potraživanja u “Biraču”.

Naplata ovog potraživanja je stavljena na kocku kriminalnom podrškom politično-pravosudne mafije Klanu, koji nominalno predstavlja firma “Pavgord”; Pavlović, njen vlasnik, je, da podsjetim, kupio dio navodnih potraživanja “Ukio banke” i kriminalne zaloge u visini od 122 miliona KM, plativši za njih 6,4 miliona evra.

Iako su kupili “mačka u vreći”, Pavlović i Stevanović su, preko ovih kriminalnih zaloga, uspjeli u aprilu blokirati “Aluminu”, koja je najvažnija imovina “Birača”; Ključne nezakonite radnje u njihovu korist sprovela je Jelena Todorović, sudija Osnovnog suda u Zvorniku, pod mentorstvom predsjednice tog suda Slavice Tadić.

Politička poluga za obezbjeđenje kriminalne blokade bio je Zoran Stevanović, gradonačelnik Zvornika, koji se već dugo vremena ne bavi vođenjem grada, već izvršavanjem naredbi Klana.

Njegov mentor iz sjene je Tegeltija, ministar koji bi, prirodom stvari, trebalo da vodi računa o ovim potraživanjima Republike Srpske (pomenuta 42 miliona KM), umjesto što, preko svojih seiza, lobira da Viši privredni sud u Banjaluci pomogne “Ukio banci” (čitaj firmi “Pavgord”/Klanu) u sporu sa “Biračem”, a koji je “Ukio banka” prvostepeno izgubila.

Srbija pomaže Zvornik, dok gradonačelnik Zvornika nanosi štetu Srbiji Suština cijele priče oko “Alumine” je u sledećem: Klan i njegovi ovdašnji članovi Stevanovića/Pavlović/Tegeltija žele nastaviti kontinuitet prevare, odnosno, produžiti tamo gdje su Litvanci stali; Njihov cilj je da ili otmu “Aluminu” ili otmu od “Alumine” 155 miliona KM kriminalnih potraživanja (novca koji su Litvanci oprali), a u tom slučaju Republika Srpska, sem “alumine”, gubi 42 miliona KM, BH Gas - 26,8 miliona KM, a Srbija Gas - 6 miliona KM (a time i budžet Srbije).

Tragično je da se Dodik sada priprema da im pomogne u toj otimačini, iako je Klan u cijeloj priči na korak od debakla.

Paradoks je da Srbija daje pomoć od 5,5 miliona evra Republici Srpskoj; jedan dio te pomoći ide i u Zvornik, kako je to najavio Aleksandar Vučić, a, istovremeno, gradonačelnik Zvornika, zajedno sa ministrom finansija RS, direktno radi na kriminalnom oštećenju budžeta Srbije za još 6 miliona KM (cca 3 miliona evra).

Začuđuje da Vučić nije informisan o tome kako Srbiju pljačkaju oni kojima Srbija pomaže!!! I da se Dodik priprema da pljačkašima pomogne.

Ili Klan ili RS
Kada se sve sagleda, zaključak je sledeći: Ukoliko se Klan, preko firme “Pavgord” namiri otimanjem 155 miliona KM nepostojećeg duga Litvancima, pravi povjerioci (RS, BiH, Srbija), oni koje su Litvanci zavili u crno, ostaju bez ičega.

Ključni krivci za negativan rasplet biće Dodik, Zoran Stevanović i Zoran Tegeltija koji su pod plaštom rješavanja “litvanskog problema” gurali priču oko Pavlovića kao “spasioca”. Iako je riječ o Davitelju!



Slika
Pavlović i Dodik

Klan je teško uzdrman nakon što je “Alumina” stekla 20 miliona evra navodnih potraživanja “Ukio banke”, koji su plaćeni svega 30 hiljada evra, odnosno 0,15% nominalnog potraživanja!!!

Ova cijena pokriva samo troškove i bankarske provizije koje je “Ukio banka” imala prilikom prodaje.

Ovom kupovinom je dokazano da potraživanje “Ukio banke” ne vrijedi ni koliko omanja seoska kuća u blizini rudnika Miljevina, kojim gospodari Pavlović i koji mu je poklonio Dodik.

Ključne stvari
Ova cijena dokazuje nekoliko ključnih stvari:
-Da ranije potraživanje “Ukio banke” nema bilo kakvu materijalnu vrijednost i da je to sada i sama “Ukio banka” priznala, što znači da potraživanja na koja firma “Pavgord” polaže pravo ne vrijede baš ništa,

-Da je blokada računa “Alumine” po istom ovom osnovu (na zahtjev Gordana Pavlovića, vlasnika firme “Pavgord”, koji je zahtijevao isplatu 155 miliona KM) bila jedna velika Prevara, koja je izazvala jednu od najvećih pravosudnih afera u BiH.

-Da je kriminalni Klan, koji stoji iza Pavlovića i Zorana Stevanovića, gradonačelnika Zvornika, koji je kupio dio navodnih potraživanja “Ukio banke”, bio svjestan da ta potraživanja ne vrijede baš ništa, ali da su nastavili prevaru i u aprilu ove godine blokirali “Aluminu”; Sve uz pomoć zvorničke sudinice Jelene Todorović i njene šefice Slavice Tadić, predsjednice Osnovnog suda iz Zvornika.

Klan se ne predaje
Uprkos navedenom, Klan se ne predaje i sada napada najviše pravosudne instance - Viši privredni sud u Banjaluci i Ustavni sud BiH.

Stevanović kampuje u Sarajevu, a Tegeltija je zadužen za Viši privredni sud u Banjaluci. Pavlović je zadužen za potkupljivanje i za prijetnje.

(U cijeloj priči je i Mrkonjićki klan, koji je prije tri mjeseca pripremao brutalan udar na potpisnika ovih redova zbog pisanja o “Alumini” (zainteresovani su za njenu privatizaciju), ali i o slučaju likvidacije Miodraga Šušnice (pojedinci iz Mrkonjićkog klana učesnici su te egzekucije); Taj pokušaj napada vrlo efikasno sam spriječio i nije bilo potrebe da o njemu obavještavam javnost; Učiniću to ukoliko se ponovi).

Epilozi su sledeći: Ako “Alumina” uspije sa apelacijom kod Ustavnog suda BiH, Klan ostaje bez ikakvih šansi da ikada više ugrozi tu firmu; Zato su sve snage i sve sile usmjerene ka ovoj pravosudnoj instanci.

Pitanje je da li će neki od sudija da poklekne i uskrati podršku “Alumini”?!

Sa druge strane, ukoliko Viši privredni sud u Banjaluci odbije žalbu “Ukio banke”, što je jedino logično, stvoreni su uslovi za okončanje stečaja i isplate povjerilaca: Klan i njegovo ovdašnje krilo ostaju bez ičega, ali zato Republika Srpska dobija 42 miliona KM, Srbija Gas 6 miliona, BH Gas 26,8 miliona KM...

Sudbina kriminalne akcije Klana i njihovih ovdašnjih vojnika je u ove dvije odluke pomenutih sudova i zato nije ni čudo što se ne žali novac, a i što se prijeti, kako bi se Klan, preko “Pavgorda” vratio u igru.

Čak i da presude budu nepovoljne po “Aluminu”, male su šanse da se Klan naplati, ali to bi značilo dugogodišnji nastavak agonije. I definitivni krah pravosuđa BiH, koje bi, u takvom raspletu, postalo tek ogranak Klana.

Na kraju, sa aspekta zdravog razuma, neshvatljivo je da dva funkcionera, pozicionirana visoko na političkoj ljestvici u RS, javno rade direktno protiv interesa Republike Srpske/BIH i Srbije, u isključivom interesu Klana i kriminalnog “Pavgorda”, a tužilaštvo/policija i jedne i druge zemlje ćute?!


Dodik sigurno ima kvalitetno objašnjenje za ovaj paradoks, kao i za svoju ulogu u njemu.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1611 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 81  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs