banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Mar 2017, 22:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
To tukne na par nepar tablice, bonove za secer, kafu i slicne stvari sa pocetka osamdesetih.
Ne rjesava nista.

Rjesava, upravo ono o cemu sam govorio, vise struje za izvoz i zdravu valutu, po mogucnosti zvececu...


M-da.

http://www.advance.hr/vijesti/siromastv ... -nigeriju/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2017, 22:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
The_new_Statesman je napisao:
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
To tukne na par nepar tablice, bonove za secer, kafu i slicne stvari sa pocetka osamdesetih.
Ne rjesava nista.

Rjesava, upravo ono o cemu sam govorio, vise struje za izvoz i zdravu valutu, po mogucnosti zvececu...


M-da.

http://www.advance.hr/vijesti/siromastv ... -nigeriju/

Prije sto godina sam objasnio zasto je islamski terorizam jedini lijek u povoju za bijela govna i crne kvislinge, ISIL nije uspio jer je nerazuman, al se nadati da ce neka normalna grupa (citaj sposobna i posvecena krsiti zapadni lazni moral) zapaliti London, Pariz, Berlin i Njujork, Allahu se molim


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2017, 23:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
sve to stoji sto je advance napisao, ali sto ne rekose koliki je spoljni dug nigerije, a koliki hrvatske po glavi stanovnika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2017, 21:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
http://www.6yka.com/novost/121884/draga ... i-me-igore

Dragan Bursać: Ne loži me, Igore!

Piše: Dragan Bursać / Objavljeno: 17.03.2017. u 14:10h
Dragan Bursać: Ne loži me, Igore!
Kako god, sve su prilike da će Banjalučani, koliko u narednoj godini, moći tokom zimskih mjeseci osjetiti miomiris svojih rodnih sela. Banjaluka će biti jedan veliki šporet «Smederevac», iz koga će kuljati dim identičan onome na kućama predaka. Planine će i konačno biti brazilski depilirane, bujične vode će umiti ono malo humusa i plodnog tla i eto nama veselja, krša i kamena.

Prije nekog vremena, Igor Radojičić je rekao kako ima sjajnu ideju, kojom će jednom za svagda riješiti problem grijanja u Banjaluci. Grad na Vrbasu decenijama muku muči sa gradskom Toplanom, koja koristi mazut kao gorivo.

Svako normalno čeljade ponadalo se da je novi domaćin odlučio uvesti grad u 21. vijek. Neko, ko se pomalo razumije u iskoristivost energetskih izvora, iskreno je pomislio kako će Banjaluku grijati podzemne termalne vode, ili ložionice otpada, ili kombinacija ovog dvoga.

Dobrodošli u 17. vijek

Hehe, šereti, dabome da nema ništa od toga! Radojičić je svojim sugrađanima ponudio grijanje na sječku, kako se to popularno veli ovih dana. Što će reći - grijanje na drva. Što će opet reći da Banjaluka, sve sa svojim stanovništvom, nezustavljivo srlja u 17. vijek.

Ima li ikakvog opravdanja, objašnjenja i ekspertize u ovom spaljivanju drveta? Dabome da ima, i to je Radojičić u nekoj vrsti šmekerskog pisma u pokušaju, koje je objavio «Glas Srpske», pojasnio svim nevjernim Tomama, stranim plaćenicima, domaćim izdajnicima i nekakvom mitskom naftnom lobiju, koji je po njegovim riječima «spreman na sve». Na šta je spreman naftni lobi, obzirom da ne znamo niti šta hoće, niti da li uopšte postoji, strpićemo se još. Nego, treba se okrenuti razvojnom projektu - Smederevac 2017. ili, kako posjeći šume.

Gradonačelnik Banjaluke u famoznom pismu veli kako je drvo najisplativiji energent, koji trenutno nema alternativu. Ovdje je dobro citirati Radojičića, e da bi se vidjele razmjere gluposti ili njega ili njegovog tima, ili ljudu koji su, kobiva, vršili dugoročne projekcije:

– Ima li dovoljno drvne sječke? Ima. U svim studijama dokazano je da samo u zapadnom dijelu Republike Srpske ima dovoljno drveta i drvenog otpada. Za sezonu je potrebno od 80.000 do 100.000 metara kubnih. Po podacima “Šuma RS”, na zapadnom području ima do 700.000 metara kubnih koji se mogu sakupiti najvećim dijelom iz šuma kojima gazduje javno preduzeće, ali i preko 140.000 iz neiskorišćenog drvnog otpada od privatnih lica, proizvođača ili vlasnika.

Ovo kaže Gradonačelnik Banjaluke.

Ko je svršio četiri razreda osnovne škole može izračunati kako će drveta biti dovoljno za narednih 8 do 10 godina, u najboljem slučaju. Zlobnici bi rekli - Taman da se odrade dva mandata i ćao đaci. Ali, realni ljudi bi se zapitali - Čekaj, majku mu, pa za 10 godina će biti uništen drvni fond Visoke Krajine, biće napravljena najveća ekonomska i ekološka katastrofa ikada na ovim prostorima, ostaćemo bez šume, koja je uz vodu, objektivno, naše najveće bogatstvo i šta onda??? Kade se malo primiri i dođe sebi, opet će se taj realista upitati - Koja je brzina pošumljavanja i regenaracije šumskog fonda? I dobiće samo jedan odgovor - Ne postoji nikakav program pošumljavanja!

Ko je ikada odmakao zapadno i jugozapadno od Banjaluke na teritoriji Republike Srpske, primijetio je «golu sječu», sistematsko i (polu)legalno uništavanje šumskih ekosistema. Manjača, odavno bez šume. Obronci Grmeča, posječeni. Klekovača, Šiša, Lunjevača, Srnetica.., sve se to mučki siječe bez bilo kakvog pošumljavanja. Kamioni i kamioni trupaca odlaze u nepoznato. A, to nepoznato su ili lokalne pilane ili inostranstvo. Tako nam se, po onoj staroj, izvoze jeftini balvani i daske, a uvozi preskup namještaj.

Može li gore od toga? Dabome da može!

Jer na svu ovu muku, pristiže ova briljantna ideja prvog čovjeka Banjaluke, koji bi pluća Krajine na izdisaju dokusurio svojom toplanom na drva. Na stranu, velim, što bi to bila ekološka katasrtofa epskih razmjera, nego bi i ono nešto novaca od prodaje građe otišlo u vjetar.

Ima li Igor neko drugo objašnjenje za ovaj zločin u najavi? Ima. On kaže kako su toplane u Srbiji dobile preporuku da pređu na drvni energent?! Znači li to da će i Banjaluka preći na grijanje na plutonijum ukoliko to učine toplane u Srbiji? Ovo pojašnjenje pada u vodu svih malograđanskih infantilija u kojima se grad na Vrbasu kupa, dok čeznutljivo gleda na onu stranu Drine.

Znatno niže cijene za iste pare

Ali u čitavoj ovoj priči u vezi sa uništavanjem prirode i vremeplovom za srednji vijek ima još jedna stavka. Radi se o novčaniku građana, koji će morati platiti čitavu ovu igranku.

Igor Radojičić na početku svog pisma veli, pazite sad: «Jedino rješenje je gradnja novog postrojenja na drvnu sječku, potpuna zamjena skupog, uvoznog mazuta jedinim domaćim energentom, znatno niže cijene.»

Obradovaće se svaki domaći gologuzan, pa će se ponadati da mu u čitavom ovom zlu sa sječom šuma i grijanjem na ogrijev neće baš posve izgorjeti ionako anoreksičan buđelar. Jer Radojičić kaže «znatno niže cijene».

Neće klinac!

Na kraju svog pisma, kao da ništa napisao nije, gradonačelnik nonšalantno zaključuje: «Prije svega, građanima, jer treba da dobiju pouzdano, 24-časovno grijanje u sezoni, po istoj cijeni.»

E, ovo su sad pare, ovo su ozbiljne stvari i nije, brate mili, posao građana da se interesuju, kako to da će “isto plaćati grijanje znatno niže cijene? Šta ima stanovništvo da razbija glavu oko toga? Ima gradonačelnik, imaju mu savjetnici, imaju nekakve konsultantske firme, biće na koncu i privatna Toplana, pa će oni da vide ko, kako, kada i gdje će se grijati «isto po znatno nižim cijenama».

Sarkazam na stranu, ali i ovdje je svakom osnovnoškolcu jasno da će nekome (a, taj neko nije narod) ići u džep ekstra dobit čitavih 8 godina koliko toplana na drvo bude rentabilna. Ili to, ili Igorovo pismo nema nikakve logike niti veze sa razumom, da se blago izrazim.

Volim miris rodnog sela

Kako god, sve su prilike da će Banjalučani, koliko u narednoj godini, moći tokom zimski mjeseci osjetiti miomiris svojih rodnih sela. Banjaluka će biti jedan veliki šporet «Smederevac», iz koga će kuljati dim identičan onome na kućama predaka. Planine će i konačno biti brazilski depilirane, bujične vode će umiti ono malo humusa i plodnog tla i eto nama veselja, krša i kamena.

Na stranu to što niti jedan srednjeevropski ili, gluho bilo, zapadnoevropski grad veličine Banjaluke ne koristi drvo kao ogrijev, niti bilo kome pada na pamet da posegne za ovim srednjevjekovnim metodama grijanja, na stranu zdrav razum, na stranu ekologija, na stranu rentabilnost, na stranu sve, naš progres u srednjevjekovlje, rodna sela i ostale zveke, niko neće zaustaviti.

Možda će potomci naši (ukoliko prežive i ostanu u ovim vukojebinama) pričati priču o stoljetnim šumama, koje su nestale u desetak godina. I možda će se djeci njihovoj sve to činiti kao bajka.

A, možda još nije kasno i možda ovo ludilo ipak možemo zaustaviti! I zato, ne loži me, Igore!

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2017, 22:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
I ovaj nije skontao oko godišnjeg prinosa šuma...

Joj danas izjava, spalionica u Beču, zašto se bježi od gasifikacije... ovdje frka za par miliona Toplane, a da se ulazi u projekte blago rečeno ambiciozne.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2017, 06:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
Nagradno pitanje je koliko je Bursac dobio za ovaj tekst.
Od dobavljaca energenta.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2017, 07:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
Boze mili kako me lahko iznervira jedna recenica
Koliko je dobio sta je uzeo koliko ima
Hocemo li ikada prestati viriti u tudje novcanike

A da usput I odgovorim dobio je karu musanovu da metne za hou
Da je tekst narucen imao bi malo vise cinjenica i statistickih podataka a ne zbrda zdola ko mistrijom nabacene floskule i generalna nagadjanja sa jednom zlicom patetike. Bursac nekad ubode momacki a nekad ko prstom u gov o zaleti se ko bucov pa pljusne

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2017, 08:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Nebitan Bursać, debilana je stvarno grijati se na sječku isto će ispasti piksla i ugrađivanje samo ne za naftu i mazut. Dajte malo prebacite na ljude građane to grijanje, obezbjedite elektranu i nek se griju na struju. Uz kuće i stanove energetski efikasne...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2017, 13:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
E moj ti Munja, grijanje na struju...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2017, 16:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Počeo i da trola :)
https://twitter.com/RadojicicIgorMr/sta ... 41/photo/1

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2017, 17:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Nije moje da se petljam u sve, u stvari to baš jeste ono što ja radim, ali, ima nešto u tom terminu "sječka" što u meni izaziva nelaodu.
Nema veze s drvetom, zagađenjem, cjenom, ovim onim, već samo s tim terminom "sječka"...Kao kad Milan napiše poyy...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2017, 17:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Sargas je napisao:
E moj ti Munja, grijanje na struju...

Što, imaš ti neko bolje rješenje trenutno, ne znam da izvozimo, sječku , mazut itd


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2017, 17:37 
Džontra je napisao:
Kao kad Milan napiše poyy...


:badgrin:

Daj boze nesto naprave sa toplanom...ovo danas je sramota...


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Maj 2017, 00:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
D.M. 26.05.2017 06:45 BANJALUKA - Osnivanje "Eko-toplane" Banjaluka glavna je tema današnje vanredne sjednice Skupštine grada. Odbornici će razmatrati set odluka u vezi s osnivanjem nove toplane. Gradonačelnik Igor Radojičić ranije je istakao da je sve spremno za početak radova na novom postrojenju toplane. Kako je rekao, stvorene su tri vrste uslova: finansijski, tehnički i pravni. "Pravne uslove treba da kompletira Skupština grada usvajanjem nekoliko odluka na vanrednoj sjednici", kazao je Radojičić.


Znam jednu stvar, ako mi bude zima, Radojčićev namještaj ću pretvoriti u drvnu sječku.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 12:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
Ovako bi trebala izgledati nova toplana u Banjaluci FOTO / VIDEO



http://www.atvbl.com/ovako-bi-trebala-izgledati-nova-toplana-u-banjaluci-foto-video/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 12:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Slika
Slika

http://www.ieegroup.net

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 12:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2017, 09:17
Postovi: 331
Poceli su radovi za novu toplanu, bageri krce rastinje i drvece kod elektricnog na Rebrovcu (ulica iza onog rezervoara za pranje ulica).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 12:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nije to Rebrovac, to je Jelića polje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 12:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Остављају ли то што покрче да се ложи касније?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 12:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2017, 09:17
Postovi: 331
Ma bice to sve dobro, samo da griju kako treba. Ne znam samo kakav ce vazduh udisati stanovnici nizvodno...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs